Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

povrijedjen->zigolo->izgubljen

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
error
Prašina

Male
Gemini Pig
Broj postova : 6
Registration date : 24.02.2008

PostajNaslov: povrijedjen->zigolo->izgubljen   pon lis 20, 2008 7:51 am

jesmo li mi samo izmaterizijalizirana stanja nasih iskustava? tuzni ljudi, veseli ljudi, ispaceni ljudi, svaki za sebe imaju neke posebne crte lica, specificno drzanje i hod.
promatrao sam malo svoje slike kroz zadnjih desetak godina i tocno see moze pogoditi u kakvom sam razdoblju bia, od konstitucije do crta lica...tocno se vidi kad su mi se dogadjale neke ugodne stvari a kad one kako ih ja volim optimisticno zvati manje ugodne.
dusa, tijelo i iskustvo koje su njih dvoje dozivjeli ocito su uvelike povezani. jesmo li mi samo mehanizam koji se izgradjuje na temelju svojih iskustava i na temelju njih pronalazi partnera s kojim bi se trebao spajiti i ciniti jedno i tako ispunjavati svoju funkciju i odrzavati neku ravnotezu univerzuma. zar onda isto tako čitajući časopise, romane, price, gledajuci filmove ne prozivljavamo tudja iskustva gubeci sebe i izgradjujuci se kao netko sa svojstvima drugih osoba? zar ne postajemo onda parazitsko bice koje i kad naidje na svoju drugu polovicu ne prepoznaje je jer je isto kao i mi promjenjena tudjim iskustvima koje je upila tokom zivota?
naime, dosta dugo radim kao konobar i toliko prica sam se naslusa u zivotu, toliko ogavnih stvari vidia da sam i sam po malo izguba vjeru u blagostanje i pronalazak druge polovice....stovise mislim da sam je cak bia i pronasa, ali naravno i izgubia jer ispunjen tudjim razocarenjima stvaram svoja. sve te stvari cine te po malo nesretnim i onda trazis zadovoljstva u nekim drugim stvarima. namjerno ili ne namjerno povrjedjujes druge osobe u zivotu i kao domino efekt to se prenosi dalje. povridis 5 osoba tih 5 povridi 10.....
svatko ima svoju pricu zasto je takav..i sve te price istina kad ih se saslusa su tuzne i imaju svoju tezinu za onog tko ih je prozivia. i onda se stvarno covik upita cemu zivot? cemu ovo sve ako ne mozes pronaci nekog komu mozes virovati? jeli problem sto uvik gledamo prema buducnosti? sto ce biti ako....? jel bi trebali gledati malo unazad i vidjeti da imamo i obitelj koja iako nam se ponekad cini da nam nije mogla biti gora ali ipak je tu i tu ce uvijek i ostati, uvijek ce biti iza nas kao nasa podrska? jel to ta vrijednost koja se danas sve vise gubi? ljubav prema svojoj, vlastitoj obitelji koje si i sam proizvod.. bez toga nemamo sigurno utociste i zato smo tako slabi i toliko nas stvari iz okolnog svijeta tako lako povrijede i tako lako se povlacimo u sebe i sa laznim smjeskom nastupamo opeta pred ljudima koji prozivljavaju iste situacije kao i mi sami ali nas to ne sprecava da se silimo nad njima? ne smijemo zaboraviti da svi imamo iste probleme i da ne postoji univerzalni problem koji samo nas muci...novac, zdravlje, razocarenja u nasa vjerovanja muci jednako i najbogatijeg kao i najsiromasnijeg na ovom svijetu.. i zato mozda bi ovaj svit bia malo bolji kad bismo razumjeli jedni druge i shvatili da svatko ima probleme i da mu ih ne triba jos i stvarati jer vratit ce se to priko neke druge osobe koja je povezana izmedju vas dvoje...mi ljudi smo nista drugo nego skup medjusobnih interakcija...kako se ponasamo tako nam se i vraca i svjesni smo toga i iako neki imaju lazan osmjeh od uha do uha i sami su svjesni koliko je lazan i pogotovo kad navecer ostanu sami u tisini svojih misli.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27963
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: povrijedjen->zigolo->izgubljen   pon lis 20, 2008 9:06 am

sigurno je da nas iskustva izgrađuju. kad se jednom opečeš drugi put ćeš puhati i na hladno. a šta se tiče medija ona nam postavljaju neke standarde i teško se tome oduprijeti ali ih je i teško slijediti. filmovi u puni nekakvih happy end ljubavi koje završavaju onim sudbonosnim DA ispred matičara ali malo koji priča o onom šta slijedi poslije. nema dvije idealne polovice koje se savršeno poklope kad se sretnu. treba itekako uložiti truda u vezu da bi ona bila bar približna našim idealima zato je ljubav ili zaljubljenost presudna. zbog nje popuštamo i prilagođavamo se partneru. problem nastaje kad se malo otrijeznimo i kad shvatimo da ona druga strana (fala bogu nikad to nismo mi roll) nije uložila dovoljno truda.
mislim...ti si ovdje vidno razočaran svašta stavio u ovaj svoj post pa mi te je pomalo teško i pratiti zubi
nije mi jasan onaj zigolo u tvom naslovu?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: povrijedjen->zigolo->izgubljen   pon lis 20, 2008 11:47 am

Ni ja ne kuzim taj 'zigolo' u naslovu...

Slazem se s ovim sto je Flo napisala...ne postoji idealno...postoji samo trud i ulaganje, a dalje...u Bozje ruke...

Ovaj pocetak uvodnog posta me podsjeca na knjigu Slika Doriana Graya...ima nesto u tome...zapravo postoji citava znanost koja se bavi crtama lica...

I jos bih dodala nesto...ova recenica "ljubav prema svojoj, vlastitoj obitelji koje si i sam proizvod.. bez toga nemamo sigurno utociste i zato smo tako slabi... " ...mislim da tu lezi globalni 'problem'...svi trazimo neku sigurnost u drugima...a zapravo bi trebali biti sigurni sami sa sobom... Ljudi su previse prestrasena vrsta i to nas jako koci...ili mi se samo cini da je tako...

Moderator

Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Registration date : 15.10.2007

PostajNaslov: Re: povrijedjen->zigolo->izgubljen   pon lis 20, 2008 11:57 am

Alpha je napisao/la:
...mislim da tu lezi globalni 'problem'...svi trazimo neku sigurnost u drugima...a zapravo bi trebali biti sigurni sami sa sobom...

hail
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: povrijedjen->zigolo->izgubljen   pon lis 20, 2008 11:09 pm

Ni ja ne razumijem naslov, a post je šarolik.

Mislim da trebaš pokušati svjesno razvijati pozitivno gledanje na stvari i što manje se opterećivati prošlošću. Znam da zvuči nategnuto i stvarno je nategnuto, ali u gadnim situacijama može dati rezultate. Mi smo naime skloni nesvjesno izvlačiti iz ljudi koji nas okružuju i iz događaja u kojima smo sudionici ili svjedoci samo ono loše. Čak su nam i javni mediji otišli u takve krajnosti da su vijesti i novine pune jezivih priča o pokoljima, ubojstvima, sakaćenjima, padovima aviona, sudarima, bombama itd. Kao da se na svijetu ništa dobro ne događa, ili barem normalno. Ako naime ideš analizirati jedno razdoblje, jednu osobu ili samoga sebe, ako napišeš popis dobrih, loših i neutralnih osobina ili događaja, vidjet ćeš da onih loših uglavnom ima najmanje. Stvar je u tome da one strše s tim svojim negativnostima, možda upravo zato što nam je životni zadatak da te stvari prevladamo.

Pokušaj dakle umjesto nabrajanja svih mogućih problema koji jesu realni i postoje, izolirati neko razdoblje ili izdvojiti neku osobu i napisati takav popis osobina. Neutralne su OK, a one loše privremeno zanemari. Koncentriraj se na one dobre, razmišljaj o njima, zamišljaj osobu u trenucima kad je bila u dobrom i pozitivnom raspoloženju. Isto tako možeš analizirati dan. Zanemari sranja koja si čuo od gostiju i razmišljaj o lijepim stvarima koje možda nisi stigao doživjeti u potpunosti dok si se koncentrirao na negativnosti. Ako si zapazio bilo što što ti se učinilo lijepim, koncentriraj se na to, pusti da te prožme osjećaj uživanja u sitnicama kao što je okus hladne vode u ustima kad si žedan ili trak sunca koji je tako lijepo pao da ti je zapeo za oko.

Čitala sam negdje da je jedan čovjek spasio svoj brak koji je bio pred raspadom nakon što mu je netko savjetovao da pokuša nekoliko dana ili koliko već može razmišljati samo o dobrim osobinama svoje žene. Što je zapravo time učinio? Promijenio je svoje raspoloženje, a samim time i raspoloženje svoje žene pa su se nakon nekog vremena uspjeli prisjetiti zašto su se našli i odlučili živjeti zajedno i shvatili da to i dalje žele. Dobro je dakle u ovakvim situacijama pokušati napraviti maleni pomak fokusa vlastite svijesti prema dobrome. Stvar može učiniti čuda (pritom ne mislim na histerično inzistiranju da je sve oko nas divno, krasno, bajno i super, jer nije...)
[Vrh] Go down
error
Prašina

Male
Gemini Pig
Broj postova : 6
Registration date : 24.02.2008

PostajNaslov: Re: povrijedjen->zigolo->izgubljen   uto lis 21, 2008 12:05 pm

Svjetloisjena je napisao/la:

Čitala sam negdje da je jedan čovjek spasio svoj brak koji je bio pred raspadom nakon što mu je netko savjetovao da pokuša nekoliko dana ili koliko već može razmišljati samo o dobrim osobinama svoje žene.

zanimljiv nacin razmisljanja, toliko jednostavan a iskreno ne virujem da bi mi ikad pa na pamet da ga se sitim. nevjerojatno koliko mi ljudi zakompliciramo stvari i situacije a sve je tako jednostavno.. confused
zigolo je u naslovu naaziv za nekog tko se hrani tudjim emocijama i dovodi drugu osobu u stanje zaljubljenosti a onda je jednostavno onako otvorenu i ranjivu ostavlja i odlazi takoreci bez pozdrava... giba
to mu neko vrime godi jer time hrani svoj ego i svoju potribu da ga netko voli i zeli a nista ne daje nazad niti ga se moze povrijediti jer zna da se tu uz tu osobu nece dugo zadrzati..to je oblik obrambenog mehanizma kojim ne mozes vise biti povrijedjen od novih ljudi koji ulaze u tvoj zivot, i kojim sam se dugo koristia.. sad kad mi je doslo do glave sto sam radia za mi je svih tih cura, za mi je sto sam se ponasa ka balavac. sitis kako si se ti osica kad se tebi to dogodilo...shvatis da si samo biza cilo vrime od svojih sjecanja i da se zakidaš skupljajuci tudje osmjehe a nema lipseg osicaja nego kad ga ti mozes bezuvijetno pruziti drugoj osobi....

:D :D
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27963
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: povrijedjen->zigolo->izgubljen   uto lis 21, 2008 1:32 pm

asti ga, pokajnik zubi
takvi obično naiđu na sličnu sebi koja im slomi srce i pusti ih da pati pa naš žigolo nauči lekciju hekla
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: povrijedjen->zigolo->izgubljen   uto lis 21, 2008 8:48 pm

error je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:

Čitala sam negdje da je jedan čovjek spasio svoj brak koji je bio pred raspadom nakon što mu je netko savjetovao da pokuša nekoliko dana ili koliko već može razmišljati samo o dobrim osobinama svoje žene.

zanimljiv nacin razmisljanja, toliko jednostavan a iskreno ne virujem da bi mi ikad pa na pamet da ga se sitim. nevjerojatno koliko mi ljudi zakompliciramo stvari i situacije a sve je tako jednostavno.. confused
zigolo je u naslovu naaziv za nekog tko se hrani tudjim emocijama i dovodi drugu osobu u stanje zaljubljenosti a onda je jednostavno onako otvorenu i ranjivu ostavlja i odlazi takoreci bez pozdrava... giba
to mu neko vrime godi jer time hrani svoj ego i svoju potribu da ga netko voli i zeli a nista ne daje nazad niti ga se moze povrijediti jer zna da se tu uz tu osobu nece dugo zadrzati..to je oblik obrambenog mehanizma kojim ne mozes vise biti povrijedjen od novih ljudi koji ulaze u tvoj zivot, i kojim sam se dugo koristia.. sad kad mi je doslo do glave sto sam radia za mi je svih tih cura, za mi je sto sam se ponasa ka balavac. sitis kako si se ti osica kad se tebi to dogodilo...shvatis da si samo biza cilo vrime od svojih sjecanja i da se zakidaš skupljajuci tudje osmjehe a nema lipseg osicaja nego kad ga ti mozes bezuvijetno pruziti drugoj osobi....

:D :D

Pa važno je da si do toga došao. Isplatilo se, dakle, nešto malo pretrpjeti. Kad uvidiš ovakve stvari, imaš puno više šanse za dobru ili barem bolju vezu. :) Kažu da na idealnog partnera nailazimo onda kad i sami postanemo idealni partneri. E sad, kvaka je u tome što je ideale teško postići.- Dakle što si sam bolji partner/-ica, to ćeš na bolje partnere/-ice nailaziti. :)
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: povrijedjen->zigolo->izgubljen   

[Vrh] Go down

povrijedjen->zigolo->izgubljen
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pomoć oko odabira ruksaka