Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 kamo s njima kad ste na godišnjem?

Go down 
+7
vjestica
Svjetloisjena
belongs to lovers
vladimir
malena
zmija
Tallina
11 posters
Autor/icaPoruka
Tallina
Majmun
Tallina


Female
Scorpio Horse
Broj postova : 1080
Age : 45
Registration date : 03.10.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimepon lis 08, 2007 10:20 pm

zanima me jel vodite svoje ljubimce sa sobom kad idete na put, godišnji ili ih ostavljate na brigu nekome, u hotel za ljubimce?

ja svoju ljubimicu mami odvedem na teret. a kad se vole ;)
[Vrh] Go down
zmija
Majmun
zmija


Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Age : 34
Registration date : 19.09.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimepon lis 08, 2007 11:21 pm

Ja Kenza(psa) pustim kod none...Bas joj lijepo bude s njim.heheh
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimeuto lis 09, 2007 11:05 am

Ja svoju još nisam nigdje ostavila. Ali da odem, vjerojatno tog tipa, roditelji, rodbina... Nekako mislim da bi mi bila pretužna kad bi ju ostavila u hotelu sa svim drugim pasima, ne bi je nitko ni pomazija...
[Vrh] Go down
zmija
Majmun
zmija


Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Age : 34
Registration date : 19.09.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimeuto lis 09, 2007 6:12 pm

Da,da...hvala bogu na familiji
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimesub lis 13, 2007 2:04 pm

Gde ja tu i oni a ovde u FRA je zalosno,mnogo ljubimaca bude napusteno na ulici.
[Vrh] Go down
belongs to lovers
banned



Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 4010
Age : 50
Location : Zagreb
Registration date : 28.09.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimeuto lis 16, 2007 9:08 pm

ja svoju mačku šutiram na cestu
[Vrh] Go down
Tallina
Majmun
Tallina


Female
Scorpio Horse
Broj postova : 1080
Age : 45
Registration date : 03.10.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimeuto lis 16, 2007 11:18 pm

...belongs to lovers... je napisao/la:
ja svoju mačku šutiram na cestu
:(
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimeuto lis 16, 2007 11:22 pm

Mi Neru vodimo sa sobom. Da baš moramo, ostavili bismo je kod moje mame, kao i Pipa, vodenu kornjaču, koju je preuzela moja sestra kad smo mi uzeli psa kojeg je ona uzela iz Noine arke... :D
[Vrh] Go down
belongs to lovers
banned



Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 4010
Age : 50
Location : Zagreb
Registration date : 28.09.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimesri lis 17, 2007 8:25 pm

Tallina je napisao/la:
...belongs to lovers... je napisao/la:
ja svoju mačku šutiram na cestu
:(


to je normalno bila šala, fali ti humora
[Vrh] Go down
Tallina
Majmun
Tallina


Female
Scorpio Horse
Broj postova : 1080
Age : 45
Registration date : 03.10.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimesri lis 17, 2007 9:15 pm

...belongs to lovers... je napisao/la:
Tallina je napisao/la:
...belongs to lovers... je napisao/la:
ja svoju mačku šutiram na cestu
:(


to je normalno bila šala, fali ti humora

ma sviđa mi se taj smjehuljak koji cmizdri pa iskoristila priliku da ga upotrijebim lolcina
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimesri lis 17, 2007 9:25 pm

nemojte mi davati lose ideje o mackama kao belong lolcina ja volim macke i sve ostale zivotinje :)
[Vrh] Go down
belongs to lovers
banned



Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 4010
Age : 50
Location : Zagreb
Registration date : 28.09.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimesri lis 17, 2007 9:44 pm

ma ja svoju kikicu obozavam...inače...dugo nisam bila na moru i to...al dva dana ju ležerno pustim samu....lonac vode, lonac hrane, wc-ić...

jesam zločesta? oops
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimečet svi 01, 2008 3:04 am

belongs to lovers je napisao/la:
ja svoju mačku šutiram na cestu


izvini nisi normalan/normalna to samo neko ko mrzi ceo svet moze reci,sta ti je skrivila,ako ces tako radit sa njom bolje ju pokloni nkom ko ima osjecaje.

kako mozes pisat tako nesto shock cry
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimečet svi 01, 2008 8:18 am

Nažalost to rade mnogi. Upravo za vrijeme blagdana primijećen je jako povećan broj napuštenih životinja. Ljudi su u tume stvarno "maštoviti", no najčešće to rade tako da se odvezu daleko od svoje kuće i jednostavno životinju izbace na ulicu. Ima i onih "maštovitijih", npr. znam za slučaj kad su psa odveli u polje zavezali stabljiku kukuruza i tako ostavili nek crkne. Grozno.
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimečet svi 01, 2008 1:03 pm

meli je napisao/la:
Nažalost to rade mnogi. Upravo za vrijeme blagdana primijećen je jako povećan broj napuštenih životinja. Ljudi su u tume stvarno "maštoviti", no najčešće to rade tako da se odvezu daleko od svoje kuće i jednostavno životinju izbace na ulicu. Ima i onih "maštovitijih", npr. znam za slučaj kad su psa odveli u polje zavezali stabljiku kukuruza i tako ostavili nek crkne. Grozno.


shock cry pa ne mogu da vjerujem da takvi ljudi postoje,ako ce se vec ponasat tako prema zivotinjama zasto ih onda uzimaju sebi,zasto ih muce.ne razumijem to zaista.kako ih nije sramota.takvim ljudima ne bi dala da zive.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimečet svi 01, 2008 1:38 pm

vjestica je napisao/la:
meli je napisao/la:
Nažalost to rade mnogi. Upravo za vrijeme blagdana primijećen je jako povećan broj napuštenih životinja. Ljudi su u tume stvarno "maštoviti", no najčešće to rade tako da se odvezu daleko od svoje kuće i jednostavno životinju izbace na ulicu. Ima i onih "maštovitijih", npr. znam za slučaj kad su psa odveli u polje zavezali stabljiku kukuruza i tako ostavili nek crkne. Grozno.


shock cry pa ne mogu da vjerujem da takvi ljudi postoje,ako ce se vec ponasat tako prema zivotinjama zasto ih onda uzimaju sebi,zasto ih muce.ne razumijem to zaista.kako ih nije sramota.takvim ljudima ne bi dala da zive.

Pazi, to nije tako jednostavno. I ja bih maksimalno globila ljude koji zlostavljaju i napuštaju životinje. Tkogod je imao psa zna koliko se pas veže uz gospodara, ma kakav taj gospodar bio. Nisam nikad čula strašniji krik od psa (užasno sam se uplašila jer sam mislila da je čovjek u pitanju) koji je bio izbačen iz auta a auto je punom brzinom krenuo dalje, a pas za njim... Bila sam onda nekoliko godina mlađa od tebe, vještice, i još nisam imala svog psa, a ipak mi je to ostalo trajno urezano u sjećanju, lecnem se kad se sjetim

No ne dati ljudima da žive zato što su napustili životinju ipak je malo previše. Kad čovjek iznutra odluči napustiti nekoga ili nešto, onda je to nešto ili nekoga već napustio i to je gotova stvar. Ima puno napuštene djece i ostavljenih bračnih drugova, nije to napuštanje emocionalno vezanih suputnika samo tako neka sporeadična pojava. Vjerujem i nadam se da je točno da ljudi koji to rade na taj grozan način zapravo uče ono što nisu bili u stanju naučiti drugačije. Samo, kod kućnih ljubmaca osobito boli to što su oni istovremeno otrgnuti od prirode i odbačeni od onoga tko ih je iz prirode uzeo :(
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimečet svi 01, 2008 1:45 pm

da u pravu si,ali meni su ti ljudi zli,kad uzmes neku zivotinju sebi ona vise nema nikoga nego tebe,znaci ti si joj sve,i ona treba ljubav kao i ljudi,treba joj paznja,mnogi razmisljaju pa to je samo zivotinja ali nije tako.zivotinje su kao i mi. :(
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimečet svi 01, 2008 1:48 pm

vjestica je napisao/la:
da u pravu si,ali meni su ti ljudi zli,kad uzmes neku zivotinju sebi ona vise nema nikoga nego tebe,znaci ti si joj sve,i ona treba ljubav kao i ljudi,treba joj paznja,mnogi razmisljaju pa to je samo zivotinja ali nije tako.zivotinje su kao i mi. :(

To je nama jasno, ali nekima nije i ne možeš ih uvjeriti... :(
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimečet svi 01, 2008 1:53 pm

da,nazalost tako je. :(
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimeuto srp 15, 2008 8:23 am

Evo tužnog primjera kako ljudi uopće ne razmišljaju kad nabavaljaju psa, kao da je to neka igračka koja se nabavi, malo se s njom poigra i kad više nije interesantna ili smeta u provedbi nekih planova, kao što je na primjer odlazak na more i jednostavno je odbacimo u ovom slučaju odvezemo na eutanaziju:

________________________________________________________________________
Članak - dnevnik.hr:

Prije godišnjeg odmora Osječani jednostavno uspavljuju svoje pse, a na kaznu od 100 tisuća kuna za bezrazložno usmrćivanja psa gotovo nitko da i ne mari.
Ta dva tjedna životinje plaćaju životom.
'Ja jesam pristalica eutanazije, ali samo kada je pas neizlječivo bolestan, a ne zbog toga što vlasnici nemaju gdje s njim kada idu na godišnji. To je nebulozno!, izjavio je veterinar dr. Antun Janković.
Smrtonosnu injekciju svoje je kućnom ljubimcu priuštilo već desetak Osječana.
- U četvrtak su ubili 3, u petak jednog, znači dva dnevno. Što to znači, 60 mjesečno? Pa to je stravično!, kaže Davorko Feil, voditelj osječkog azila.
Neki su psi ipak izbjegli smrt, ali su završili na ulici. Vlasnici bi za napuštanje psa, platiti kaznu od 15 tisuća kuna. No, do sada niti jedna kazna nije naplaćena. Udruge će tražiti ukidanje zakona, jer se ionako ne provodi.

kamo s njima kad ste na godišnjem? 60136981

- Taj zakon je mrtvo slovo na papiru! Mi podnosimo prijave, i prekršajne i kaznene, no sve one budu odbijene!, dodao je ogorčeni Feil.
Masovno napuštanje pasa tijekom ljeta ubire danak. Stanje u belomanastirskom azilu neizdrživo je. Gospođa Đurđica sa svog balkona danonoćno je svjedok maltretiranja pasa u azilu. Psi su gladni, žedni i agresivni.
- Da vi čujete taj lavež preko noći. Uopće ne možemo spavati,'rekla je Đurđica Milošević, inače susjeda koja živi u blizini azila.
- Toliko su se jedne večeri tukli da su njih četvorica napala jednog, rastrgala ga i zadavila. A mi smo sve to gledali, priča potresena Đurđica.
_________________________________________________________________________

Kao što se vidi iz članka postoji tu i drugi velik problem a to e postojanje, ali apsolutna neprovedba Zakona o zaštiti životinja. Vjerujem da se on provodi da bi vlasnici malo drugačije razmišljali kod nabave životinje, tj. njenog napuštanja, bezrazložne eutanazije ili nešto slično.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimečet oľu 05, 2009 3:58 am

macke ostavimo doma susjedi se brinu o njima papigu smo bili ponjeli na more
[Vrh] Go down
lusatex
Višestanični organizam
lusatex


Female
Cancer Dragon
Broj postova : 86
Age : 59
Registration date : 28.02.2009

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimesub oľu 07, 2009 1:15 pm

ako ne moze drugacije i macor ide s nama... i tada menjamo prevozno sredstvo, uglavnom se putuje kolima
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimesub oľu 07, 2009 7:19 pm

lusatex je napisao/la:
ako ne moze drugacije i macor ide s nama... i tada menjamo prevozno sredstvo, uglavnom se putuje kolima
ma i moji putuju autom al nemogu furat macke mah mislim mogu al nece jer se moze na moru macak izgubiti jos ak je u "akciji" ondaaa.... alien
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimepet oľu 20, 2009 12:26 am

ma uzas...bolje ostaviti zivotinju negdje jako blizu sela tamo ljudi uvijek trebaju zivotinje :S bolje nego ostaviti zavezanog na kuruzi
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitimečet tra 09, 2009 8:42 pm

a) Ostaviti pare ili hranu susjedu - to je par minuta posla. Eventualno, ako je pas u pitanju, neka ga prošeta jednom na dan po ulici, parku, bla bla. Kad se dođe doma, suseda se lepo pozove na kavu, da mu/joj se bombonjera/whiskey, i sve pet :D

b) Odvesti životinju kod rođaka/obitelji na par dana.

c) Povesti ih sa sobom.

Svi mi imamo doma biljke, lončanice, zar ih te budale bacaju kad idu na more svake godine? Isti princip.

Ljudskoj gluposti nema premca.
[Vrh] Go down
Sponsored content





kamo s njima kad ste na godišnjem? Empty
PostajNaslov: Re: kamo s njima kad ste na godišnjem?   kamo s njima kad ste na godišnjem? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
kamo s njima kad ste na godišnjem?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kamo biste voljeli putovati
» Civutkinje sta mislite o njima?
» Mrtvi i komuniciranje s njima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: