Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Koliko ste vidoviti?

Go down 
+53
primitive101
Ephez
Icecrowned
Tweety
MACICA
Wsmack
Fantom
Athena
Chakotay
Armin od Irima
Natasaos
hromi
Eternity
MoW
Collector604
bros
mEN_iN_WHite
konoko1
AzrielofDeath
Grinder
schmizzl
argonian
Narayana
maya
Berny_Sinara
Gea
Lullaby
4ucker
ThE_IMMORTAL
Jaykof
Legionar
Saroman
l337_m4n
Syn
Sigmund Freud
Merkurica
Tutankhamon
Blizzard
Groinx
Flamezar
jasmina 07
None
bir
silver
pocahontas
zvezda
gloria_g
Alpha
malena
Neobicni forumas
indigocakra
Svjetloisjena
wik91
57 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 12:56 pm

da se nadovezem na temu

mislim da od svih "moci" koje covek navodno moze da ima , vidovitost je najjmanje moguca.....zamislite svet u kome svako zna sta ce se desiti za 1s 5min 10h ili 2dana ??
zamislite da na forumu svako zna sta ce koji korisnik napisati :S
[Vrh] Go down
Natasaos
Stanica
Natasaos


Female
Gemini Horse
Broj postova : 17
Age : 33
Registration date : 03.12.2009

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 2:21 pm

Kolektor definitivno pokusava hranit svoj ego, Imamo mi temu o vampirima tak neku.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 2:28 pm

Mislim da je vidovitost moguca ali ne u strogom smislu rijeci. Dakle, ne u smislu da je sudbina zadana i nepromjenjiva. Onaj tko ima viziju mozda vidi najizgledniju verziju onoga sto zovemo buducnost.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 3:01 pm

Koliko sam upoznat s vidovitošću i osobama koje ju posjeduju u nekom svome obliku, svaki puta se radi o nekim metaforama koje stvara njihov um, a način na koji ih interpretiraju može biti više ili manje točan da bi se moglo opisati što su osjetili, odnosno vidjeli...
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 3:05 pm

hromi je napisao/la:
da se nadovezem na temu

mislim da od svih "moci" koje covek navodno moze da ima , vidovitost je najjmanje moguca.....zamislite svet u kome svako zna sta ce se desiti za 1s 5min 10h ili 2dana ??
zamislite da na forumu svako zna sta ce koji korisnik napisati :S

Ništa od toga se ne može znati s nekom točnošću, barem ne vremenskom. A još k tome, ono što netko vidi u viziji (ili kako se već kod nekoga manifestira vidovitost) uglavnom nije ono što će se dogoditi, nego tu viziju treba prevesti iz metafora i osjećaja u nešto konkretnije, a što nije nimalo lako.
[Vrh] Go down
mEN_iN_WHite
Dinosaur
mEN_iN_WHite


Male
Gemini Rooster
Broj postova : 483
Age : 30
Registration date : 10.09.2009

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 4:48 pm

@ colector
izvini sto ti na pitanje odgovaram pitanjem, a sto se ja uopste rapspravljam sa tobom??? pisi bre sta hoces samo nemoj da iznosis sve sto svako ali bas svako na forumu zna.... I ako te covek nesto pita lepo, lepo mu i odgovori a ne da na 1 pitanje ti odgovoris 2x i jos postavis 3 pitanja!!! I mnogo se pravis pametan..
[Vrh] Go down
Collector604
Majmun
Collector604


Male
Taurus Snake
Broj postova : 1047
Age : 34
Registration date : 19.02.2010

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 5:13 pm

Natasaos

Nisam primijetio to kod sebe..Samo mi skreni paznju o kojim se postovima tacno radi....

mEN_iN_WHite

Pretpostavljam da ne trazis odgovor na "pitanje" mnogo se pravis pametan.....
[Vrh] Go down
mEN_iN_WHite
Dinosaur
mEN_iN_WHite


Male
Gemini Rooster
Broj postova : 483
Age : 30
Registration date : 10.09.2009

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 5:38 pm

Eto sad si cak poceo i da krades fore. Ne ja ti se pravis pametan i necu vise da pricam ako nije to tema. Svadjaj se sam sa sobom, posto to verovatno i radis. Nemam vise sta da ti odgovaram.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 6:12 pm

Imam neki vidoviti osjecaj da netko ovdje "ima" puno prijatelja :)
[Vrh] Go down
Collector604
Majmun
Collector604


Male
Taurus Snake
Broj postova : 1047
Age : 34
Registration date : 19.02.2010

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 6:54 pm

Za svadju trebas najmanje dvije strane to jest dvije osobe....

Mozda bi se i mogao svadjati da imam poremecaj visestruke licnosti.

A vako tesko da ti se zelja ispuni
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 8:36 pm

Alpha je napisao/la:
Mislim da je vidovitost moguca ali ne u strogom smislu rijeci. Dakle, ne u smislu da je sudbina zadana i nepromjenjiva. Onaj tko ima viziju mozda vidi najizgledniju verziju onoga sto zovemo buducnost.
...ili vidi budućnost koja će biti ili koja bi mogla biti gledajući iz ovog trenutka da se ništa ne promjeni. Naravno mi smo slobodni promijeniti stvari i promijeniti potencijalnu budućnost, no ako ništa ne učinimo onda ponekad i nije teško predvidjeti što će se desiti.

Off topic; Molio bih sve kolege forumaše da se drže teme i da pristojno raspravljaju bez vrijeđanja drugih. Hvala.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 8:46 pm

Da, ali mi nismo sami. Ne ovisi sve o nama. Postoji i okolina. Ponekad ne cinimo nista, a u sekundi se promijeni sve.

Mislim da postoji vise verzija vidovitosti. Recimo kada 'vidimo' nesto sto jeste ali sto teoretski ne bi mogli vidjeti tj. znati. Recimo da ja 'vidim' da si ti sada u crvenom djemperu.
S druge strane postoji vidovitost kada netko 'vidi' potencijalnu buducnost. Dakle da ja 'vidim' da ces sutra biti u plavom djemperu. Ipak, uslijed okolnosti to se ne mora nuzno i dogodit. Recimo da u jutro zbilja uzmes plavi djemper u namjeri da ga obuces ali u tom casu prolijes kavu po njemu i primoran si obuci nesto drugo.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 9:24 pm

Da naravno, potencijalnu budućnost možemo vidjeti pod uvjetom da se svi ponašaju onako kako se uobičajeno ponašaju. Zato je lakše vidjeti bližu budućnost nego dalju, jer što više vremena prođe to je veća šansa da će netko učiniti nešto što novo, tj. promijeniti sebe, a samim toga i budućnost.

Kad govoriš o prvoj verziji vidovitosti to je ustvari gledanje na daljinu, tj. vidiš ono što postoji u sadašnjosti. Rađena su neka istraživanja na tu temu i neki ljudi imaju dobrih rezultata sa time tj. mogu dosta dobro vidjeti mjesta i događaje koje se odvijaju u tom trenutku na nekom za njih udaljenom mjestu.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 9:29 pm

Osobno sam čula za primjere vidovnjaka, sa "reputacijom", koji vide budućnost, ali na temelju datuma rođenja, s time da se ne radi o tarotu.
Ipak, mnogi od njih vide "ograničeno unaprijed", npr. 10 godina.

S druge strane, ima ih koji tvrde da vlastitu sposobnost predviđanja budućnosti ne primijenjuju kod sebe, jer da bi izgubili dar.
Slažem se s tim da postoji više oblika vidovnjaštva i da neka od njih ne moraju biti striktno definirana, već npr. simbolima.
Osobno, malo zazirem od toga da na neki način saznam svoju budućnost u nekim životnim segmentima, zato se čudim što neki ljudi uopće imaju potrebu znati što će im se dogoditi. confused

S druge strane, ranije kao mala, imala sam izraženije neke predosjećaje.
Dakle, mogla sam detektirati neko neuobičajeno ponašanje kod sebe, nešto što me je natjeralo da se zamislim zašto trenutno radim to što radim (u duhovnom smislu), da bi sljedeći dan uslijedio neki neočekivani događaj, koji sam povezala s tim.
Ipak, ne bih rekla da se radilo o vidovitosti, budući da nisam mogla predvidjeti što bi se moglo dogoditi.
Ta mi se spoznaja nekako nije svidjela pa sam se svojevoljno toga riješila, prestala sam biti "otvorena" za signale, tako da to danas više ne mogu. :)


Zanima me nešto, a nisam dovoljno upućena.
Da li je vidovnjaštvo sposobnost na kojoj se treba raditi (vježbom, praksom), ulagati volju u održavanje i razvijanje tog dara ili je ona bogomdana?
I može li se ona razvijati postepeno kroz život ili je uvijek sposobnost istog "kapaciteta"? confused

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 9:50 pm

ali vi koji tvrdite da postoje ljudi koji mogu videti buducnost , tvrdite i da su vam sudbine zapisane.....odnosno da vi zivotarite po vec napisanom scenariju .....
nzm za vas meni se ta mogucnest ne svidja
[Vrh] Go down
Collector604
Majmun
Collector604


Male
Taurus Snake
Broj postova : 1047
Age : 34
Registration date : 19.02.2010

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 10:16 pm

Na osnovu informacija koje imamo lahko mozemo pretpostaviti sta bi se moglo desiti...

Pa tako strucni Ekonomisti lahko "vide buducnost" na berzi...

Tako rade vidovnjaci.Na osnovu tvog izgleda,nacina komunikacije,okoline,ponasanja,izravanja,samopouzdanja i tome dodaju Forer-ov Efekat to jest tvrdnje koje su uopstene ali ipak djeluju da su specificne i jedinstvene za tu osobu.

Na tome se i zasniva citava misterija Horoskopa....


Citat :
zamislite svet u kome svako zna sta ce se desiti za 1s 5min 10h ili 2dana ??

Da,mislim i to kada bi vidovitost postojala da bi to bio kraj Svijeta,svaki problem bi predvidjeli,nebi vise bilo spontanosti,euforije za nekim ciljem,nebi bilo nadanja.

Bilo bi kao u igrici kada koristimo Cheat da predjemo teski level...

Mislim da onaj ko je napravio/la svijet i svemir je bio pametan/na pa nam nije dao tu sposobnost....
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimesri oľu 03, 2010 10:24 pm

Ja nisam mislila na onaj slučaj kvazividovnjaka koji daju savjete koji bi vrijedili za sve i mogli se na sve primijeniti.
Npr. braća Tarabić su imali mogućnost predvidjeti budućnost i prilično precizno su pogađali o mnogim budućim događajima pa i danas ima ljudi za koje zaista vjerujem da mogu prilično dobro predvidjeti budućnost neke osobe, općenitih događaja...

I to nisu najčešće oni sa 060 reklama.
Ipak, mislim da nikada nečija takva sposobnost neće poslužiti tome da se spriječi budući tijek neželjenih događaja, već eventualno da se otklone neke posljedice.
Mislim da se može lako zaključiti, da bi svaka intervencija u budući tijek događaja bila negativna, jer bi prouzročila neke posljedice koje možda odmah ne bismo mogli vidjeti i to u negativnom smislu.
Isto tako, bilo bi nerealno očekivati da jedna osoba spriječi napad na WTC, tvrdeći da može predvidjeti budućnost.
Prije bi je strpali u umobolnicu.

Nitko taj dar uglavnom ne koristi u svrhu navedenog, jer ne bi imalo nikakvog smisla, a i odgovornost bi bila prevelika.
S druge strane, tu je uvijek prisutan skepticizam. kava

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
mEN_iN_WHite
Dinosaur
mEN_iN_WHite


Male
Gemini Rooster
Broj postova : 483
Age : 30
Registration date : 10.09.2009

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimečet oľu 04, 2010 3:22 am

E bas tako.. Ja verujem da je sve zapisano i samo treba "nauciti citati" i sve je reseno. Neki su to savladali mnogo pre nas, npr. ja se divim Majama one su maltene znale sta ce sve biti izumljeno a da ne pricam o astrologiji. to je po meni vrhunac svega. Imati sposobnost predvidjanja buducnosti-ko se stim rodio ili naucio vremenom savladajuci svoj um tome treba kleknuti ja mislim. Jeste kao sto vi kazete posle nema iznenadjenja ali gledaj to ovako zamisli sudjeno ti je da te udare kola i ti znas sta ce biti i izbegnes :D sto ne gledate na taj nacin!!!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimečet oľu 04, 2010 11:52 am

Onda Chak...koju si majicu imao jucer? :D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimečet oľu 04, 2010 1:22 pm

Alpha je napisao/la:
Onda Chak...koju si majicu imao jucer? :D

Hm dobro si pogodila, crvenu, no danas imam narančastu košulju, izgleda da ti ide gledanje na daljinu, ali malo teže predviđanje budućnosti ;)

Collector604 je napisao/la:

Mislim da onaj ko je napravio/la svijet i svemir je bio pametan/na pa nam nije dao tu sposobnost....
...dao nam je slobodnu izbora, ali i razum i intuiciju, tako da možemo predvidjeti što bi se moglo desiti s jedne strane, a s druge strane možemo to i promijeniti ako želimo. Tko god da je to napravio pametan je i mudar puno više od nas :)
[Vrh] Go down
Collector604
Majmun
Collector604


Male
Taurus Snake
Broj postova : 1047
Age : 34
Registration date : 19.02.2010

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimečet oľu 04, 2010 3:04 pm

Postoje tri vrste prorocanstva:

1.Retrodatirana Prorocanstva,koja se odnose na period pre nego što se pojavilo svjedocenje o njima.

Primjer:"Obama ce izvrsiti samoubistvo"

Znaci kada se pojavi taj dogadjaj tek se onda kaze kao da je "postojalo to vidjenje tog dogadjaja"

Ako se desi taj slucaj,doci ce covjek i reci ce moj dedo je to predvidio
(Nemoguce je dokazati da nije predvidio jer to samo on zna,znaci ima previse mjesta za manipulaciju)


2.Verifikovana Prorocanstva,koja govore o periodu koji je bio buducnost u
odnosu na trenutak kad su izrecena ili zapisana.Ovdje se ne uzima u obzir svjedocenja,anegdote,legende niti prepricavanje samo se uzima u obzir originalni zapis ili govor proroka...


3. Neverifikovana prorocanstva, koja se odnose na buduci ili neodredjeni period.Vecinom se uopste ne daje vrijeme kada ce se to desiti ili se daje ali grubo (u narednih 10,13,20 godina)

Primjer:Bice ubijen politicar u Americi,ako ne odredim u koje vrijeme onda to nije prorocanstvo nego naucna tvrdnja,samo je pitanje vremena kada ce biti ubijen za 30,50,90 godina.....

Prorocanstvo koje nije vremenski definisano ne moze da se "ne ispuni"



Problemi u slucajevima "starih proroka" je taj sto se zapisi ili govori prepricavaju ili falsifikuju pa je nemoguce doci do izvora to jeste do covjeka koji je umro prije 400 godina.

Problem sa slucajem Nostradamus ("prorok") je ovaj:


Bestes farouches de faim fleuves tranner
Plus part du champ encore Hister sera
En caige de fer le grand sera traisner

Quand rien enfant de Germain observa



Zveri divlje od gladi pregazice reke
Najveca bitka bice protiv Hitlera
Zbog njega veliki covek naci ce se u
gvozdenom kavezu

Kad se nemacki sin odmetne od zakona



Rijec Hister je bio tada naziv za doljni tok rijeke Dunav...

Germain (to jest Germania) je tada bila oblast sjeverno od Dunava i dio rimske imperije...

Umjesto odmetne od zakona pravilan prevod je posmatrati (da napomenem da nisam ja prevodio po svom)

Tako da bez doze skepticizma lahko se povjeruje da je rijec hister hitler...

Athena mozes li mi reci koji su to ljude za koje vjerujes da mogu dobro predvidjeti buducnost neke osobe ili dogadjaja...

Athena mislim da je potrebna odredjena doza skepticizma kod covjeka u suprotnom dijelovi svijesti tog covjeka postaju necija lutkica kojom se lahko upravlja.....Pa tako imamo hiljade ljudi koji su okrenuti skroz kontra prirode....


Chakotay

Da upravu si.

Dao bih zanimljiv primjer...

Kada napravimo robota i damo mu CPU (Mozak) on ce samo raditi po algoritmima toga CPU-a....I nikad nece biti pametniji (iako je rijec pametan veoma sirok pojam)od onoga ko ga je napravio.

Naravno desi se da u serijskoj proizvodnji od 100 miliona napravljenih robota hiljadu robota ne radi kako treba.Tako je i sa ljudima uvijek ce biti onih koji "nece raditi po algoritmu"
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimečet oľu 04, 2010 10:01 pm

@Collectore, ne mogu ti poimence reći imena ljudi, tj. osobe koja može dobro predvidjeti budućnost, jer nisam imala osobnih iskustava.
Ipak, čitala sam nešto i znam iz druge ruke.
Naravno da mora postojati doza skepticizma, ali ja ne negiram činjenicu da neki rijetki pojedinci imaju zaista moć predvidjeti budućnost.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimepet oľu 05, 2010 1:43 am

Collector604 je napisao/la:

Chakotay

Da upravu si.

Dao bih zanimljiv primjer...

Kada napravimo robota i damo mu CPU (Mozak) on ce samo raditi po algoritmima toga CPU-a....I nikad nece biti pametniji (iako je rijec pametan veoma sirok pojam)od onoga ko ga je napravio.

Naravno desi se da u serijskoj proizvodnji od 100 miliona napravljenih robota hiljadu robota ne radi kako treba.Tako je i sa ljudima uvijek ce biti onih koji "nece raditi po algoritmu"
Možda je nama naš tvorac ugradio mogućnost da se te anomalije dešavaju s vremenom na vrijeme, možda je to učinjeno namjerno. Ili možda svi imamo tu sposobnost samo ju ne koristimo kao što ne koristimo i mnoge druge mogućnosti i sposobnosti koje imamo i koje mali broj ljudi koristi pa iz toga možemo zaključiti da to uopće postoji.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimepet oľu 05, 2010 2:48 am

@Chakotay, Collector, zašto bi naš tvorac bio inteligentan u našem smislu riječi inteligencija? Zašto bi on razmišljao na način kao i mi?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Collector604
Majmun
Collector604


Male
Taurus Snake
Broj postova : 1047
Age : 34
Registration date : 19.02.2010

Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitimepet oľu 05, 2010 1:52 pm

Chakotay

Do sada nije dokazano da imamo tu sposobnost negdje skrivenu niti je ko otkrio.Naravno mozemo pretpostaviti da posjedujemo bilo kakvu moc ali nije dokazano....

Athena,tvoja recenica "Ipak, čitala sam nešto i znam iz druge ruke."

Se nemoze bas uzeti kao vjerodostojno...


Athena kako znas da ti rijetki pojedinci imaju moc'Na osnovu cega si to zakljucila?


Legionar to nikad necemo saznati mozemo samo da pretpostavljamo da je pametniji od nas u bilo kojem smislu....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koliko ste vidoviti? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Koliko ste vidoviti? - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Koliko ste vidoviti?
[Vrh] 
Stranica 7 / 10.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» koliko..
» Koliko...
» Koliko ste...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: