Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Reiki

Go down 
+19
Mama
MoW
orca
Dada289
Legionar
Chakotay
Backpacker
primitive101
Alpha
arhont
Tigon
Hexenkind
Black_Pearl
Gea
Blizzard
Berny_Sinara
Mystica
Svjetloisjena
Goran
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 8:51 pm

Reiki je jedna od inih Hybridnih tehnika na koje sam više puta upozoravao ljude iz nekoliko razloga.
Ovdje neću biti temeljit kao i u priješnjimtakvim postovima samo ću vam navesti nekoliko natuknica koje su važne da bi iz njih izvukli vlastiti zaključak:

--- Sve nove tehnike (od početka New-age-a na ovamo) ili su mali otkinuti djelići neke velike tradicije Istoka (ili Zapada) ili čak ne ni djelići već samo jedna ili dvije tehnike koje je primjerice neki Inicijat koji nije mogao izdržati u višesatnoj dnevnoj Sadhani napustio i tehniku dvije koje je usvojio zgurkao u neku praksu te ju nazvao Theta, Reiki, AstralSurfing Astralna Projekcija, Kreaton ili nešto od niza sličnih naziva kojih danas ima u ogromnom broju,a neke od njih nisu ni sa izvora nego mješavine već hibridiziranih tehnika.
Osim ove mogućnosti postoje i druge slične mogućnosti kao recimo da se neki od ljudi koji su imali talent počeli baviti nečim ovakvim i za kratko vrijeme uspjeli usvojiti neku tehniku pa čak ju i dovoljno uvježbati do nivoa "izverzirnosti".

--- Ovo sve nebi bilo ni loše da iza tih tehnika stoji majstor ili Učitelj koji će učenika postepeno dovesti do ovog nivoa specijalnim vježbama bez kojih se NI JEDNA od ovih tehnika ne može pravilno raditi, i koji će nakon te tehnike svoh studenta povesti dalje na put pravog napredovanja.
Ovo ne znači da ti ljudi ne mogu uopće ništa osjetiti ni raditi, naprotiv, svaka takva tehnika koja vuče korijene iz jedne od dve ili tri moguće pra-tradicije (kao recimo drevna 'bijela Tantra' iz koje potječu sve škole od TM-a pa sve do Yoge u svakodnevnom životu) ima prave ključeve i mora raditi, ali nažalost može 'raditi' samo površno i može samo uz konzekvence koje nisu poželjne niti za Studenta a bogme niti za takvog "učitelja" (koji obično vrbuje svoje studente sa bajkama kako su to sudbinski susreti njih dvoje i kako su to jedine prave vježbe za njega)..

--- Kada netko upozna na svojoj koži što je to majstorstvo i kada shvati da se recimo pravi Majstor Kuhanja postaje u praksi od nekih 30-ak godina pa da postane siguran u svoje umijeće, da zna sve 'cake' (ali i dalje uči) i da svoju vještinu sa Lakoćom izvodi, onda znamo kakva je sorta učitelja ona koja su dobili Diplome ??! ili Stupnjeve ??!! iz ovog ili onog nivoa duhovne nauke u 2 ili 3 godine praske, nekoliko stotina eura, nekoliko medjuinicijacija i nekoliko čarobnih svetih simbola ili formula za koje do danas nisam ni jednom sreo "učitelja" reikia da zna odakle potječu, zašto je baš takvog izgleda ta Simbolika i kako je impregnirana da radi uopće, koji su mehanizmi itd.. na nijednu od ovih stvari nije mi znala odgovoriti ni jedna "Majstorica" niti "Učiteljica" Reikia (kao ni drugih "doktrina" sličnih hibridnih tehnika) .
Zamislite, prvi čovjek, koji sebe nije zvao nikakvim majstorom, a da mi je znao reći točno je čovjek koji je proveo 25 godina života u Budističkom samostanu na Sri Lanci živući jako skromnim životom i znao mi je objasniti svaki od ovih simbola koje potječu kao iz "Reikia" (što naravno ne postoji kao vještina u dredvnim vremenima) .

--- Čovjek koji ne zna što se može desiti sa vlastitim duhom i tijelom za vrijeme prakse a još manje sa učenikovim, koji ne zna što znače simboli koje uči svoje učenike da ih crtaju iznad hrane ili pića u znak purifikacije ili sl. niti zašto tako izgledaju, i čovjek koji uz to sve to naplaćuje novcima da vam daje neke stupnjeve, a uz sve to se naziva majstorom ili još gore Učiteljem nakon nekoliko godina "treninga" niti je na duhovnom putu, niti zna puno više od prosječnog tragača koji se malo ozbiljnije posvetio praksi, niti može učiniti za vas dobro djelo, a još manje vas naučiti kako da vi činite dobra dijela.
Ovaj zadnji dio mnogi Reikisti imaju pravo kada kažu "nene, to nije istina, bila je jedna žena kod mene i jedva je hodala kada je ušla a izašla je potpuno normalno hodajući van" ...
Nijednom nisam ni rekao da Reiki ne radi, ali je najtužnija stvar u tome što ni učitelji tog istog Reika ni učenici ne zaju zašto radi, ne znaju koji se procesi dešavaju MIMO onih za koje znaju da se dešavaju i ne znaju koje feedbacke primaju NAZAD od "pacijenta" .. osim ovoga ne znaju točan razlog zašto liječe i zašto se ljudi osjećaju bolje jer im je obično objašnjeno da je to Univerzalna energija koja je svugdje, kojih su oni "kanal", koje oni nekada mogu davati "Iz sebe" ili "sprovoditi" kroz sebe itd.
Nažalost, ni jedna od ovih objašnjenja nije točno i čak i da nije ali da nema nekih prevelikih konzekvenci "koga briga kako ćemo nazivati to što liječi ako liječi ..." ali da je barem tako.

