Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pisma Nikole Tesle

Go down 
+10
Chakotay
Remke
GALAKTIKOS
Matrix
Hapa
kety6
Alpha
gloria_g
floridana
Svjetloisjena
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimened svi 01, 2011 3:57 pm

Ova prica sto je dao Matrix zvuci totalno isto ko prica o Supermanu. Samo fali kriptonit.
[Vrh] Go down
julija81
Žaba
julija81


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 217
Age : 42
Registration date : 15.10.2010

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimened svi 01, 2011 11:00 pm

... Zar je zaista tesko poverovati da je on bio samo jedan veoma pametan COVEK?! Ni prvi, ni poslednji koji je znao malo vise od drugih ljudi... Muka mi je kad pocnu spekulisanja na tu temu, mada razumem one manje inteligentne koji ne mogu da shvate da je priroda- sama po sebi- najvece od svih cuda!!!! Nije ni cudo sto je bio malo shvacen, obzirom da je bio okruzen ljudima sa manjim IQ-om... I nije da se sad ja tu kao pravim mnogo pametna (jer nisam) ali dokazano je da ljudi koriste tek mali deo svog mozga, a on je samo jedan od nekoliko primera toga -sta se desava kod onih koji mozak koriste malo povise. :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimepon svi 02, 2011 9:23 am

Svi smo mi povezani sa cijelim Svemirom pa onda i nema neke velike razlike između nas i izvanzemaljaca, samo što je to za projesječne ljudi koji nisu toga toliko svijesni jako čudno i takve stvari proglašavaju čudima i nadnaravnim. Meni je žao što se nije realiziralo više Teslinih ideja. No kao što je on rekao budućnost pripada njemu, što u stvari znaći da će se to desiti jednog dana :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimepon svi 02, 2011 11:12 am

@Julija...slazem se s tobom ali jedna stvar je cudna...mislim, cisto statisticki gledano kako to da se osim Tesle prakticki nije rodio niti jedan takav conf1
[Vrh] Go down
julija81
Žaba
julija81


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 217
Age : 42
Registration date : 15.10.2010

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimepon svi 02, 2011 11:41 am

Naravno da ih je bilo, mozda ih samo nije bilo bas iz iste sfere interesovanja kao Tesla. Pogledaj Da Vincija, i on je izumitelj i naravno bio je daleko ispred svog vremena. Ima takvih primera jos puno, mada opet kazem , iz razlicitih oblasti i vremena.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimepon svi 02, 2011 12:30 pm

Da, tocno ali mislim bas na isto podrucje. Kako ih je u muzici bilo vise. Zasto onda ne moze u fizici.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimepon svi 02, 2011 1:03 pm

pa fizika je malo hebenija oblast od muzike... ja mislim da se nikad više neće roditi genij kao Bethoven, Mozzart.... ti ljudi su mogli skladat muziku bez sviranja. u glavi su znali kako koja nota zvuči kad su je na papiru vidili. Bethoven je jedno vrijeme bio gluh i nije ga spriječilo da napravi neka djela koja će vječno trajati.

i sad mi je glupo kad netko kaže da je ta muzika zastarjela, nitko ih ne voli, a svatko ih sluša. u koliko pjesama sam čuo isječke iz njihovih simfonija ili slične stvari..

tako i Tesla. mi samo možemo naklapati šta je on sve postigao i izumio(mislim na ove stvari o kojima se priča a nisu dokazane). čovjek je isto kao i ova dvojica što su čuli note bez svirke čuo svoju oblast bez puno smišljanja. to su ljudi koji su se rodili s time, oni jednostavno nešto razumiju što je nama nedokučivo. ne znaju kako ni zašto al znaju da im je u glavi. da je Tesla imao sve pogodnosti ovog doba, novac, pomagače i nekog hajvana koji se ne bi kitio tuđim perjem tko zna kud bi dogurao, a opet tko zna bili ikako bio takav mozak kao što je...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimepon svi 02, 2011 1:56 pm

Ako je fizika jebenija od muzike zasto se onda nece rodit novi Beethoven? Po mom misljenju fizika uopce nije jebenija od muzike. Samo je stvar koliki tko ima talent za nesto. Nekako se dam kladit da bi Tesla reko da je muzika jebenija njemu. Zasto? Zato jer nije njegov talent. Prema tome...
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimepon svi 02, 2011 9:45 pm

Meni stoji ideja da je on vanzemaljac. Postoji li danas takav genijalac, ja ne znam niti za jednog. Pisma su iznimno dirljiva i osjećajna.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimepon svi 02, 2011 10:48 pm

Čak i da je izvanzemaljac to nam ne daje odgovor zašto je bio jedinstven i zašto nije bilo još takvih izvanzemaljaca ;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimeuto svi 03, 2011 12:36 pm

@Chak...i to je tocno...zasto ih nema jos. Duhovnih vodja koji se smatraju Bogovima bilo je vise, pa zasto ne i ovakvih poput Tesle?
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimesri svi 04, 2011 4:59 pm

Alpha je napisao/la:
Ako je fizika jebenija od muzike zasto se onda nece rodit novi Beethoven? Po mom misljenju fizika uopce nije jebenija od muzike. Samo je stvar koliki tko ima talent za nesto. Nekako se dam kladit da bi Tesla reko da je muzika jebenija njemu. Zasto? Zato jer nije njegov talent. Prema tome...
htio sam reći ovo: fizika je nešto novo, Tesla je vadio nešto novo iz prirode, a muzika je kombiniranje 8 tonova.
jednostavo se s time ili rodiš ili ne... možeš učiti koliko želiš, al nikad nećeš dostići razinu onoga koji se rodi sa talentom i usavršava ga tjekom života.

pa Bach je iz glave note vadio, nije ih svirao pa zapisivao... tesla je kako je netko već na forumu rekao bio izumitelj, a ne kao ovi naši sadašnji znanstvenici teoretičar. pa dobijemo to da su neki znanstvenici otkrili da žene manje pričaju od muškaraca...

i sam sviram 2 instrumenta od 7. godine... vidio sam mnogo ljudi koji se bave glazbom, nitko nije mogao note njima poznate pjesme bez sviranja zapisati, a ne da nešto novo 'nasuho' zapišu.
o fizičarima da i ne pričam... nikakvo eophalno otkriće još od Einsteina nije bilo... (ako sam u krivu sorry. recito koje je to otkriće)...

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimesri svi 04, 2011 5:50 pm

A ja tebi kazem da je talent - talent. Recimo da ti imas talent za popravljanje kisobrana. Koliko god to glupo zvucalo za mene to moze biti nuklearna fizika. Tako je Bachu Tesla nedodirljiv jednako koliko je i Tesli Bach. Kuzis :)
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimečet svi 05, 2011 2:43 am

Ne vjerujem u talente, već u ljudsku volju da se nečime bavi... ali hej, to sam samo ja. I ne možemo znati da nije bilo još takvih izvanzemaljaca, jel opet postoji mogućnost da oni nisu bili toliko eksponirani, a sve ovo mi zvući baš kao supermen priča, a T. Alva E. kao kriptonit.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimečet svi 05, 2011 10:06 am

Volja je jako bitna ali ako ti i ja imamo jednaku volju i jednak radni zamah, ali ja jos imam i talent za tu stvar tada cu biti neusporedivo bolja. Naravno da sam talent bez truda ne znaci nista. Medjutim ako se nadje izniman talent plus veliko ulaganje...eto Tesle.
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimečet svi 05, 2011 12:51 pm

Ja i Nietschze se ne bi složili, ali to smo mi... zivili :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimečet svi 05, 2011 2:23 pm

Ajd elaboriraj malo. Dakle, ti smatras da talent ne postoji ili sto?
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimečet svi 05, 2011 11:12 pm

Alpha je napisao/la:
A ja tebi kazem da je talent - talent. Recimo da ti imas talent za popravljanje kisobrana. Koliko god to glupo zvucalo za mene to moze biti nuklearna fizika. Tako je Bachu Tesla nedodirljiv jednako koliko je i Tesli Bach. Kuzis :)
kužim... mi ustvari isto govorimo al na drugačiji način...

@melkior, Nietschze inače nije bio baš normalan tip, koliko sam ja učio filozofiju...
ne znam kako misliš da ne postoji talent. kako onda objašnjavaš to da bi npr ti uslikao sa istim aparatom bolju sliku od nekoga?
ili ovo: sjednem ja prvi put u auto da vozim i sve ok. sjedne moj rođak i nikako povesti... meni je to talent....
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimepet svi 06, 2011 1:21 am

Pa iskustvo čini vještinu pojedinca, a ne talent. Nietschzea sam samo tako izvukao iz konteksta jer se on vrti oko priče sa voljom (sve je volja i etc.), on je sad tu nevažan (a možda i nije). :)

Zar nije bila neka tema o talentima negdje na forumu?

Da, ja mislim da talent ne postoji, već eventualno neka fizička predispozicija, kao npr. brži protok informacije kroz neuronsku mrežu, ali ni to ne mora biti predispozicija ako pojedinac nema "najkorisniji" mentalni obrazac koji će ga voditi do nekog najpovoljnijeg rezultata za neku namjeru. Ja mislim da je Tesla baš imao te mentalne obrasce, i da je to shvatio prije svojih vršnjaka u ranoj mladosti, isto tako tu postoje i životne situacije koje oblikuju osobu; dakle da je on završio na robiji sa 18 vjerojatno (ali ne i nemoguće) ne bi postao tako veliki znanstvenik. Jednostavno nije mi jasno kako fizikalno objasniti talent. Ja bi uslikao sliku po svome ukusu, ako se radi o umjetničkoj slici onda tu apsolutno nema talenta, jer je ukus u umjetnosti, pogotovo danas, nešto vrlo specifično za promatrača umjetnine. To je već pitanje estetike u filozofiji lijepog, a to je druga tema. Mislim da znam što ti pitaš; recimo da sam prijavio sliku na natječaj iz fotografije i da sam pobijedio, pobijedio sam zato jer je stručni žiri prema nekim danim pravilima odlučio da sam ja najbliži tim njihovim postavkama, a ne zato jer ja imam talent (osim ako se ne radi o nepotizmu i mitu naravno :) ).

Ajde kako vi objašnjavate talent, i kako bi to funkcioniralo za jednog znastvenika?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimepet svi 06, 2011 11:10 am

Evo ovako. Mozes ti to zvati kako god hoces ali vecina ljudi to zove talentom. Puno je lakse sporazumijeti se s nekim ako poznajes jezik. Ti tu mozes objasnjavati i nazivati to svojim nazivom kao npr. predispozicija ali ima li smisla trositi energiju u svakom razgovoru namecuci svoj pojam kao tocan? To je isto kao da se sporimo jel Jahve ili je Allah. Bit sporazumijevanja je da se zna na sto druga osoba misli.
Dakle, poznato je da razliciti djelovi mozga upravljaju razlicitim stvarima. Ima djelova koji su "zaduzeni" za lingvistiku, za logiku, za prostornu percepciju i td. To je znanstveno dokazano. Isto tako se zna da se tipicni muski i tipicni zenski mozak razlikuju. Muskarci su zato bolji u matematici, percepciji prostora i td. a zene u jezicima, muzici i td.
Ponekad neki mozak radi turbo dobro u tom nekom dijelu i onda osoba lakse usvaja odredjenu stvar nego drugi. Pa imamo male matematicare koji u osnovnoj skoli mogu parirati ljudima s faxa. Zato se u nekim drzavama omogucava da i djeca upisuju fakultete (s time da zavrse skolu po posebnom programu).
E sad...opisala sam kako to izgleda na fizickoj razini, a da li sve dolazi iz visih sfera? Vjerojatno.
I onda se to sve skupa zove talent.

Poznato je, medjutim, i da talent sam po sebi cini ipak samo mali dio onoga sto sutra moze dati rezultate. Bez volje i namjere nema nicega. Stoga i ljudi koji po prirodi nemaju tu pocetnu predispoziciju mogu uz volju i namjeru dosta toga nadoknaditi ali ako imamo talent i volju i namjeru onda imamo Teslu. To prvo ga razlikuje od ostalih. Jer mnogi su nakon (i prije) imali i volju i namjeru ali falilo je to nesto. A to nesto zovemo talentom.

Naravno, ti i dalje mozes davati svoje nazive ali to ti samo otezava komunikaciju ;)

P.S. Ako se zapitam zasto bi Nietschze kazao to sto je kazao (s kontekstom i bez)...pa, tip nije bio normalan pa vec tu znamo da su na snazi bili teski kompleksi. Ali cak i bez toga...eh...to je prica "zeleno je grozdje". Naime, djeluje da je bio malo frustriran sto nije imao nesto sto imaju drugi pa je proglasio da to niti ne postoji. Kompleksi. Da.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimepet svi 06, 2011 12:58 pm

Samo čekam da se Legi uključi pa da nam i on da svoju definiciju talenta zubi

No da se vratim na Teslu koji je očito imao i talenta i jako puno volje i snage da taj svoj talent razvije i pretvori u stvarnost. Nažalost ili na sreću priroda je takva da ljudima kojima da talenta ne da dovoljno volje da taj talent razviju, dok oni drugi sa manje talenta imaju puno više volje i radnih navika pa onda svojim radom prestignu one talentiranije i onda nam se pojavi netko tko je i talentiran i sa voljom i onda iskoći i zabljesne kao što je to bio Tesla i još par pojedinaca u našoj povijsti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimepet svi 06, 2011 1:40 pm

De, ne spominji. Pisem post i samo mislim na Legijevu definiciju Andjela :P
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimepet lip 24, 2011 11:55 pm

Ja smatram da talent postoji ali isto tako smtram da uz pravu postavku uma i veliku volju i konzistentnost možeš sve naučiti.

Evo 2 osobna primjera:

Antitalent za matematiku-Nikad je nisam volio, nikad mi nije išla osim kad bih išao na repeticije i onda bih rasturao ali nikada nisam imao volje da usavršim i nadogradim svoje znanje.

Antitalent za sport-Nitko u mojoj obitelji nije bio izraziti sportaš pa tako ni ja ali sam košarku počeo trenirati sa 10 godina i u 8 godina sam proveo sate i sate vježbajući, usavršavajući i nadograđajući svoje vještine...Proučavao sam najmanje sitnice u svojoj igri i to mi je pomoglo da sada budem sasvim solidan košarkaš. Bio bih i bolji da sam imao više vremena, novca za trening kampove i da se nisam zakačio sa trenerom i išao na utakmice.
Poanta je da sam zadovoljan sa svojim napretkom iako neke predispozicije nisam imao. :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimesub lip 25, 2011 4:47 pm

Da samo što ljudi koji imaju puno talenta nemaju volje, nekako jedno ne ide sa drugim, osim u jako rijetkim situacijama i ti ljudi su tada genijalni u onome što rade. Imaju talent i volju da ga provedu u djelu. Tako nešto je bio i veliki Nikola Tesla.
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitimened lip 26, 2011 11:22 pm

Hvala ti A. na objašnjenju do kojega nisam sam došao.

Ustvari vidim da se vrtim oko istih ideja kao i ti, ali očito sam zapeo na vlastitome izražaju sa riječi "predispozicija". Međutim, još uvijek sam ne mogu dokučiti gdje smjestiti "talenat" te kolika je njegova uloga ako ga ima, u razvoju jedne ličnosti.

Što se Nikole Tesle tiče, moglo je tu biti svašta, možemo mlatiti praznu slamu idejama ali sumnjam da ćemo dokučiti što je bilo to kritično u njemu da postane ta osoba koja se danas pamti kao veliki genije i čovjek prije svog vremena.

Nakon razmišljanja o ovome, nalazim vlastiti zaključak (privremeni možda) da je danas u 21. stoljeću, puno teže postati takvim genijem (možda sam generalno u krivu) nego što se prije to moglo, jer obrazovanje dostupnije svima, pa je u pitanju faktor volje i talenta, znači oni intrinzični faktori.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pisma Nikole Tesle - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pisma Nikole Tesle
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Drevna pisma
» Otkrivena tajna nevidljivog pisma - sperma

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: