Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zdravstveno osiguranje za kućne ljubimce

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zdravstveno osiguranje za kućne ljubimce Empty
PostajNaslov: Zdravstveno osiguranje za kućne ljubimce   Zdravstveno osiguranje za kućne ljubimce Icon_minitimepon lis 20, 2008 1:21 am

Svi koji imaju kućne ljubimce ili gotovo svi susreću se s velikim izdacima ukoliko im ljubimac oboli. Troškovi ponekad prelaze svaku mjeru, osobito ako je u pitanju teži klirurškui zahvat ili neki gadan kronični zdravstveni problem. Osobno poznajem nekoliko ljudi koji su izdvojili svote veće od vlastite plaće kako bi spasili svog ljubimca, a nisam ni ja daleko od toga ukoliko bi bilo potrebno - iskoristila bih sve mogućnosti kreditiranja koje bi se ponudile.

Rješenje bi bilo uvođenje zdravstvenog osiguranja za ljubimce. No nažalost, vjerojatno ne bi bilo dovoljno ljudi koji bi bili spremni plaćati takav neobavezni namet, pa se osiguranje ne bi moglo pokrenuti. Ipak, u Nizozemskoj to već postoji. Evo tekstića koji mi je poslala prijateljica, vlasnica starijeg psa koji često poboljeva, a koji je predivan ljubimac cijele njezine obitelji i svih posjetitelja:

Mačkama i psima u Nizozemskoj je već duže vrijeme moguće plaćati zdravstveno osiguranje, a uskoro bi tu privilegiju mogli dobiti i kunići. Za sada ima 'samo' 100.000 osiguranika!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zdravstveno osiguranje za kućne ljubimce Empty
PostajNaslov: Re: Zdravstveno osiguranje za kućne ljubimce   Zdravstveno osiguranje za kućne ljubimce Icon_minitimeuto stu 18, 2008 4:15 pm

Nije bas vezano za uvodni post al da ne otvaram novu temu jer ima veze sa zdravljem...

Ovako...moj pas (mali pinch) ima 16,5 godina i u nedjelju su joj pocele naglo otkazivat zadnje noge. Juce sam je vodila u veterinara i dobila je injekciju za slucaj da ju boli...ali nije pomoglo...tj. ona se i dalje ne moze dici...dakle ocito je nesto kompliciranije u pitanju. Danas idemo opet pa cemo vidjet sto ce reci ali...ona ima puno godina i mislim da vet bas tu ne daje neke nade...reko je juce da ako joj injekcija pomogne onda ju je mozda samo boljelo pa se da nesto tu i napravit...ako ne onda je to simptom/rezultat nekog kronicnog stanja, a onda...e...ne znam sto onda...sudeci po njegovom ponasanju (veterinarovom) ispada da onda nista...

Pa u slucaju da ''onda nista'' ima li netko neko iskustvo sto bi se sve pod 'nista' moglo napraviti...ako je to tako da joj se barem nekako olaksa sve to...ili mozda ipak nesto...

Eto...thx na prijedlozima tuzni

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zdravstveno osiguranje za kućne ljubimce Empty
PostajNaslov: Re: Zdravstveno osiguranje za kućne ljubimce   Zdravstveno osiguranje za kućne ljubimce Icon_minitimeuto stu 18, 2008 9:55 pm

A čuj, sorry, teško je tu pomoći. Ali ipak. Moj jazavčar je u šestoj godini života zbog problema s kralježnicom imao privremeno oduzete stražnje šapice. Moji su ga čak vodili u kratke šetnje držeći ga za rep. Jedina terapija koja je pomagala bio je b-complex, dakle koktel b-vitamina. On se oporavio i živio još desetak godina. Pazi, te stvari sa živcima naju biti čudne. Ne daj je slučajno uspavati ako nema bolove, tu uvijek postoji određena nada. Postoje i kolica za pse s oduzetim stražnjim šapicama ako su inače zdravi. Grlim tebe i psića hug ljubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zdravstveno osiguranje za kućne ljubimce Empty
PostajNaslov: Re: Zdravstveno osiguranje za kućne ljubimce   Zdravstveno osiguranje za kućne ljubimce Icon_minitimeuto stu 18, 2008 10:53 pm

Bili smo opet danas u veta...dobili smo jos dvije injekcije i radili ultrazvuk na kojem se cini sve OK, a i ona ne pokazuje da ju smeta pregled po stomaku... Zakljucak je da je nesto neurolosko, kicma, tako nesto...idemo opet sutra...

Ona je lucidna i ne mogu zamislit da ju uspavam...to jedino u varijanti da pati...ali... tuzni :(

Unatoc njenim godinama nadam se poboljsanju...voljela bih da bude svoja do zadnjeg casa kad god to bilo...

Znaci B vitamin...a koji? Nesto bas za pse ili?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zdravstveno osiguranje za kućne ljubimce Empty
PostajNaslov: Re: Zdravstveno osiguranje za kućne ljubimce   Zdravstveno osiguranje za kućne ljubimce Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zdravstveno osiguranje za kućne ljubimce
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zdravstveno osiguranje za kucne ljubimce

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: