Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...

Go down 
+3
floridana
Svjetloisjena
Cico
7 posters
Autor/icaPoruka
Cico
PraGlodavac
Cico


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 839
Age : 37
Registration date : 11.10.2008

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimepet sij 30, 2009 1:08 am

Citat :
"PRESTANITE biti Židovi i budite ljudi", samo je jedna od izjava književnice, kolumnistice i aktivistice za ženska prava, Vedrane Rudan, izrečena na Novoj TV, a koja je bila povod za optužbu da je riječ o govoru mržnje.

Rudan je u ponedjeljak u svom televizijskom nastupu iskoristila rečenicu koju je u svome dnevniku tijekom zarobljeništva u II. svjetskom ratu napisala Ana Frank.

"Prestanite biti Židovi i budite ljudi", napisala je Ana Frank, a ta je rečenica nakon što je izašla iz usta Vedrane Rudan - na Dan sjećanja na žrtve holokausta - žestoko uzburkala strasti u židovskoj zajednici u Hrvatskoj.

Židovska općina Zagreb zgrožena je izjavom, predsjednik Savjeta za nacionalne manjine Aleksandar Tolnauer prozvao je Vedranu Rudan zbog govora mržnje, a Nova TV nekoliko sati nakon tih reakcija odlučila je raskinuti suradnju s Rudan i duboko se ispričala židovskoj zajednici zbog njenog komentara emitiranog na toj televiziji.

Rudan se nakon svega opravdala tvrdnjom da se nije koristila govorom mržnje te da je ostala neshvaćena.

ne razumijem sve ovo skupa, pa bi volio da malo prokomentiramo ako vec neka otvorena slicna tema...

anyway moj je komentar da je ova zena samo otvorila oci malo javnosti...
jer ovo sto se dogadja u Palestini je cisti kriminal...

preuzeto sa

Vijesti.net
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimepet sij 30, 2009 1:20 am

Ta žena mi se oduvijek gadi. kava

Što se tiče tvog komentara o otvaranju očiju javnosti - zločin u pojasu gaze je odlično dokumentiran i zna se što se tamo događa. Nikakav zločin se ne može opravdati zločinima koji su učinjeni prije.

Dan sjećanja na Holokaust uopće ne treba povezivati s Gazom, jer kao što se jedan zločin ne može pravdati zločinom u prošlosti, tako se zločin u prošlosti ne može minorizirati zato što potomci slučajno preživjelih rade nekakve svinjarije koje mi nije na kraj pameti opravdavati. Između pet i šest milijuna ljudi pobijeno je samo tako, pa se to valjda smije obilježiti na neki način (mislim da se i mora). A o Gazi se treba pisati, ali odvojeno od ovoga što se obilježava 27. siječnja.

Uostalom, ako nešto želi znati što mislim o toj tematici, može pročitati moj ČLANAK o tome. Upozorenje - jako je dug i ne previše jednostavan.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimepet sij 30, 2009 11:56 am

ja isto nebi povezivala ova dva događaja (mislim na Holokaust i ovo šta se događa u Palestini) ali mi nikako nije jasno da jedan narod koji je prošao takvo iskustvo može raditi skoro pa iste zločine drugom narodu. kao da nisu ništa naučili.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimepet sij 30, 2009 12:28 pm

V. Rudan zbilja zna imati nekih degutantnih momenata ali ima i dobrih izjava... Za ovu konkretnu ne znam u kojem je kontekstu bila iako sam cula da se to desilo...ali nije da nema istine u tome...zidovi se najcesce ponasaju kao da nisu ljudi...barem koliko se moze vidjeti...ne smijes ih ni pogledat, a da te ne optuze da ih krivo gledas jer su zidovi...drze se zasticeno ko licki medvjed...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimepet sij 30, 2009 5:09 pm

Alpha je napisao/la:
...zidovi se najcesce ponasaju kao da nisu ljudi...barem koliko se moze vidjeti...ne smijes ih ni pogledat, a da te ne optuze da ih krivo gledas jer su zidovi...drze se zasticeno ko licki medvjed...

Potpisujem, već smo od ovome negdje pisali na forumu. Upoznao sam dosta židova, i moram priznati da nemam baš najbolje mišljenje od njima. Eh sad židovi ili neznam ni ja tko bi možda na ovo rekao da mrzim židove, što nije istina, ali ih bogme ni ne volim! Evo toliko, a Vedrana Rudan... pa nemam pojma, ali je tu potrebno išta komentirat! kava
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimepet sij 30, 2009 5:22 pm

Ma nije da ih covjek mrzi al ne mos ih voljet ni da se prisilis kad se tako drze...a onda su svi ostali djubrad kad primjete ocito... Sto, trebao bi se citav svijet zauvijek ponasati po principu Carevog novog ruha da ih se ne uvrijedi? Kako ne... gica

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimepet sij 30, 2009 5:29 pm

ortodoksne židove, nebih rekla da mrzim, to je ipak prejaka riječ, ali mogu slobodno reći da ih ne razumijem (time mislim na stavove, način života) i da niti slučajno nebih mogla živjeti u njihovoj zajednici po njihovim pravilima. naglasak na ono ortodoksne.

no, s druge strane, ne mogu vjerovati kada sam prije par godina pričitiala jedan članak/anketu, gdje se više od 50% ljudi izjasnilo se da ne vjeruju u milione žrtava holokausta, tj. da ne vjeruju u holokaust, nego da je jedno cca SAMO 300.000 židova ubijeno za vrijeme II svj. rata.

e to je ono što me više šokiralo....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimepet sij 30, 2009 5:34 pm

'Samo', ha?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimepet sij 30, 2009 5:39 pm

ma da, da ne vjeruješ !!!
uz sve te dokumentirane snimke.
još su ludi nijemci i snimali te svoje čistke. i onda se nađu biseri nakon više od pol stoljeća da tvrde ovako nešto.
nego, vidim tema je Rudanica a ne židovi...ošla ja na krivi kolosjek jel?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimepet sij 30, 2009 5:41 pm

Tema je njena izjava o Zidovima...koja je (izjava sama po sebi) u biti istinita...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Cico
PraGlodavac
Cico


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 839
Age : 37
Registration date : 11.10.2008

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimesub sij 31, 2009 12:20 am

Mjesečina je napisao/la:
ja isto nebi povezivala ova dva događaja (mislim na Holokaust i ovo šta se događa u Palestini) ali mi nikako nije jasno da jedan narod koji je prošao takvo iskustvo može raditi skoro pa iste zločine drugom narodu. kao da nisu ništa naučili.

da, slazem se s ovim..

Citat :
Tema je njena izjava o Zidovima...koja je (izjava sama po sebi) u biti istinita..

osobno ne poznajem niti jednog zidova, al sam zakljucio da paze samo na sebe i na svoje i da imaju hebenu vlast u svijetu... najveci bankari itd.

meni je osobno zalosno u onolikoj mjeri tuci jedan narod kao sto su Palestinci.... jer stradavaju nevini zbog extremnih pojedinaca... da se mene pita, ja bi njih sve usred Sahare i poubijajte se medjusobno,al neduzne ne peglajte...

jos uvijek stojim da Vedranina izjava ne prelazi neke granice tko zna cega i kad malo pogledam zena je u pravu... btw, navodno je dobila otkaz najvise zbog toga sto je suvlasnik Nove TV u biti Židov... 8)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimesub sij 31, 2009 3:28 am

Globalno gledano izjava je na mjestu...jbg, nije ugodno ali je istina...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimesub sij 31, 2009 9:40 am

baš me zanima dali bi dobila otkaz da je rekla "prestanite biti Srbi i budite ljudi"
ili
"prestanite biti Slovenci i budite ljudi"
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimesub sij 31, 2009 5:13 pm

A tek - "Prestanite biti Hrvati i budite ljudi."
[Vrh] Go down
Cico
PraGlodavac
Cico


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 839
Age : 37
Registration date : 11.10.2008

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimesub sij 31, 2009 11:17 pm

Mjesečina je napisao/la:
baš me zanima dali bi dobila otkaz da je rekla "

"prestanite biti Slovenci i budite ljudi"

I ova nekad stoji ;)
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 42
Registration date : 21.11.2008

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimepon vel 02, 2009 6:33 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Ta žena mi se oduvijek gadi. kava

Meni također, ona i ljigavci poput nje nezasluženo dobivaju previše pozornosti medija. neides
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimepon vel 02, 2009 10:18 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
A tek - "Prestanite biti Hrvati i budite ljudi."
dobila bi otkaz isti čas ali za ovo slovenci i srbi nisam sigurna. sve je to politika i tko jači taj kači.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimeuto vel 03, 2009 12:34 pm

Slovenci, Srbi, Hrvati...u nasim malim svjetovima mozda nesto znaci...ali tko je van naseg Balkana cuo za nas i koga bi bilo briga? Ali Zidovi...e...to je ipak malo drugacije...plus oni drze dobru tradiciju da se ponasaju kako se ponasaju...zatvorena grupacija pa im nesto reci... Meni je to zao ali... conf1

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimeuto vel 03, 2009 12:41 pm

da, i još uz to bogati,
a znamo što Svijet pokreće lood
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitimeuto vel 03, 2009 1:20 pm

Zna se zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Empty
PostajNaslov: Re: Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...   Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vedrana Rudan dobila otkaz zbog izjave...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Prosvijedi zbog filma o proroku Muhamedu.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: