Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Annon Imus
Dinosaur

Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Registration date : 13.01.2008

PostajNaslov: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   sub pro 06, 2008 11:04 pm

http://www.clipjunkie.com/The-Haunted-Hill-vid4216.html

zaista izgleda fascinantno a i ne vjerujem da je video lazan ili slicno

no zasigurno bih volio posjetiti ovo mjesto
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   sub pro 06, 2008 11:15 pm

Pa podsjeća na optičku iluziju kao što i sami kažu, no ako smatramo da je život iluzija... Uglavnom, i ja bih se rado uvjerila na svoje oči :)
[Vrh] Go down
invmb
Prašina

Male
Gemini Rooster
Broj postova : 5
Registration date : 17.12.2008

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   čet pro 18, 2008 1:15 am

I ja.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Registration date : 20.09.2007

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   čet pro 18, 2008 5:12 am

ja isto
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   čet pro 18, 2008 11:38 am

invmb je napisao/la:
I ja.

Dobro došao, invmb :)
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Registration date : 20.09.2007

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   čet pro 18, 2008 12:46 pm

Dobro došao invmb. :D
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   čet pro 18, 2008 6:32 pm

invmb kako se čita tvoj nik??
:D
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   ned pro 21, 2008 3:08 pm

hmm, zanimljivo!svasta mi pada na pamet, al stvarno ne znam sta bi moglo bit objasnjenje, ako je stvarno tako. pricekat cu obrazlozenje nekog upucenijeg. :D
[Vrh] Go down
comewithme1717
Višestanični organizam

Male
Scorpio Snake
Broj postova : 87
Registration date : 24.09.2007

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   uto sij 06, 2009 6:48 pm

ma to oni imaju ogroman magnet na vrhu brda, garant ;)
[Vrh] Go down
Neo
Majmun

Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Registration date : 02.08.2008

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   uto sij 06, 2009 7:29 pm

hehe
[Vrh] Go down
tuby
Višestanični organizam

Male
Gemini Horse
Broj postova : 62
Registration date : 06.12.2008

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   čet sij 15, 2009 1:20 pm

vjerovatno je opticka varka.
jer cudno je da je gravitacija u kontra smjeru. da jest onda bi nas gurala gore i nikako ne bi mogla vuci. pa zar nije tako?
lol
[Vrh] Go down
Mortisha
Prašina

Female
Libra Broj postova : 4
Registration date : 29.04.2009

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   uto svi 26, 2009 2:06 am

Ne vjerujem da je opticka varka...
Kako je zemlja kao planet jedan veliki magnet koji drži između ostalog i nas ljude da se ne prospemo svuda po svemiru, jel moguce da je na nekim djelovima zemlje daj 'magnet' jači..?[/url] bag
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek

Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Registration date : 24.02.2009

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   uto svi 26, 2009 2:17 pm

moze biti :D ne birekla da je opticka varka :D
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   uto svi 26, 2009 4:52 pm

E, ali ipak se radi o optičkoj iluziji. Naizgled se čini kao da stvari doista idu uzbrdo, no to je samo posljedica izgleda okolnog terena. Već sam prošao kroz to iskustvo pa mogu reći u čemu bi bila stvar.

Zamislite laganu padinu gdje ide cesta, recimo kut od 20°. Dugo se spušta i zatim se na tome nalazi kao ''skakaonica'' koja se ''diže'' pod kutem od 10°. U trenutku kada dođemo do ruba između ta 2 nagnuća, nama se može učiniti kao da se taj dio doista penje, pogotovo ako završava laganom uzbrdicom, ali prava je istina da se spušta pod kutem od 10°. Tako i ovdje, na kraju se nalazi lagana uzbrdica zbog koje ne možemo procjeniti da smo doista na nizbrdici, ne uzbrdici. ;)
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek

Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Registration date : 24.02.2009

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   sri svi 27, 2009 12:25 am

ahaaaaa ;) sada mi je jasnije thx griff :D
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   sri svi 27, 2009 12:43 am

Nema na čemu. Znam da ovo objašnjenje koje sam dao na prvi pogled ne izgleda logično, za to je najbolje naći neko takvo mjesto i jednostavno se uvjeriti da nas percepcija može prevariti. Takvo područje sam vidio kod Svilaje negdje.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   sri svi 27, 2009 8:25 pm

Vezano za doticne pojave...nasla sam takvo nekakvo objasnjenje na netu al moram prokomentirat da si jako lijepo objasnio ovdje :) zivili

Višestanični organizam

Female
Scorpio Horse
Broj postova : 36
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   uto lip 23, 2009 11:10 pm

Gledala sam jednom emisju o nekoj staroj kucici gdje gravitacija djeluje u suprotnom smjeru, tako da vjerujem u to. Ovaj klip mozda jest prevara, ali ono mi se cinilo uvjerljivo, cak sam i pomislila da se radi o istom mjestu kad sam vidjela temu, ali nije.
Na zalost, ne sjecam se kako se mjesto zove, ali emisija je "Beyond bizzare", ne znam da li ko gleda.
Uglavnom jako je zanimljiv prilog bio. Postave limenku uz neku koso polozenu dasku, i ona umjesto prema dolje, ide prema gore. Zatim dvoje ljudi razlicitih visina, zapravo "zamijene svoje visine" (u smislu, onaj ko je visociji nizi je i sl.) zubi Ma dosta cudnih pojava na tom mjestu raspa
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   uto lip 23, 2009 11:14 pm

Voljela bih to vidjeti uživo. Nedavno sam u Puli snimila stepenice kojima se silazi u podrum arene, ispalo je slično kao na slikama Velike galerije Keopsove piramide, ne znaš vode li stepenice gore ili dolje misli

Dobro došla na forum, Pumpkin :)
[Vrh] Go down
Pumpkin
Višestanični organizam

Female
Scorpio Horse
Broj postova : 36
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   uto lip 23, 2009 11:55 pm

Hvala :)
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur

Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Registration date : 25.06.2009

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   ned srp 05, 2009 11:37 pm

ja isto gledam beyond bizarre :) :) i gledala sam tu emisiju sa limenkom,ostala san šokirana :D
[Vrh] Go down
Q Aludel
Stanica

Male
Leo Broj postova : 21
Registration date : 04.01.2010

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   uto sij 05, 2010 3:59 pm

Zanimljivo.
[Vrh] Go down
Ninabella
Stanica

Female
Pisces Goat
Broj postova : 18
Registration date : 10.07.2010

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   sub srp 10, 2010 4:40 pm

Wow! Bas zanimljivo!
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   sub srp 10, 2010 5:54 pm

Hehe... gledao sam na telki o tom "misterioznom" brdu.
Kako Omega kaže, stvar je u okolini, drveće oko ceste iz nekog
razloga raste pod kutem pa imamo dojam da se lopta po toj cesti
kotrlja uzbrdo dok to zapravo nije tako.

Edit:

Evo ilustracije koja pokazuje zašto je to tako i ujedno moje vrsne crtačke
sposobnosti :)

Ako ne u tu, onda drveće raste u suprotnu stranu. Nije niti bitno, u tome je
poanta uglavnom.

Pračovjek

Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Registration date : 17.07.2010

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   čet sij 13, 2011 5:56 pm

.

Zadnja promjena: Zona; pon vel 03, 2014 12:08 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru   Today at 5:57 am

[Vrh] Go down

Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» medvednica - malo brdo za veliki odmor
» Biokovo - Sutvid 1332 nmn
» Staro mjesto u jesen
» SPILJA VINDIJA I VRAZJI STOLCEK
» Po Zrinskoj gori