Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

prosjaci

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27963
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: prosjaci   pon pro 01, 2008 4:09 pm

šta napraviti kad vam na vrata dođe osoba u crnini i složi facu kao da su joj svi pomrlli i nešto u bradu mrmlja....pomoć ovo ono?
šta radite u tim momentima, dajete li joj novac ili joj zaklopite vrata pred nosom misleći kako je još jedna u nizu kojoj je to svakodnevni posao?
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek

Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Registration date : 15.02.2008

PostajNaslov: Re: prosjaci   pon pro 01, 2008 4:11 pm

Nisam imala još takav slučaj.
Vjerojatno bi reagirala ovisno od dojma o osobi, ako bi mi bilo nešto čudno (pomislila bih da je neka varalica) zatvorila bi vrata, ako bi pomislila da zaista treba pomoć bi pomogla, no naravno nikad nebih takvu osobu pustila u kuću, kaj je sigurno je sigurno.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: prosjaci   pon pro 01, 2008 4:55 pm

Bas da ti doma dojde? ...ja niti na fixni telefon ne odgovaram ako ne znam da netko treba zvati, a kamoli da vrata otvaram...to ide u kompletu s mojom fobiom od ljudi...

A vani kad onako prilaze...ovisi o procjeni...

Moderator

Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Registration date : 15.10.2007

PostajNaslov: Re: prosjaci   pon pro 01, 2008 7:15 pm

Ja sam kao Alpha...ako se neko nije prijavio da će doći nema otvaranja...nema veze sa strahom od ljudi jednostavno je tako....

Ali u principu prosjacima uvijek dam neki sitniš kunu dvije, ne opterećujem se time da je to malo smatram da milostinja nikad nije premala.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek

Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Registration date : 30.07.2008

PostajNaslov: Re: prosjaci   pon pro 01, 2008 8:19 pm

U Austriji i Slovačkoj kad smo bili na izletu sa školom, vidli smo prosjake ... I jako su drukčiji od ovih naših. Tamo prosjak samo sjedi, niš ne radi, i nada se da će mu netko dat kakvu paru.
Kod nas nemreš disat kolko te žicaju da im daš nekaj -.-' ...
Zato nikom ni ne dajem niš ...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: prosjaci   pon pro 01, 2008 11:55 pm

došla mi je na vrata i pozvonila. inače živim u zgradi i dođu oni tako par puta godišnje. svaki put se nađem u nedoumici šta s njima ali znam samo jedno... kad ništa ne dam peče me savjest, pa onda vrtim fimove u stilu možda joj je stvarno potrebno a ja bička ništa. onda dadem pa mi je savjest mirna a ostalo nek ide na njihovu.
[Vrh] Go down
marginalac_margarin
Višestanični organizam

Male
Scorpio Horse
Broj postova : 36
Registration date : 02.05.2009

PostajNaslov: Re: prosjaci   pet svi 29, 2009 7:43 pm

kad mi dodju na vrata pitam hocel ocistit oko kuce pa moze dobit neku sicu...:) nema hljeba bez motike, a jos niko nije htio radit
[Vrh] Go down
snow queen
Riba

Female
Pisces Dog
Broj postova : 115
Registration date : 14.04.2009

PostajNaslov: Re: prosjaci   pet svi 29, 2009 7:50 pm

nama često dođu neki mali romi...
objese se na vrata i naprave onak tužnu facu kao mali psići...
i onda: ''jel imaš hrane?''...
i kako da im ne dam?...
mama ih nekad zna i odbiti, ali ja kad ih vidim...

jednom nam je došla žena sa malim djetetom u rukama...
pitala je jel imamo par kuna za kruh...
moja majka im dala za kruh i djetetu čokoladu...
a klinac uzme čokoladu i počne ju ljubiti...
i kako sad ostati ravnodušan?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: prosjaci   sub svi 30, 2009 2:13 pm

floridana je napisao/la:
došla mi je na vrata i pozvonila. inače živim u zgradi i dođu oni tako par puta godišnje. svaki put se nađem u nedoumici šta s njima ali znam samo jedno... kad ništa ne dam peče me savjest, pa onda vrtim fimove u stilu možda joj je stvarno potrebno a ja bička ništa. onda dadem pa mi je savjest mirna a ostalo nek ide na njihovu.

Tako i ja radim, dam 2 kune ako mislim da je osoba varalica ili dam 10 kuna ako mislim da je pomoć potrebna. Uglavnom uvijek do sada sam dao, nije mi dolazilo toliko prosjaka da bi ostao bez para, u 5 mjeseci došlo mi ih je 3. Dam pare, ako ništa drugo, bude ih iskoristio da si nešto kupi, a meni ionako ne trebaju toliko pare. Treba mi za plaćati stanarinu, račune i hranu, tu i tamo špice za olovku, ostalo ne. Zašto da im ne dam onda, makar bili varalice.

Jedino kome ne dajem pare su oni koji hodaju po kafićima i kao gluhonijem je pa želi prodati neki kipek za 20 kuna... 2 puta sam se uvjerio da se radi o varalicama, jednog sam vidio kako pije kolu i spomina se u drugom kafiću nakon što je obišao moj stol, a drugog je razotkrio neki gospodin koji mu je dao pare, ali ga je naknadno kao pozvao, a ovaj se okrenuo (navodno je gluh, jel).
[Vrh] Go down
josip21
banned

Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Registration date : 15.12.2008

PostajNaslov: Re: prosjaci   sub svi 30, 2009 10:10 pm

sve zavisi tko mi dodje na vrata i kako ga ja ocjenim.....a inace skoro uvijek dam prosjaku koju kunu....na to mislim one prave prosjake koji prose a ne neke narkomane koji ispred kina zicaju za sut....ili znam nekad ljeti kad naletim na one ulicne svirace ako mi se svidi nihova glazba onda zastanem malo i poslusam i obavezo im bacim koju kunu.....
jednom nam je na vrata dosao muskarac s djetetom....dali smo im novaca i robe...imao sam neke cipele koje su mi vec dugo stale u ormaru i nisam ih ni posteno obukao samo par puta i bile su kao nove a tom tipu su bile taman..... tip se odusevio...dao sam mu i jednu komplet trenerku isto bila kao nova....i novaca smo mu dali....ne znam zasto sam to ucinio inace takvima kad mi dodju na vrata dam koju kunu i to je sve ali ovaj put dao sam mu i robe i hrane i novaca i cak i jednu torbu sportsku da sve to moze ponijeti sa sobom......vjerovatno sam to napravio zato jer je bio s klincom ...mali ima oko 5-6 godina...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: prosjaci   sub svi 30, 2009 10:22 pm

Moj pas tako strrašno laje da pobjegnu prije nego što dospijem pitati tko je face
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: prosjaci   sub svi 30, 2009 11:02 pm

ja ću staviti sliku pasa na vrata
pazi oštar pas!
[Vrh] Go down
josip21
banned

Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Registration date : 15.12.2008

PostajNaslov: Re: prosjaci   sub svi 30, 2009 11:05 pm

ma slobodno mozes da otvoris vrata....kad te vide tako celavu izbrijane glave ima da ih odma sasije infarkt rofl2
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: prosjaci   

[Vrh] Go down

prosjaci
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.