Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Empty
PostajNaslov: Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju   Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Icon_minitimeuto lis 21, 2008 4:43 pm

[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Empty
PostajNaslov: Re: Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju   Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Icon_minitimeuto lis 21, 2008 8:30 pm

Mislim pardon, ali meni uopće nije jasno što je autor članka htio reći lood
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Empty
PostajNaslov: Re: Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju   Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Icon_minitimeuto lis 21, 2008 8:57 pm

klikni na onaj prozor razgovor
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Empty
PostajNaslov: Re: Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju   Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Icon_minitimeuto lis 21, 2008 8:59 pm

floridana je napisao/la:
klikni na onaj prozor razgovor

Ma da, sad me još ti zezaš lolcina
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Empty
PostajNaslov: Re: Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju   Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Icon_minitimeuto lis 21, 2008 9:00 pm

zbunjuješ me svjetlo misli
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Empty
PostajNaslov: Re: Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju   Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Icon_minitimeuto lis 21, 2008 9:02 pm

[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Empty
PostajNaslov: Re: Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju   Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Icon_minitimeuto lis 21, 2008 9:06 pm

floridana je napisao/la:
http://news.bbc.co.uk/today/hi/today/newsid_7679000/7679354.stm
za one koji su propustili kava

A to, nisam vidjela nikakav prozor pa sam mislila da se zezaš :)

Mislim, ono u članku nije ništa pojašnjeno, a ovo zvuči zanimljivo, ali da još malo pojasne kako znaju da je to "razgovor". Ja inače i bez dokaza ove vrste vjerujem da je sve povezano i da komunicira nekim oblikom vibracije, a zvuk je vibracija. No nepotpuni članci bez osnovnih podataka što je autor htio reći idu mi ozbiljno na živce.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Empty
PostajNaslov: Re: Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju   Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Icon_minitimeuto lis 21, 2008 9:10 pm

pa moraju neuroni komunicirati. oni jednostavno prenose informacije. šta bi bilo da ne komuniciraju zubi ali sigurno ne zovu na kavu susjedu i pitaju je šta danas kuva kava
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Empty
PostajNaslov: Re: Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju   Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Icon_minitimeuto lis 21, 2008 9:11 pm

floridana je napisao/la:
pa moraju neuroni komunicirati. oni jednostavno prenose informacije. šta bi bilo da ne komuniciraju zubi ali sigurno ne zovu na kavu susjedu i pitaju je šta danas kuva kava

Pa normalno da njima putuju električni impulsi gonjeni kalij natrijevom pumpom. To nije upitno, upitno je što je autor hiperpametnog članka propustio prevesti... :x
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Empty
PostajNaslov: Re: Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju   Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Icon_minitimeuto lis 21, 2008 9:23 pm

nisam se nadovezala na nepotpunost članka nego sam komentirala ovaj tzv razgovor
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Empty
PostajNaslov: Re: Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju   Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Icon_minitimeuto lis 21, 2008 9:55 pm

floridana je napisao/la:
nisam se nadovezala na nepotpunost članka nego sam komentirala ovaj tzv razgovor

Ma nema problema s tobom, flo, ja sam se nadovezala na glupi članak koji je popratio pametno istraživanje... hug
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Empty
PostajNaslov: Re: Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju   Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Icon_minitimeuto lis 21, 2008 10:13 pm

Meni su bas fora kako pricaju cerek

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Empty
PostajNaslov: Re: Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju   Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Icon_minitimeuto lis 21, 2008 10:21 pm

Evo c/p tog članka da pojasnim pa da ne pomisli netko da imam nešto protiv njega, ali pametnjakovića koji je ovo napisao trebalo bi malo objesiti za nožne prste na luster face

Citat :
BRIAN FORD, profesor i znanstvenik, snimio je po prvi puta u povijesti razgovor između dva jednostanična organizma, točnije, dvije stanice neurona. Time je pokazao kako su jednostanični organizmi ipak nešto više nego samo prirodni nanoboti koji unedogled ponavljaju jednostavne zadatke i funkcije, po principu kreni/stani.

Dakle, ovdje nedostaje pojašnjenje tko je zapravo Brian Ford.
Drugo, za mene nije svaka komunikacija razgovor. Komunikacija je svaka razmjena podataka, a razgovor razmjena suvislih misli u svrhu nekog cilja kojeg su svjesni oni koji komuniciraju (pritom ne tvrdim da su rečene stanice nesvjesne svoje komunikacije i cilja, ali voljela bih da je to malo bolje pojašnjeno. A zadatke po principu kreni-stani izvršavaju i jednostavni strojevi kad ih programiramo, dakle oni su dokaz programerove inteligencije, ne inteligencije stroja. Ako su neuroni i pametni, a vjerojatno jesu, ne vidim u ovome nikakav dokaz njihove mudrosti. Tražim dalje i dosadna sam.

Citat :
Zvuk razgovora koji je snimio, Ford je usporedio je sa zvukom morskih ptica te tvrdi kako je time demonstrirana inteligencija kod jednostaničnih organizama. Smatra kako manifestacija mentalnih sposobnosti nije karakteristika viših organizama, već da je nasljedna u svakoj individualnoj stanici.
Gospodin ford je to sigurno bolje objasnio, ovo zvuči jako proizvoljno no

Citat :
Mnogi jednostanični organizmi sposobni su napraviti vlastito sklonište ili mjesto za obitavanje, popraviti se pa čak i loviti kako bi se prehranili. Kad se sve to uzme u obzir, zaključuje Ford, mora se priznati kako ti jednostanični organizmi uistinu donose odluke, prilagođavaju se situacijama te rješavaju kompleksne probleme.

Točno. Samo ne vidim zašto se toliko čudi inteligenciji jednostaničnog organizm. Kao da nikad nije vidio paramecija u hranjenju. Ili zooplankton... A neuroni su ne samo jednostanični organizmi nego i dio veće cjeline. Nekako mi je zanemarena ta činjenica.

Citat :
Stanice razmišljaju, a neuroni, čini se, vole i čavrljati dok razmišljaju. Ford smatra kako u tome leži bit inteligencije, a ne u "kolektivu organizama".

Sve je povezano i sve posjeduje neki oblik prirodne inteligencije. Ali ja stvarno ne vidim razlog tolike halabuke oko normalnih stvari. Možda gospodin Ford ovako sakuplja donacije za svoje projekte. Ili mu je netko loše i nepotpuno napisao sažetak znanstvenog rada. Ili mi ovdje ponovo čitamo senzacionalistički nastrojen sažetak sažetkovog sažetka... zubo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Empty
PostajNaslov: Re: Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju   Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Icon_minitimeuto lis 21, 2008 10:21 pm

Alpha je napisao/la:
Meni su bas fora kako pricaju cerek

Kako znaš da ne psuju i ne ogovaraju svog vlasnika lolcina
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Empty
PostajNaslov: Re: Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju   Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Icon_minitimeuto lis 21, 2008 10:31 pm

Khm...jesmo se ono mi upoznale? zubi ...da snime moje one bi garantirano psovale zubi ...tako da... cerek

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Empty
PostajNaslov: Re: Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju   Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Icon_minitimeuto lis 21, 2008 11:08 pm

Alpha je napisao/la:
Khm...jesmo se ono mi upoznale? zubi ...da snime moje one bi garantirano psovale zubi ...tako da... cerek

lolcina lolcina lolcina
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Empty
PostajNaslov: Re: Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju   Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Korisne internetske stranice

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: