Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 sudbina

Go down 
+24
Gea
josip21
tomi
Michael Wittmann
Fantom
Athena
zvezda
Berny_Sinara
malenaivi
Goran
glupa budala
Legionar
hema2707
ja i samo ja
floridana
Alpha
arhont
Saroman
Blizzard
kokobill
stella
burnme
Svjetloisjena
gloria_g
28 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimeuto stu 25, 2008 5:09 pm

Ovo da subjektivno i objektivno nemaju ili imaju vise ili manje veze...ne vidim kakve to veze ima sa citatom na koji se ta izjava odnosi?
Jel bi to znacilo da postoji objektivna 'stvar' koja bi zapravo bila sudbina...i nas subjektivni dozivljaj koji je samo pogled na nasu situaciju iz nase perspektive, a da cjelokupnu sliku zapravo niti ne vidimo/ne kuzimo?
U tom slucaju si napisao da sudbina (kao objektivna) postoji?


Ako je sudbina promjenjiva onda nije sudbina vise, zar ne?
Ili mi krivo definiramo taj pojam...


Sto je s ljudima koji su osjetili 'poziv'...mislim, oni kao da su znali koja je njihova sudbina...
Hmmm...sad mi je pao na pamet 'Alkemicar'...tamo imamo glavnog junaka koji slijedi san/sudbinu...i u jednom trenu on dolazi do mogucnosti izbora da ostane i odrekne se sna ili da nastavi potragu... Ako ostane jos ce neko vrijeme dobivat znakove koji ga upucuju na njegov pravi put ali ce oni nakon nekog vremena prestati, a on ce osjetit prazninu neispunjene 'sudbine'... Misao vodilja u knjizi jeste da ako nesto zbilja zelis citav Svijet ce se urotiti da to i dobijes...
E sad...hmmm...ljudi svasta zele...a najcesce stvari koje definitivno nisu dobre za njih samo sto to oni/mi ne vide... To je ona narodna 'pazi sto zelis moglo bi ti se i ostvarit' :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepet sij 23, 2009 9:29 am

Ne znam je li ovo prava tema, no odlučio sam malo ''tračati'' jednog forumaša forum.hr i zanima me što vi imate za reći na njegove ''mudrosti''. Evo nečega što je pričao:

Citat :
Ako nas kriminalac opljačka,ili ubije postoji razlika ali nije on odlučio dal će učinit jedno ili drugo mi smo u našoj podsvjesti manifestirali šta će on nama učinit.

kužiš nije sad to da smo mi odlučili prizvat kriminalca i to je to pa šta bude.

ne mi smo sve odlučili,šta če nam on učiniti,kako ćemo završiti i to je sve posljedica naše slobodne volje,jer da je netko viši to spriječio možda na našu korist,mislim da nas zaštiti,onda to nebi bila naša slobodna volja i mi nebi imali islobodu izbora kužiš,jer ako smo mi podsvjesno izabrali da nam se takvo što dogodi postoji dublji razlog kojem možda nismo ni svjesni,i zato se nitko viši nema pravo mješat bez našeg dopuštenja.

ja kažem ono što sam naučio od nekog višeg.nije moje mišljenje to što ja pričam,to je jednostavno tako,sad kolko je ko osviješten to je druga stvar.ja poštujem svačije mišljenje ali ponekad mi stvarno dopizdi i shvatim da još nije vrijeme da svi prihvate sve.sudbina - Page 3 Mig ja stvarno ne kužim šta ti očeš,ako ne želiš prihvatiti ono što sam reko ok al nerazumjem kakve veze sad ima subjektivnost i druge stvari.ja govorim ono što sam spoznao,sad normalno je da svatko gleda na to drugačije zavisno o svojem duhovnom razvoju.a to za obraćanje,da naravno da mi se obratio preko misli,tj. telepatije.sudbina - Page 3 Migsudbina - Page 3 Thumbs

Dakle, mi kriminalcu odredimo što će on nama činiti i on nama odredi što ćemo mi činiti, mi ne kontroliramo svoje pokrete i ponašanja, drugi to čine...
Isto tako kaže da mi prije života odredimo kakav ćemo život imati, našu sudbinu.

Citat :
ono sad moja podsvjest privuče kradljivca iz očito korisnih razloga da nešto naučim,i sad ću ja krivit jadnog čovjeka,ni krivog ni dužnog

Dođe psihopat u vrtić sa strojnicom, pobija svu djecu tamo i on nije kriv za to, dapače nevin je. Nemojmo krivit nevinog čovjeka, djeca su počinila masovno samoubojstvo.

Eto i mog komentara njemu:

Citat :
Super, reci na sudu da je čovjek koji ti je pobio obitelj nevin i da nije kriv. Isto tako reci židovima da je Hitler nevin što ih je ubijao, da nije kriv za to.

On odgovara:

Citat :
svaki narod ima svoju karmu iz koje treba nešto naučit ščime ne opravdavam hitlera

Opet ja:

Citat :
Ali zašto, pa nije on kriv što je učinio mnogo zla na svijetu, drugi su krivi koji su to prizvali. Nemojmo kriviti nevinog čovjeka.

On:

Citat :
zlo je relativan pojam,jesu i crkva i torquemada pobili puno židova,istina ne tolko al život je život. uostalom ako bog ne osuđuje hitlera tko sam ja da mu sudim

Dakle, on zna da Bog ne sudi Hitleru. Baš me zanima odakle mu informacija... A da, netko viši mu je telepatski rekao.

Eto još nekih njegovih ''mudrolija''.

Citat :
grijeh ne postoji.ljudi koji rade "loše" drugima rade im najviše dobra,jer to rade nesvjesno iz ljubavi.

Zato nemojte tužiti psihopata ako vam ubi dijete, on je to učinio iz ljubavi.

Citat :
zar ti misliš da ti više vrijediš ili si bolji od nekog masovnog ubojice?

Naravno da manje vrijedim, pa ipak je taj masovni ubojica popularniji na svijetu. zubo

Citat :
nikad se nikom nemoj ispričavat,gaziš sebe a hraniš drugom ego. sve što činiš je ispravno u tom trenutku,nemoj to zaboravit

Zapamti, ispravno je u školi profesorici opsovati sve po spisku jer si dobio 1 iz testa zbog neznanja. Isto tako nemoj se nipošto ispričati, gaziš sam sebe time rofl2

Citat :
Nema većeg poniženja za čovjeka nego da bude neznalica rekao je jedan pametan čovjek.

I to je dio njegove velike Istine.

Meni je žao što sam izvršio ovakvu ''psihoanalizu'' tog čovjeka, ali on po meni govori teške deblizme. Isto tako tvrdi da je osviješten i da zato zna istinu...

Zanima me šta vi mislite na ovakav pogled na svijet. Nemam ništa protiv takvog mišljenja, no nikako se ne slažem s time. Po njemu mi nismo odgovorni za naše postupke, već samo za naše misli.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepet sij 23, 2009 2:47 pm

Reci ti njemu dvije stvari.

Prvo. Ako smo mi "podsvjesno manifestirali sto ce uciniti" to zanci da mi upravljamo tudjim mislima. Divotica. A kako to tocno funkcionira? Sto nema kriminalac svoje misli? I kako on ne utjece svojim mislima na nase nego samo mi na njegove? Dakle, postoje dvije grupe ljudi: oni koji misle i oni koji primaju misli te ih reflektiraju nazad? Kako znati da mi misilimo to sto mislimo, a da ne spadamo u grupu koja reflektira i zapravo mislimo nesto sto ne mislimo nego mislimo da mislimo ali to zapravo misli netko drugi i onda mi zapravo ne znamo sto mislimo zubi
Drugo. Ako je najvece ponizenje biti neznalica, a njemu se stvari otkrivaju misticnim putevima, onda nek prvo zamoli da mu se otkrije makar osnovni vid pismenosti. Naime, ne samo da to sto prica ima masu rupa nego uz to o sebi odasilje sliku nepismenog lika sto bi bilo nevazno da prica smisleno ali ovako je to samo tocka na 'i' pa dok citas stvarno pomislis da mu je to doslo u glavu telepatskim putem obzirom u istoj nema nista pa ima prostora...ajme grozna sam... :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepet sij 23, 2009 2:59 pm

Bože, kada ću steći strpljenje i razumijevanje za čitanje omeginih i alphinih postova misli

time mislim samo kad su u talu
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepet sij 23, 2009 3:01 pm

cerek

Samo procitaj ovaj prvi qoute sto je Omega dao...to ti je dosta da vidis o cem se radi. A moj re i nije tako dug :)

Ali razumjem te miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepet sij 23, 2009 3:07 pm

Alpha je napisao/la:
Kako znati da mi misilimo to sto mislimo, a da ne spadamo u grupu koja reflektira i zapravo mislimo nesto sto ne mislimo nego mislimo da mislimo ali to zapravo misli netko drugi i onda mi zapravo ne znamo sto mislimo zubi

Ako već toliko priča o osvještenosti, za mene razini slobode, onda mora znati da se upravo ovakvim načinom funkcioniranja svijeta oduzima svačije pravo na slobodu!


Citat :
Drugo. Ako je najvece ponizenje biti neznalica, a njemu se stvari otkrivaju misticnim putevima, onda nek prvo zamoli da mu se otkrije makar osnovni vid pismenosti

A kako će osoba prestati biti neznalicom nego da pita druge, da se savjetuje, da traži!
Mislim, nemamo mi svi tu povlasticu da telepatski dobivamo znanje od viših bića lolcina


P.S. Svaka osoba dobiva signale 'od viših bića', no treba se zapitati jesmo li mi ta neka 'viša bića' i da dobivamo signale upravo od sebe

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepet sij 23, 2009 3:08 pm

ma u stvari, jasno da čitam tvoje postove, štoviše totalno su mi zanimljivi, ali kad nisu odgovor omegi lolcina

al ove njegove kobase!!! ??
sa stotinu quote doh
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepet sij 23, 2009 3:27 pm

Legionar je napisao/la:
Citat :
Drugo. Ako je najvece ponizenje biti neznalica, a njemu se stvari otkrivaju misticnim putevima, onda nek prvo zamoli da mu se otkrije makar osnovni vid pismenosti
A kako će osoba prestati biti neznalicom nego da pita druge, da se savjetuje, da traži!
Mislim, nemamo mi svi tu povlasticu da telepatski dobivamo znanje od viših bića lolcina
Pa on nije neznalica jer je dobio telepatsko prosvjatljenje, a mi ostali smo neznalice pa moramo slusat njega da ne budemo...kako i ti nista ne znas zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepet sij 23, 2009 3:28 pm

gloria_g je napisao/la:
ma u stvari, jasno da čitam tvoje postove, štoviše totalno su mi zanimljivi, ali kad nisu odgovor omegi lolcina
al ove njegove kobase!!! ??
sa stotinu quote doh
Hvala cerek ...a eto...kad na Omegine postove ne mozes odgovoriti drugacije zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepet sij 23, 2009 4:11 pm

Alpha je napisao/la:
Reci ti njemu dvije stvari.

Prvo. Ako smo mi "podsvjesno manifestirali sto ce uciniti" to zanci da mi upravljamo tudjim mislima. Divotica. A kako to tocno funkcionira? Sto nema kriminalac svoje misli? I kako on ne utjece svojim mislima na nase nego samo mi na njegove? Dakle, postoje dvije grupe ljudi: oni koji misle i oni koji primaju misli te ih reflektiraju nazad? Kako znati da mi misilimo to sto mislimo, a da ne spadamo u grupu koja reflektira i zapravo mislimo nesto sto ne mislimo nego mislimo da mislimo ali to zapravo misli netko drugi i onda mi zapravo ne znamo sto mislimo zubi
Drugo. Ako je najvece ponizenje biti neznalica, a njemu se stvari otkrivaju misticnim putevima, onda nek prvo zamoli da mu se otkrije makar osnovni vid pismenosti. Naime, ne samo da to sto prica ima masu rupa nego uz to o sebi odasilje sliku nepismenog lika sto bi bilo nevazno da prica smisleno ali ovako je to samo tocka na 'i' pa dok citas stvarno pomislis da mu je to doslo u glavu telepatskim putem obzirom u istoj nema nista pa ima prostora...ajme grozna sam... :P

Zapravo ne kaže da mi upravljamo tuđim mislima, njegova definicija slobodne volje je baš u mislima. Mi jedino što imamo slobodno jesu misli, a pokreti koje radimo nisu naši, već je to rezultat tuđih misli. Dakle, kriminalac dođe zato jer smo ga mi mislima pozvali, opljačka nas jer smo mu mi mislima rekli da nas opljačka, a on nema izbora i činio je što smo mu mi ''rekli'' da čini. Samim time za sve što nam se događa apsolutno smo mi krivi, ne drugi. Neće psihopat pobiti djecu jer to želi, već zato jer su mu djeca mislima odredila da to napravi i zato tvrdi da su Hitler i ubojice zapravo nevini ljudi.

Uglavnom Luiz mi je na pm rekla kako je taj čovjek spremniji za duhovno napredovanje od mene, on koji tvrdi da sve zna. ''Imaju'' logiku i ona i on :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepet sij 23, 2009 4:20 pm

Pa ako smo ga mi mislima pozvali i mislima odredili njegove postupke to je po meni upravljanje gica

A i ta Luiz je pokazala koliko razmislja glavom... roll

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepet sij 23, 2009 4:31 pm

I po meni, a također to po meni nije slobodna volja. Šta je s čovjekom koji je sam u divljini? Njemu valjda drveće određuje šta će raditi gica

Netko mu je dobro napisao, on želi Boga kojemu ništa neće biti kriv, kakvo izbjegavanje odgovornosti... Bitno da je on osviješten, a drugi koji ga ne razumiju nisu raspa

A Luiz... Ne znam, ili se malo zeznula ili ju je malo previše mistika obuzela pa je izgubila neke ''osnove''. Uglavnom ja sam ispao taj koji ne razumije što ovaj priča i koji ne gleda dovoljno duboko na problem i da zato ne razumijem o čemu se priča. Rekoh im da se onda više neću miješati pa neka uživaju u svojem znanju hekla
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepet sij 23, 2009 5:57 pm

Ne znam tko je izgubio vezu s cime al mi se cini da bi mozda trebali posjetit elektricara da im spoji neke kabele s mozgom jer tu nesto nije kako treba :P

Ajme, sta sam otrovna danas...koji mi je vrag...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepet sij 23, 2009 6:25 pm

lolcina
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimened sij 25, 2009 4:41 am

Dakle, da postavim pitanje s kojim sam valjda već dosadan, ali moram malo zubi

Kako postojanje sudbine dozvoljava postojanje naše slobodne volje tijekom ovog života?

Pročitah kako mi biramo prije života što ćemo i kako živjeti te da je tu prisutna naša slobodna volja, isto tako mi sami biramo svoju sudbinu... No kako uopće onda ujediniti našu slobodnu volju tijekom života koji smo odabrali i naše sudbine koju smo odabrali? Ako je moja sudbina bila da napišem ovaj post, kakav sam onda uopće izbor imao?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimened sij 25, 2009 9:36 am

to je isto kao da pitaš- kako postojanje suda dozvoljava postojanje naše slobodne volje tijekom ovog živote?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimened sij 25, 2009 12:28 pm

Ne vidim apsolutno nikakvu povezanost. Sud je zbog zakona, a zakon je pravilo kojeg se mi možemo i ne moramo pridržavati.

Ja pričam o sudbini koja je nepromijenjiva i koju nikako ne možemo izbjeći htjeli mi to ili ne. I onda pitam gdje je tu ta slobodna volja ako izbora nemamo?
Kod zakona izbora imamo, ako zanemarimo postojanje sudbine.

Dat ću jednostavniji primjer. Mi smo ''Bog'', a štakor u kutiji gdje je labirint je ''čovjek''. Postoji puno slijepih ulica u labirintu kao i više izlaza iz njega. Mi točno znamo kuda će štakor ići, u kojim će slijepim ulicama zaglaviti, na koji će izlaz izaći, koliko će mu vremena trebati... Sve to znamo unaprijed. I ima li taj štakor slobodnu volju ako je već unaprijed određeno da će na prvom ''križanju'' skrenuti desno i završiti u slijepoj ulici? Ako da, čime se onda manifestira ta slobodna volja tijekom pokusa?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimened sij 25, 2009 6:52 pm

Moje misli nisu vaše misli, moji puti nisu vaši puti... rekao je Bog i zapisano je negdje u Bibliji. Mi ne znamo mehanizam Božjeg sveznanja pa ga ne možemo procijenjivati. A štakor je trodimenzionalno biće kao i mi, s možda malo manjim IQ :D Mi smo, dakle, iako različiti, na istom nivou. No ako pretpostaviš da smo mi sveznajući u odnosu na štakora, onda možeš pretpostaviti da štakor ima slobodnu volju na svom nivou, a mi nismo u toj priči zajedno s njim. I tko je uopće rekao da se sudbina ne može promijeniti? O našoj slobodnoj volji možda ovisi samo količina vremena koju ćemo provesti u ovom materijalnom stanju kakvo poznajemo.

Recimo da se nalaziš na raskrižju i tebaš skrenuti. Ako skreneš lijevo, poguinut ćeš u prometnoj nesreći. Ako odeš ravno, puknut će ti guma ali ti se ništa strašno neće dogoditi. Ako odeš desno, bit će kako očekuješ i stići ćeš do svog slijedećeg raskrižja. Ti ne znaš što bi ti se moglo dogoditi da si krenuo ostalim putevima. No ako si već pri kraju svog učenja u ovom svijetu, vjerojatno će te intuicija potaknuti da skreneš desno ili ravno u slučaju da u tom životu imaš još posla, a lijevo ako bi na taj način izbjegao mukotrpno umiranje od raka koje bi te ubrzo dovelo do istog rezultata, ali uz više ogorčenja zbog straha i bolova koje bi te moglo povući natrag u tvom duhovnom razvoju. Netko tko stoji koju dimenziju, dvije ili tri iznad tvoje, može vidjeti sve te mogućnosti i bezbroj drugih poput neizmjerno moćnog računala.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimened sij 25, 2009 7:29 pm

Shvaćam tvoj post, no postoji razlika... Ovo što si napisala ''I tko je uopće rekao da se sudbina ne može promijeniti?'' , jako je važno što je sudbina za pojedinca. Za mene recimo, ako se može promijeniti, tada to nipošto nije sudbina, dakle svoje postove baziram na svojoj definiciji sudbine koja je nužno nepromijenjiva i neizbježna ;)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepon sij 26, 2009 12:07 am

Procyon je napisao/la:
Ne vidim apsolutno nikakvu povezanost. Sud je zbog zakona, a zakon je pravilo kojeg se mi možemo i ne moramo pridržavati.

Ja pričam o sudbini koja je nepromijenjiva i koju nikako ne možemo izbjeći htjeli mi to ili ne. I onda pitam gdje je tu ta slobodna volja ako izbora nemamo?
Kod zakona izbora imamo, ako zanemarimo postojanje sudbine.

Dat ću jednostavniji primjer. Mi smo ''Bog'', a štakor u kutiji gdje je labirint je ''čovjek''. Postoji puno slijepih ulica u labirintu kao i više izlaza iz njega. Mi točno znamo kuda će štakor ići, u kojim će slijepim ulicama zaglaviti, na koji će izlaz izaći, koliko će mu vremena trebati... Sve to znamo unaprijed. I ima li taj štakor slobodnu volju ako je već unaprijed određeno da će na prvom ''križanju'' skrenuti desno i završiti u slijepoj ulici? Ako da, čime se onda manifestira ta slobodna volja tijekom pokusa?
ja ne vidim kako ti nevidiš tu povezanost. kažeš- Sud je zbog zakona, a zakon je pravilo kojeg se mi možemo i ne moramo pridržavati.
sudbna je promjenjiva ovisno o našim djelima koje smo napravili svojom slobodnom voljom. a zakoni postoje, kako na ovoj našoj nižoj materijalnoj razini tako i na toj višoj duhovnoj razini.
Citat :
ako se može promijeniti, tada to nipošto nije sudbina
pa pretpostavimo da si napravio neko zlodjelo, osuđen si na održavanje kazne i sad imaš opet slobodnu volju u takvim okolnostima se ponašati kako želiš. možeš nastaviti po starom a možeš biti i uzoran robijaš pa dobiješ prijevremeni izlaz iz zatvora zbog dobrog vladanja. eto, zakon postoji, sud je bio, imao si slobodnu volju i prije i poslije i usput si nešto naučio.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepon sij 26, 2009 4:53 am

Čarolija je napisao/la:

ja ne vidim kako ti nevidiš tu povezanost. kažeš- Sud je zbog zakona, a zakon je pravilo kojeg se mi možemo i ne moramo pridržavati.

Točno, a ja pričam o sudbini kod koje nemamo izbora, već je se pridržavamo htjeli mi to ili ne i baš zato to dvoje po meni nije uporedivo.

Citat :
pa pretpostavimo da si napravio neko zlodjelo, osuđen si na održavanje kazne i sad imaš opet slobodnu volju u takvim okolnostima se ponašati kako želiš. možeš nastaviti po starom a možeš biti i uzoran robijaš pa dobiješ prijevremeni izlaz iz zatvora zbog dobrog vladanja. eto, zakon postoji, sud je bio, imao si slobodnu volju i prije i poslije i usput si nešto naučio.

Bojim se da pričamo o različitim stvarima. Moja definicija sudbine na kojoj sam bazirao postove jest da je sudbina nešto nepromijenjivo, neizbježno. Znači po tome ako nam je sudbina bila da završimo u zatvoru, tada to nikako nismo mogli izbjeći. Ako nam je sudbina da u zatvoru provedemo ostatak života bez obzira na sve, to je opet neizbježno, o tome ja pričam. Druga je stvar ako se sudbina smatra nečim promijenjivim kao što ti i Svjetlo smatrate, no recimo meni je sudbina nužno nepromijenjiva i zapisana, inače to nešto nikako ne bih nazvao sudbinom.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepon sij 26, 2009 11:41 am

@Flo i Omega...mislim da je kljucna razlika izmedju Suda i Sudbine to sto bi Sud bio posljedica necega sto je mozda uzrokovala Sudbina. Dakle jedno je uzrok, drugo posljedica i zato se ne bi moglo usporedjivati na tom nivou. Tako barem ja gledam na to...

@Svjetlo...odlican post hail

_________________
Respect
[Vrh] Go down
glupa budala
banned



Female
Capricorn Snake
Broj postova : 126
Age : 46
Registration date : 04.11.2008

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepon sij 26, 2009 1:06 pm

ja mislim da je sudbina ono sto smo si mi sami u nekom trenutku za same sebe zacrtali, samo sto nam ni u snu nije padalo na pamet da bise to moglo i dogoditi ! lolcina Al tako bude! lolcina

"Be carefull what you wish for"!

Katastrofa, a? ce jebo te...

lolcina
[Vrh] Go down
glupa budala
banned



Female
Capricorn Snake
Broj postova : 126
Age : 46
Registration date : 04.11.2008

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepon sij 26, 2009 1:50 pm

Al nije da se to ne da ispravit. nono


kako si tada odlucio da ce biti, sada samo odlucis da tako NECE biti. i stvar rijesena
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitimepon sij 26, 2009 4:15 pm

Alpha je napisao/la:
@Flo i Omega...mislim da je kljucna razlika izmedju Suda i Sudbine to sto bi Sud bio posljedica necega sto je mozda uzrokovala Sudbina. Dakle jedno je uzrok, drugo posljedica i zato se ne bi moglo usporedjivati na tom nivou. Tako barem ja gledam na to...

@Svjetlo...odlican post hail
po onom boldanom ispada da se ne možemo iizvući iz kruga.
ja ne pričam o zemljskom sudu, pričam o onome gore sudu koji nas po pričanjima čeka nakon smrti i zato se sudbina zove sudbina...sud bi(jaše)
kuži li mene itko? čisto da znam koliko sam nejasna ako sam uopće nejasna conf1
nema nepromjenjive sudbine tako da daljnja rasprava s moje strane nigdje ne vodi.
[Vrh] Go down
Sponsored content





sudbina - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
sudbina
[Vrh] 
Stranica 3 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: