Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Samostalnost ili novac

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Samostalnost ili novac   čet ruj 25, 2008 9:18 pm

Zamislite da radite posao koji vas prilično zadovoljava i u kojem se nakon nekoliko godina osjećate sigurno i kompetentno. Osjećate da je došlo vrijeme da se nešto promijeni, ali niste sigurni što. Dva su scenarija:

1. Šef je jako zadovoljan vašim radom i napredovanjem i budući da vas želi zadržati na mjestu gdje ste se pokazali uspješnima nudi vam veliku povišicu koju s veseljem prihvaćate i obavljate svoj posao još revnije nego prije i razrađujete strategiju do najsitnije pojedinosti kako biste opravdali iskazano povjerenje.

2. Šef je jako zadovoljan vašim radom i napredovanjem i želi vam za nagradu pružiti priliku na drugom mjestu u istoj firmi koje bi vam pružilo više slobode i omogućilo da razvijete svoje već iskazane sposobnosti do krajnjih granica. S veseljem prihvaćate promaknuće koje će vam uz malu povišicu omogućiti istinsko napredovanje u poslu koji vas veseli i zadovoljava.

Naravno, bilo bi idealno kad bi vam ponudili jedno i drugo, ali to ne bi bio primjer za ono što psiholozi dokazuju. A to je da je unutarnja motivacija i zadovoljstvo koje pruža dobro obavljeni posao puno veća od zadovoljstva zbog mehanničke povišice. Kod povišice dolazi do zadovoljstva u prvi mah (kako bi mi dobro činilo malo tog zadovoljstva u ovom trenutku, moram priznati), ali se ono s vremenom gubi i osim toga stvara pogrešnu percepciju kod čovjeka da je novac taj koji donosi zadovoljstvo a ne dobro odabrani posao. Koga zanima još detalja o temi može ih naći OVDJE, a mene zanima mislite li da velika plaća može u nedogled prikrivati duboko životno nezadovoljstvo izazvano nekreativnim i neodgovarajućim poslom (većini naše potplaćene raje učinit će se da bi moglo tako biti, no nadam se da ima i suprotnih mišljenja)
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Re: Samostalnost ili novac   pet ruj 26, 2008 9:54 pm

iako su ljudi često nezadovoljni svojim poslom bas zbog potplaćenosti, ipak i ja mislim da, od određene razine od koje je moguće normalno preživljavanje čovjeka i njegove obitelji, novac zapravo ne igra baš toliku ulogu, jer mislim, ako čovjek ne radi ono što voli, nikad neće biti zadovoljan poslom.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac

Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Registration date : 06.06.2008

PostajNaslov: Re: Samostalnost ili novac   sub ruj 27, 2008 9:53 pm

Slazem se sa silverom, ako je placa dobra, a posao me ispunjava, i sad mi bude ponudena visa placa, ali posao bas ne volim, radije bih ostao i radio ono sto volim, jer dugotrajno gledajuci bolje raditi sto volimo, jer cemo i sam posao bolje napraviti.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27963
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Samostalnost ili novac   ned ruj 28, 2008 8:26 am

ali nije samo posao ono šta nas zadovojava u životu. obavljamo li posao koji nosi zadovoljstvo a plaća ne zadovoljava naše potrebe javlja se nezadovoljstvo koje se prenosi i na posao. karikirano- ako mi kući djeca plaču jer su gladna biti ću nezadovoljna i na poslu bez obzira koliko taj posao volila obavljati.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac

Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Registration date : 06.06.2008

PostajNaslov: Re: Samostalnost ili novac   ned ruj 28, 2008 9:52 pm

Pa dobro to je, ali mislio sam ako je placa na poslu zadovoljavajuca, tako da nitko ne place i svi su zadovoljni, ali ovim drugim poslom bi si mozda mogla pruziti malo bolji luksuz.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Samostalnost ili novac   

[Vrh] Go down

Samostalnost ili novac
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Život bez novca
» Tečaj zimskog preživljavanja
» UPOZORENJE! Slanje HP express paketa s otkupninom!
» Nezapaljive vodonepropusne vrećice
» Novosti 13 KI