Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Prvopričesnici pišu Gotovini?

Go down 
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Prvopričesnici pišu Gotovini? Empty
PostajNaslov: Prvopričesnici pišu Gotovini?   Prvopričesnici pišu Gotovini? Icon_minitimened stu 16, 2008 2:35 pm

Apsurdni zahtjevi koji se ponekad postavljaju pred roditelje prvopričesnika i firmanika u ovome su stvarno dosegli vrhunac.

Citat :
Šibenski župnik don Tomislav Puljić zatražio je od devetogodišnjaka da za domaću zadaću napišu božićnu čestitku generalu Gotovini. Zbunjena su djeca, ali i njihovi roditelji.

Nesvakidašnje pripreme za sakrament svete pričesti šibenskog župnika don Tomislava Puljića razljutile su roditelje djeca koja se pripremaju za taj sakrament.

"Neprihvatljivo je da djecu od 9-10 godina, koja pohađaju pripravu za svetu pričest, župnik zadužuje da za domaći rad pišu božićnu čestitku generalu Anti Gotovini u Haag. Pa ta djeca ne znaju ni tko je Gotovina ni gdje je Haag, a niti je zdravo u njihovoj dobi opterećivati ih time. A i kakve veze to ima sa svetim sakramentima", požali su se ogorčeni roditelji Slobodnoj Dalmaciji.
Ostalo možete pročitati OVDJE
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Prvopričesnici pišu Gotovini? Empty
PostajNaslov: Re: Prvopričesnici pišu Gotovini?   Prvopričesnici pišu Gotovini? Icon_minitimened stu 16, 2008 2:43 pm

Sinoć sam razgovarala s mamom krizmanice koja se priprema za sakrament u istoj župi gdje i moje dijete. Ogorčena je upravo postupkom nekakvog tupog laika kojeg su postavili da radi s roditeljima krizmanika. Ako nisu u stanju za te stvari naći razumne ljude, onda ne znam što bih rekla.

Bila sam na jednom okupljanju roditelja kad mi je mlađi bio prvopričesnik i kako nas se sakupilo dosta upravo onih koji inače normalno idemo u crkvu zato što želimo, a ne zato što nas netko prisiljava, lijepo smo popričali a jedna žena je ltada rekla župniku kako bi bilo dobro da se vjeronauk vrati u crkvu. Pa bi tako subotom u miru išli oni koji to iz raznih razloga žele, a ostali će to ili obaviti kasnije kad ih pritisne vjenčanje (što je također glupo ako ljudi nisu vjernici) ili neće uopće. No nažalost, koliko znam, ugovor s Vatikanom nas je obavezao na ta dva sata vjeronauka u školama i ne mogu s epremjestiti. A roditeljima i djeci često nije jasno zašto se za sakramente traži posebna priprema. Žalosno je to što im najčešće nitko nije rekao no A eto, bez veze... A ovaj čovjek gore je za tužiti sudu ukoliko je uvjetovao pričest tim čestitkama. Ali reći će da su ga djeca krivo shvatila i ništra mu neće biti. Radi štetu sebi i svojoj ustanovi no
[Vrh] Go down
 
Prvopričesnici pišu Gotovini?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: