Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Reiki

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Reiki   pon sij 31, 2011 6:13 pm

A čuj ako pogledaš koliko košta inicijacija, onda ti je jasnije zašto to oni tvrde ;)

Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Reiki   sri oľu 02, 2011 6:09 pm

Listam knjigu o Reikiju (autori B. Baginski i S. Sharamon) pa za smetnje sa sinusima (izdvajam to jer znam dosta ljudi koji se zale bas na sinuse) kazu:

Problem sa sinusima - Ovaj simptom pokazuje da nas jedna osoba iz neposredne blizine razdrazuje ili nam ide na zivce. Pogledajte svoj reakciju i uzmite malo mira za sebe pa cete opet naci u sebi cvrstinu i nezavisnost.

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Reiki   sri oľu 02, 2011 6:32 pm

A kako postići da takve osobe ne razdražuju? Iskustveno smatram da su moji problem sa sinusima, alergijama i općenito dišnim sustavom dijelom psihosomatske prirode, ali kako postići da na nas naša neizbježna okolina ne utječe tako? Ja sam učinio sve što je u mojoj moći i nije me lagano izbaciti iz takta... ali takvi ljudi redaju takve šokove s vremena na vrijeme da je doslovno nemoguće držati balans u tim mjerama da to ne utječe na već tako ionako problematično zdravlje. No eto, treba se truditi. Nije moguće u potpunosti spriječiti nervozu, ali itekako je moguće ukloniti neke negativne posljedice.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Reiki   sri oľu 02, 2011 6:40 pm

Nemam pojma. Problemi takve prirode se tesko rjesavaju "preko noci" jer nisu tako ni nastali (a sve i da jesu). Mozda se ti svjesno vise ne nerviras ili se trudis ne nervirat ali disbalans se desio i razvio poremecaj. Moguce da bi se uklanjanjem izvora stresa nakon nekog (vjerojatno duzeg) vremena stanje popravilo. U svakom slucaju ovo sam prepisala iz knjige o Reikiju. Dakle, oni pisu kako Reiki pomaze u takvim problemima (kao i u ostalim) obzirom ta Energija utjece na najbolji nacin za nas same i cisti ono sto treba cistiti.

Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1714
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Reiki   sri oľu 02, 2011 10:15 pm

Legionar je napisao/la:
A kako postići da takve osobe ne razdražuju? Iskustveno smatram da su moji problem sa sinusima, alergijama i općenito dišnim sustavom dijelom psihosomatske prirode, ali kako postići da na nas naša neizbježna okolina ne utječe tako? Ja sam učinio sve što je u mojoj moći i nije me lagano izbaciti iz takta... ali takvi ljudi redaju takve šokove s vremena na vrijeme da je doslovno nemoguće držati balans u tim mjerama da to ne utječe na već tako ionako problematično zdravlje. No eto, treba se truditi. Nije moguće u potpunosti spriječiti nervozu, ali itekako je moguće ukloniti neke negativne posljedice.

Vjezbe trenja.Namjreno se pretvori u nervozu u tome trenu,neka sve kipti iz teb,totalno.Onda to sve podigni ka srce i pretvori u ljubav i blazenstvo.Ako uspijes u tim najgorim trenucima srdzbe da ostanes miran i blazen,to je to,naucio si da nervou pretvoris uljubav.Zapamti,energia je jedna.Ali je nas subjektivni odnos prema njoj visestruk.Vjezbaj da u trenucima nervoze i grcenja ostanes svjestan i pun ljubavi....

Iznenadice te promjena...A mozda ti se desi i klik
lolcina lovely moli
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Reiki   sri oľu 02, 2011 11:51 pm

Upravo to je moja "metoda" kojom me nije lagano izbaciti iz takta. No iskreno, nekad se sam sebi činim ludim s time :P

Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1714
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Reiki   čet oľu 03, 2011 12:02 am

Legionar je napisao/la:
Upravo to je moja "metoda" kojom me nije lagano izbaciti iz takta. No iskreno, nekad se sam sebi činim ludim s time :P

Uzivaj u ludaku,on ce te spasiti. lovely
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Reiki   čet oľu 03, 2011 12:25 am

Legi ti si još "mali" i još se nisi naučio nositi s time, ali naravno učiš i budeš naučio da ljude ne možeš promijeniti koliko god se ti trudio. No ono što možeš promijeniti je tvoj odnos prema njima. Voljeti se može i osoba koja to naizgled ne zaslužuje ;)

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Reiki   čet oľu 03, 2011 12:42 am

Chak, kako je Alpha rekla, sve to ostaje na podsvjesnoj razini. Više mi ne pada na pamet nekoga na silu mijenjati, ali sve informacije se pohranjuju na podsvjesnoj razini. I onda se to dijelom manifestira kroz fizičke poremećaje. Niti odrasla osoba se ne može lagano naučiti nositi s ljudima koji se nisu naučiti nositi s drugim ljudima. A pogotovo ako je poremećaj prisutan iz djetinjstva. Kao da živiš s lavom u kući, a pokušavaš se ne bojati svaki put kada izađeš iz svoje sobe ;)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Reiki   čet oľu 03, 2011 11:26 am

Slazem se, Legi. Problem nastaje jos u prvim godinama zivota kada niti nismo svjesni sto se desava. Zato je tesko rijesiti se odredjenih strahova, modusa ponasanja, razmisljanja i td. jer im uopce nismo u stanju naci uzrok. Medjutim, na koncu nije niti nuzno naci uzrok. Moze se puno toga rijesiti i radom na sebi, osvjescivanjem vlastitih postupaka i razmisljanja i svega sto ste vec rekli. Ali, kao sto rekoh, nista ne ide preko noci. Mislim, simptomi nece nestati tek tako. Meni je dosta zgodna metoda obrane od ljudi (recimo koji su neugodni na neki nacin) da ga gledam kao da sam vanzic koji prvi put vidi ljude i nit kuzi jezik niti kuzi geste. Samo gleda. Moze cak biti smijesno. Kada se izbalansiras na taj nacin tada ljubav dolazi sama po sebi. Forsirati voljet nekog tko ti ide na zivce nije bas uspjesno jer stvara unutarnju agresiju prema samom sebi (sto se opet ocituje kroz bolesti). Prvo odmak. Onda unutrasnji mir. Onda dalje :)

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Reiki   čet oľu 03, 2011 11:28 pm

Haha :D
Ponekad činim to da se za vrijeme nekakvih svađa totalno isključim. Obično nisam u prilici napustiti prostoriju, no onda uzmem neki proizvod ili nešto i čitam npr. sastojke toga i slično. Čista blokada. Onda me "pozovu" da prosudim tko je što rekao i jel pratim, no napravim se "glup" kao da ništa ne kužim pa me često puste jer misle da sam previše pogođen svađom , a zapravo sam totalno isključen i uopće me ne dira to jer sam u svojim mislima.
Ono što predlažem je da zadnjih nekoliko postova s ove teme prebacimo na novu temu tipa:"Načini kako očuvati svoju energiju u svakodnevnim razmiricama" ili slično. Mislim da bi itekako korisno bilo čuti tuđe metode.
Npr. ova s vanzićima mi se baš sviđa :)
Što mislite, jel bi mogla biti ta nova tema?

Slažem se da je prvo važnije odmaknuti se i dovesti samog sebe u red, svoje misli i svoje trenutne potrebe. Analizirati postupke i ponašanja. Tek onda postupno i spontano dolaze stvari iz prošlosti koje nas podsvjesno i svjesno tište i muče. Nekada nije potrebno posvetiti se baš njima, nego ih polaganim izlascima puštati van. Tako se čak i popravljaju stvari u drugim, naizgled nepovezanim sferama. Onda i ljubav prema osobi sama po sebi dođe. I ljubav prema samome sebi koja je jako važna. Često se događa da se zbog stalnih sukoba prestanemo voljeti.
Bilo bi super da više izmijenimo savjete po pitanju toga :)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Reiki   pon oľu 14, 2011 3:54 pm

Ajmo mi otvorit tu temu (os ti to?) pa da tamo pisemo od pocetka. Ne bih prebacivala nista ali mozemo quotati neke stvari odavde :)

PraGlodavac

Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Registration date : 17.08.2011

PostajNaslov: Re: Reiki   uto kol 23, 2011 10:44 am

Mislim da je sami Reiki kao rad na sebi skroz okej stvar, prvenstveno radi unutarnjeg rasta i razvoja te osobno mislim da bi isti ucio jos klince u vrticu.

No za baviti se bas iscjeljivanjem kao profesijom smatram da nije svacija sudbina - pogotovo kada su tezi slucajevi u pitanju.. znam za par slucajeva, odnosno ucitelja koji su se samo tako naglo razboljeli i preko noci umrli jer nisu imali granice kod iscjeljivanja drugih ljudi.

Tehnicki osoba iscjeljenjem druge karmicki opterecuje svoju grbacu sto ju na kraju moze stajti jako puno zbog cega je kod istoga vrlo bitno svoj ego iskljuciti jer prije ili poslije te isti moze kostati.

Naravno to neznaci da bi se sada ljudi trebali plasiti Reikia, no da bi trebali podublje razmisljati o tome koga ce krpati i kome ce posvetiti svoje vrijeme .. mislim da bi. U svakom slucau jedna predivna praksa putem koje covjek moze jako puno nauciti, kako o sebi tako i o svijetu oko njega.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Reiki   uto kol 23, 2011 12:04 pm

U principu Reikist je samo kanal i zato ne opterecuje svoju karmu jer ce osoba primiti energiju onoliko koliko je spremna i u onom smjeru za koji je potrebno. Zato je vazno da Reikist ne salje svoje misli/energiju/specificnu namjeru nego da ostane u svrsi kanala jer inace to postaje vise nesto kao bioenergija (gdje ljudi rade sa svojom energijom i mogu je prenijeti na 'pacijenta').

Mnogi ljudi smatraju da je lijecenje Reikijem (ili necim) potencijalno uplitanje u karmu druge osobe pa tako i "tovaranje" vlastite karme. Postoje odredjeni argumenti/razmisljanja koja tome idu u prilog ali po tom principu nitko nikom ne bi pomogao u nicem jer bi sve moglo biti "necija karma u koju se ne smijemo mijesat". Zato smatram da je puno toga i sudbinski i jako ovisno o nama samima. Ako smo spremni ozdraviti - ozdravit cemo. Bez obzira radi li se o zapadnoj ili istocnoj medicini. Ako nismo spremni necemo ozdraviti ili cak ako se ucini da smo ozdravili ubrzo cemo oboliti ponovno. Bolest tijela dolazi iz visih sfera.

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Reiki   uto kol 23, 2011 3:00 pm

Upravo to ako nas netko zamoli da mu pomognemo onda mu trebamo pomoći, jer odbijanjem pomoći također utječemo na svoju karmu. Pogotovo ako možemo pomoći, a mi to ne želimo. Ono što se ne smije raditi je činiti nešto protiv volje druge osobe, u tom slučaju bi i nešto dobro kao npr. izlječenje ustvari bilo loše i za nas i za osobu koja se liječi. Iako bi učinak takvog izlječenja bio kratkotrajan.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Reiki   sri ruj 28, 2011 10:55 am

Zadnjih 15 godina me u 90% slucajeva prvi dan menstruacije bole jajnici. I to zivotinjski. Pod zivotinjski znaci da to izgleda tako kao da ti je neka zivotinja dosla i zubima iscupala donji dio stomaka :P
Otkako sam primila inicijaciju u prvi stupanj stanje se popravilo tj. taj mjesec me nista nije boljelo. Iduci mjesec me jeste pocelo bolit, bila je nedjelja i nisam imala tablete sa sobom. Tipicno. Pokusala sam s Reikijem. Cak sam par sati drzala ruke na jajnicima (ne kontinuirano) i bol se smanjila kao kada popijem tabletu. Inace to izgleda tako da me prvih 24h (nepogresivo) boli za riknut. Ako ne popijem tabletu u tih prvih par sati kasnije vise nece ni pomoc. Medjutim kako se inace desi da u godini od 12 ciklusa jednom ili cak dva puta (vrlo rijetko dva puta) prodjem bez da me boli jos sam ostavljala mogucnost da je sve slucajnost. Iducih mjeseci sam i dalje prolazila prilicno dobro...tj. dovoljno mi je bilo dobro da nisam morala piti tablete, a da nisam morala svaki puta ni davati Reiki.
U medjuvremenu sam se inicirala u drugi stupanj. Prosli mjesec sam bila u nekoj situaciji da si nisam mogla davati Reiki, a pocelo me boljet pa sam popila Lekadol (inace sam pila puno jace tablete).
Unatoc svemu i dalje sam mislila da postoji sansa kako se radi o slucajnosti ili nekom drugom razlogu...da me mozda samo od sebe prestalo boljeti bas kada sam se iniciriala i da se radi o slucajnom poklapanju i td...
Medjutim juce krene menu boljet jajnici i prepoznajem da bi se to moglo razvit u dobro poznatu jaku bol. Kako sam bila na poslu i nisam mogla raditi Reiki odlucim popiti Lekadol. Nije bas nesto pomoglo ali intenzitet bola nije rastao. Moguce da je bila slucajnost. Medjutim kako je dolazila noc tako je bilo sve gore. Eskaliralo je u takve bolove kojima vise ne pomaze nikakva tableta. E da...to je jos jedna kvaka...ako se tableta ne popije na vrijeme nece djelovat. Ne kuzim zasto je tome tako jer je to krajnje glupo al eto. Negdje oko 02h po noci pronadjem jednu od mojih starih tableta koje sam pila inace i koje su dosta jake. Unatoc tome sto mi je bilo jasno da je malo kasno i da vjerojatno nista od toga odlucila sam ju popit. To je ona fora da kad vam nije dobro popili bi i otrov. Upravo sam to i napravila. Ali otrov, naravno, nije djelovao. I onda sam odlucila pokusati s Reikijem. Bila sam prilicno sigurna da nema sanse da djeluje jer na tako jake bolove moze djelovat samo puska za uspavljivanje slonova :P Medjutim desilo se nesto sto mi jos uvijek nije jasno i radi cega sam odlucila napisati citav ovaj post. Cim sam polozila ruke bolovi su se smirili. Isti cas?!?! Prvo sto me iznenadilo trenutno olaksanje ali pomislila sam da je mozda grc bas u tom casu sam od sebe se smirio (iako nije bio u fazi opustanja). Nije mi bas bilo ''na cisto'' da bi Reiki mogao trenutno pomoc. Drzala sam ruke i dalje ocekujuci novi grc ali nista. Tek nakon jedno 5-7 min osjetila sam blazu bol. Inace su ti grcevi svako minutu. Pomislila sam da je ipak prodjelovala tableta pa sam maknula ruke. Isti tren se javila jaka bol. Vratim ruke - prestane. Maknem - pojavi se. I tako sam se malo ''igrala''. Nakon 20-ak min bolovi su se smirili gotovo potpuno.
E sad...razlika kod djelovanja tablete i opisanog je u tome sto tableta generalo otupi zivcani sustav i nema te fore sad ce malo jace boljet sad nece...nego ili nece ili hoce. Osim toga, kao sto rekoh, tableta nece bas da djeluje ako ju se uzme prekasno tj. kad bolovi vec uzmu maha. Inace se radi o Baralgin 500 koje se koriste nakon operacija, kod jakih bolova i sl.

I tako...jos sam pod dojmom 8)

PraGlodavac

Male
Libra Dragon

PostajNaslov: Re: Reiki   sri ruj 28, 2011 11:31 am

Jesi li pokusala ikada sa apana mudrom ublazavati bolove?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Reiki   sri ruj 28, 2011 11:44 am

Jok. U biti prije Reikija sam to rjesavala iskljucivo kemijom drunken

PraGlodavac

Male
Libra Dragon

PostajNaslov: Re: Reiki   sri ruj 28, 2011 12:26 pm

Probaj koji puta.. meni x puta pomogne kada me uhvate kakvi grcevi od abdomenalnog podrucja pa nanize od nekih drugih x stvari kada se dese i tak. Sada neznam.. nisam jos niti sa jednom curom razgovarao da li joj je sta pomoglo kod ovih zenskih problema no ono... ugl. jedan od po meni korisnijih energetskih pecata po pitanju ublazavanja boli te vrijedan vjezbanja odnosno povezivanja sa istim (mudra je onoliko jaka koliko si je i ukomponiras u zivot opcenito).
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Reiki   sri ruj 28, 2011 12:40 pm

Alpha je napisao/la:
Bila sam prilicno sigurna da nema sanse da djeluje...
A što ako duga u stvari ne postoji? ;) Reiki je tako nježna i tako neagresivna metoda, da je pravo čudo da djeluje, no ipak djeluje :)

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Reiki   sri ruj 28, 2011 1:18 pm

@Alpha Drago mi je da ti je reiki pomogao. Čini se da više nemaš dvojbi oko toga da li on zaista pomaže, jer si sad svašta isprobala i uvijek je djelovalo onda kad je trebalo. :)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Reiki   sri ruj 28, 2011 1:50 pm

@Orca...da, malo sam se ''igrala'' s mudrama ali, sto kazes, treba to ukomponirati u svakodnevnicu. Svakako planiram :)

@Chak i MoW...bas zato jer se radi o njeznoj i neagresivnoj metodi me iznenadilo takvo momentalno djelovanje.
Razmisljala sam da mozda ima veze s time da se kanal siri sto se Reiki vise koristi pa onda brze djeluje...

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Reiki   ned lis 02, 2011 9:16 pm

Alpha je napisao/la:
Razmisljala sam da mozda ima veze s time da se kanal siri sto se Reiki vise koristi pa onda brze djeluje...
Taj kanal je meni tako grub izraz, ali da mislim da je bit pogođena, jedino što bi ja rekao da što više koristimo Reiki to smo više povezani sa tim suptilnim energijama i lakše ih propuštamo kroz sebe bilo drugima bilo sami sebi :)

PraGlodavac

Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Registration date : 05.11.2009

PostajNaslov: Re: Reiki   čet lis 13, 2011 12:37 pm

Reiki je fenomenalna stvar. Od 5.og mjeseca sam reikist II. stupnja i stvarno imam samo riječi pohvale. Zbilja je to neinvazivna metoda iscjeljivanja koja djeluje na biljkama, životinjama i ljudima. Koristila sam reiki kod teško bolesnog sekinog peseka i pomoglo mu je. A redovito dajem tretmane mami koja stvarno ima teške probleme s kralježnicom i zglobovima. Nakon svakog tretmana joj je sve bolje. A onda učinak traje i traje. Odkad mi majka dobiva tretmane, nema više glavobolje - uopće ( a njene glavobolje su bile neizdržive - sjećam se od malena kad ih je imala - uopće nije mogla funkcionirati). Stvarno super!
A da ne govorim da se i ja osjećam super nakon svakog davanja tretmana, jer Reiki djeluje na osobu koja prima, ali i na osobu koja daje tretman.

Naravno, kad bi ljudi živjeli prema Reiki načelima, svijet bi bio puno bolji. Jer sve je sadržano u njima. Kratko i jasno.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Reiki   uto stu 08, 2011 6:02 pm

Sadrzano je i u 10 Bozjih svasta pozitivnog, a mi smo kao katolicka drzava but than again... :P

PostajNaslov: Re: Reiki   Today at 11:09 am

[Vrh] Go down

Reiki
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next