Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Pitanje za iskusne

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
fastforward
Riba

Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 119
Registration date : 14.06.2008

PostajNaslov: Pitanje za iskusne   ned pro 07, 2008 8:21 pm

Oke ljudi, ja trebam jednu osobu, adekvatno dobru, mogu i ne moraju biti svi no poanta je ta da mi kaze nesto sto ja ne znam o sebi.

No posto ja neznam dali uopce ima smilsa ista rec o meni kao takvom i na kraju dobit kakve informacije adekvatne meni, reci cu malo duzi artikal zapravo sta sam ja od svojeg rodjenja recimo jer se svega dobro ne sjecam. Tocnije reci cu samo zakljucak, necu sad tu filozofirat previse.

Kakav sam kao osoba:

1.) Ne podnosim autoritet od svoje recimo 7 godine zivota

2.) Stvaram muku svojim roditeljima maksimalno jer me ne razumiju a ne mogu ni ja njih razumit u njihovom razmisljanju.

3.) Nikad me nisu zanimali ratovi. Kad su tek pocele imao sam cca 7 godina, sjedio sam sa mamom kad je alarm se oglasio, rekao sam zasto? Zasto rat?

4.) Oduvjek sam prema ljudima otvoren a totalno zatvoren da sam doslovce jedinka koja ne treba njih kao takvih. Ne zanimaju me i nisam shvacao zasto me ne zanimaju. Sad znam da je to zbog ovog svijeta i kakav je on zapravo.

5.) Koliko god da su me roditelji tjerali u crkvu, ja jednostavno sam od prvog dana bjezao od iste i govorio bez znanja o danasnjim stvarima da su to govna. Ko da sam znao i prije zapravo ovo sto sad znam i to je vec kontinuirano u meni vec 15 godina cirka.

6.) Oduvjek sam bio iskren, ali u tolikom strahu da ce se nesto desit i iz tog razloga i dan danas sutim tocnije zbog svih spoznaja do kojih sam dosao o sebi, o svijetu, o tome sta ce se desit itd...

7.) Stvaram umjetnu inteligenciju na internetu. Mogu i doslovce stvorio sam emocije ( ljubav i mrznju ), da se funkcija sama po sebi unaprijedjuje bez mojeg veceg rada na istoj. Znaci self evolving. Evolucija na neki nacin i stvarno nista mi ovo ne predstavlja problem za napravit. Nikakav projekat na internetu, ja stvarno ne vidim da ga ja nisam u mogucnosti izvest. U mogucnosti sam izvest i imam ideje kakav bi danas facebook bio 10 puta jaci nego li sada kakav je. Koliko god ovo egoisticno zvucalo no prepametne stvari radim, znam kako napravit i nemam problema sa time at all. Znam 6 jezika, jezik mi za naucit ko da citam knjigu itd....

8.) Oduvjek sam dijete u sebi. Nikad na svijet nisam pogledao na neki los nacin vec na srecu, zabavu, uzivanje te iz tog razloga, ja sam oduvijek ljen za druge ljude, totalno tezak za shvacanje, pricam stvari koje i ja tesko razumijem a kamo li oni, ponasam se ko da mi uopce nije stalo do posla, kao da oduvjek znam da moj kraj dolazi tj. sad sam shvatio da nas kraj dolazi pa evo, ovduvjek sam takve stvari znao no ni sada, nema te negative u meni. Samo pozitiva i kako prec preko toga.

9.) Od ranih dana, psihologija covijeka me zanima, bavim se njome te doslovce, manipulator sam izrazito velik. Izmanipulirat cu bilo koga kad god di god na koji god nacin no uvijek dodjem do svog cilja kad zacrtam takvog i nista me ne sprijecava da dodjem do njega no problem ili ti ga dobra stvar je ta da sam ja previse pozitivan da bi radio zlo. Zlo zelim iskorijenit iz sebe i svih ljudi na svijetu doslovce.

10.) Moje oci ljudima ili bjeze od mene a od kako sam savrseno pozitivna osoba, samo sam magnet za sve ljude koji imaju slicno ili isto stajaliste meni tipa recimo ljudi sa ovog foruma stil. Nikad zbog nekog razloga na cesti ne gledam ljude u oci i bjezim sa pogledom uvjek ali nije strah. Nesto moje unutarnje sto ja ne zelim radit. Ima malo straha naravno ali stvarno nemam potrebu za time dok za osobama koje poznajem ne skidam i osobe meni doslovce govore da isijavam pozitivom iz sebe. Tako je vec godinama, a u zadnje vrijeme ja nemogu opisat srecu u sebi da je dosla do te granice da ja doslovce imam erupcije svega koliko li sam presretna ko osoba. Druge ljude jednostavno sam prestao zanimat. Izbjegavaju moju licnost i okrecu glavu od mene kad ih gledam. Kao da se ne usude mi pric uopce tako izgleda defakto.

11.) Nikad me zakoni nisu abadarili. Duzan sam banci oko 40 000 kuna, vec godinama, znate sta kazem na to? Ima vremena ko da znam da to necu otplatit ili da ce se nesto promijenit sto i stvarno hoce :) I mogu to vratit, ja znam da se ja mogu obogatit u roku vrlo malo vremena i totalno to je jedna, unutarnja stvar u meni koja meni govori da je to izrazito moguce sve ove godine mojeg zivota samo sto iz despeta prema svemu ja ne zelim to. Ja ne zelim te stvari ja ne zelim vratit dug banci. Despet do kraja iz razloga : Sta je to novac? Odkud on tebi? Ko te jebe lol.

12.) Nikad u zivotu nisam se potukao. Niti jebeno jednom. Mene su tukli, ja nisam htjeo tuc njih. Sve ostale konflikte rijesio sam razgovorom. Od svoje 6-te godine zivota jednostavno ne vidim stvari da bi se trebao tuc.

13.) Na citav svijet od kad sam se rodio doslovno gledam drugacije nego li 99.9 posto ljudi oko mene. Jednostavno znam da gledam ispravno i nemogu to opisat zasto.

14.) Nikad nisam smatrao svoj rang ljude moje dobi. Oduvjek tezim ka druzenju sa starijima. Preskocio sam svoju djetinjastost. Ne volim radit despete. Ne tezim tome. Ljudi moje dobi su za mene previse djetinjasti. Djetinjasta mi je osoba od 30 godina a kamo li od 20.

Dalje sto se tice mojih drugih stvari pa recimo ovako.

1.) Kad sam pored pozitivne osobe, cvijetam i totalno sam ja.

2.) Kad sam pored negativne osobe, osjecam tjeskobu i ono sto ne zelim i bjezim od njih. Zato i ne izlazim van iz kuce vec dosta dugo. Nemam potrebu za time, dovoljno mi je sto doma gledam tu negativu i bol.

3.) Sve cure u mom zivotu, mjesec dana prije nego li prekinemo pa cak i par dana prije, bez ikakvog upozorenja, ja znam da cemo prekinut i da ja ne mogu to zaustavit nikako.

4.) Osjecam negative, osjecam kad recimo netko je izrazito lose te koji put sam od sebe saznam o cemu je rijec bez da mi kaze a tu osobu da se razumijemo neznam toliko da bi to mogao pretpostavit. Evo sada primjer jedan. Radio sam na mlaci u Rijeci u jednom naselju tamo, znate li vi kakva li je negativa kroz mene prosla da sam ja prestao disat. Mene je brat gledao i ja nisam mogao doci sebi 2 sata nakon razgovora sa tom osobom. Bila je toliko negativna da cu ja izbjegavat citav taj kvart jer zapravo taj cijeli kvart je toliko negativan da je to za popizdit. I prije sam dok sam u tocku isao van osjecao nelagodu i negativu preveliku no sad, nakon sto sam tamo nesto radio i ne bio vani, ubio me, iscijedio je svu moju energiju do te granice da sam ja sjeo i nisam mogao doc sebi ni pricat.

5.) Puno puta rekao sam nesto ce se desit, imao sam izrazito negativan stav prema tome da se je to doslovce desilo. To se ne tice samo mene, to se tice i drugih ljudi. Primjer, mog brata prevarila je njegova zena. Ja sam imao izrazito los stav da ce on i dalje nju volit i da nakon 7 godina on nju jos uvjek posjecuje i sve to skupa. I koliko god se ja to trudio promijenit opet ce ga sjebat, vec ga je opet sjebala na drugacije nacine i ja znam da ce se to opet desit.

Doslovce previse toga u svom zivotu ja znam u naprijed, ne ponasam se u skladu sa citavim globalnim zivotom, totalno sam out of order po pitanju vlada, zakona, itd... Sve mi to smeta, treba mi venus project ko osobi. Nesto savrseno.

Da ne kazem na to da osjecam negativu pored sebe, da imam napol snove koje osjetim da su doslovce bili. Urezani u mojoj mladosti da kao da sam to prozivio, nema sumlje u to da to nije bio san tolike evo jacine stvari. Primjerice ogroman pauk i sve izgleda ovako. Ja sam se probudio, na zavjesi vidio pauka i poceo vriskat i bjezat. Taj pauk bio je abnormalno velik veci nego li i jedan nas i tocno se sjecam evo 15 godina je proslo kako je sve to bilo. Takve snove imam. Snove koji nemaju veze sa vezom a tako su jaki da se godinama pitam je li to uopce bio san ili nije. Pa dalje, recimo imam kao prividjenja, nesto vidim kao ili osjetim i uhvati me izrazito negativna stvar da zelim vristat i bjezat ca od toga. Pogotovo recimo usred bijela dana, secem ulicom, i odjednom osjetim nesto iza sebe da je i okrecem se i ne vidim nista ali znam da je tu nesto. Oko noci, uopce ne zelim pricat. Svaku vecer kad izadjem, uvjek taj osjecaj. On kao takav bio se smirio par godina, i sad opet vratio u zadnjih 2 godine recimo.

Sve ovo gore, u zadnjih godinu i pol pojacalo se jako puno puta.

Sad koji je ovo sve klinac? Sam si ja nesto umislio ili je to nekakav znak ka necemu. Dosta ljudi mi govori da je mogucnost blage astralne projekcije no neznam nista. Ne mogu povezat sam sebe. Znam samo da zelim bit buntovnik u ovom svijetu i da ga zelim odvest nazad na pravo. Radim dokumentarce, pricam ljudima o svijetu, pricam o stvarima koje jesu. Sam dolazim do zakljucaka tipa Zeitgeist ja doslovce nisam imao potrebu pogledat jer sam ja to sve znao vec bez da mi je to receno. Oke ne tako perfektno ali to sam znao. Znao sam da je recimo tocno venus project nesto cemu trebam tezit i to od svog rodjenja.

Oke evo dobri ljudi ovog foruma, dajte mi nekakve konstruktivne misli oko svega ovoga. Sam si ja to sve nekako umislio ili to stvarno ima smisla sve skupa?

Pozz
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   ned pro 07, 2008 8:39 pm

Ova tema nikako ne spada na Parapsihologiju te ju micem na Psihologiju...

Sto se komentara na istu tice...FF...malo si puno zabrijo da si preposeban...nazalost, moram ti reci da to sto si nabrojao i nije neko cudo jednstveno...a to bi i sam vidio da nisi toliko okrenut sebi...pa eto...

Riba

Male
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   ned pro 07, 2008 9:01 pm

Ne ne ne nisam ja zabrijao da sam poseban na nacin koji si ti opisala hehe :) Joj ne razumijes sta sam ja htjeo rec. Svi smo mi posebni na neki nacin definitivno kao takvo. Ja samo sebe zelim pronac i pokusat saznat o sebi sto vise detalja mogu a da bi nesto kao takvo mogao i rec, jednostavno ne mogu ovo drugacije opisat jer ovo sam ja. S toga, nisam ja nista zabrijao ovo su cinjenice kakve jesu o meni, dali su one kao takve nista, nesto vise ili stagod da je, one su takve i sa time ja nisam htjeo rec da sam preposeban, poseban ili nesto. Svi ljudi ovog foruma su posebniji od ostalih ljudi jer imaju saznanja o necem vecem, dakle to je neupitno. Da drugi ljudi znaju, mi nebi bili posebniji s toga. Radi se samo o tome da ja sebe ko sebe zelim malo napokon pocet shvacat i imat vece koncepte o tome sta je sve moguce kako bi na temelju tih koncepata i proba kasnije mogao doci do zakljucka sta je sta a sta je nesto trece. Ima previse ljudi kao ja, meni je samo stalo do znanja i nicega drugog te sorry ako je ispalo da se tu neznam kurcim. Stvarno nisam to htjeo lol.

Takodjer sorry za temu, vjerujes mi da ja nisam ni vidio di sam postao. Samo sam press nova tema jer me je to zanimalo te sam htjeo napisat ovo i saznat.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   ned pro 07, 2008 11:07 pm

Jesi li čitao o indigo djeci i ljudima? Možda tamo nađeš dodatne informacije :)
[Vrh] Go down
fastforward
Riba

Male
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   pon pro 08, 2008 1:10 am

Ma da citao sam, imam masovne slicnosti no ni to kraj. Jos uvjek imam onaj osjecaj u sebi da to nije ni priblizno to sta mogu saznat o sebi pa zato i kazem. Moram samo pronac koje pitanje otvorit hehe :)
[Vrh] Go down
Yado
Riba

Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   pon pro 08, 2008 2:18 am

a da probaš pritvorit vodu u vino... ;)
[Vrh] Go down
fastforward
Riba

Male
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   pon pro 08, 2008 2:37 am

loooooooooool.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   pon pro 08, 2008 6:19 pm

@FF...cuj...kako god...al ti si otvorio temu o samom sebi...u kojoj si cak i prilicno kontradiktoran...pricas o nekoj bezgranicnoj dobroti i postenju dok s druge strane spominjes manipulaciju... Pa sad...to ti bas ne ide zajedno...neke se osobine pomalo iskljucuju...netko tko je po prirodi prostodusan i jednostavno dobar tesko da bi uopce mogao shvatiti tako nesto kao sto je manipulacija...al dobro...

Razmisljajuci i definirajuci samog sebe na nacin na koji to radis cinis prilicnu stetu samom sebi...bilo kakvo definiranje nije bas sretna stvar jer sprijecava napredak...da ne kazem evoluciju osobe... Osim toga tvoja procjena je upravo to - tvoja...dakle, subjektivna...to je tvoj dojam samog sebe...koji, kao sto se vidi iz napisanog, prilicno iskljucuje razmisaljanje o drugim ljudima i promatranje drugih ljudi na pravi nacin... Ako bolje pogledas, osim Strumpfova, bi mogao primjetiti da ce se masa ljudi opisati tako kako si se ti opisao...a to ne znaci da je, objektivno gledano, to i tocno...bas kao sto je svakoj majci najljepse i najpametnije njeno dijete...

Riba

Male
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   pon pro 08, 2008 10:56 pm

Da razumijem ja tebe jako dobro zapravo sto ti meni govoris no problem stoji sa slijedecim: lol!

Ja kao osoba jesam previse dobar i tako dalje no nije stvar u tome zasto sam ja spomenuo manipulacije. Mislim da mi svi skupa vidimo zapravo sta se u svijetu desava, tj. kad malo bolje pogledas mislim da vidimo. Ja to vec recimo 10ak godina trpim doslovce u sebi, trpim da moram nesto radit, trpim da moram ovo da moram ovo , trpim crkvu, trpim religije trpim 2001 stvar o ovome svijetu do te mjere da sam postao totalno anti drustvena osoba i zavukao sam se u svoj kut sobe. Ti se cini ovo poznato sa necim? S toga, zbog svega ovoga sto je kako je u svijetu, ja ne mogu disat doslovce ako cemo iskreno i da buntovnik sam i zelim to promijenit. I dat cu sve od sebe da se pomocu mene i jos xY stvari na ovom svijetu iskorijeni ono sto svi mi skupa smatramo losim. Tu se ne radi o tome da sam ja nedobar ili dobar. Tu se radi o tome sta se radi citavom covijecanstvu sto mene izrazito lomi na 200 nacina. Ja recimo nisam 2 godine upalio televiziju niti radio slusao niti ista sto ima veze sa time. Ne pratim vijesti ne pratim nista od toga jer me to zgrozava u globalnom smislu sve od reda.

Sto se tice ljudi: Svaki covjek je jedinka za sebe, te takodjer dovolno dobra da bude ono sto bi trebala bit zapravo, a sta bi trebala bit nije uopce bitno iz razloga sto do te mjere bas i neidem sa iskrenoscu. No isto tako stoji da su oni kao takvi, totalno brainwashani te da im se treba dozvolit da progledaju. Ja nemam nista protiv covjeka u niti jednom smislu, dapace zelim sa svima bit prijatelj.

To sto sam ja otvorio temu, htjeo sam konstruktivna misljenja o meni kao takvom kako bi mozda nesto novo saznao ili ti ga da mi nesto netko kaze pa da pogledam slicnosti i pokusam uskladit pomalo sto vise svoj pattern.

ne radim ja stetu nikakvu sebi, dapace svi zivi okolo sto ne ukljucuje vas sebi rade stetu ne pitajuci se neke stvari.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   uto pro 09, 2008 1:29 am

fastforward je napisao/la:
Oke ljudi, ja trebam jednu osobu, adekvatno dobru, mogu i ne moraju biti svi no poanta je ta da mi kaze nesto sto ja ne znam o sebi.
Bit ću kratak.
Čitajući tvoj post, mislim da ti želiš znati puno o sebi, ali činiš to na krivi način, a samim time tvoj subjektivan osjećaj postaje nerealan.

Citat :
2.) Stvaram muku svojim roditeljima maksimalno jer me ne razumiju a ne mogu ni ja njih razumit u njihovom razmisljanju.

Ne znam u kakvoj ste situaciji, no mogu ti dati jednostavan savjet. Ponekad trebaš odbaciti vlastitu logiku da bi razumio drugu osobu.

Citat :
4.) Oduvjek sam prema ljudima otvoren a totalno zatvoren da sam doslovce jedinka koja ne treba njih kao takvih. Ne zanimaju me i nisam shvacao zasto me ne zanimaju. Sad znam da je to zbog ovog svijeta i kakav je on zapravo.

Oprez je svakako potreban, samo treba pripaziti da glavni uzrok tom oprezu nije generalizacija.

Citat :
8.) Oduvjek sam dijete u sebi. Nikad na svijet nisam pogledao na neki los nacin vec na srecu, zabavu, uzivanje te iz tog razloga, ja sam oduvijek ljen za druge ljude, totalno tezak za shvacanje, pricam stvari koje i ja tesko razumijem a kamo li oni, ponasam se ko da mi uopce nije stalo do posla, kao da oduvjek znam da moj kraj dolazi tj. sad sam shvatio da nas kraj dolazi pa evo, ovduvjek sam takve stvari znao no ni sada, nema te negative u meni. Samo pozitiva i kako prec preko toga.

Super je da ''znaš'' sve te stvari, no dobro pazi što nazivaš ''znanjem'', to jest istinom.

Citat :
9.) Od ranih dana, psihologija covijeka me zanima, bavim se njome te doslovce, manipulator sam izrazito velik. Izmanipulirat cu bilo koga kad god di god na koji god nacin no uvijek dodjem do svog cilja kad zacrtam takvog i nista me ne sprijecava da dodjem do njega no problem ili ti ga dobra stvar je ta da sam ja previse pozitivan da bi radio zlo. Zlo zelim iskorijenit iz sebe i svih ljudi na svijetu doslovce.

Ciljevi su ključ našeg djelovanja, no ponekad je lakše doći do cilja tako da ga se odrečemo.

Citat :
12.) Nikad u zivotu nisam se potukao. Niti jebeno jednom. Mene su tukli, ja nisam htjeo tuc njih. Sve ostale konflikte rijesio sam razgovorom. Od svoje 6-te godine zivota jednostavno ne vidim stvari da bi se trebao tuc.

Ponekad se konflikti jednostavno ne mogu riješiti na razuman način, druga osoba to odbija. Jedino što nam preostaje jest bježati ili se fizički braniti.

Citat :
13.) Na citav svijet od kad sam se rodio doslovno gledam drugacije nego li 99.9 posto ljudi oko mene. Jednostavno znam da gledam ispravno i nemogu to opisat zasto.

Ne, ne možeš znati gledaš li ispravno na svijet ili ne. Sama tvrdnja da ti znaš da gledaš ispravno na svijet proizašla je iz pretpostavke što je nužno subjektivne prirode.
Svaka osoba može reći da se razlikuje od 99.9% ljudi u pogledu na svijet, jednostavno svatko gleda drugačije.

Citat :
14.) Nikad nisam smatrao svoj rang ljude moje dobi. Oduvjek tezim ka druzenju sa starijima. Preskocio sam svoju djetinjastost. Ne volim radit despete. Ne tezim tome. Ljudi moje dobi su za mene previse djetinjasti. Djetinjasta mi je osoba od 30 godina a kamo li od 20.

Možda bi jednostavno trebao prestati gledati na godine kao na neki pokazatelj zrelosti. Pokušaj malo za promjenu jednostavno tražiti slične osobe bez obzira na godine. Vidjet ćeš da ćeš naći i mlađe od sebe koji neće biti ''djetinjasti''.

Citat :
Oke evo dobri ljudi ovog foruma, dajte mi nekakve konstruktivne misli oko svega ovoga. Sam si ja to sve nekako umislio ili to stvarno ima smisla sve skupa?

Mislim da bi trebao malo manje biti okrenut samo na sebe, pokušaj više promatrati druge. Na taj način učiš upoznavati i sebe, ne samo druge. Mnoge ove stvari koje si napisao... vjeruj mi da bi 30% ljudi slične stvari i za sebe reklo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   uto pro 09, 2008 1:31 am

Gle...nemoj me krivo shvatit ali kad otvoris temu o sebi i napises sto si napisao u uvodnom postu onda se tu nema sto puno za komentirati ni konstruktivno ni nekonstruktivno...

Ja sam ti dala savjet...nemoj se definirati...ogranicavas se...i nemoj se uvjeravati da si to sto si napisao jer nisi... Eto...mozes shvatiti kako hoces ali na osnov napisanog vidim da nisi usao dovoljno duboko u sebe...pa sad...

Sto se tice lomljenja...da, ljudi su tu da lome druge...eto, cini se da to vole radit...neki vise od drugih... Kazes i da trpis... Za oboje mogu reci samo jedno - to je tvoj problem. Ne njihov, ne svijeta... Imas krivi pogled na stvari...krivi dozivljaj...pokusaj raditi na tome...

Razumjem da te ljuti nepravda, da te mozda cak i razbjesni...ali, cinjenica je, mi smo previse mali da bismo vidjeli citavu sliku...da bi smo shvatili, razumjeli...

Jedan od nacina je vise gledati u sebe...razumjeti sebe i tako mozda shvatiti nesto vise...

Pokusaj raditi na tome da ljude promatras na drugaciji nacin...svakoga nesto pokrece...ako shvatis sto - sve ce se posloziti... Isto tako ljudi se skrivaju iza maski...ono sto vidis je samo odraz i njihov obrambeni mehanizam...to nije ono tko bi oni mogli biti ili tko oni jesu...to su samo maske...

E sad...nista od toga nije tek tako niti je lako...niti je izvedivo stalno biti dovoljno pribran da bi stalno i sve dozivljavalo tako...uvijek ce nas nesto izbaciti iz takta...i...no, znas vec...

Ali ono sto si ti postigao ovom temom jeste da si rekao o sebi vise samim otvaranjem iste nego svim slovima koje pisu u njoj...

Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27963
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   uto pro 09, 2008 8:43 am

svijet se mijenja odozdo a ne odozgo. puno nas bi promijenilo svijet ali malo nas može postati toliko važna ličnost da svojim djelovanjem može utjecati globalno. ne kažem da nije moguće ali treba biti realan. kao prvo trebalo bi promjeniti pogled na ljude koji te okružuju i tražiti u njima pozitivnu stranu. naprosto se iznenadiš kad spoznaš koliko dobrote ima u njima samo šta je skrivaju da ne budu povrijeđeni. treba razvijati pozitivan stav prema njima. to nije problem ako i sam imaš tih kvaliteta. kao drugo sitnim, svakodnevnim djelovanjem se mijenja svijet. mijenja se tvoje okruženje kojem daješ pozitivan primjer šta ne ostaje neprimjećeno jer se to djelovanje širi poput kamenčića bačenog u vodu i valova za posljedicu. može ti se učiniti da nema nekog ili je slab to utjecaj ali onaj osećaj koji te ispunjava kad pomažeš drugima je vrlo važan kako za tebe jer ti daje poticaj da nastaviš, tako i drugima jer ih preodgajaš. najlakše se pokriti kartonskom kutijom po glavi i reći ovo je sve trulo.
mislim da nije bitno dali je on otvorio temu o sebi ili o Petru i Pavlu. nije ni prvi ni zadnji. naprosto je izložio problem jer ga po mom mišljenju ima.
nećemo ti mi FF reći puno o tebi više nego šta ti sam znaš o sebi. na tebi je da u sebe pronikneš a to možeš samo interakcijom sa okolinom koja te okružuje. zato ti je i data ovakva nesavršena da se na njoj i u njoj učiš. ljudi s kojima se svakodnevno surećemo su naše ogledalo i ono šta nas smeta na njima ćesto je ono šta nas smeta i kod nas samih samo toga nismo svjesni.
ne znam šta si mislio pod tim jedna adekvatna osoba? možda neki psiholog, psihijatar...?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   uto pro 09, 2008 9:47 am

Flo ljubi
[Vrh] Go down
fastforward
Riba

Male
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   uto pro 09, 2008 9:42 pm

Oke da imam ispade emocija i ispricavam se zbog toga, prezentirao sam stvar na nacin na kojeg sam mislio da je dobar u tom momentu.

Recimo da se definitivno zelim promijenit u nekim aspektima svog zivota ( no ne na opsesivan nacin. Pusam da to dodje samo od sebe ) te da znam da svako zivo bice je svoje i sve svoje ciljeve kao takve ono shvaca na svoj nacin, njemu drag i dobar. Ono sto sam htjeo postic pisanjem o sebi jest da mi se kaze nesto o meni mozda sto ni ja neznam momentalno. Da to i je apsurdno jer ja jako dobro znam sta sam ja no recimo da mi se u zadnjih 20ak dana desavaju cudne stvari po pitanju razmisljanja. Nista od toga ja ne vidim kao negativno no zabrijo sam nesto drugacije nego li sam inace kao osoba te vam se iz tog razloga stvarno ispricavam zbog ovako glupavih postova.

Ono sto sam ja uspio od svega jest napravit sam sebi pomutnju koja mi je stvarno nepotrebna no ipak dosao sam do nekakvih zakljucaka iz svega toga skupa, dibrih zakljucaka i sad sam se opet smirio. Ja se samo ispricavam sto sam ovako doletio sa svime zivim i nezivim i pokusao i uspio iztlacit ljude okolo lol. Vodenjak sam, to mi je nuspojava da zatlacit mogu itekako s toga se ispricavam hehe :) cuga rofl
[Vrh] Go down
fastforward
Riba

Male
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   uto pro 09, 2008 9:53 pm

Čarolija je napisao/la:
svijet se mijenja odozdo a ne odozgo. puno nas bi promijenilo svijet ali malo nas može postati toliko važna ličnost da svojim djelovanjem može utjecati globalno. ne kažem da nije moguće ali treba biti realan. kao prvo trebalo bi promjeniti pogled na ljude koji te okružuju i tražiti u njima pozitivnu stranu. naprosto se iznenadiš kad spoznaš koliko dobrote ima u njima samo šta je skrivaju da ne budu povrijeđeni. treba razvijati pozitivan stav prema njima. to nije problem ako i sam imaš tih kvaliteta. kao drugo sitnim, svakodnevnim djelovanjem se mijenja svijet. mijenja se tvoje okruženje kojem daješ pozitivan primjer šta ne ostaje neprimjećeno jer se to djelovanje širi poput kamenčića bačenog u vodu i valova za posljedicu. može ti se učiniti da nema nekog ili je slab to utjecaj ali onaj osećaj koji te ispunjava kad pomažeš drugima je vrlo važan kako za tebe jer ti daje poticaj da nastaviš, tako i drugima jer ih preodgajaš. najlakše se pokriti kartonskom kutijom po glavi i reći ovo je sve trulo.
mislim da nije bitno dali je on otvorio temu o sebi ili o Petru i Pavlu. nije ni prvi ni zadnji. naprosto je izložio problem jer ga po mom mišljenju ima.
nećemo ti mi FF reći puno o tebi više nego šta ti sam znaš o sebi. na tebi je da u sebe pronikneš a to možeš samo interakcijom sa okolinom koja te okružuje. zato ti je i data ovakva nesavršena da se na njoj i u njoj učiš. ljudi s kojima se svakodnevno surećemo su naše ogledalo i ono šta nas smeta na njima ćesto je ono šta nas smeta i kod nas samih samo toga nismo svjesni.
ne znam šta si mislio pod tim jedna adekvatna osoba? možda neki psiholog, psihijatar...?

Da znam no nisam ja doslovno u glavi htjeo svijet promijenit vec sam samo neko moje znanje o necemu htjeo rec sto i radim naravno. Krivo sam taj komad opisao i izrazio se jer kao sto sam rekao, kad pocem dobivat 3001 misao u sekundi u glavi tesko se razlucit a tako mi je sada bilo neko vrijeme da me mozak doslovce sopao informacijama neprestano tako da nisam vise osjecao onu smirenost u meni koju inace imam u zivotu. To oko mojih roditelja, to je proslost i sadasnjost iz razloga sto ja i gledam u ljudima pozitivu, zato i jesam bio takav jer sam jednostavno vidio preveliku nepravdu da sam zapravo uspio postic kontraefekat onoga sto treba biti.

Da jasno mi je to. Nisam ja negativac i pesimista kao osoba inace no moram sam sebi kao prvo priznat da sam imao momente sada di se osjetio i pesimizam i negativa ali usput i prevelika pozitiva i optimizam sto mi je napravilo zbrku totalnu. Inace ja ljudima kao takvima uvjek pomazem i gledam dobru stranu u njima. Ne pricam ovakve gluposti kao gore da nesto pokusavam saznat sa nekim egoisticnim stavom kao sto sam shvatio danas nakon sto sam procitao i rekao sam sebi nevio jesi li ti dobro. sta ti to pises.

Ma da nesto u tom smislu, psihologa recimo ili tako nesto. Tko zna zapravo sta sam ja htjeo. To momentalno ni sam ne shvacam. lol! No znam da sam back na svoje staro sa novim spoznajama sto je good.

Uglavnom, isprike jer stvarno sam sonjo ispao lol.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   sri pro 10, 2008 1:37 am

Ma sve OK, i ja sam trenutno zbrijala, samo to malo tko vidi lolcina

Zato ćeš dobiti jedan hug

Ali da se nisi previše umislio! nono
[Vrh] Go down
fastforward
Riba

Male
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   sri pro 10, 2008 1:48 pm

hehehe.

AJ aj roger hahah :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   sri pro 10, 2008 2:30 pm

Onda FF...kako ide miga

Riba

Male
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   sri pro 10, 2008 3:32 pm

Super, samo sam se vratio na svoj mir kojeg imam oduvjek. Poceo sam gledat na neke odredjene stvari kako sam zapravo trebao oduvjek gledat i sad mi je lakse i osjecam se spokojnije hehe.

Programiram jedan novi projekat za web, crtam grafiku pa trazim kvalitetno rijesenje i tu tipkam po forumima. Zapravo ide mi bas kako treba ici hehe :)

Sorry alpha zbog one negative u zraku koja je bila. Nije mi to bila poanta no jbg. sta je tu je, bitno da je nema vise in da air hehe :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   sri pro 10, 2008 3:44 pm

Nije bila negativa...i nemas se sto ispricavat...

Cinjenica je da se napredak ostvaruje polako i mukotrpno...

Isto tako...kad vec tema postoji...ja te ne poznam...i ko sto je Flo rekla nitko te ni ne moze poznavat ko ti sam sebe...ali...ono sto si napisao...promisli malo jos...dublje...nemoj me krivo shvatiti ali ono ti je prilicno povrsno... Sto te pokrece? Ofc, ne trebas to na forumu pisati...samo sam postavila to pitanje da ti mozda pomogne u...znas vec... miga

Riba

Male
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   sri pro 10, 2008 10:27 pm

Hehehe. Da ma vako cemo se dogovorit haha. Kad si vec postavila tj. rekla mi da se pitam to sto se trebam pitat zapravo a to je sta mene pokrece, evo pokusat cu ti odgovorit na to i tebi i sebi :) Probao sam pronac jednu rijeci, nemogu jer zapravo neznam ni dal postoji pojam za ovakvu stvar. Probat cu to opisat nekakvim zbivanjima kao takvim bez da trazim neku "rijec" koja bi bila ja.

Pokrece me recimo kad se u jutro probudim, kad ptice pjevaju i kad je mir i tisina.
Kad na to dodam recimo kavu i komp tj. internet onda se savrseno osjecam.

Pokrece me recimo kad vidim mrava na cesti i kad ga ne zgazim vec prodjem pored njega pa ga jos i pozdravim doslovce, to mi daje smisao zadovoljstva.

Pokrece me kad programiram neke svoje ideje, kad izmisljam nove projekte i kad trazim perfekciju u njima.

Pokrece me kad recimo se nadjem sa drustvom i kad smo svi pozitivni te kad smo svi oslobodjeni.

Pokrece me spoznaja da sam dijete u dusi te da nemam fiksno misljenje o bilo cemu. Znaci obozavam razmisljat, stvarat u glavi price, razvijat diskusije kao takve te trazit ono sto vec zelim nac u svemu tome. Ipak sam vodenjak. To mi je vrlo izrazena stvar da recimo legnem u 21 u krevet i do 02-03 ja sam brijem neku svoju spiku. Tocnije razmisljam. Dal to bilo da doslovno programiram i sastavljam neki projekat ili nesto sasvim 20-to, nebitno je.

Izrazito sam zadovoljan ko osoba kad sam u drustvu pozitive. Kad je oko mene pozitiva i svijetlo. Reklo bi se da mi je ovo najbitnija stavka svega. Negativne stvari nekako odbacujem od sebe, bole me a bol ne volim. Dodjem do zakljucka zasto se to desi i onda ga jednostavno ostavim sa strane i kazem idem dalje u nove vode.

Kad je recimo sve nekako prirodno oko mene. Kad nesto ne moras, kad nesto radis jer to stvarno zelis radit....

Ljubav kao takva tj. toplina srca dal moja, dal necija mi je definitivno evo bas sad to gledam, naj jaci pokretac svega u meni je sveopca ljubav.

Reklo bi se da sam dijete koje voli trcat velikim livadama te da me radost kao takva koju recimo djeca imaju izrazito pokrece. Kad se sve ovo skupa smnozi, osjecam se doslovce svoj.

Siguran sam da ima jos puno stvari no cini mi se od svega da mi je ovo nekako najbitniji pokretac.

Zato i ne volim novac, navike te ostale dijelove koje recimo svijet voli ili podrzava i prihvaca zdravo za gotovo. Ne vidim smisao zivota ako nema radosti u njemu i istinske ljubavi prema svemu.

Sta jos stvarno neznam.
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   sub pro 20, 2008 3:28 pm

imas kakav link na te svfoje uratke na netu? :D
[Vrh] Go down
fastforward
Riba

Male
Aquarius Buffalo

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   pon pro 22, 2008 2:54 pm

Ja sam ti inace najvise kao open source enthusiast tako da razvijam komponente vec za postojece stvari jer kao sto sam rekao, lova mi je nebitna stvar. Imam par klijenata tokom ovih godina no evo termocommerce.hr tj. ono ispod toga je moje u 90% slucajeva. Dal je jos uvjek sve ispod moje, neznam jer vise nisam u kontaktu sa tim ljudima no da... Ne volim radit toliko za klijente iz razloga sto mi ubijaju moju kreaciju a posto sam vec rekao da mi je lova nebitna, the rest ... nemoram govorit.

Sad vec godinu i pol slazem jedan projekat. Nadam se da cu ga zavrsit za cca 5-6 mjeseci ( preko 2 godine rada na istom ) tako da od njega imam namjeru i zivjet i pomoc ako uspijem drugima itd...

Kazem, ne volim lovu prakticki uopce. Smeta mi u mom zivotu.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne   

[Vrh] Go down

Pitanje za iskusne
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pitanje za iskusne gljivare.
» Pitanje vezano za izradu noževa i sličnih predmeta
» Pitanje za malo iskusnije