Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Koristimo li 100% mozga
Mislim da koristimo
9%
 9% [ 9 ]
Mislim da ne koristimo
91%
 91% [ 95 ]
Ukupno glasova : 104

Autor/icaPoruka
Rain
Admin

Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   pon lis 08, 2007 3:12 am

Čitao sam na jednom drugom forumu, ljudi vrlo često otvore temu i pitaju, koristimo li mogućnosti našeg mozga u cjelosti ili jedan dio spava.
Pa se dolazi sa brojkama koristimo se 10% mogućnosti, pa netko kaže 13% pa netko 15% itd...

Mislim da znanost još nije dosegnula takav stupanj razvoja da bi to odredila, pa možemo dati samo svoja mišljenja sada.

Moje mišljenje je da jedan dio mozga spava. Recimo, kako ja na to gledam. Sjednem u auto i krenem.
Vozim auto polako, sigurno - Koristim malio dio mogućnosti.
Vozim auto malo brže, znači moram biti koncentriraniji i više paziti, o više stvari razmišljati itd... mozak je aktivniji, i u tom trenu zvoni mobitel, ja ne usporavam nego se javljam na mobitel i nastavljam vožnju. Jeli mozak još aktivniji ili ja na sve ovo krivo gledam?

A sada da ne pričam o ljudima koji rade ono što se svrstava pod parapsihologiju.

Evo otvorio sam anketu pa dajte glas za ono što mislite.
[Vrh] Go down
malena
Moderator

Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Registration date : 18.09.2007

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   pon lis 08, 2007 1:31 pm

Mislim da koristimo možda 10-ak % mozga, više ne.
[Vrh] Go down
Daenerys
Riba

Female
Leo Pig
Broj postova : 197
Registration date : 26.09.2007

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   pon lis 08, 2007 3:35 pm

mozak vjerojatno ne koristimo posve cijeli - nebi rekla da se tu radi o samo 10% kao što je vrlo rašireno mišljenje - smatram da je postotak dosta veći (nikako 100%) - ali svaku njegovu funkciju koju koristimo nismo razvili do optimuma...

al ono šta je bar mene uvik intrigiralo - donekle vezano za ovo pitanje
gdje se pohranjuje memorija? neka istraživanja su pokazala da se tu ne radi uopće o moždanom tkivu nego o celularnom pamćenju - dakako to su za sad samo indicije
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3230
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   pon lis 08, 2007 4:14 pm

Kada bismo koristili 100% mozga, bili bismo Bogovi... Mislim, nemoguce ne bi postojo, bukvalno...
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek

Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   uto lis 09, 2007 12:18 am

Kako kod koga. Netko koristi 15%, netko 10%, netko 0% :) , ali mislim da iznad 20% ne idemo. To su genijalci.
[Vrh] Go down
Rain
Admin

Male
Libra Rat

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   uto lis 09, 2007 12:29 am

Eto nitko ne misli da koristimo sve. :D :D
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   uto lis 09, 2007 3:36 pm

A sta Ti mislis?... *
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun

Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   sri lis 10, 2007 7:33 pm

sad smo iz psiholohije tu temu obradjivali, zakljucili smo da mi koristimo samo koru velikog mozga, znaci govor, misljenje i pokreti, ostali dijelovi mozga su bitni za refleksivne radnje (npr. ravnoteza, centri osjeta...)

pitam se samo za sto sluzi ostali dio mozga - mislim na srz mozga, kojeg uopste ne koristimo (ili vecinu dijelova).

mozda one vakcine sto dobijamo radi "nekih zaraznih bolesti", ustvari sluze za deaktivaciju odredjenih regija mozga.
cudno je sto govore da ako npr. neko nakon puberteta dobije ospice ili sl. moze umrijeti, to je meni absurdno i znam mnogo osoba koje su takvu bolest prebolili u 30-im godinama i vise i nije im nista bilo. to je sigurno cilj elite ovog svijeta, da nama manipuliraju.
[Vrh] Go down
Rain
Admin

Male
Libra Rat

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   čet lis 11, 2007 1:17 am

zvezda je napisao/la:
A sta Ti mislis?... *

Isto što i svi.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   čet lis 11, 2007 5:27 pm

zvezda je napisao/la:
Kada bismo koristili 100% mozga, bili bismo Bogovi... Mislim, nemoguce ne bi postojo, bukvalno...

Čitaš mi misli. Postoji li uopće biće koje koristi 100% mozga? Možda i vanzemaljci koriste 15% kao i mi,samo njihov je mozak puno razvijeniji...

Kako se uopće došlo do toga koliko % mozga koristimo?
[Vrh] Go down
Rain
Admin

Male
Libra Rat

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   pet lis 12, 2007 11:07 am

Ma mislim da se to nemože izračunati, to je neko nagađanje, ali sigurno je da ne koristimo sve sposobnosti.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   pet lis 12, 2007 2:08 pm

Naravno da ne mozemo izracunati... Kada bismo mogli da izracunamo da koristimo recimo 10%, znali bismo da je preostalo 90%, a onda bismo imali bar neku konacnu informaciju, polaziste... Problem je sto neynamo koliko je tih 100%, tj. maksimalna mogucnost ljudskog mozga... Ovim tacna racunica postaje potpuno nemoguca...
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Registration date : 20.09.2007

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   pet lis 12, 2007 4:30 pm

Možda čak niti nije bitno koliki postotak mozga koristimo, već na koji način koristimo istoga.
Trenutno medicina može svašta pogotovo ako sagledamo stanje prije 100 godina kada su ljudi umirali od obične gripe. Ali nismo sve istražili. Bolje reći da se nismo dovoljno trudili da razjasnimo ono što želimo razjasniti.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   sub lis 13, 2007 9:57 am

Mozda kada bi zaista sve cime se nauka danas bavi bilo izneto u javnost...?
[Vrh] Go down
Srky
Višestanični organizam

Male
Taurus Goat
Broj postova : 39
Registration date : 09.10.2007

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   sub lis 13, 2007 6:36 pm

naš mozak je neiskorišten...no nevjerujem da je tako mali postotak iskorišten...ja bih dao 30%40% iz razloga što mozak obavlja neke funkcije koje mi ljudi ne primjećujemo...i zanemarujemo

ali definitvno ljudki mozak je neiskorišten
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   sub lis 13, 2007 10:33 pm

Mjere se elektromagnetske aktivnosti mozga, mislim. Možda se ostatak koristi na neki način koji nismo u stanju registrirati, ili je uistinu rezerva za ono što bismo mogli postati, kad bismo samo znali kako i kad bismo to htjeli...
[Vrh] Go down
Eosphoros
Višestanični organizam

Male
Aries Dragon
Broj postova : 78
Registration date : 12.10.2007

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   sub lis 13, 2007 11:04 pm

Mislim da rabimo čitavi mozak. Ljudi ne shvaćaju koliko je obradne snage potrebno samo za obradu svih osjeta koji neprestno stižu u mozak, o razmišljanju i složenim proračunima da i ne govorim. Stvar je u tome da mi često nismo svjesni toga da naš mozak nešto obrađuje. Ali da mi rabimo samo 10% organa koji zahtijeva golemu količinu energija i na koji otpada veliki dio hrane i kisika bilo bi evolucijski blesavo. Ne vidim zašto bi se razvili dijelovi mozga koje ne rabimo.

Pozdrav,
Eosphóros
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   ned lis 14, 2007 12:21 pm

Licno mislim da je ljudsko bice po samoj svojoj sustini ogroman potencijal koji nam je dat, ali onda ostaje na svakom pojedincu da ga iskoristi u onoj meri u kojoj je spremno... Ja se ne zadovoljavam osrednjim rezultatima i cesto mislim da mogu vise i bolje, tako da sam u stalnim pokusajima i stalnom traganju... Opet, moj izbor...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   ned lis 14, 2007 11:43 pm

I ja vjerujem da ljudski mozak ima veci potencijal nego sto ga iskoristavamo. Zasto bi nam priroda dala mozak koji ne koristimo 100%? Mozda zato sto i dalje evoluiramo pa ce se ti kapaciteti tek pokazati za neko vrijeme. :?:
[Vrh] Go down
Yado
Riba

Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   pon lis 15, 2007 12:17 am

http://www.evolutiondeceit.com/bosanski/evolucije01.php
[Vrh] Go down
Eosphoros
Višestanični organizam

Male
Aries Dragon
Broj postova : 78
Registration date : 12.10.2007

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   pon lis 15, 2007 3:20 am

Yado, želiš li reći da je evolucija materijalistička laž izmišljena da bi podupirala komunizam!? Moj je dobronamjerni savjet da malo bolje paziš koji su ti znanstveni izvori.

Pozdrav,
Eosphóros
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   pon lis 15, 2007 4:39 pm

Mislim da nam je "dat" mozak sa vecim mogucnostima od ovih koje upotrebljavamo upravo kao putokaz, pa ko shvati - shvati... Nisu ni sve istine za sve ljude...
[Vrh] Go down
malena
Moderator

Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   pon lis 15, 2007 6:38 pm

zvezda je napisao/la:
Mislim da nam je "dat" mozak sa vecim mogucnostima od ovih koje upotrebljavamo upravo kao putokaz, pa ko shvati - shvati... Nisu ni sve istine za sve ljude...

Slažem se. ides
[Vrh] Go down
Yado
Riba

Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   uto lis 16, 2007 1:38 am

Eosphoros je napisao/la:
Yado, želiš li reći da je evolucija materijalistička laž izmišljena da bi podupirala komunizam!? Moj je dobronamjerni savjet da malo bolje paziš koji su ti znanstveni izvori.

Pozdrav,
Eosphóros
Kako si samo došao do te definicije?
Ne, ne želim to reći. Mislim da su vođe pokreta za buđenje radničke klase (komunisti?) iskoristili Teoriju evolucije kao svojevrsno oružje protiv klera, odnosno vladajuće elite, u (pojednostavljeno rečeno) borbi za vlast nad radništvom i seljacima.
Ono što hoću reći s tim linkom je da je to ipak, kako joj samo ime kaže - teorija, te da ima i drugačijih mišljenja....kako o Teoriji tako i o postanku Svijeta.
Tko može sa sigurnošću reći da su znanstveni izvori koje ti imaš na umu sasvim pouzdani te da nisu samo još neke teorije u nizu svega što može čovjeku pasti na "pamet".
Jedini motiv koji sam imao kad sam postao link je - širenje svijesti.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   uto lis 16, 2007 9:03 pm

Ja sam za upoznavanje sa svim varijantama i verzijama bilo kog dogadjaja, tek posle toga bi trebalo formirati svoj stav... nije da nikada nisam bila ponesena nekom idejom (bas naprotiv...), ali nikada toliko da me ne zanima i "druga strana medalje"...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Today at 9:02 pm

[Vrh] Go down

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 5.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Biljka budučnosti, žrtva zavjere ... KONOPLJA
» Odmor mozga zimi po Ivanščici
» Flaška - boca budućnosti...