Nekoj osobi koja nije rodjena niti posebno talentirana za ove stvari potrebne su godine da pravilno, svjesno i u nekom normalnom vremenu izvršio expanziju KI-a (ch-ia) do extrema, što znači do nogu (stopala), do ruku (dlanova i prstiju), do Anusa i do vrha glave. Ovo se vježba kroz Chi-kung i dobri majstori chi-kunga dolaze na Zapad i neki Zapadnjaci postaše dobri u tome, ai naravno kroz godine predanog rada i bez stupnjeva.
Ovo još uvijek ne znači da oni mogu liječiti niti ih majstori te vjewštine ohrabruju da probaju niti im pričaju o tome...
Chi kung i manipulacija Ki-em samo je prvi u nizu koraka do finog filtriranja energija, usmjeravanja i energetske masaže sa vlastitim Ki-em Zabranjene su osim kod stimuliranja Kyu-sho meridijana u nekome i to bez ikakvih prenošenja vlastite energije, samo stimulans bolesne osobe koja pokreće vlastite imunološke procese.
Ovo sam objasnio da vidite da se jedna tradicija stara mnogo hiljada godina i jako jako sofisticirana unutarnja alkemija ne bavi nikakvim liječenjem (osim samog sebe samim vježanjem) osim na nivoima Učitelja Taoističke Mudrosti, što već prelazi u domen prosvijetljenja (i iako se oni ne bave Kundalinijem njihov Kung napravi PUT za Kundalini i nakon što im je svaki energetski centar POTPUNO balansiran i napunjen Ki prelazi sam od sebe u sljedeći i kada kroz to vrijeme svo potpuno popuni i zadnji centar on zapravo omogućava kundaliniju da se odjednom "protegne" i tako oni, ni ne znajući, niti ne spominjući Kundalini ikada u životu, doživljavaju stanje isto kao i Yogiji ali drugim putem... Naravno da majstori znaju što im se desilo ali to se namjerno ne prenosi na generacije koje dolaze i naziva se samo mističnim Kensho oskustvom, jer bi dolazilo do okušaja kratica ili ovkvih Zapadnih bedastoća kao Reiki-a i slično)

Teorija Reiki-ja u zadnje se vrijeme promjenila od kada sam ju prvi put čuo i nedavno sam naletio na novu, ali se spominjao i gore spomenuti Chi koji...
Ono što se zapravo dešava je sljedeće (dakle ne njihova objašnjenja nego što zapravo biva kada se netko ode tretrati kod Reikista):
Netko tko ima meniskus i dobija tretman od Reikiste zapravo polako i nesvjesno i pomoću katalizatora (reiki Majstora) otvara "plafončić" iz ovog našeg tonalnog stupnja svijesti u podsvijest tj. Astral, nakon što se dobrim dijelom ovo 'Preseli' gore, tj. bolest koja se očitava na energetskom tijelu kao crna točka polako se rastvara ali ne u ništavilo (jer je energija neuništiva) nego u drugi oblik energije.
Koje Energije ? Astralne vrste energije . Što je defakto Reikist napravio, osložio vam problem za kasnije i to sa tim da će taj problem kasnije biti puno veći jer je na nivou svijesti koji ima drugačije Zakone i Principe.
Takodjer se desio još niz drugih procesa kojih Reikist uopće nije svjestan, jer kako rekosmo, da bi se znalo dozirati i filtrirati koja energija se zrači i koliko potrebno je prvo naučiti Vidjeti i općenito Ćutiti Energiju i to ovih oblika, za ovo malo majsotrstvo Reiki Učitelji nemaju vremena učiti svoje učenike a bilo bi prava Rijetkost da i on sam zna bilo što o tome.
Osim ovoga imamo još jedan primjer Miraculus Izlječenja koje kaže da Reikist zapravo otvara Kanal prema Kozmičkoj Energiji i da vje on samo provodnik.. on doduše ne zna iz kojeg dijela "Kozmosa" to on Uzima, Što on to točno uzima, ČIJE je to što uzima i što će na Pacijenta prenjeti ili od njega uzeti osim toga što to rdi...
Ni jedan od ovh procesa ne može se desiti školovanom čarobnjaku ili čovjeku koji je posvetio život da dođe do majstorstva i takav iskren i razuman čovjek nikada nebi ni pokušavao na ovaj način nekoga liječiti jer bi znao da će to morati kad tad (pogotovo u zadnje 'Ubrzano' Vrijeme to 'platiti' i to za vrijeme ovog života) ...

Ni jedan nivo duhovnjaka ni sveca ne može ni "energetski" ni "ljubavlju" Liječiti zapamtite to, ne može se desiti da vas netko čačka po energetskom tijelu i da vam zauvijek bude bolje i bez konzekvenci na jedan ili na drugi način, jedina ekipa iz povijesti koja je mogla nepovratno 'Spaliti' neki oblik Energije ili ga Instantno 'Vratiti Kozmosu' koji će ga dalje upotrijebiti za Balanse su Isa, Mahavira, Budha i ostala kompanija koji su zaista to radili sa najvišeg nivoa mogućeg za fizičko biće...
Razlog zašto ni jedna Hibridna tehnika nema konačnu formulu za ovo je zato što svi ti Majstori i Učitelji koriste energiju iz konačnog Izvora energije a ne iz beskonačnog izvora. sve što je korišteno iz konačnosti mora se nadopuniti od strane onoga koji je i uzeo i zato pamet u glavu i maknite se od Reikia dok još ima vremena ili ako baš morate radite samo na sebi i nemojte da vam padne a pamet nekome uzimati još i novce za takve stvari jer se onda cijela stvar pretvara u još goru priču sa još gorom atmosferom oko nje...


Nisam dakle pisao ovo iz nikakve loše namjere ali se nadam da sam barem malo približio kako ti mehanizmi i nisu najidealniji a niti do kraja poznati ljudima koji ga podučavaju.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 10:32 pm

@Kahali...lijepo si napisao post sa odlomcima i sve :)

Ja sam inicirana u Reiki II. Prije inicijacije u Reiki I imala sam "inicijaciju" (?) na jednom drugom planu. Ne znam to dobro objasniti rijecima ali ukratko cu pokusati (sry ako su mi pojmovi krivi). Uglavnom nesto prije inicijacije u Reiki I imala sam astralno (ne znam kako ti to zoves) iskustvo gdje sam prosla odredjeni proces (inicijaciju?) od strane entiteta visih energija. Isto tako sam ih vidjela (u budnom stanju) kao tri velika bijela...nesto...s time da to bijelo nije bilo bijelo nego kao ledeno svjetlece ali opet ne ledeno kao zbilja hladno nego cisto kao kad svijetli snijeg (rekoh da je tesko opisat rijecima). Enivej, majstorica kod koje sam (zajedno s jos nekima) inicirana nije nista naplacivala. Ona je jedna starija gospodja koja je u duhovnosti (i alternativi kako bi to ljudi kazali) pola zivota (sto je prilicno velik broj godina). I dalje se bavi s nama i nista ne naplacuje. Slazem se s tobom da je najbolje raditi na sebi. Inace mi smo uceni da Reiki ili Univerzalna energija dolazi upravo od beskonacnog izvora. Njeno djelovanje nije carobni stapic i ne skida problem trenutacno kao zapadnjacka medicina nego "otapa" problem postepeno i to upravo preko finijih tijela (zato i traje duze). Tek kada covjek osvijesti problem (tj. uzrok) on moze zbilja nestati. Ako to ne napravi tada se problem vraca (kako i kazes). Enivej, Reiki bi trebao djelovati na isti princip kao molitva (iz beskonacnog izvora), a razlog zasto se desavaju stvari koje spominjes (konacan izvor, povratak bolesti, manipulacija energije i td. ) je zato jer ljudi krivo koriste to sve (kako i sam navodis). To krivo koristenje se mahom odnosi na namjeru da se neki problem ukloni cime Reikist ukljucuje svoju volju i time svoju energiju te je uistinu pitanje od kud se sve to vuce. Posebno se to desava kada se radi za novce jer tada Reikist zeli ukloniti problem jer svatko hoce rezultate za svoj novac i to sto prije to bolje. Takvo smo drustvo...zapadnjaci...
Sto se tice simbola za njih ima prica kako su nastali (od kud potjecu) i td. ali isto tako se zna da oni zapravo nisu potrebni. Takodje se smatra kako su svi ljudi otvoreni za to sto neki nazivaju Reiki kanalom samo sto se inicijacijom (putem simbola) ti putevi sire (da tako kazem). Upravo to da smo svi zapravo "kanali" po rodjenju je bila lekcija pri onoj "inicijaciji" koju sam opisala na pocetku.

Osobno sam prilicno oprezna s Reikijem i koristim ga uz pomoc svog Ucitelja (Vodica) jer me strah da ne bih ukljucila volju ili se uplela svojom energijom obzirom nemam dovoljno prakse.

Imamo temu o Theti, a zanima me tvoje misljenje o tome pa cu pitati na temi...
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimesri stu 09, 2011 4:15 pm

Ovo iskustvo koje si imala sa "tri velika bijela..." je iskustvo koje neki pojedinci čekaju godinama jer im je rečeno i znaju što napraviti kada im se i ako to počne dešavati .. Nekoliko ljudi upotrijebilo je gotovo identičan opis kako si ti ga ti napisala ovdje nespretnim terminima, ali kako se ove stvari ni ne mogu bolje objasniti našim riječima to je dovoljno dobro i dostatno da se shvati kako se radi o istim stvarima.
Neki ljudi imaju vrlo viskoke Raporte, a Raport je poveznica pojedinca sa svojim korespondirajućim Višim ja iz nekog od 5 'Sach-Kand' svijetova, ja točno znam tko je tvoja poveznica (Raport), ako ti se desilo tako kako si opisala i ako je tog 'Izgleda' i to znam bez da mi opisuješ bilo što drugo što su ti "rekli" ili što si osjetila.
Ovo se zna jer su neke tradicije (pa i moja) bile dovoljno 'Pametne' da zapišu iskustva i da tako znaju prepoznati kakvi Raporti postoje i sa kakvih svijetova dolaze, kako izgledaju i "sa čime se bave" tj. kakve su im namjere.
Takodjer, ni jedan od Ljudi ili životinja nije isti i taman da imao isti DNA, neće biti isti, ali to nije slučaj i sa Anđelima (to jest gnozi Kauzalnih Bića) i jedno takvo Kauzalno Biće korespondira sa velikim (ili manjim) brojem nas Ljudi, drugim riječima više ljudi vide istog Ađela, istog "Višeg Ja" i to znači da su na tom nivou Jedno, Jedno neodvojivo Biće.

Vlastiti Raport (Anđeo) stalno je 'Na usluzi', stalno nam priča, stalno pokušava pomoći i nikada ne spava ali ga mi ljudi ga jednostavno ne čujemo. Ovo je zato što naš Raport ima prekid u tom našem toliko spominjanom Astralu i ne može tek tako do fizičkog plana.
Mi mu moramo napraviti most 'preko Astrala' na neki način.

Ljudi koji se ne bave nikakvim duhovnim tehnikama neki put uspjevaju u ovome "slučajno", neki drugi znaju vidjeti svoje Raporte neposredno prije smrti ili u samoj smrti prilikom 'Near dead experience-a' i oni to opisuju na razne načine i tu dolazimo do nevjerovatnog primjera gotovo istog objašnjenja kao Alpha-e :
"...i onda, odjednom, došli su, Anđeli, bili su u blještavo bijelim haljinama, nekako hladni ali ugodno hladni, a čisti kao led kojem se stalno topi sloj po sloj tog Svijetla, neopisiva čistoća, ljepota... " (ova rečenica moj je slobodan prevod sa Engleskog jednog od takvih iskustava, zadnji dio nisam znao kako drugačije prevesti jer je upotrebljen termin 'Immaculate' a to bi bilo nešto kao 'savršeno čisto').

Što ovo praktično znači za tebe ?
To znači da to nije bila tvoja 'inicijacija u Reiki' niti je to bio 'Astral', to je bio jako bitan trenutak tvog života u kojem si vidjela Sebe sa Anđeoskog (ili Kauzalnog) plana,

(mala digresija u vezi ovog:
ljudi koji su rodjeni nakon 2000-tih doživljavati će ovo puno češće i više nego mi, mi rodjeni izmedju 60-ih i 80-ih smo doživljavali jasnija i puno više iskustava nego naši roditelji i zovu nas generacija Alpha, oni pak, naši roditelji, bijaše puno 'napredniji' od svojih djedova itd. sada je stvar u tome da više ne trebaju proći smjene generacija, niti se računa u sekvencama od po 2-3 ili 4 desteljeća, danas se radi o nekoliko godina istog takvog napredovanja, prelaza i ere radjanja ljudi sa sve jačim, češćim i višim iskustvima.... i tako će biti i dalje i ubrzavati se kontinuirano sve do mjeseci, dana i minuta !!! sa malo razmišljanja neki će shvatiti što bi se tada moglo desiti).

i to sebe kojeg nisi svjesna (ali si bila u tim trenucima) koji obitava na Kauzalu i koji nastoji stupiti u kontakt sa svojim fizičkim Ja, odnosno sa tobom.
Ovo takodjer znači da si se ti neki način dovela u stanje prijemčivosti i uopće mogućnosti percepcije Kauzalnog bića svojim običnim Čulima, takodjer sebi si prilično dobro protumačila stvari kada su te "anđeli posjetili", ali tu sada negdje imamo mali problem.
Anđeli ne dolaze na Zemlju da bi ti dali lekciju kako smo "svi Kanali samim rodjenjem" zato da bi to netko povezao sa Reikiem, nego zato što je to činjenica i fakt, ali služi da Čovjek shvati tko je, služi da mu 'utrne' ili nestane strah od Smrti (od kojih se svi ostali strahovi radjaju), služi da se počne baviti pitanjem "tko sam ?" ili da pokuša rekapitulirati i rekonstruirati iskustvo koje je imao.

Koliko god Kauzalni Svijet bio zaista Kozmos, koliko god sofisticiran bio i koliko god on bio ogroman i veći i od Fizičkog Univerzuuma i od Astralnog Univerzuuma zajedno ipak nije Beskonačan...
Tolike ogromne i gotovo nemjerljive dimenzije nečega je teško za poimati čak i Anđelima kao što je i nama teško poimati nekakvih 13.7 milijardi svijetlosnih godina širine našeg fizičkog Univerzuuma, a to samo je samo ono što nagadjamo.
Bez obzira na ove podatke, kada netko uzme Energiju iz konačnog izvora energije on ju mora i vratiti i platiti bez obzira za što ju on koristio i koliko on "dobar" bio. Kako se u Ljudskom tijelu jedino moguće stopiti sa Apsolutom nama se to naplaćuje odmah i za vrijeme fizičkog života, cijene su nekada velike ... Osim oboga naša odgovornost leži i u činjenici da ne znamo koji se procesi dešavaju, osim glavnog procesa 'liječenja', jer mi ne znamo izolirati naše druge energetske kvalitete ili mane, to Reiki ne uči, ne znamo kako se zatvoriti od nečije bolesti koju tretiramo i zato je često Reikista u većoj opasnosti od pacijenta, ali toga nije svjestan.
Znajte da se samo običnim rukovanjem izmedju dvoje ljudi dogodi 250 kemijskih reakcija, možete zamisliti što se dogadja kada se netko energetski otvori prema nekome a čega nije ni najmanje svijestan. Da bi se ove stvari naučile potrebna su desetljeća rada na sebi i finog promatranja ketanja energija, jako ozbiljno proučavanje principa, razumijevanje polariteta energije, provociranje ili umanjivanje principa električnosti ili magnetičnosti, poznavanje unutarnje alkemije energija, dakle nije to baš tako kao što Reiki priča, ali je normalno da tako priča uzevši u obzir seanse koje traju 45 min. ...
meni je trebaloi 2 godine samo da shvatim kako stisnuti energetske točke i kako namještati igle da ih tijelo samo uvuče u sebe. U ovo vrijeme su me posebice učili (6 mjeseci) kako da to radim isključivo mehanički (zatvaranjem energetskih protoka u svojim prstima) da se slučajno nebi desilo da 'Kvalitete' pacijenta preuzmem na sebe vice-versa..

(inače pošto se samo u čovjekovom tijelu može stopiti sa Apsolutom, zato nam, vjerovali ili ne čak i Anđeli zavide i svaki od njih bi ostavio sva Znanja i sva Savršenstva i moći koje ima, na sve zaboravio kada bi mu netko ponudio da se inkarnira u jednonogog prosjaka iz Pakistana samo da dobije još jednu priliku da se Stopi... mnogi Anđeli tamo su "zaglavljeni" na neki način, zaljepljeni i eonima ostaju na tom niovu dok ne dobiju novu priliku).

Dakle Reikist bez obzira upotrebljavao on svoju volju ili ne utječe na razne druge neznane načine na pacijenta i on na njega, spomenuo sam razumijevanje principa koje je bitno, a da bi se razumio Pra-uzrok bolesti, što si navela kao potrebno, nužno je poznavati sve navedeno, kao i povijest bolesti nekog čovjeka, njegove navike, koji je tip čovjeka (recimo po Ayur-vedi) kao i njegov tip bolesti (Kapha, Vata i Pitta)...
Dijagnostika pravog uzroka bolesti ne dolazi u "priručniku sa Reikiem" niti su Reikisti poznati po strašno dobroj dijagnostici, a bez poznavanja pra-uzroka liječe se samo posljedice i to je takodjer kratkog vijeka.. ovo je još jedan od razloga zašto se bolest vraća. Osnovni je razlog što se čovjak sreće sa Energijom iste bolesti koju je Reikist "diskreirao" samo svaki put jačom i otpornijom.

Ljudi iz Sant-Mat tradicije na različite načine prepoznaju iz kojeg svijeta dolazi koji 'Raport', a Sant-Mat majstori koji imaju 'Pečat Svijesti' poutuju kroz ove svijetove, opisuju ih, zapisuju i ovo biće koje si ti doživjela je Jedno (dakle nisu tri), ali se pojavljuje u više različitih formi obično u neparnom broju i ono ima svoje ime koje ja ne bih smio baš napisati na forumu. Inače Ljudi koji imaju Raporte koji su iz Kauzalnog svijeta i to iz tzv "Visokog Kauzala" mogu biti sretni što imaju ovako razvijen Raport, a pogotovo što su ga vidjeli..
Sant-Mat tradicija postoji i prakticira se i u hrvatskoj i svakome bi preporučio bez straha da se inicira u nju, što nije slučaj sa Reikiem i da me prijatelj pita dali bolje Reiki ili ništa, rekao bih mu da radije pričeka dok ne nauči bazu, pa neka nakon toga procjeni sam što je Reiki i dalise to "isplati" raditi uopće.

[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimesri stu 09, 2011 4:48 pm

Jako zanimljiv post Kahali.. neke kockice po pitanju ovoga mi tek sad sjedaju u glavu u biti. Inace takodjer "iniciran" u reiki po "sistemu" Ole Gabrielsena, besplatno i bez ikakvih diplomica i sl. gluposti (vise to volim nazvati nekakvim "apgrejdanjem" negoli inicijacijom). Takodjer bih potvrdio i tvoju pricu oko toga kada ides u srz pitati nekoga koliko zna o istome - nastaje muk ili neka gluparija tipa "to nije bitno, bitno da radi, nepitaj me nista". Ne doslovce naravno. Ali tako nekako..

Doduse nikad simbole koristio i sl. stvari. Doduse i ne prakticiram ga vec evo mozda zadnjih godinu i pol, a kada i jesam to je uglavnom bilo na samome sebi.

Off topic - slozio bih se sa Alphom po pitanju tvog stila pisanja.. puno je lakse i ugodnije sada citati tvoje postove koji su prije svega informacijski veoma zanimljivi, odnosno jasno se moze vidjeti da nisi tip osobe koja samo ponavlja ko papiga vec prozvakano jel; tako da, skidam kapu : )
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimesri stu 09, 2011 5:45 pm

@Kahali...da, u principu znam da nije bila doslovna inicjacija u Reiki samo je vremenski bilo dosta uskladjeno s time. Sto se tice poruke da su svi rodjeni s kanalom tocnije da su svi kanal...naravno da to nije jedina poruka. To je jedna od poruka. Osim toga tu poruku znam od prije samo u drugom kontekstu (medjutim poanta je ista). Znam da nemam odgovarajuci vokabular ali sam predpostavila da cemo se sporazumjeti. Ja svog Vodica/Ucitelja/Andjela/Raport (nisam znala za ovaj naziv Raport) cujem (doslovno) otkako znam za sebe. On je moj Ucitelj i u principu to je to. Sva sto znam doslo je iz kontemplacije i razgovora s Vodicem. Kasnije se to pokazalo podudarnim sa mnogim svetim spisima, iskustvima i td. Odavno sam postavila pitanje tko sam sto je i logicno obzirom na sve, jelte. Kada su neki visi aspekti u pitanju (kao npr. tumacenje svetih spisa) to je moj element. A moj problem? Problem mi je materijalni svijet u kojem se zapravo dosta nespretno snalazim (iako se mozda ne bi reklo na prvu), osjecam se stalno kao da sam "pala s Marsa" i cekam da odem nazad doma.

Nego...moram nesto prokomentirati...spominjes Alpha generaciju...poklapa mi se s nickom, jelda zubi

Ovo sto opisujes ljude rodjene prije i nakon neke godine...to bi bilo u skladu s onim indigo, kristalnim i ostalim aurama...iako, informacija koju ja imam, jeste da su se takvi ljudi pojavljivali prakticki kroz citavu povijest dok se danas tvrdi da su se prvi indigovci poceli radjati tek nedavno (iza 1960 ili tako nesto).

E da, tocno je i da jedan Vodic/Raport "zaduzen" za vise ljudi. Problem je sto vecina ljudi ne cuje conf1 Ipak Vodici imaju svoje nacine. Ljudi to znaju zvati slucjanoscu, intuicijom i td.

Sto se tice Reikija i metode kanala...u principu se energija ne uzima...barem ne bi trebala...energija bi trebala samo protjecati. Tumaci se da je Reikist siguran od energije pacijenta. Osobno smatram da to ovisi o Reikistu i da su mnogi pod utjecajem energije pacijenta.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimesri stu 09, 2011 8:47 pm

Citat :
.to bi bilo u skladu s onim indigo, kristalnim i ostalim aurama

Indigo, kristalna i druga djeca odredjenih generacija se tako nazivaju ali to nema veze sa njihovim aurama.
To ima veze sa količinom originalnog DNA lanca koji se uspio 'rekreirati' u toj generaciji djece.
Mi ljudi (svi manje ili više) imamo 2 lanca DNA i za većinu tog DNA Znanost danas nema odgovor čemu služi pa ga tako zovemo tj. Zovu "Junk DNA".
Pra-Civilizacije imale su više lanaca DNA i bile puno razvijenije od naše, ali ovdje se ne govori o pra-civilizacijama kao Sumer, kao Kina (pogotovo nakon MAo Ce Tunga), kao Maye ili kao Indija (iako u Indiji, za razliku od nabrojanih postoje ostaci takvog uredjenja, pisani dokumenti i nešto drevne Metafizike sačuvane do danas u nekim krajevima).
Razlozi zašto ih mi imamo samo dva nisu poznati znanosti ali je isto pozato da se odjednom neka djece počeše radjati sa više aktivnog "Junk DNA" koji samim tim što je aktivan, mjenja se i korelira u nekim procesima znači da kod te djece radi, dok kod nas recimo nije radio.
Osim ovoga službna Znanost primjetila je da se kod odredjene djece rođene nakon 96-te počeo razvijati treći lanac, jedva primjetan, mali i zakržljao ali treći.
Navodno su civilizacije u Kozmosu sa jako razvijenom tehnologijom (u stanju su uzrokovati 'crvotočine' u prostor-vremenskoj fabrici univeruzuuma i njima putovati) imaju po 4 DNA lanca, a drevni "bogovi" po 12 DNA lanaca.
"bogovi" sa ovolikim brojem lanaca navodno žive preko sto hiljada godina prije nego što počnu putovati Univerzuumom, ali ovdje već ulazimo u drugu temu.
Bit je da se Indigo generacija zove Indigo iz drugih razloga. Javie ako je otvorena tema pa ako nije objasniti ću detaljno jer se danas još uvijek pod autoricu ovog termina smatra Nancy Ann koja to nije i koja se ispričala Josephu Pearce-u i priznala da je prvi put ipak termin vidjela u njegovoj publikaciji 2 godine ranije, a na što se on nasmijao i reko da se nema šta njemu ispričavati jer da to i nije njegov termin.... ali kako rekoh objasniti ću ovo ako postoji tema ili ako ne postoji da ju otvorim.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimečet stu 10, 2011 12:43 am

Za Junk DNA se zna da se zapravo ne zna cemu sluzi i da vjerojatno necem sluzi ali jos nisu skuzili (zapadnjaci, naravno). Ovo za treci lanac kod ljudi nisam cula. Fora :D

Imamo vise tema: Jedna je Aura pa imamo Indigo - indigo djeca i Povijest ljudske rase i dolazak indigo djece pa mozes birat lol
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimečet stu 10, 2011 3:42 am

Ne samo treći, priča se da se navodno zadnja djeca rađaju sa 4 lanca, ali da, iako se radjaju tako ne moraju biti aktivirani tj. i dalje nisu aktivni i u "upotrebi" samo imaju potencijal.
Mi da razvijemo potpuno potencijal samo ova naša dva lanca tj. da upotrijebimo čitavu DNA bili bi toliko napredni da bi znali mjenjati, koristiti, kupiti Znanje i imati razne druge sposobnosti jer sa razvojem DNA idu uporedo i razvoj dijelova mozga koji ne koristimo, razvoj 'Uspavanih energija u tijelu i njihova kontrola... i drugi razvoji, drugim riječima mogli bi potaknuti razvoj trećeg lanca pa kasnije i drugih lanaca samim tim.
Ovo nam zapravo objašnjava kako bi djete rođeno sa 3 ili 4 DNA lanca u uvjetima "dalmatinske zagore" (koristim ovo kao metaforu zatucane i ograničene sredine) bilo samo to "dijete u dalmatinskoj zagori", odnosno ono samo po sebi nebi uspjelo razviti neke posebne sposobnosti ili saznati neke fantastične stvari radi Engramiranja, programiranja i instalirane Lokalne Logike nekog mikro-mentaliteta.
Uz ove stvari takvo dijete bi u nekim takvim XY uvjetima vjerovatno bilo nešto više znatiželjno od drugih, malo inteligentnije takodjer, ali vremenom bi počelo postavljati "kriva pitanja" i nailazilo bi na otpor, zanemarivanje, ušutkavanje i na kraju vjerovatno i izolaciju, kazne i osuđivanja raznih vrsta i to pogotovo ukoliko bi postalo "pre drsko" pitajući recimo zašto se baš mora istući sve ljude koji nisu Hrvati, a koji dođu u lokalni disco ili nešto od drugih "glupih pitanja" koja imaju "očit i logičan odgovor" onima koji žive tamo.

Dakle ni dijete rođeno sa 2 Lanca danas nema dovoljno feedbacka od društva za ono što ga zanima i ono što mu zapravo treba, nema pravilnog odgoja, nema kvalitetnog Inputa, nema dovoljno usmjeravanja na Ispravnu Stazu od društva da bi se razvilo u potencijalno realiziranu osobu i da bi imalo mnogo Razumijevanja, mnogo nade i mnogo Ljubavi za druge. Bez ovih baznih kvaliteta koje danas ljudi razvijaju tek nakon što shvate kako stvari baš i ne valjaju previše i kako "postulati" kojima ih roditelji, škola i upćenito okolina naučiše nemaju previše veze sa Istinom.

Dijete koje bi se rodilo sa 4 lanca u istoj bi se situaciji našlo i jedinu prednost koju bi imalo pred onim djetetom sa 2 lanca je što bi brže učilo pravu istinu jednom kada i AKO shvati da nešto "smrdi u državi Danskoj"

Ovo je zapravo jako lako objašnjivo sa "Lots of Hardware, but no good software around" jer onaj "software" koji i bi našli napravio bi samo "bad sectors on hard disc" a nekada se ti sektori uopće ne mogu popraviti već se moraju ili do kraja i ispočetka "format C:" ili kupiti novi "Hard disc".

Tako da, dok mi sa dva ili neki sa 3 Lanca ne promijenimo i uvjete i ponašanje/svijest okoline i dok ne počnemo udarati prave i čvrste temelje za dolazak nove 'korijenske' rase, a djeca sa 4 DNA lanca su tek početak i nagovještaj kakva bi ta rasa mogli biti, što je i trebala biti (i još je) naša prava zadaća, do tada oni neće imati mnogo od toga što nose u sebi.
Ovose dešava sada i moramo svi raditi na tome na bilo koji moguć način.

Ako je neka tema bolja za ovo od ove reci mi ime ili sama prebaci.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimečet stu 10, 2011 12:24 pm

A da li je moguće da se počnu rađati jednolančani ljudi (ako smo već s 4 deevoluirali na dva DNA lanca)?
Kakav onda to ima utjecaj na sposobnosti osobe?

BTW, Junk Dna je 96% sveukupne DNA
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimečet stu 10, 2011 12:55 pm

Einar pročitaj malo koncentriranije o čemu pišemo pa ćeš vidjeti ... (što više DNA lanaca to bolje)
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimečet stu 10, 2011 12:57 pm

znam, pa pitam, jel bilo ljudi s još manje lanaca?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimečet stu 10, 2011 1:10 pm

Od strane znanosti se ne spominje nikakva varijanta sa vise lanaca ali se spominje da bi taj Junk koji tvori veliki postotak sadasnjeg DNA mogao sadrzavati jako puno informacija pa kad bi se to otvorilo ne bi bilo ni potrebe za dodatnim lancima (kada bi oni bili moguci).
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimečet stu 10, 2011 2:05 pm

Spominje se ali ne na Wikipediji ili sličnim izvorima, Spominje se u studijama i ne znam zašto tvrdiš neke stvari kategorično Alpha ako nisi upoznata sa nečim, napisao da se spominje i 4 doktorske disertacije posvećene su tome, to što ih nema na wiki ne znači da ne postoje.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimečet stu 10, 2011 2:45 pm

Daj se skuliraj malo Kahali. Zbilja mi je neobicno da dozivljavas ljude tako osobno i tako negativno. Prije svega negativno. Rekla sam da se ne spominje i time nisam mislila na wikipediju. To naravno ne znaci da to ne postoji. Samo da se ne spominje. Isto kao i svemirci. Ima more dokaza (pa cak i ispred naseg nosa) da postoje ali sluzbeno se o tome ne prica i ne spominje se. Dapace, sluzbeni stav je da svemirci ne postoje tj. ne oni koji bi nas eventualno posjetili vec cisto kao hipotetska teorija temeljena na statistici protiv koje se tesko borit.

Dakle, da li se slazes sa mnom da se od strane znanosti ne spominje stvaranje novih lanaca? Da li je igdje ta vijest bila na prvim stranicama i u glavnim dnevnicima kao nesto revolucionarno (jer to bi bilo revolucionarno otkrice)? Da li je sluzbeni stav znanosti da to postoji i da li se to uci u skoli (upravo u ovom trenutku)? Postoje disertacije i o NDE i o reinkarnaciji pa to nije sluzbeno usvojeno.
Koji je fizioloski princip nastajanja novi lanaca, sto ih je prouzrocilo, kako je nastalo nesto iz niceg... Ovako ''iz neba'' bih rekla da u slucaju da to vec sad postoji nastalo je iz informacija skrivenih u onom junk-u.

Btw, ne ocekuj da cu prihvatiti nesto kao zdravo za gotovo samo zato jer si ti to rekao (ili bilo tko drugi da ne mislis da je osobno). Ne prihvacam ni vlastite misli i ideje na taj nacin. Stalno preispitivanje (mozemo to nazvati sumnjom, skepsom...kako hoces) je prisutno. Drugacije ne ide. Barem za mene.

Stoga, ne dozivljavaj osobno moja pitanja jer nisu pisana tonom niti s namjerom da te omalovaze ili bilo sta takvog. Samo pitam. Nista vise. Pitam tvoje misljenje ne stav. Stav si mozes zadrzat ali ti ne preporucam. Postujem tvoje misljenje ali ne postujem stavove previse. Ne ocekujem da netko uzme moje rijeci kao apsolutnu istinu pa sve i da jeste niti drugi mogu ocekivati da cu uzeti njihove rijeci i misli na taj nacin.

Jos nesto...to sto postoje te disertacije ne znace da je to istina. Ne kazem da ne postoje, ne kazem da nije istina ali ne kazem ni da jeste. Samo dozvoljavam.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimečet stu 10, 2011 3:09 pm

Što se tiče tih disertacija, vrlo rado bih ih pogledao, kao i neki moji kolege biolozi. Zanima me tko ih je napisao, iz kojeg je područja znanosti dotična osoba i s kojeg sveučilišta.
Ako imaš nešto detaljnije o tome, kahali, u svakom slučaju bi bilo dobro da nam kažeš.

Inače, znanost ne priznaje postojanje triple-helix DNA u smislu toga da dotični postoji kod ljudi ili kod životinja kao gradivni element. Ta hipoteza Watsona i Cricka bila je opovrgnuta proučavanjem DNA još u pedesetima. U nekim rijetkim istraživanjima regulacije gena provodi se dodavanje dijelova jedne zavojnice standardnom dvostrukom helixu da bi se nakratko oformio trostruki helix.
Međutim, daleko od toga da bi nešto što bi u biologiji posjedovalo trostruku zavojnicu uopće izgledalo kao čovjek ili kao životinja. Ne da ne bi izgledalo tako, nego bi to bila Zemlji totalno strano stvorenje kod kojeg nije moguće ni predvidjeti kako bi se ponašalo. Indigo, kristali i sva ostala napredna djeca nemaju veze s višestrukim lancima DNA već imaju veze s time koliko su senzibilni za neke stvari.
Junk DNA nije termin koji se danas koristi u znanosti za nekodirajuću DNA (onaj dio DNA čije dušične baze ne kodiraju aminokiseline). Kod čovjeka imamo oko 98% nekodirajuće DNA u genomu, ali ona i dalje igra neke bitne uloge kao što su regulacija ekspresije gena, uloga prekidača u ekspresiji gena, uloga promotora (pomagača u transkripciji gena) i dr.
Dakle, to nije smeće, to ima samo druge uloge. Pogrešno je konstatirati da bi neki napredni čovjek imao puno više kodirajuće DNA u odnosu na nekodirajuću jer mi to ne možemo znati.
Uglavnom, puno toga je ovdje rečeno što mislim da jednostavno nije točno pa sam morao reagirati.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimečet stu 10, 2011 3:20 pm

@MoW...koliko sam citala/cula, taj junk DNA nije doslovno junk nego se vecina njegove funkcije nije dekodirala. Iako se kaze kako je DNA dekodiran i dalje se priznaje postojanje dijela koji se cini kao da ne sluzi nicemu, a onda opet postavlja se pitanje zasto bi priroda odrzavala postojanje necega sto ne sluzi nicemu. Odgovor je da ne bi pa se onda postavlja predpostavka kako taj dio (nedekodirani) sluzi necem sto mi ne kuzimo.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimečet stu 10, 2011 3:27 pm

Današnje analize idu u prilog tome da su dobri dijelovi nekodirajuće DNA korisni. Hipoteza je i ta da su neki dijelovi te DNA zapravo bili korisni u prošlosti i da su dijelovi našeg evolucijskog nasljeđa koji nosimo svi sa sobom.
Nekodirajuća DNA je u svakom slučaju vrlo zanimljiva i stalno se tu nešto novo otkriva, stoga bi bilo bezrazložno o njoj govoriti kao o nečemu što nam ne treba i što je otpad. Zapravo je takav stav u prošlosti izazvao manjak interesa i odbojnost prema detaljnijem proučavanju funkcionalnosti nekodirajuće DNA što je vjerojatno pogodilo razvoj znanosti u tom smjeru. Danas se to prevladalo i stalno niču neki novi dijelovi DNA koji se pokazuju iz nekog razloga (ali ne-kodirajućeg) korisni. :)
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimečet stu 10, 2011 5:06 pm

Draga Alpha ja nemam ni jedan stav, to jest svaki stav koji imam privremen je i stalno ih mjenjam, stalno padaju u vodu i tsalno ponovo grade.. meni je cilj ići prema redukciji a ne expanziji u tome je razlika, redukcija ide k centru, a expanzija prema beskonačnim kombinacijama koje nemaju kraja kao veliko V koje ide iz srca prema van.
Jazz pianist koji nauči svirati na akademiji Jazz onda ga ode prvo u Getto zaboraviti da bi na kraju mogao svirati pravi Jazz, mora zaboraviti pravila da bi mogao kako treba improvizirati, a improvizcija je predgrađe Najsuptilnijeg dijela Imaginacije koji postoji, ta vrsta iMagincije je već polako uvod u stanje bez misli beskonačnih potencijala koje leži u naručju Svijesti i fine ne grube latencije.
Tako da se tu slažemo ako ih nemaš ni ti, samo što ti uporno postavljaš pitanja na koje daješ odgovor i znaš odgovore unaprijed, ono što pripisuješ meni na trenutak pripiši sebi i promotri sa strane.
Meni se neda voditi ovakve uopćene razgovore i zaključke tko je kakav po nekom apstraktnom dojmu koji netko stekne pa zato dalje ni neću sa tobom ulaziti u diskusije vakve vrste jer se gubi mnogo vremena i nepotrebno odlazimo u Um-ne prepirke, a Um je Ego...
Ne znam odakle si zaključila iz mog posta kako sam ja negativan .. ja sam to napisao baš onako kako i zvuči i piše: "ne znam zašto uskačeš u zaključke u temi u koju nisi upućena i zašto si sigurna da nešto nije naučno usvojeno?"
To sam napisao jer sam tako mislip ne zato da te onalovažim .. to što ti stječeš takav dojam prilično često nije moja krivica niti moje da brinem.
Ni ja nemam ništa protiv tebe, ali ponekad se umorim od same pomisli da će na nekoj temi umjesto zdravog nadopunjavanja i konstruktivne rasprave biti više postova mog opravdavanje tebi.




Nije istina da se zanost ne koristi ili barem nije koristila terminom "junk DNA" ali sada je mislim zovu "mystery DNA" ili nešto slično, takodjer sam možda napisao na krivi način jer se čini kao da su u pitanju zasebni lanci, iako nisam nigdje napisao zasebni, ali sam rekao 3 i 4 DNA lanca.
Ovdje nisam mislio kako su ti lanci negdje drugdje i odvojeni, nego sam mislio na one lance kojima znanstvaenici nisu pridavali važnost jer se ti lanci nisu činili kao da su kodirani za stvaranje Proteina pa ih nisu smatrali bitnim, ali su odnedavno u istraživanjima
(koja su bila objavljivanja po znanstvenim almanasima da Alpha, iako to uopće nije mjerilo dali je oficijelna znanost nečega svijesna i jeli nešto usvojila. Udžbenici koje spominješ kada bi samo pokušali pratiti razvoj znanosti mjenjali bi se svake godine ili dvije po broju bitnih novih usvojenih teorija i netko tko upiše fakultet nakon dvije godine bi ga trebao u pravilu upisati ispočetka ako se uzme u obzir što se u medjuvremenu otkrilo)
shvatili koliko su neophodni i bitni i kako se pojavljuju takvi isti lanci isto kodirani i u Ribi i u psu, štakoru .... Ovi se dakle lanci ni u kom slučaju nebi smjeli ni modificirati i danas se smatraju "jako važnim"
Ono o čemu ja govorim nije taj kod niti taj lanac ili ako si već biolog pa moram govoriti drugačije taj 'dio lanca', nego onaj lanac koji je Unikatan za Čovjeka i niti za jednu drugu životinju.
Da se taj lanac koji je unikatan za nas nije "pojavio" tj. vrlo vjerovatno od nečije strane namjerno modificirao kod ranih humanoidnih Primata (koji su već postojali i koji su normalno evoluirali od "majke Zemlje", ali su imali samo osnovne znanja i 'funkcije' za preživljavanje specifične za lijevu stranu mozga) bili bi i dalje na nivou životinje.
Osim ovog modificiranog unikatnog lanca samo prisutnog kod čovjeka ja govorim 3 druga koja se razvijaju odnosno koja su specifična samo za djecu kod kojih su jedino "aktivni" a kod nas nisu niakda bila.
Takodjer Indigo djeca i ostala imaju veze sa DNA ali ne u ovom kontextu lanaca nego u jednom drugom... a Emotivnost nije čak ni najčešća osobina te djece, već i agresivnost, depresija, telepatija, AD&d poremećaj, bipolarnost, i tada tek emotivnost i senzibilnost na razne stvari i ako nema "sofware-a ni ne treba im takav "hardware" i nisam ni u čemu pogriješio što sam napisao ali kako nisam znao da imamo biologa pisao sam da bi si ljudi mogli nekako to predstaviti jer da uopće i malo uđemo u DNA priču koju si spomenuo onda bi ja tebe piotao zašto spominješ Enzime koji "režu" DNA helix kada ja nigdje nisam ni spomenuo rotiranje niti sam mislio na sekcije dna lanaca te vrste, ali pisat ću o ovome ako želiš na temi koja nije Reiki pa me tamo možeš ispravljati)
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimečet stu 10, 2011 5:07 pm

Kahali je napisao/la:
Ako je neka tema bolja za ovo od ove reci mi ime ili sama prebaci.

Možda bi se mogla uklopiti u <Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)>
Samo nek budu slične stvari na jednom mjestu, da ne bi lovali info. svuda po forumu, per favore zubo

Naravno neka moderatori odluče što i kako ...
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimečet stu 10, 2011 5:09 pm

Uh, umlri me ovo,
neću nastavljati ovdje sa DNA natezanjem pa ako dakle želiš otvori temu pa možemo tamo.
Ovdje počeh sa Reikiem kojeg bi volio da se ljudi klone (iako radi) pa bih volio i d pročitaju nešto o tome obje strane od onih koji ga brane i hvale i od onih koji ga baš i ne hvale.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimečet stu 10, 2011 5:13 pm

Konkretno sam mislila na post koji sam citirala (rečenicu iz njega)... a DNA može dobiti i novi prostor.

P.S. molim da se i ovaj moj off ovde obriše ...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimečet stu 10, 2011 6:37 pm

Zar nije glavna uloga tih preostalih(vecina postotka DNK-a lanca) medjusobna komunikacija izmedju Dnk-a (i samim tim izmedju svih celija u tjelu) uz pomoc bio-fotona ?

na taj nacin bi tjelo naprjednog jogija bilo pretvoreno u svjetlost(i druge spektre el.magn/talasa) u smislu da je postignuta najoptimalnija komunikacija i sklad izmedju svake celije,i one rade kao Jedan sistem,kao Jedno,cak bih se usudio reci da takav jogi(npr Babaji) u odredjenim stanjima svjesti moze pretvoriti tjelo u raznorazne "paradokse" iz moderne kvantne fizike,npr postizanje stanja da se sve te celije i atomi ponasaju kao jedan atom,kao jedno kvantno stanje i da onda iz tog osnovnog stanja prozivodi bilo koja druga stanja(nesto kao Boze-Ajnstajnov kondenzat i slicne fore)....Tu onda dolazimo do zivljenja od unutrasnje svjetlosti(velik broj svetaca je tako zivjelo,bez uzimanja hrane,cak i bez solarne joge) i slicne fore....

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimepet stu 11, 2011 1:00 pm

@Lyra...neka stoji sada ovdje jer bi bilo tesko isjeckati a da i dalje ima logicni slijed postova (to se sve izmjesa obzirom na datume i vrijeme pisanja). Nije nuzno da se neke teme drzimo 100% vremena, digresije su uvijek prisutne. No, svakako se moze otvoriti nova tema pa da se tamo pise detaljnije :)

@MoW...znam za tu hipotezu da su neki djelovi zaostali od prije. Slicno kao slijepo crijevo. A onda opet i za slijepo crijevo sada kazu da ima bit nije ostatak od prije. Mislim da se prije radi o djelovima ciju funkciju ne razumijemo pa ju niti ne vidimo.

@Primitive...ne zna se za sto sluze djelovi lanca. Mislim, generalno se malo zna o ljudskom tijelu holisticki gledano. Ovo sto pises dalje je cista predpostavka. Znamo za neke pojave ili kako ti kazes parodokse ali ne znamo kako se to fizioloski ostvaruje...mozemo samo nagadjati kao sto i radimo :)
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimesub stu 19, 2011 1:10 pm

@Kahali, kažeš da je bolje koristiti Reiki na sebi nego na drugima, zbog negativnog bumeranga. Ako Reikist ne zna od kuda uzima energiju, kuda ona odlazi, i u kom obliku se vraća, zar nije onda opasno primjenjivati ga i na sebi?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitimesub stu 19, 2011 8:57 pm

Nisam baš čitao što je Kahali rekao, no i meni se čini da je ponekad loše raditi Reiki na drugima. Ljudi kreću od pogrešne premise da je bolest nešto loše i da je dobro ako se nekoga izliječi. To ne mora biti uvijek tako, bolest je doista teška, ali u tom stanju se može puno toga naučiti. Mnogi ljudi izabiru biti bolesni, naravno ne rade to svjesno, no to i nije važno. Zato je velika razlika raditi Reiki na sebi i na drugima. Kad radimo na sebi, tada se mi sami trudimo izliječiti, a kad radimo na drugome tada se taj drugi uopće ne trudi, on je pasivan, a radi se o njemu. Pa ako baš želi biti zdrav, nek se sam potrudi. Naravno to mnogi Reikisti iskorištavaju pa kažu, ja ću takvoj osobi naplatiti, pa kad se već ne želi potruditi oko sebe, nek onda platiti meni, a ja ću ga izliječiti. Eh tu onda dobije odnos ovisnosti i u konačnici nitko nije zadovoljan, a frustracije i bolest ostaju.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Reiki - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Reiki   Reiki - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Reiki
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: