Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Rupičaste Naočale

Go down 
+10
Armin od Irima
MoW
utisana
Mastif
floridana
mate_kamiondzija
stella
Svjetloisjena
Alpha
Annon Imus
14 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimesub stu 22, 2008 4:41 pm

Rupičaste Naočale Vision1

Rupičaste naočale su prirodna zamjena konvencionalnim naočalama, koje dovode do slabljenja očnog mišića i stvaraju potrebu za nošenjem sve veće dioptrije.

Rupičaste naočale potječu iz drevne indijske medicine - Ayurvede. Bile su poznate američkim Indijancima i upotrebljavaju se u Njemačkoj već više od sto godina. U zadnje vrijeme rupičaste naočale postaju sve popularnije u Australiji i Južnoj Africi, a od nedavno i u sjevernoj Europi.

Sve više optičara i oftalmologa širom svijeta pokazuje zanimanje za rupičaste naočale.

Liječnici se slažu s time da nošenje rupičastih naočala dovodi do dugotrajnog poboljšanja vida.

“Rupičaste naočale omogućuju ljudima da vide objekte pomicanjem oka. Rupice osiguravaju neograničenu dubinu fokusa tako da čak i kada oko ne fokusira ispravno, objekti će se pojaviti kao da su u fokusu. Važno je da one eliminiraju raspršivanje svjetlosti na rožnici i stoga poboljšavaju vid.

Nakon mnogo ispitivanja možemo zaključiti, da rupičaste naočale pomažu kod problema vida i pritom nemaju nikakvih neželjenih posljedica”. --- Dr. Joseph I.Pascal, direktor očnog odjela Poliklinike u Stuyvesantu, SAD.

Kako funkcioniraju rupičaste naočale?

Rupičaste naočale poboljšavaju koordinaciju između mozga i oka i pomažu očima da se nauče fokusirati bez naočala.

Poteškoće u fokusiranju nastaju, kada se slika stvara u oku ispred rožnice (kratkovidnost) ili iza nje (dalekovidnost). Stoga od svake točke slike nastaje tzv. nejasni krug. Konvencionalne leće rade po principu dovođenja slike na rožnicu, da bi se jasno vidjelo.

Ovo se rezultira u lijenosti očnog mišića. Zbog toga sa vremenom je potrebna sve veća dioptrija.

Dovođenjem niza rupica ispred oka smanjuje se efektivni otvor oka (od onog određenog zjenicom oka na veličinu rupice ispred oka). Tako se smanjuje veličina nejasnog kruga, što objašnjava poboljšanje vida za vrijeme nošenja rupičastih naočala.

Smanjena veličina nejasnog kruga se dovodi unutar opsega mehanizma za fokusiranje oka koje tada može dovesti sliku u savršeni fokus i time ponovo naučiti kako fokusirati na daljinu.

Rupičaste Naočale Korekcija-vida2

Činjenica je da rupičaste naočale pomažu fokusiranju, što se može korisno primijeniti za smanjenje naprezanja očiju.

Iskustva pokazuju, da rupičaste naočale smanjuju naprezanje očiju i glavobolje kod ljudi, koji se bave radom u zatvorenom prostoru ili provode mnogo vremena ispred televizora ili računala.

Rupičaste naočale pomažu kod

* kratkovidnosti
* dalekovidnosti
* astigmatizma
* staračke dalekovidnosti
* hiperosjetljivosti na svjetlo
* prevencije / olakšanja naprezanja očiju
* glavobolja uzrokovane dugotrajnim radom ispred monitora
* u situacijama gdje se zamagljuju konvencionalne naočale (npr., za vrijeme kuhanja ili kupanja)

Rupičaste naočale ne sprečavaju prolaz valnih dužina svjetlosti, koje su neophodne za ispravno funkcioniranje timusne žlijezde.

Konvencionalne i sunčane naočale sprečavaju prolaz tih valnih dužina i time slabe imunitet organizma.
Kao i konvencionalne naočale, rupičaste naočale štite oko od štetnih valova.

http://www.biorama.net/rupicaste-naocale.html

evo posto imam problema sa vidiom i dioptriju -1,25 i -1,5 odlucio sam pokusati sa ovom neobicnom metodom koja je koliko sam procitao pomogla dosta ljudi

primjer:http://teuta-ika.bloger.hr/post/rupicaste-naocale/516347.aspx

sto vi mislite o tome?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimened stu 23, 2008 12:22 pm

Dobra tema... :) zivili

Znam neke (al iz 'druge ruke') koji ih koriste i kazu da funkcionira...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimened stu 23, 2008 1:00 pm

Alpha je napisao/la:
Dobra tema... :) zivili

Znam neke (al iz 'druge ruke') koji ih koriste i kazu da funkcionira...
da,bas citam svi ljudi na netu ih spominju u debelo pozitivnom kontekstu pa sam i ja odlucio naruciti jedne,mislim sto mogu izgubiti confused
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimened stu 23, 2008 2:45 pm

Ja ih gledam svaki put kad kupujem u svojoj biljnoj apoteci. Ali cijena od dvjestotinjak kuna obično me ipak odbije...
[Vrh] Go down
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimened stu 23, 2008 4:40 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Ja ih gledam svaki put kad kupujem u svojoj biljnoj apoteci. Ali cijena od dvjestotinjak kuna obično me ipak odbije...
u usporedbi sa dioptrijskim to je nista
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimened stu 23, 2008 4:44 pm

Chuck Norris je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Ja ih gledam svaki put kad kupujem u svojoj biljnoj apoteci. Ali cijena od dvjestotinjak kuna obično me ipak odbije...
u usporedbi sa dioptrijskim to je nista

Znam, nosim dvoje naočale trenutno, a kombinirane (progresivne) su mi preskupe, oko 5000 kuna.
[Vrh] Go down
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimened stu 23, 2008 5:48 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Chuck Norris je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Ja ih gledam svaki put kad kupujem u svojoj biljnoj apoteci. Ali cijena od dvjestotinjak kuna obično me ipak odbije...
u usporedbi sa dioptrijskim to je nista

Znam, nosim dvoje naočale trenutno, a kombinirane (progresivne) su mi preskupe, oko 5000 kuna.
cuo sam za te progresivne o cemu se tu radi?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimened stu 23, 2008 6:38 pm

Chuck Norris je napisao/la:

cuo sam za te progresivne o cemu se tu radi?

Ispravljaju kratkovidnost koja se kombinira sa staračkom dalekovidnošću. Ja recimo nosim naočale za van i donedavno sam s njima normaln vidjela i čitati i pisati na komp i sve. No prije dvije godine uznapredovala mi je ta staračka dalekovidnost (ona inače započinje između 35. i 40. godine, ali je ljudi u početku često ni ne skuže) Te progresivne ili multifokalne ispravljaju jedno i drugo, za čitanje imaš donji dio, za van gornji, a za ono između kao rad na kompu onaj dio u sredini naočala.
[Vrh] Go down
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimened stu 23, 2008 7:28 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Chuck Norris je napisao/la:

cuo sam za te progresivne o cemu se tu radi?

Ispravljaju kratkovidnost koja se kombinira sa staračkom dalekovidnošću. Ja recimo nosim naočale za van i donedavno sam s njima normaln vidjela i čitati i pisati na komp i sve. No prije dvije godine uznapredovala mi je ta staračka dalekovidnost (ona inače započinje između 35. i 40. godine, ali je ljudi u početku često ni ne skuže) Te progresivne ili multifokalne ispravljaju jedno i drugo, za čitanje imaš donji dio, za van gornji, a za ono između kao rad na kompu onaj dio u sredini naočala.
hmm lijepo smisljeno
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimepon stu 24, 2008 12:44 pm

Je, progresivne naocale su zamisljene i kako bi eliminirale potrebu posjedovanja vise pari za razne udaljenosti i mijenjanje istih ali se na progresivke ne moze svatko naviknuti tako da...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimepon stu 24, 2008 4:27 pm

k,jel zna netko vise o ovim naocalama mislim na rupicaste
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimesri stu 26, 2008 11:38 am

Ja znam samo ono sto sam napisala...nekih negativnih glasina nemam...

Inace postoje i te vjezbe za treniranje misica ociju koje takodje sluze za ispravljanje dioptrije...svojedobno sam nekim forumasima to slala preko PM-a tako da ih imam skenirane u kompu...a imam negdje i citav e-book o tome...ajd, pronaci cu pa cu uploadati :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimesri stu 26, 2008 12:03 pm

Nasla sam ovo sto sam bila skenirala...to je iz knjige Taoisticke vjezbe...

Rupičaste Naočale Vjezbezaoci01ef7


Rupičaste Naočale Vjezbezaoci02un3


Rupičaste Naočale Vjezbezaoci03hf6

8)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimesri stu 26, 2008 3:02 pm

bravo Alpha!
[Vrh] Go down
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimesri stu 26, 2008 7:36 pm

hvala alpha,btw kupio sam naocale i istina je ono napisano

ali jos malo moram prostudirat o njima
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimečet stu 27, 2008 11:27 am

Kupio si ih? Super! Bas me zanima informacija iz prve ruke :)

Inace, kolika ti je dioptrija?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimečet stu 27, 2008 8:05 pm

-1,25 i -1,5
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimepet stu 28, 2008 11:49 am

Nije velika...ja sam -1,25 oba... 8)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimesub stu 29, 2008 2:52 pm

Alpha je napisao/la:
Nije velika...ja sam -1,25 oba... 8)
a nadam se da ce mi tolika ostati
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimepon pro 01, 2008 5:21 pm

Cuj...pokusaj s vjezbama pa ju mozda cak i smanjis :)
A posebno me zanimaju rezultati rupicastih naocala... :)

Meni ne smeta ovako do 1,25...vise od toga bi mi smetalo pa bih vjerojatno se i ja ulovila vjezbi...inace, kad mi se umore oci znam slabije vidjeti (npr. slova na TV-u i tako) i onda napravim seriju gore navedenih vjezbi (i to ne svih nego par koje sam popamtila) i mogu reci da mi je momentalno bolje...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimened sij 04, 2009 10:54 pm

Citat :

da,bas citam svi ljudi na netu ih spominju u debelo pozitivnom kontekstu pa sam i ja odlucio naruciti jedne,mislim sto mogu izgubiti confused

Trooperu, da li ti pomažu naočale?
Ja sam si jedne naručila preko imterneta pa me zanima da li primjećuješ kakve promjene?
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimeuto sij 06, 2009 1:25 pm

Eto iskustva iz prve ruke:
Jučer sam ih dobila i mogu vam reći da su super! Eto, i sad tipkam sa njima.
Ono što me je vrlo iznenadilo su boje, koje sa tim naočalama vidim puno jače i jasnije, a i vidi se bolje s njima nego da uopće nemam naočale.
Čini mi se da je to vrlo dobra investicija za zdravlje očiju, jer naočale mogu koristiti i svi ukućani, a ne samo ja.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimeuto sij 06, 2009 1:38 pm

Super! Stavi link od kud si narucila ako moze...

Kad ih sve nosis? Jel ti se vid popravlja sto...mislim vidis li razliku kad ih skines u odnosu na prije?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimeuto sij 06, 2009 10:00 pm

Eto linka:
http://www.inet.hr/ayurveda/proizvodi_vision1.htm

Ja se tek postepeno navikavam na njih, jer ih ne smiješ nositi ispočetka duže vremena. Potrebno se privikavati na njih.
Ja sam ih jučer imala 10 minuta, danas 20. a sutra ću ih držati pola sata.
Zanimljiva mi je stvar s bojama ( kao što sam već napomenula vidim ih jasnije s rupičastim naočalama) jer MM koji ima izvrsne oči ne primjećuje razliku u bojama kad ih nosi i kad ih skine, a ja i sin koji isto ima dioptriju isto primjećujemo razliku.
Inače, čini mi se da kad ih skinem, da vidim "bistrije".
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitimesri sij 07, 2009 1:24 am

Zanimljivo... confused

Bas me zanima kako ce napredovati :)

A mene te naocale tako podsjecaju na muhu da je to cudo jedno muha ... zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rupičaste Naočale Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rupičaste Naočale
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: