Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Terry Fox Run

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Terry Fox Run Empty
PostajNaslov: Terry Fox Run   Terry Fox Run Icon_minitimesub ruj 27, 2008 8:55 am

Sjetila sam se da je i ova tema bila među isbrisanima. No kako je događanje na Jarunu zakazano za sutra, mislim da je dobro ponoviti - možda se netko i priključi. Željela sam i ja, ali čini se da zbog zdravstvenog stanja ipak neću moći.

ČLANAK:

Citat :
Humanitarna akcija u organizaciji Veleposlanstva Kanade, Hrvatske lige protiv raka, Zagrebačkog holdinga, MPG Zagreb i hotela The Regent Esplanade održat će se na Jarunu, 28. rujna, deveti put po redu.

U utrci Terry Fox Run u Zagrebu broj sudionika svake je godine sve veći, a proporcionalno s njima raste i broj donacija. Tako je prošle godine skupljeno 900.000 kuna za Odjel dječje onkologije KBC-a Zagreb na Šalati.

Ove godine, sav prihod namjenjen je Klinici za tumore u Zagrebu te centru MedILS u Splitu za istraživanje tumora.

Terry Fox Run se svake godine trči u cijelom svijetu u čast mladića Terryja Foxa koji je oboljevši od raka izgubio nogu.
Kako bi skupio novac za liječenje, 1980. godine krenuo je u trku po Kanadi koju je nazvao Maraton nade.

Terry Fox Run 0076007.17

Uspio je pretrčati pola Kanade no utrku na žalost nije uspio završiti.
Bolest se vratila i oduzela mu život u 22. godini. U čast hrabrom Teryju njegova obitelj odlučila je nastaviti tradiciju i pokrenula je akciju skupljanja novca za borbu protiv raka koja se održava svake godine u kanadskim gradovima, a u organizaciji kanadskih veleposlanstava i u 57 zemalja svijeta.

Sudjelovati može svatko, trčanjem, hodanjem, rolanjem, na biciklu, skateboardu i naravno kupnjom Terry Fox Run majica, kanadskih palačinki, balona, sokova...

Bitno je doći u što većem broju, sudjelovati i pomoći.

Početak utrke je zakazan za 16 sati.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Terry Fox Run Empty
PostajNaslov: Re: Terry Fox Run   Terry Fox Run Icon_minitimesub ruj 27, 2008 9:12 am

divim se tim ljudima koji imaju snage i volje iz jedne bezizlazne situacije podići se i krenuti dalje. to se zove snaga duha.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Terry Fox Run Empty
PostajNaslov: Re: Terry Fox Run   Terry Fox Run Icon_minitimesub ruj 27, 2008 10:01 pm

To su pravi ljudi, nema predaje, iako sam ne znam kako bi se ponasao da mi se tako nesto dogodi, tuzno je to kod nas ljudi, ne cijenimo nesto dok to ne izgubimo, bude mi najgore kad vidim ljude da se drogiraju, a zdravi su sasvim i kad je bilo ono na televizoru ona reklama s djecom s djecjom paralizom, sta bi ti dali samo da mogu normalno hodati, a ovi majmuni budu zdravi i unistavaju si zdravlje tako, to je meni najtuznije.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Terry Fox Run Empty
PostajNaslov: Re: Terry Fox Run   Terry Fox Run Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Terry Fox Run
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Terry Davis

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Razno-
Forum(o)Bir: