Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 koliko..

Go down 
+17
Milab
Aleksandar Veliki
babi
urbanaaa
sanja
floridana
bitch_ri
gogx
jovko
zvonchica
zmija
vladimir
Cvrcak
malena
Svjetloisjena
Alen@l5
MaRuShKa
21 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

koliko.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: koliko..   koliko.. - Page 2 Icon_minitimesub ruj 29, 2007 4:51 pm

Samo za Uskrs i Božić...
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

koliko.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: koliko..   koliko.. - Page 2 Icon_minitimesub ruj 29, 2007 7:35 pm

fiona je napisao/la:
crkva bi trebala biti mjesto gdje vjernici mogu u miru kontemplirati, meditirati i tražiti svoje pravo "ja". svećenici bi trebali biti ti koji bi vjernicima u tome pomogli i vodili ih na tom putu. u međuvremenu, otkad se crkva osnovala pa sve do danas, ta njena osnovna uloga je izgubila svoj smisao. ono što je trebala biti moralna vertikala pretvorilo se u nemoralnu horizontalu i kao takva, naročito u vrijeme kad su ljudi postali pismeni i školovani, je izgubila kredibilitet u narodu, postala je samo dio tradicije koju sve više ljudi napušta. da bi netko bio moralni vođa na putu prema Bogu mora biti uzor a ona skupa sa svojim osobljem to nije.
s obzirom da sam vječiti optimisti usudila bi se kazati da će se takvo stanje morati promjeniti ili će crkva kao takva nestati.
lepo opisano :)
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

koliko.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: koliko..   koliko.. - Page 2 Icon_minitimened ruj 30, 2007 12:53 pm

idem svake nedjelje + neki blagdani

idem tako često na misu jer sam vjernica i kad ne odem se loše osjećam, a uostalom na misi mi je lijepo jer sam uključena u zajednicu mladih i onda idem na misu na kojoj smo mi svi pa se pjevaju lijepe pjesme i budu gitare, bubnjevi, tamburice, violina, flauta... kako kad, ali uvijek se svira i pjeva, i svećenik vodi zanimljive propovjedi tako da se jednostavno dobro osjećam tamo i zapravo ne mogu zamisliti svoj život bez toga...

no shvaćam ljude koji ne idu na misu jer vjerojatno nisu upoznali svu ljepotu mise te su bili samo na onim dosadnim misama u kojima ili neki zbor pjeva one stare kršćanske pjesme, ili bakice neke pjevaju ili na kojima je vladala uštogljena i stroga atmosfera, ni meni osobno se takve mise ne sviđaju...
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

koliko.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: koliko..   koliko.. - Page 2 Icon_minitimened ruj 30, 2007 1:30 pm

Samo sam htio napomenuti da nisu svi svećenici/popi jednaki. Recimo(što narod misli): Tko od vas zna da postoji pop koji rad (fizički težak rad)? Svi će reći da takav ne postoji.
Da li su svećenici/popi čudni? Jesu. Zašto? Čudni običaji, ja bih osobno izbacio celibat.
Jesu li svećenici/popi pedofili? Jesu. Muče djecu...

Ja poznajem jednog velečasnog-rimokatolika. Čovjek radi s nama u polju, kopa, sije, ore, bere. Ne filozofira kad mu netko kaže pop da je to pravoslavno. Kad je fešta i treba piti i jesti on nas svih blagoslovi, te jede i pije s nama.
Nikad, nije mučio djecu.
Katkad se zapita zašto i on ne nađe neku žensku.(nikad nije rekao, ali se može naslutiti) Jbg, pa i on je samo čovjek.
On je skroz OK.
Dok ima bezbroj svećenika koji samo filozofiraju.
Jedan je čak mojoj familiji zaprijetio da pošto mi puno psujemo da zato imamo slab pomladak.(Eh da mi je znati zašto moj susjed ima toliko braće, a ne prođe 2 min. da ne psuju i beštimaju.) I to je zadni put da je došao na feštu.

P.S. tek sam kasnije skužio da sam off-topic, ali postano i dalje stoji.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

koliko.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: koliko..   koliko.. - Page 2 Icon_minitimepon lis 01, 2007 10:26 pm

babi je napisao/la:
idem svake nedjelje + neki blagdani

idem tako često na misu jer sam vjernica i kad ne odem se loše osjećam, a uostalom na misi mi je lijepo jer sam uključena u zajednicu mladih i onda idem na misu na kojoj smo mi svi pa se pjevaju lijepe pjesme i budu gitare, bubnjevi, tamburice, violina, flauta... kako kad, ali uvijek se svira i pjeva, i svećenik vodi zanimljive propovjedi tako da se jednostavno dobro osjećam tamo i zapravo ne mogu zamisliti svoj život bez toga...

no shvaćam ljude koji ne idu na misu jer vjerojatno nisu upoznali svu ljepotu mise te su bili samo na onim dosadnim misama u kojima ili neki zbor pjeva one stare kršćanske pjesme, ili bakice neke pjevaju ili na kojima je vladala uštogljena i stroga atmosfera, ni meni osobno se takve mise ne sviđaju...
ja sam bila samo na takvim misama, užasno je dosadno. meni bi više pasale te za mlade da mogu pjevati, pljeskati rukama i ljuljati se u ritmu. mene to stvarno ponese. nešto kao ovo
https://www.youtube.com/watch?v=n2azX548ppo
ides
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

koliko.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: koliko..   koliko.. - Page 2 Icon_minitimeuto lis 02, 2007 11:28 am

ja ne mogu pogledati zbog sranjskok kompjutera u kvaru
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

koliko.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: koliko..   koliko.. - Page 2 Icon_minitimeuto lis 02, 2007 12:16 pm

babi je napisao/la:
ja ne mogu pogledati zbog sranjskok kompjutera u kvaru
"oh happy day"
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

koliko.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: koliko..   koliko.. - Page 2 Icon_minitimeuto lis 02, 2007 10:12 pm

da, to sam i pretpostavljala...
da to je super...
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

koliko.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: koliko..   koliko.. - Page 2 Icon_minitimened lis 28, 2007 4:17 pm

Nikada. Ne volim biti u društvu licemjera i lopova.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

koliko.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: koliko..   koliko.. - Page 2 Icon_minitimened lis 28, 2007 4:18 pm

ne idem, osim katkad na badnjak, zadnji put sam bio na vlastitoj krizmi (usput receno, to je i zadnji put kad sam se ispovijedio)
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

koliko.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: koliko..   koliko.. - Page 2 Icon_minitimened lis 28, 2007 4:28 pm

A kome se ispovjedamo? Kontradiktornim i licemjernim LJUDIMA. Za ispovjed vam treba posrednik između "boga", a za molitve i razgovor s "bogom" vam ne treba posrednik. Kako to?

Primjer:

Pričamo silver i ja, direktno. I ja ga uvrijedim. Odjednom ja i on ne možemo pričat i ja mu se moram ispričati preko nekog drugog. Je li to normalno? Nije. Tko je grešni svečenik (čovjek) da bi nama odredio kaznu? Je li on možda kanalizira nekog vraga pa mu ovaj viče koliko šta moramo molit? Zašto uopće moramo molit? Pa nismo u logorima, nitko nas ne maltretira i imamo mogućnost živit onako kako želimo. Što onda molit? Meni takvi izgledaju kao šizofreničari, oprostite ali tako ja to vidim.
Nemojte radit ono zbog čega ćete kasnije žaliti. Crkva je tu samo da bi brala pare od već siromašnog naroda. Da je njih briga ne bi po crkvama slali onu korpu da ubacujete pare, a nakon mise s vama pričali o siromaštvu i kako upravo VI nemate para, a državi morate plačati poreze i što već ne. Crkva ne plača poreze, oni ne davaju novac nikome osim vlastitom džepu!
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

koliko.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: koliko..   koliko.. - Page 2 Icon_minitimened lis 28, 2007 5:04 pm

a sto ako netko pronalazi utjehu u molitvi, odnosno obracanju bogu ili onome cime ga doticna osoba smatra?
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

koliko.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: koliko..   koliko.. - Page 2 Icon_minitimened lis 28, 2007 6:27 pm

silver je napisao/la:
a sto ako netko pronalazi utjehu u molitvi, odnosno obracanju bogu ili onome cime ga doticna osoba smatra?
To je u redu. Ako pronalazi utjehu onda nek se moli, ali ako se moli iz straha da će ga neka nevidljiva sila kazniti onda nek se propuca istog trena. Trebamo radit ono što mi sami odaberemo raditi bez prisile i manipulacije i glavna stvar je da nam to što radimo odgovara i da ne radimo s mučninom u želucu i kasnije se kajemo zbog toga.
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

koliko.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: koliko..   koliko.. - Page 2 Icon_minitimened lis 28, 2007 8:45 pm

Ljudi se obično mole da im Bog da ovo ili ono, da ustraju u vjeri, da dospiju u Raj itd....u isto vrijeme ti molitelji ne shvaćaju da tim činom govore sebi i onome koga mole da svojim djelima ne zaslužuju da im se molitva usliši
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

koliko.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: koliko..   koliko.. - Page 2 Icon_minitimened lis 28, 2007 8:53 pm

Mislim da se ljudi mole zato što nemaju samopouzdanja i vjere u sebe i ne vjeruju da sami mogu sebi ispuniti želju. Ne kuže da je dovoljno zaželit i ne odustajat od želje. A ljudi su naučeni da nemaju samopouzdanja i da prije vjeruju nekom tamo nego sebi i vlastitom osjećaju. Meni su se ostvarile na izgled nemoguće stvari a nisam se nikom molila...
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

koliko.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: koliko..   koliko.. - Page 2 Icon_minitimesri oľu 26, 2014 5:01 pm

U životu sam jednom bio u crkvi!
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

koliko.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: koliko..   koliko.. - Page 2 Icon_minitimesri svi 06, 2015 10:47 pm

sad crkva dolazi k meni...@ kava
[Vrh] Go down
Sponsored content





koliko.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: koliko..   koliko.. - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
koliko..
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Koliko...
» Koliko ste...
» Koliko ste vidoviti?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: