Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Mito i korupcija

Go down 
+3
Svjetloisjena
Alpha
floridana
7 posters
Go to page : Previous  1, 2

dali bi dali mito?
nikada
Mito i korupcija - Page 2 Icon_vote_lcap33%Mito i korupcija - Page 2 Icon_vote_rcap
 33% [ 4 ]
po potrebi
Mito i korupcija - Page 2 Icon_vote_lcap58%Mito i korupcija - Page 2 Icon_vote_rcap
 58% [ 7 ]
da bez razmišljanja
Mito i korupcija - Page 2 Icon_vote_lcap8%Mito i korupcija - Page 2 Icon_vote_rcap
 8% [ 1 ]
Ukupno glasova : 12
 

Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepon ruj 29, 2008 7:05 pm

Alpha je napisao/la:

Ej Flooooo cerek Hehe...nismo definirali i vidis sto se desilo zubi

Dakle, da ponovim...upravo ovisno o situaciji nije svaka razmjena mito.
Nesto je legalna trgovina, nesto je nelegalna (mito), nesto je ucjena...a sigurno bi se dalo jos sto iznaci....

U slucaju da ti dajes lovu doktoru da te spasi to je mito. U slucaju da ti dajes lovu pljackasu da te ne ubije to nije mito.
to šta je omega rekao je ucjena kako si i ti rekla a mito ... za mito se zna koje su to radnje. a eto, ti si fino to definirala pa nema više zabune zivili
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepon ruj 29, 2008 8:31 pm

floridana je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
suspect suspect suspect

lolcina

conf1

Hoćeš reći da sam krivo skužila tvoj prethodni post i da stvarno hodaš i mitiš sve oko sebe? shock (sad se više ne usudim staviti lolcina )
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepon ruj 29, 2008 9:37 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
floridana je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
suspect suspect suspect

lolcina

conf1

Hoćeš reći da sam krivo skužila tvoj prethodni post i da stvarno hodaš i mitiš sve oko sebe? shock (sad se više ne usudim staviti lolcina )
aaa 8) a to je bilo za onaj prvi dio posta. ja sam mislila da se smiješ onom drugom dijelu pa me je to malo zbunilo.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepon ruj 29, 2008 9:47 pm

floridana je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
floridana je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
suspect suspect suspect

lolcina

conf1

Hoćeš reći da sam krivo skužila tvoj prethodni post i da stvarno hodaš i mitiš sve oko sebe? shock (sad se više ne usudim staviti lolcina )
aaa 8) a to je bilo za onaj prvi dio posta. ja sam mislila da se smiješ onom drugom dijelu pa me je to malo zbunilo.

Sorry, trebala sam obrisati ostalo oops
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepon ruj 29, 2008 9:53 pm

hug
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepon ruj 29, 2008 9:56 pm

floridana je napisao/la:
hug

lovely ljubi
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepon ruj 29, 2008 10:07 pm

Odgovorio sam nikada da ne bih dao mito, ali ne bih ga htio ni uzeti, ali ipak nikad ne reci nikad, da se radi o zivotu i smrti bez razmisljanja bih nekog podmitio i jos bi bio sretan sto je bila takva osoba s takvim karakterom jer sam zbog nje mogao spasiti sebe ili bliznjega.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepon ruj 29, 2008 10:15 pm

to je žalosno da moraš mititi nekoga da bi obavio posao za koji je plaćen i to baš u zdravstvu za koji svi mi radni ljudi odvajamo određeni postotak iz plaće
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepon ruj 29, 2008 10:21 pm

Takve treba malo pod vatrom drzati, ali moze se reci da je i drzava kriva za to, kirurzi imaju jako male place s obzirom koliko se skoluju i koliko rade, treba izdrzati operacije koje traju po 10h, za to ja krivim drzavu.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimečet lis 16, 2008 8:32 pm

tema o Indeks aferi nam je nestala pa ću ovdje

Citat :
Prvi osuđenik iz slučaja Indeks je student Ekonomskog fakulteta Hrvoje Markota (24). Zbog davanja mita nepravomoćno osuđen uvjetno na 6 mjeseci uz rok kušnje od 2 godine.

http://www.net.hr/crnakronika/page/2008/10/16/0171006.html

di su njega jadnička našli odmah prvog osuditi kava
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimečet lis 16, 2008 9:52 pm

Ma to mi je skroz glupo šta prvo osuđuju studente, pa tek onda profesore. Profesori su gamad koja je tražila lovu, a ti kad nemaš drugog izbora na kraju platiš.

U Splitu je najgore na Ekonomiji i Pomorskom faksu. Kažu (a znam i iz primjera u familiji) da matematiku na pomorskom prođe bez potkupljivanja ispita 5% studenata, ako i toliko...
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepet lis 17, 2008 1:46 pm

Tko je kriv student ili profesor, ili jel starije kokoš ili jaje....

Položila sam sve ispite da nisam ni kune dala mita....neke iz prve neke iz 5-te (nije bilo 3+1 u moje vrijeme) :D

Ali to da 5% studenata prođe to mora dekan fakulteta vidjeti gdje je problem. Da li fakat zadaci nisu primjereni da li studenti ne uče da li profesor ne predaje.... ali mislim da se pročulo da podmažeš pa prođeš pa niti studenti uče kako spada a profesoru se osladilo.... i eto ti začaranog kruga....

Ali riba smrdi od glave.... i cijela priča oko tog slučaja mi se čini kao farsa, kao sad su svi odjednom skužili da postoji korupcija na faakultetima....

Pa korupcija postoji već u srednjoj školi, ne želim se sjećati koliki je red bio ispred ravnateljevog ureda prilikom upisa klinaca koji nemaju dovoljan broj bodova za upis...i nikom ništa...i ministarstvo je to znalo (jer se moraju slati statistike o upisu)..... i nikom ništa....

Dođe mi da vrištim ali bolje da .... kush ... kao i ostatak nacije
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepet lis 17, 2008 1:59 pm

to je to. nitko neće da vrišti ili zviždi. svatko gleda svoja posla. zašto bi se netko bavio zviždanjem. platiš i kreneš dalje...a onda netko odskoći pa se pojave ankičine žute crte u bankama i nikom ništa. malo medijske buke, organi nešto ko fol naprave a u stvari zamažu oči i idemo dalje.
da se država zaista želi boriti protiv ovakvih stvari ona bi kao prvo uvela kontrolu, nešto poput lažnih kupaca. pošalješ fino ljude po uredima kao nešto im treba, pa kad zašteka ponude mito, pa kad uzmu mito lisičine na ruke. a onda pravosuđe odradi svoje. dok se oni budu oslanjali na zviždaće nema tu leba.
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepet lis 17, 2008 3:46 pm

Pa da....

A da stvar bude žešća, u gore spomenutoj školi, većina ljudi je pizdila na to upisivanje preko štele i slične djelatnosti, i jednom ja na sjednici nastavničkog popizdim i kažem tako i tako, to nije OK i bla bla bla ....i znaš šta niko nije ni zucnuo. Svi u pod, i niko niš... Ja ostala stojati ko (da izvinete) popišana.... dovršila monolog, ravnatelji psihologica se pravili kao da ja nisam niš rekla i krenuli na drugu točku...

u zbornici me poslije počeli tapšati bravo mala tako treba....

E muka mi je....rekla sam nikad više... nema tu još kritične mase da se stvari mijenjaju...
ma muka mi je... rigo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepet lis 17, 2008 3:50 pm

arhont je napisao/la:
Takve treba malo pod vatrom drzati, ali moze se reci da je i drzava kriva za to, kirurzi imaju jako male place s obzirom koliko se skoluju i koliko rade, treba izdrzati operacije koje traju po 10h, za to ja krivim drzavu.
Slazem se ovo za kirurge i drzavu ali ima tu jos nesto...masa njih je uopce krenula na medicinu radi toga sto su tu vidjeli lovu...a netko tko krene s krivim ciljem tesko da ce biti savjestan doktor...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepet lis 17, 2008 3:52 pm

floridana je napisao/la:
tema o Indeks aferi nam je nestala pa ću ovdje
Citat :
Prvi osuđenik iz slučaja Indeks je student Ekonomskog fakulteta Hrvoje Markota (24). Zbog davanja mita nepravomoćno osuđen uvjetno na 6 mjeseci uz rok kušnje od 2 godine.
http://www.net.hr/crnakronika/page/2008/10/16/0171006.html
di su njega jadnička našli odmah prvog osuditi kava

Kaze Nef sto je prvo kokos ili jaje...pa...mislim da su u ovom slucaju ipak krivlji profesori...
Jer student moze nudit do sutra, a na profesoru je da odbije.
To je jedan razlog...ali drugi i jos bitniji jeste sto su studenti mahom jos djeca i sto je na profesoru da svojim postupcima da primjer mladima...i zato su profesori tu daleko vise krivi...
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepet lis 17, 2008 3:55 pm

@Alpha ides (odnosi se ono za doktore)
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepet lis 17, 2008 4:03 pm

Alpha je napisao/la:

Kaze Nef sto je prvo kokos ili jaje...pa...mislim da su u ovom slucaju ipak krivlji profesori... Jer student moze nudit do sutra, a na profesoru je da odbije.

Ali ponudom i student snosi krivicu, i oba su moralno okaljana.

Alpha je napisao/la:

To je jedan razlog...ali drugi i jos bitniji jeste sto su studenti mahom jos djeca i sto je na profesoru da svojim postupcima da primjer mladima...i zato su profesori tu daleko vise krivi...

Slažem se da bi profesori trebali biti apsolutan primejr djeci...ali ne i u našem društvu jer znaš kakav sam ja primjer bila svojim učenicima: učila godimana da bih bila profesor u srednjoj školi i mala malu plaću sa kojom si ne mogu priuštiti bijesan auto, mobitel po posljednjoj modi .... to je već stvar društva .... njegovog morala ..... neko kao jedinka može biti super, morala i uzoran ali utopi se u masi i bude budala u očima drugih.... ali da se to propisno kažnjava niti bi ko nudio mito niti bi ko davao isto.......
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepet lis 17, 2008 4:09 pm

Sve to stoji i jesu svi krivi ali ako gledamo detalje onda je ipak na profesoru veca krivica. On je autoritet, on daje ocjenu...na koncu on je taj kojem se daju novci...

A sto se tice nase prosvjete...sve znam...ali tu je isto drzava strasno puno kriva...
Misilim da bi profesori (pogotovo u srednjoj skoli) trebali imat beneficirani radni staz... :P
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepet lis 17, 2008 4:29 pm

ne nužno novci....to se uvijek zaboravlja...

Znate onaj vic: došao čovjek na fakultet sa teletom. I pita ga portir: čovjeće kud ćeš sa tim teletom? A on će nije ovo tele ovo je mito. Tele je na fakultetu.
:D

Nekako mislim da tu nema veće ili manje krivice, korupcija posotoji u svakodnevnom životu (i batina ima dva kraja tako imaš onog koji prima mito i onog koji ga daje i eventualno posrednika).
.... ali da se razumije apsolutno mi je bezveze reći da su studenti krivi za korupciju, to mi je totalna glupost.....
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepet lis 17, 2008 5:20 pm

Naravno da profesore treba prve procesuirati i kazniti.

A za ovog studenta su rekli da se on nagodio da sve odmah prizna i da će zato dobiti samo uvjetnu kaznu, a ujedno je i prvi gotov po pitanju pravosudnog gonjenja.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitimepet lis 17, 2008 11:39 pm

vjerovatno im je to priznanje i trebalo da mogu dalje digniti optužnice.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mito i korupcija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mito i korupcija   Mito i korupcija - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mito i korupcija
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: