Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Započeto istraživanje o smrti

Go down 
+4
LarusArg
Blizzard
Alpha
gloria_g
8 posters
Autor/icaPoruka
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimeuto ruj 23, 2008 10:31 am

Salomon je tvrdio da mrtvi ne znaju ništa, Mojsije da smo prah i u prah se vraćamo, no većina religija zagovara zagrobni život. Britanski znanstvenici sad će temeljito proučiti smrt.


Na britanskom Sveučilištu Southampton započelo je istraživanje o iskustvima ljudi koji su bili na korak do smrti, kako bi se rasvijetlio proces umiranja.

Istraživači će proučavati mozak i svijest ljudi za vrijeme srčanog aresta u projektu koji će se provoditi s obje strane Atlantika.

Dr. Sam Parnia, stručnjak na ovom polju koje proučava svijest za vrijeme kliničke smrti, otkrila je: "Nasuprot uvriježenom mišljenju, smrt nije određeni trenutak. To je proces koji započinje kada srce prestane kucati, pluća prestaju raditi, a mozak više ne može funkcionirati, što je stanje koje se u medicini naziva srčani arest, koje je, s biološke točke gledišta, sinonim kliničkoj smrti."

Dr. Parnia je rekla kako nakon toga slijedi period koji može trajati od nekoliko sekundi do nekoliko sati u kojem liječnici i ostalo medicinsko osoblje pokušavaju ponovno pokrenuti srce i preokrenuti proces umiranja.

"Ono što ljudi proživljavaju u tom periodu srčanog aresta predstavlja jedinstveni prozor za razumijevanje onoga što ćemo svi proživjeti za vrijeme procesa umiranja", dodala je.

Stručnjaci procjenjuju da između 10 i 20% ljudi koji su prošli kroz srčani arest i kliničku smrt, govori o lucidnim sjećanjima i prisjećanjima na neke događaje za vrijeme kratkog susreta sa smrću.

što kažete na ovo?? uvijek su me oduševljavali ljudi ispred svog vremena...vizionari...
kada je prije pedesetak godina dr R. Moody istraživao ovaj fenomen znanstvena zajednica se ismijavala...smatrala ga tričarijom....
štoviše ovim istraživanjima ugrožavao si je karijeru....
a eto danas....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimeuto ruj 23, 2008 11:02 am

Paaa...bas sam htjela reci...oni to predstavljaju kao neku svoju novu i inovativnu ideju, a sto je s Moodijem i ostalima?

Ali ajde...nek se istrazuje...iako tesko da ce se tu naci neki labaratorijski priznat obrazac jer se cini da su stvari relativno individualne sto se NDE-a tice...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimeuto ruj 23, 2008 11:29 am

da, i na omeginu nesreću ;)
neće biti materijalnih dokaza, već kao i do sada priča ljudi koji su doživjeli, a onda bi im trebalo vjerovati na riječ... :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimeuto ruj 23, 2008 11:45 am

lolcina Ajde...nije Omega tako zatvorenih pogleda...samo se doima tako ponekad :)

Ali, da...trebat ce se vjerovat na rijec...i mislim da ce znanstvenici ili tko god vec provodi to istrazivanje zakljuciti isto sto su zakljucili kada su komentirali Moodyeva istrazivanja...a to je da je sve igra mozga i suzenja zjenica koje stvaraju iluziju tunela il blabla...a kako objasniti da su neki od NDE-ovaca tocno znali sto rade njiihovi bliznji u drugoj prostoriji i kako su obuceni ili slicne stvari...to se preskoci...

Izuzev nekolicine znanstvenih metoda koje vise ili manje mogu egzaktno nesto dokazati kod ostalih mi prilicno smeta sto uredno odbace ili zanemare ono sto se ne uklapa u njihovu teoriju. Tu bi se dala povuci paralela i s nekim clanovima vjerskih zajednica koji sve sto se ne uklapa u njihovu teoriju jednostavno odbace ili zatvore oci.

Evolucija ima milion rupa...a tek dokazi koji se zataskavaju da je ljudska vrsta u ovom obliku puno starija nego mi to ucimo...i to se sve zataskava... Steta. Zasto se ne bi moglo uciti u skoli da su sve samo teorije i da znanost ide naprijed.
U cem je fora s ljudima da radije biraju i nesto netocno u cemu nalaze laznu sigurnost nego istinu koja moze biti prilicno nepredvidiva ali je istina... Ne znam...

U svakom slucaju se veselim sto se pokazuje veci interes za NDE-ovcima i sto se o tome prica. Zbilja je besmisleno da je Smrt toliki tabu.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimeuto ruj 23, 2008 11:56 am

da, toliko zaziremo od smrti, da je to nevjerovatno, upravo zato kaj je ona sastavni dio života. jednostavno je neizbježna, što se god rodi, to i umre. pa zbog čega taj strah, izbjegavanje, ignoriranje?? ne kužim
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimeuto ruj 23, 2008 12:10 pm

gloria_g je napisao/la:
da, i na omeginu nesreću ;)

Može neko objašnjenje kako si došla do ovog zaključka ili samo nagađaš?

Samo neka istražuju ljudi, dokazati baš i ne mogu o čemu se radi...
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimeuto ruj 23, 2008 12:25 pm

kao što se vidi po smajliću, zezam te.
i to zato kaj si ti naš znanstvenik :D
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimeuto ruj 23, 2008 12:29 pm

Hvala :)

Ali:
Niti sam znanstvenik niti sam krut kako si neki to predstavljaju. Baš si razmišljam na koji način bi oni mogli nešto dokazati:

Tijekom nečije 'smrti' pratit će se moždana aktivnost. Ako je neće biti, a subjekt će reći da je bio na livadi blabla, tada bi to kao bio dokaz nečega, ali ne zna se čega.

Kako god se okrene, niti ljudi znaju sve o mozgu i njegovom ponašanju niti znaju kuda bi to išli nakon smrti.


Zadnja promjena: Eclypso; uto ruj 23, 2008 1:15 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
LarusArg
Dinosaur
LarusArg


Male
Capricorn Cat
Broj postova : 353
Age : 36
Registration date : 26.08.2008

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimeuto ruj 23, 2008 12:42 pm

Eclypso je napisao/la:
Niti sam znanstvenik niti sam krut kako si neki to predstavljaju

flegma zubo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimeuto ruj 23, 2008 2:14 pm

@Eclypso...pa ti si znanstvenik wannabe miga A na CE-4 si nas znanstvenik hug ko sto sam ja CIA lolcina

I sto ti ga ovo dojde da nisi krut kako ga neki predstavljaju? Ma ko to misli? Nitko! Pa da si takav ne bi bio na CE-4 at the first place...ne mislis li? :) hug

Al da najradije priznas upravo egzaktnu znanost...eh...ima nesto u tome zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimeuto ruj 23, 2008 2:49 pm

upravo suprotno, istraživač je!!
jel tak alpha??
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimeuto ruj 23, 2008 4:35 pm

Da, definitivno nije flegma :)
I da, istrazivac je :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimeuto ruj 23, 2008 4:53 pm

Di se mogu prijavit dobrovoljci za ovaj eksperiment? :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimeuto ruj 23, 2008 10:10 pm

I ja sam pomislila kako se netko sjetio otkrivati toplu vodu. Ali neka, što više ljudi istražuje, to bolje, na kraju će se doći i donečeg opipljivog. Negdje sam pročitala, ali i prihvatila jednu činjenicu vezanu uz NDE fenomene. Mislim da je bilo upravo od Moodyja, a ako nije, od nekog drugog predanog istraživača rubnih područja. Čovjek je ustvrdio da je u svemu tome jedna stvar nepobitna - ljudi koji su prošli NDE iz temelja su se promijenili, mnogima se na neki način svijet preokrenuo naglavce po pitanju životnih prioriteta i velika većina je trajno izgubila onaj negativno ograničavajući strah od smrti koji je prilično otežavajući faktor u ovom našem životnom iskustvu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimeuto ruj 23, 2008 11:59 pm

Sad bi Eclypso rekao kako to ne dokazuje da sve nije igra uma miga


Ne znam...previse sam skeptik ili jos gore neka vrsta pesimista pa mi se cini da nismo mi te srece ili cega li vec da zbilja postoji visi smisao. Ali da iskustva postoje...i to vrlo neobjasnjiva poput da je netko cuo i vidio nesto na posve drugom mjestu sto ne bi mogo cut ni vidjet da je bio najzivlji u tom momentu ipak ostavljaju vjerojatnost da tu nije sve 'cisto'...to bi se cak moglo i dokazom nazvat na neki nacin...

U svakom slucaju cemo saznati...prije ili kasnije... 8)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimesri ruj 24, 2008 7:40 am

mislite li da bi bilo više samoubojstava kad bi se znalo da smrt nije kraj?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimesri ruj 24, 2008 8:00 am

floridana je napisao/la:
mislite li da bi bilo više samoubojstava kad bi se znalo da smrt nije kraj?

Ne. Bilo bi ih manje jer bi bilo manje straha i tjeskobe. Ljudi koji istinski vjeruju da smrt nije kraj rijetko dižu ruku na sebe ako nije neka teška depresija ili druga boleština u pitanju.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimesri ruj 24, 2008 9:54 am

Citala sam da su upravo samoubojice koji su prozivjeli iskustvo NDE-a nakon toga odustali od daljnjih pokusaja.

U biti pitanje je zasto neki ljudi dozive NDE, neki ne. Ili se radi o tome da se neki sjecaju neki ne. A zasto pak to? Uslijed soka? Lijekova? Droge?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimesri ruj 24, 2008 10:45 am

mislim da se tu radi o uvjetno rečeno osobnim sposobnostima.
mi smo različiti. različito duhovno razvijeni.
pa tako i različita iskustva doživljavamo kako u životu, tako i u "smrti".
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimesri ruj 24, 2008 10:46 am

Ali zar onda to ne bi znacilo da bi samo svatko to dozivio na drugaciji nacin ili drugacije gledao na to...ovdje se radi da se neki ljudi ne sjecaju bas nicega.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimesri ruj 24, 2008 12:10 pm

pa to ti je isto kao sa snovima.
neki imaju predivne snove, čak i vidovite, i sjećaju ih se do u detalje, cijele priče.
dok će ti neki tvrditi da ne sanjaju, što u stvari nije istina, nego se jednostavno samo ne sjećaju.

dakle ovisi o nama samima, valjda....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimesri ruj 24, 2008 12:15 pm

Znaci, ipak bi bila rijec o tome da se neki iz nekog razloga sjecaju, a neki ne?

Meni se cini da bi najveci razlog sto se neki ne sjecaju bio sok.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimesri ruj 24, 2008 12:24 pm

da, to je ona fora svjesno/nesvjesno umirenje....
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitimepet ruj 26, 2008 10:28 pm

pa zanimljivo, u svakom slucaju, iako mi se cini da nece puno otkrit.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Započeto istraživanje o smrti Empty
PostajNaslov: Re: Započeto istraživanje o smrti   Započeto istraživanje o smrti Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Započeto istraživanje o smrti
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Iskustvo bliske smrti plod je poigravanja svijesti
» bojite li se smrti?
» Lijek za sve bolesti osim smrti!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: