Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Koliko ste vidoviti?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
hromi
Dinosaur

Male
Capricorn Broj postova : 360
Registration date : 24.01.2010

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   pet oľu 05, 2010 2:05 pm

Legionar je napisao/la:
@Chakotay, Collector, zašto bi naš tvorac bio inteligentan u našem smislu riječi inteligencija? Zašto bi on razmišljao na način kao i mi?

pa jednostavno , ako ne znamo za drugi vid inteligencije ( za sada) , ili po nasim kriterijumima inteligencije nas "kreator" mora biti inteligentniji od nas ......
a samim tim sto ima puno vecu inteligenciju ne razmislja kao i mi , logicno zar ne?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   pet oľu 05, 2010 2:40 pm

A jel mora biti inteligentan? Da razmišlja na način kao mi, da vidi 2+2 i pomisli da je to 4, da vidi ljubavi pomisli kako je to lijepo, da vidi zadatak i pomisli kako je zgodno smišljen?
Ja mislim da nije tako. Ja mislim da On... funkcionira. Ne mogu objasnit što želim reći.

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   pet oľu 05, 2010 4:33 pm

Collector604 je napisao/la:

Athena,tvoja recenica "Ipak, čitala sam nešto i znam iz druge ruke."

Se nemoze bas uzeti kao vjerodostojno...

Athena kako znas da ti rijetki pojedinci imaju moc'Na osnovu cega si to zakljucila?

Pa mislim da je povijest ipak svjedočila o nekim pojedincima, koji su bili daroviti u smislu nekog oblika vidovitosti.
Samu sposobnost vidovitosti uopće na temelju toga ne dovodim u neku skepsu, već samo vjerodostojnost nekih pojedinaca koji imaju reputaciju vidovitih ljudi, iako to ne mora uvijek biti slučaj.
Štoviše, često puta i nije. kava

Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   uto tra 27, 2010 1:15 am

Prije 10-ak dana rekla sam joj da ce to biti danas. I drugi su dali svoja predvidjanja ali...bilo je danas... Rekla sam joj kako ce izgladati. Kazala je da je to mala sansa...izgleda kako sam kazala... Kaze mi da sam vjestica... Dobro se osjecam kao vjestica...

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   uto tra 27, 2010 1:18 am

Možeš li reći što si to rekla da će kako izgledati i malo direktnije to sve? suspect Onako, lucidno piši zubi

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   uto tra 27, 2010 1:22 am

Zasto? Biti ce istinitije ako znas detalje? Tko ne vjeruje nece vjerovati ni u kojem slucaju.

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   uto tra 27, 2010 1:31 am

Neće biti. No idem ja pisati u metaforama. Idem ja takvo svoje iskustvo opisati na taj način. Meni bi to bilo neozbiljno. Savjetujem ti da se izražavaš prizemljeno. Tvoj izbor zivili

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   uto tra 27, 2010 10:03 am

A tebi nije palo na pamet da je ovo forum i da bih ja morala ispricati stvarni ulomak zivota stvarne osobe svekolikoj internet populaciji? Istovremeno nisam bas sigurna koliko bi ta stvarna osoba bila sretna da jednom surfajuci po netu naidje na djelic svog zivota.

Dinosaur

Male
Gemini Rooster
Broj postova : 483
Registration date : 10.09.2009

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   uto tra 27, 2010 1:32 pm

ajdeeeeeee ja bih to bas zeleo da ki mazes i da vidim dali stvarno to mozes. Znaci kazi nesto moje slobodno ako je istina ja cu reci da je tako i vise ti nista necu reci. Necu da lazem. Samo ajde to uradi kazi bilo sta za mene molim te. Ako potrefis, svaka ti cast. Oduvek su me zanimale takve stvari kao vidovnjaci.....molim te uradi to
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   uto tra 27, 2010 1:43 pm

I to je razlog zasto ljudi ne pricaju o ovakvim stvarima. Odmah sve postane cirkus.

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   uto tra 27, 2010 7:36 pm

rofl2 lolcina face

Smiješno, no žalosno i istinito.
Dobro, mislio sam na način na koji si to iznijela. Mogla si to manje ''poetski''. No dobro... nema veze cerek

Dinosaur

Male
Gemini Rooster

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   uto tra 27, 2010 11:06 pm

nnisam mislio da napravim cirkus nego samo da vidim dali je to stvarno i dali takvi ljudi postoje reci sam nesto o meni ako mozes i vise te nista necu pitati. Nemam nameru da pravim "cirkus" samo zelim "na neki nacen" da zadovoljim sebe.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   uto tra 27, 2010 11:48 pm

Napisao bih nešto, ali rađe šutim...

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   sri tra 28, 2010 12:28 am

Legionar je napisao/la:
Napisao bih nešto, ali rađe šutim...
Jao...i ja bih to rekla zubi

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   sri tra 28, 2010 12:37 am

Alpha, pokušat ću lijepo :) pa kud pukne, pukne conf1

Uglavnom, evo da napišem 'primjere' za današnji dan. Na enkrančiću na stanici koji pokazuje kada će doći koji tramvaj je prikazivalo da će doći 13-ica za 1 minutu. No ja sam jednostavno znao da neću sjesti na nju, nego da će doći 17-ica za koju je pisalo da dolazi za 4 minute. Tada mi je bilo jako važno stići na vrijeme i ne zakasniti. Intuicija je proradila. To mi se dva puta za redom danas dogodilo, a inače se ne događa.
Sada, kada sam sjeo za komp vidio sam da imam 4 maila. Od tih 4 unaprijed sam znao da će 1 biti od nepoznate osobe koja će mi napisati meni jako važan sadržaj. Jednostavno sam znao.
Tako radi intucija, ništa više. Da sada dobijem 5 mailova, ne bih imao pojma o pojmu o čemu se rade. To dođe ili spontano ili ako imaju za mene nekakvo značenje pa nešto unaprijed 'kopa' u meni, ili toj drugoj osobi. Ono što hoću reći, da se sad ne spetljam u digresijama, to ne znači da si vidovnjak, a posebice to ne znači da kada netko randomly naleti na Forumu da ću mu ja (ili Alpha ili Pero Perić) reći kakve će mailove primiti. Iskreno, očekivati to je glupost. Ja bih volio da takve stvari doživljavam pred ispitivanje ili pred sastanak s curom, da znam što voli i slično. Al jbg... ne možeš to samo tako. Onaj tko može onda i je vidovnjak. Jel je ovdje itko rekao da je vidovnjak?

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   sri tra 28, 2010 12:56 am

Kome ti to objasnjavas, meni ili MinW-u? misli

Dinosaur

Male
Gemini Rooster

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   sri tra 28, 2010 3:01 am

? Zbunio me je, ali razumem sto je hteo reci, ali ja nisam imao takvu nameru i nisam ja tako shvatio alphu nego je ona gore navela da moze iznete o nekoj osobi nesto sto ona ne bi htela da vidi na forumu i ne mislim da sam ta osoba ja ali bih hteo , ako moze da iznese nesto o meni i to bi me jako obradovalo ma sta to bilo. Ako me razumete. I da - ne zelim da pravim cirkus samo ako moze nek kaze ako ne, nek kaze da nemoze, ali ja mislim da moze zbog njenog govora i postupaka....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   sri tra 28, 2010 9:56 am

Ovako MinW...inace su meni ovakve stvari strasno uvredljive. Sto hoces da ti kazem? Da imas bijele tenisice? Gle, da pojasnim malo...ono sto sam gore napisala ima veze sa vaznim dogadjajem u zivotu te osobe. Ako predpostavimo da to nije slucajnost mogli bi kazati da se radi o nekom citanju energije ili uranjanju u univerzalnu energiju. E sad, kada ti (ili bilo tko) trazis takvu neku 'potrvrdu' na princip 'kazi bilo sta'...to je vrijedjanje univerzalne energije. Od kud ti ideja da ce se netko ici povezivati da bi tebi kazao da imas bijele tenisice samo zato da tebi nesto dokaze? Ja nemam potrebu dokazivati nikome nista.

Ni ja ne kuzim sto je Legi htio reci svojim postom. Nije mi jasno ni sto znaci da je nesto intuicija, a ne vidovitost. Kako se tocno manifestira jedno, kako drugo? Je li to ima veze sa nekim vremenskim rokom? Kao, ako skuzim nesto sto se upravo desava onda je to intuicija, a ako deset dana ranije kazem da ce to biti onda je to vidovitost?
Po mom misljenju, intuicija i vidovitost su prakticki ista stvar.

Recimo imam slijedecu pricu...bila sam sa jednom osobom koja je isla provjeriti mail nakon par dana. Ja nemam pojma frekventnost toga maila. Enivej, rekla sam da ce doci 72 maila (mislim da je bio taj broj ali nije sad ni vazno). Osoba se, ofc, nasmijala ali je par trenutaka kasnije u inbox stiglo 72 maila (ili koliko je vec bilo receno).
Ova prica koju sam, pak, gore navela bila je izrecena cca 10 dana prije samog dogadjaja, a ona druga informacija istog dogadjaja i ranije.

Znaci, tu imamo dvije stvari. Jedna se dogodila neposredno prije, a druga neko vrijeme t prije.

Kako to definirati?

Dinosaur

Male
Gemini Rooster

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   sri tra 28, 2010 10:51 pm

dobro nista, niste me razumeli. Ne treba nista, koji sam djavo i pitao.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   sri tra 28, 2010 10:54 pm

@MiW, što je tebe točno zasmetalo u prethodnim komentarima? Oboje smo se potrudili objasniti ti što i kako mislimo, iako oboje to objašnjavamo po stoti put.

@Alpha, zamijenio sam u svom postu riječ vidovitost sa intuicijom upravo iz razloga što smatram da su to praktički iste stvari.
Ja sam napravio razliku između vidovnjaka i vidovitosti/intuicije. :)
A komentar na pitanje. Možda je/će taj trenutak vidovitosti u kasnijim razmišljanjima te osobe promijenio/promijeniti ili potvrdio/potvrditi neka njena uvjerenja i razmišljanja. :)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   čet tra 29, 2010 12:12 am

Ma meni je pojam 'vidovitost' totalno bezveze. To mi djeluje kao da netko doslovno vidi nesto kao na filmu i to nesto je ujedno i nepromjenjivo. Ali eto...pojam je tu da se koristi pa... U svakom slucaju mi se vise svidja 'intuicija' ili 'uranjanje' ili...tako nesto...

Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   čet tra 29, 2010 12:17 am

Da,da,"uranjanje" bi bilo pravilnije...

Svidja mi se....
[Vrh] Go down
Wsmack
Višestanični organizam

Male
Libra Monkey
Broj postova : 30
Registration date : 02.09.2010

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   čet ruj 02, 2010 10:17 pm

gloria_g je napisao/la:
a pitam se - i da obratimo pažnju na te vidovite snove/upozorenja, možemo li išta učiniti da spriječimo to kaj predviđamo???? što mislite???

Ja mogu da uradim nesto dosta komplikovano sto mi omogucava da budem ,,vidovit'' i mnogo sta drugo(ne zezam se, mogu i da dokazem) i kad neki los dogadjaj sprecim da se desi to automatski povlaci za sobom to da ce neki drugi los dogadjaj da se desi(cak i to mogu da osetim).
Najbolje je sprecavati dobre dogadjaje da se dese jer onda se moze ,,otkupiti'' neki los dogadjaj pa da se nijedan ne dogodi(sto je po meni najbolja varijanta)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   čet ruj 02, 2010 10:29 pm

Aha, a ako mi to tako sprijecimo da se na kraju ne desava nista niti dobro niti lose cemu onda sluzi zivot i kako cemo nauciti lekcije po koje smo dosli?

Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   sub ruj 04, 2010 12:04 pm

Osim ako nema potencijalno više dobrih događaja, onda će se dobri i loši poništiti, a preostat će samo ovaj ostatak dobri.

@wsmack dobrodošao na forum, kako to možeš dokazati, možeš predvidjeti neki događaj?

PostajNaslov: Re: Koliko ste vidoviti?   Today at 9:03 pm

[Vrh] Go down

Koliko ste vidoviti?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 8 / 10.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» KOLIKO ZAPRAVO VRIJEDI BEAR GRYLLS ULTIMATE KNIFE
» Koliko često hraniti svog psa
» zippo upaljači
» Graviranje
» CABALA BUSHMASTER mod.1