Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Molitveni štand

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Molitveni štand Empty
PostajNaslov: Molitveni štand   Molitveni štand Icon_minitimesub stu 15, 2008 5:01 pm

Citat :
Molitveni štand 0284007.17

Njujorčani su dobili javno mjesto za iskazivanje svoje vjere i najdubljih molitvi. Riječ je o uličnom molitvenom štandu koji svima pruža priliku da se u bilo kojem trenutku obrate Bogu u potrazi za utjehom i savjetom.

Ništa vas ne košta pozvoniti, a ako imate sreće dobit ćete i odgovor.

Njujorčani odnedavno imaju ''aveniju vjere'' – javni molitveni štand pruža priliku pobožnima da se obrate nebesima u potrazi za utjehom i savjetom.

Štand u koji je integrirana i klupica za klečanje umjetnička je instalacija koja bi trebala potaknuti raspravu o vjeri u suvremenom svijetu.

Dizajner Dylan Mortimer postavio je štand na Tramway Plazi kako bi istražio kako osobna religioznost funkcionira u javnom prostoru.

''Moj cilj je potaknuti dijalog o temi koja se često izbjegava i obično je kritički tretirana od strane suvremene umjetnosti.''

''Postoji veza između izumiranja telefonskih govornica zbog mobitela i izumiranja vjernika u mnogima društvima.''

Prolaznici su uživali u instalaciji samo promatrajući ili pak obrativši se Bogu.

''Koristim se sustavom znakova i javnih informacija, koristim ih kao suvremeni oblik starog religijskog sustava komunikacije''.

''Balansiram između humora i ozbiljnosti, sarkazma i iskrenosti, na način koji premošćuje problem koji je često predstavljen kao težak''.


IZVOR
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Molitveni štand Empty
PostajNaslov: Re: Molitveni štand   Molitveni štand Icon_minitimesub stu 15, 2008 6:57 pm

lolcina

To samo da se bogatuni naprave važni... roll
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Molitveni štand Empty
PostajNaslov: Re: Molitveni štand   Molitveni štand Icon_minitimesub stu 15, 2008 7:05 pm

legionar je napisao/la:
lolcina

To samo da se bogatuni naprave važni... roll

Viš, to mi nije palo na pamet doh

lolcina
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Molitveni štand Empty
PostajNaslov: Re: Molitveni štand   Molitveni štand Icon_minitimesub stu 15, 2008 9:26 pm

ja bi umrla od smija kad bi vidila ovakvo šta u svom gradu zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Molitveni štand Empty
PostajNaslov: Re: Molitveni štand   Molitveni štand Icon_minitimened stu 16, 2008 11:24 am

floridana je napisao/la:
ja bi umrla od smija kad bi vidila ovakvo šta u svom gradu zubi

Iako mi se cini da bi odaziv kod nas bio i dobar gica
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Molitveni štand Empty
PostajNaslov: Re: Molitveni štand   Molitveni štand Icon_minitimened stu 16, 2008 11:39 am

Hehe, možda bi i bio, s obzirom na broj vjerskih egzibicionista. zubo

Ali imaju i oni pravo na život. Počela sam jučer pisati svoj komentar na prvi post ali me je nešto prekinulo i propustila sam to učiniti. A napisala sam da kod nas to vjerojatno i ne bi dobro prolazilo s obzirom na priličnu dozu društvene netrpeljivosti za koju se nadam da je ipak privremena i posljedica rata i svih mučnih događanja nakon njega koji još traju i vuku se.

Nedavno sam u tramvaju svjedočila pomalo komičnoj situaciji. Starija žena sjedila je negdje naprijed blizu vozača na stolcu koji je umjesto prema naprijed okrenut prema unutra tako da se onaj koji sjedi nekako nalazi u zajedništvu s ostalim putnicima zubo Podigla je ruke, ne previsoko i ne preupadljivo, na jednoj je imala obješenu krunicu i mrmljala je nešto zatvorenih očiju. Pored nje je bila nešto mlađa žena, ovako kao ja mudri ili malo starija i počela je tiho i sve glasnije grditi staricu koja je nije ni pogledala nego je sve glasnije i glasnije molila ne dajući se smesti. Na kraju je mlađa počela vikati da makne "to", a to je bila krunica i uputila joj čitav niz uvreda i psovki. Srećom se nisu fizički dograbile jer je ona starija ostala mirna kao kip, samo je izbuljila oči i molila dalje, vjerojatno misleći da je iskušava sam nečastivi. Zanimljiva je bila atmosfera jer smo se mi ostali u početku s nelagodom pokušali maknuti od neugodnog prizora, ali na kraju su obadvije ostale sjediti jedna pored druge kao da se ništa nije dogodilo, a ja sam uskoro morala izaći iz tramvaja.

Čak i sveto pismo, i Stari i Novi zavjet upozoravaju da ne treba svoje pobožnosti drugima nabijati na nos i hvaliti se njima jer one tako gube na vrijednosti. Zato neka ovi punktovi gore ostanu i dalje umjetnička instalacija, a kad netko uistinu želi moliti, naći će za to prikladno mjesto i vrijeme ili će naprosto živjeti u molitvi.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Molitveni štand Empty
PostajNaslov: Re: Molitveni štand   Molitveni štand Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Molitveni štand
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: