Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pisma Nikole Tesle

Go down 
+10
Chakotay
Remke
GALAKTIKOS
Matrix
Hapa
kety6
Alpha
gloria_g
floridana
Svjetloisjena
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 3 Icon_minitimepet svi 06, 2011 12:58 pm

Samo čekam da se Legi uključi pa da nam i on da svoju definiciju talenta zubi

No da se vratim na Teslu koji je očito imao i talenta i jako puno volje i snage da taj svoj talent razvije i pretvori u stvarnost. Nažalost ili na sreću priroda je takva da ljudima kojima da talenta ne da dovoljno volje da taj talent razviju, dok oni drugi sa manje talenta imaju puno više volje i radnih navika pa onda svojim radom prestignu one talentiranije i onda nam se pojavi netko tko je i talentiran i sa voljom i onda iskoći i zabljesne kao što je to bio Tesla i još par pojedinaca u našoj povijsti.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 3 Icon_minitimepet svi 06, 2011 1:40 pm

De, ne spominji. Pisem post i samo mislim na Legijevu definiciju Andjela :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Pisma Nikole Tesle - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 3 Icon_minitimepet lip 24, 2011 11:55 pm

Ja smatram da talent postoji ali isto tako smtram da uz pravu postavku uma i veliku volju i konzistentnost možeš sve naučiti.

Evo 2 osobna primjera:

Antitalent za matematiku-Nikad je nisam volio, nikad mi nije išla osim kad bih išao na repeticije i onda bih rasturao ali nikada nisam imao volje da usavršim i nadogradim svoje znanje.

Antitalent za sport-Nitko u mojoj obitelji nije bio izraziti sportaš pa tako ni ja ali sam košarku počeo trenirati sa 10 godina i u 8 godina sam proveo sate i sate vježbajući, usavršavajući i nadograđajući svoje vještine...Proučavao sam najmanje sitnice u svojoj igri i to mi je pomoglo da sada budem sasvim solidan košarkaš. Bio bih i bolji da sam imao više vremena, novca za trening kampove i da se nisam zakačio sa trenerom i išao na utakmice.
Poanta je da sam zadovoljan sa svojim napretkom iako neke predispozicije nisam imao. :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 3 Icon_minitimesub lip 25, 2011 4:47 pm

Da samo što ljudi koji imaju puno talenta nemaju volje, nekako jedno ne ide sa drugim, osim u jako rijetkim situacijama i ti ljudi su tada genijalni u onome što rade. Imaju talent i volju da ga provedu u djelu. Tako nešto je bio i veliki Nikola Tesla.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Pisma Nikole Tesle - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 3 Icon_minitimened lip 26, 2011 11:22 pm

Hvala ti A. na objašnjenju do kojega nisam sam došao.

Ustvari vidim da se vrtim oko istih ideja kao i ti, ali očito sam zapeo na vlastitome izražaju sa riječi "predispozicija". Međutim, još uvijek sam ne mogu dokučiti gdje smjestiti "talenat" te kolika je njegova uloga ako ga ima, u razvoju jedne ličnosti.

Što se Nikole Tesle tiče, moglo je tu biti svašta, možemo mlatiti praznu slamu idejama ali sumnjam da ćemo dokučiti što je bilo to kritično u njemu da postane ta osoba koja se danas pamti kao veliki genije i čovjek prije svog vremena.

Nakon razmišljanja o ovome, nalazim vlastiti zaključak (privremeni možda) da je danas u 21. stoljeću, puno teže postati takvim genijem (možda sam generalno u krivu) nego što se prije to moglo, jer obrazovanje dostupnije svima, pa je u pitanju faktor volje i talenta, znači oni intrinzični faktori.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 3 Icon_minitimened lip 26, 2011 11:34 pm

Ooo Melk dugo te nije bilo, dobrodošao nazad :)

Što se tiče Tesle, vjeruj mi nema nikakve veze vrijeme u kojem živimo, s internetnom ili bez Tesla bi se i danas istakao kao izvanserijski znanstvenik ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Pisma Nikole Tesle - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 3 Icon_minitimened lip 26, 2011 11:43 pm

Heej! ;)

A vjerojatno bi, upravo jer bi imao volju i ostale intrinzične faktore jače od ostalih potencijalnih genijalaca.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Pisma Nikole Tesle - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 3 Icon_minitimened lip 26, 2011 11:48 pm

Ma dobro mi to gledamo kroz konkurenciju, jer je to trend, pa su i znanstvenici jedan drugome konkurenti, no naravno to ne bi trebali biti tako, pogotovo ne u znanosti. U znanosti je puno bitnija suradnja i razmjena znanja i spoznaja do kojih se dođe. Da Tesla danas živ mislim da ne bi imao problema s time da radi sa drugim znanstvenicima i ne bi ih smatrao konkurencijom.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pisma Nikole Tesle - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pisma Nikole Tesle   Pisma Nikole Tesle - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pisma Nikole Tesle
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Drevna pisma
» Otkrivena tajna nevidljivog pisma - sperma

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: