Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sekte protivnici religije

Go down 
+2
Svjetloisjena
Groinx
6 posters
Autor/icaPoruka
Groinx
Riba
Groinx


Male
Virgo Goat
Broj postova : 104
Age : 32
Registration date : 07.05.2008

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimepet vel 13, 2009 7:11 pm

Što je to sekta? U što vjeruju pripadnici sekte? Zašto su postale u 21. stoljeću problem religijama?

Riječ sekta dolazi od latinske riječi sequi što znači slijediti. Taj recimo fenomen sekti je prethistorijski već od prvih stoljeća kršćanstva. Prema definiciji sekta bi trebala biti skupina ljudi koja slijedi načela svoga vođe ili gurua. Kako u 20. stoljeću pa tako i u 21. stoljeću broj sekti se povećao, glavi problem u tome je što slabe velike religije i zbog socijalnog i društvenog problema pojedinca. Danas imamo velik broj sekti realijanci, davidijanci, Sunčev hram, Hram naroda, Aum, sotonisti, Vitezovi zlatnog lotosa, Scijentološka crkva, Jehovini svjedoci i ostali.

U Teksasu 1993. godine u tvrđavi Waco u kojoj su se 7 tjedana okupljali pripadnici davidijanske sekte vođa David Koresch zajedno sa svojih 95 učenika počinio je samoubojstvo. Tu sektu je 1934.godine osnovao Viktor Hutev bugarski imigrant, a sekta je propagirala smak Svijeta i pozivala je ljude da joj se pridruže u iščekivanju smaka. Zadnji je vođa bio Koresch koji se predstavljao pred svojim učenicima kao „Janje“ o kojem govori Otkrivenje sv. Ivana, imao je potpunu kontrolu nad svojim sljedbenicima pogotovo ženama koje je seksualno iskorištavao.
Druga slična sekta tj. Hram naroda čiji je vođa bio Jim Jones gdje se sa svojim učenicima otrovao u džungli u Gvajani.
Sekta Aum je u tokijskoj podzemnoj željeznici 1995. godine ispustili plin Sarinom i tako ubili jedanaest osoba a ranili 5000. Njihova sekta brojala je oko 40 000 pristaša diljem svijeta, poslije atentata u podzemnoj željeznici njihov vođa je osuđen na smrt.
Najpoznatija ufološka sekta jesu realijanci čiji je vođa Claude Vorilhon koji se hvali kako su mu vanzemaljci pokazali u svome laboratoriju kako su stvorili ljudsku rasu. Oni 24-sata prakticiraju meditaciju koja im omogućuje da dožive „kozmički orgazam kako bi se pripremili na dolazak svojih spasitelja Elohima, tj . vanzemaljaca koji bi ih trebali spasiti kada dođe smak svijeta.
Scijentološka crkva čiji je osnivač Ron Hubbard, a osnovana je 50-ih godina prošlog stoljeća.Vjeruju da je čovjek besmrtno biće čija se duša stalno reinkarnira. Imaju svoje hramove u kojima prakticiraju obred inicijacije. U SAD-u je priznata kao religija, u Francuskoj kao sekta, a u Hrvatskoj, Nizozemskoj, Aziji, Australiji kao dobrotvorna vjerska organizacija. Poznati pripadnici scijentološke crkve su John Travolta, Will Smith i Tom Cruise.
Jehovini svjedoci o njima se nema šta puno govoriti vjerujem da većina zna tko su i što su, vjeruju da kada dođe kraj vremena da će spas biti omogućeno samo jehovcima kojih bi trebalo biti 144000.

Sekte svojim članovima masovno oduzimaju novac kako bi obogatili svog vođu, tako što skupo naplaćuju svojim učenicima tečajeve, djela svog temelja i ostale pizdarije.
A realijanci prikupljaju novac za izgradnju divovskog veleposlanstva da jednog dana ugoste svemirce koji su nas prema njihovom vjerovanju stvorili.
O zaradi sekte tako i govori Ron Hubbard „ako doista želite zaraditi milijun dolara, a ne više biti zaposlenik za pet centa po retku, najbolje bi bilo osnovati crkvu.

Zaključak je da nas sekte svojim propovijedanjem žele odvojiti od religije, isprat nam mozak, manipulirati nama i uzeti nam sve što imamo ili smo imali.

Evo dva članka iz novina
Suicidom do statusa Sotonina pobošnika i Ispovijest bivše članice sekte

E da malo sam mjenjao stvari po blogu tako da ako hočete viditi prethodne postove imate ih na desnoj strani.

evo ovo je copy-paste s mog bloga http://azazielovblog.blog.hr/
ima dosta zanimljivih stvari pa pogledajte
pozz
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimepet vel 13, 2009 9:28 pm

Hvala, Groinx, ovo je dobar pregled nekoliko najpoznatijih sekti. Vođe sekti često zlorabe povjerenje svojih sljedbenika, tim više što su sljedbenioci često ljudi koji nisu u stanju samostalno razmšljati i odlučivati pa su zato i skloni prikloniti se ovakvim "jakim" ličnostima.

No ne treba zaboraviti da su i neke religije poput kršćanstva u početku bile sekte, a kasnije su se unutar njih oblikovale nove sekte koje jesu ili nisu bile prihvaćene...
[Vrh] Go down
Casper
Dinosaur
Casper


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 305
Age : 46
Location : Croatia
Registration date : 10.02.2009

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimepet vel 13, 2009 11:39 pm

No u svim kršćanskim crkvama je zajedničko da naučavaju Bibliju i imaju dosta zajedničkih mišljenja iako su se i podjelili zbog nekih mišljenja. Ja ih ne bi nazvao sektama nego kršćanskim vjerskim zajednicam.

realijanci, davidijanci, Sunčev hram, Hram naroda, Aum, sotonisti, Vitezovi zlatnog lotosa, Scijentološka crkva .... naučavaju nešto što se kosi s bilo kojom drugom svjetskom religijom za mene su to sekte.
[Vrh] Go down
Groinx
Riba
Groinx


Male
Virgo Goat
Broj postova : 104
Age : 32
Registration date : 07.05.2008

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimesub vel 14, 2009 3:15 am

http://hr.wikipedia.org/wiki/Jehovini_svjedoci
evo više o jehovcima

ne znam ovo što ovi sektaši slijede veću budalu od samog sebe nema mi nikakvog smisla

najjači su mi oni u Rusiji što su očekivali smak svjeta pa su kopali bunker pod zemljom kako bi jedini preživjeli i počeli s novim svjetom a vođa im se nazvao prorokom
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimesub vel 14, 2009 9:46 am

Casper je napisao/la:
No u svim kršćanskim crkvama je zajedničko da naučavaju Bibliju i imaju dosta zajedničkih mišljenja iako su se i podjelili zbog nekih mišljenja. Ja ih ne bi nazvao sektama nego kršćanskim vjerskim zajednicam.

realijanci, davidijanci, Sunčev hram, Hram naroda, Aum, sotonisti, Vitezovi zlatnog lotosa, Scijentološka crkva .... naučavaju nešto što se kosi s bilo kojom drugom svjetskom religijom za mene su to sekte.

Imaš pravo, ali ima i onih koje su od samog početka progonjene od Crkve, poput Manihejaca i Adamita (ne pada mi trenutno nijedna druga na pamet, ali bilo ih je)
[Vrh] Go down
Casper
Dinosaur
Casper


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 305
Age : 46
Location : Croatia
Registration date : 10.02.2009

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimesub vel 14, 2009 4:49 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Casper je napisao/la:
No u svim kršćanskim crkvama je zajedničko da naučavaju Bibliju i imaju dosta zajedničkih mišljenja iako su se i podjelili zbog nekih mišljenja. Ja ih ne bi nazvao sektama nego kršćanskim vjerskim zajednicam.

realijanci, davidijanci, Sunčev hram, Hram naroda, Aum, sotonisti, Vitezovi zlatnog lotosa, Scijentološka crkva .... naučavaju nešto što se kosi s bilo kojom drugom svjetskom religijom za mene su to sekte.

Imaš pravo, ali ima i onih koje su od samog početka progonjene od Crkve, poput Manihejaca i Adamita (ne pada mi trenutno nijedna druga na pamet, ali bilo ih je)
katari ili bogumili i valdenezi evo nekih sam se ja sjetio
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimesub vel 14, 2009 6:15 pm

U ove je, osim možda u adamite, bio uključen vrlo velik broj ljudi vjernika i njihovo zatiranje je bilo vrlo nasilno.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimesub svi 09, 2009 5:07 pm

sekte su naziv za zajednice s druge strane- ne sljedbenika, za svaku zajednicu gdje večina ljudi sljedi jednu ideologiju može se reči da je sekta - ne mojte me krivo shvatiti to je napisano u pozitivnom smislu
jedini problemi su iskorištavanje...
zašto se stvaraju u današnje vrijeme?
jer od svoje vlastite religije ne dobivaju ono što trebaju, pa jako lagano mogu krenuti za nekim tko im daje bolje uvijete, slične oblike svjetonazora...
kad se ulazi u takvu zajednicu stvari se mogu kretati na dvije strane
- ispiranje mozga potom sljedi iskorištavanje
- normalno funkcijoniranje u određenim pravilima

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimesub svi 09, 2009 10:16 pm

Groinx je napisao/la:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Jehovini_svjedoci
evo više o jehovcima

ne znam ovo što ovi sektaši slijede veću budalu od samog sebe nema mi nikakvog smisla

najjači su mi oni u Rusiji što su očekivali smak svjeta pa su kopali bunker pod zemljom kako bi jedini preživjeli i počeli s novim svjetom a vođa im se nazvao prorokom
slazem se s tobom mene gnjave svaki dan pa ih samo poslusam i odem sada sam pocela izbjegavati ih sto vise :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimened svi 10, 2009 10:51 am

@Gea, mislim da sekta u današnjem smislu riječi, dakle kako se ta riječ koristi i kako se kroz povijest koristila, ne označava nešto pozitivno nego se obično koristi kako bi se imenovala grupa otpadnika od neke institucionalizirane religije koja je obično predvođena karizmatskim vođom kojeg se slijepo sluša i kojemu se svi sljedbenici pokoravaju bez prigovora bilo koje vrste. Naravno da se svaka sekta može razviti u religiju i tako postati šire društveno prihvaćena. I kršćanstvo se u početku sastojalo od određenog broja sekti koje su na svoj način tumačile Isusove riječi i njegovu povezanost sa Starim zavjetom i židovskom tradicijom, no na kraju su prevvladale dvije ili tri i spojike se i postale religijom pa su oni koji su se od službenog toka odvajali također proglašavani sektašima i otpadnicima - kao recimo Luther koji je od bijesnog otpadnika koji ogorčeno zakucava svoje teze na crkvena vrata postao utemeljitelj nove grane kršćanstva koju danas više nitko ne osporava. I tako se stvari razvijaju kroz povijest. Ali naziv sekta ne označava nešto pozitivno, naziv više govori o onima koji ga rabe nego o onima koji su njime označeni, ako se kuži što želim reći :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimened svi 10, 2009 3:35 pm

Što se mene tiče, sekta je za ljude koji ne znaju sami naći svoj smisao ili vjerovanje, pa se prikrpaju drugima koji im to odrede umjesto njih samih, pa na taj način dobe nešto za vjerovati i u čemu traže smisao ili ga nađu.

Naravno ima i istomišljenika sa nekom sektom koji se slaže sa svime što sekta vjeruje, pa se iz tog razloga učlani. A koji je uopće smisao sekte, da okupi istomišljenike? Meni je to više reklamiranje vlastite vjere nego neki plemeniti cilj okupljanja istomišljenika.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimened svi 10, 2009 3:50 pm

Pa za sektu ne mora nitko znati osim istomišljenika koji se ponekad vrlo pažljivo i promišljeno vrbuju. Nije reklama, ali često jest cilj sekte financijsko iskorištavanje istomišljenika od strane vođe. Istomišljenici obično moraju pristati na potpunu pokornost vođi, dati mu imovinu, raditi za njega, pružati mu i druge usluge ako zatraži, recimo seksualne. Sve u svemu gadno i nije ni čudo što je pojam sekta dobio negativan predznak.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimened svi 10, 2009 4:07 pm

Vjerujem da ima i poštenih sekta, ali opet ne vidim smisao da se netko prikloni sekti, samo zato da se ne osjeća strano u svijetu i da bude među istomišljenicima?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimened svi 10, 2009 4:14 pm

Poštene sekte ne nazivaju se dugo sektama. Sekta i sektaštvo su pogrdni izrazi.

Kako ne vidiš smisao kad si im sam u gornjoj rečenici dao smisao koji bih ja tražila pišući cijeli odlomak? Ne žele se osjećati strano i žele biti s istomišljenicima. A radi se o ljudima vrlo uskog pogleda na život, nisu to velikodušni ljudi širokog pogleda na svijet, oni nemaju što tražiti u jednoumlju i kad bi se pridružili nekoj sekti učinili bi to isključivo zato da pomognu da se probije jer su u njoj uočili potencijal za nešto dobro ili barem veliko :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimened svi 10, 2009 5:11 pm

Vidim smisao, samo problem jest da to za mene nije smisao, nego strah i nesigurnost. To da imaju jednostavan i uski pogled na svijet oko sebe, rekao bih da je jako blizu istine.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimened svi 10, 2009 9:29 pm

osamljenost je veliki problem u današnjem tehnološkom svijetu, zar je onda tako srašno nalči grupu koja ti kao mala zajednica pruža potporu i sigurnost koju inače nemaš?

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimened svi 10, 2009 10:26 pm

Nije strašno, ne govorimo ovdje o planinarskim društvima, amaterskim sportskim klubovima, pa ni o lovačkim društvima ili pojedinim skupinama i zajednicama koje egzistiraju uz postojeće institucije raznih religija. I nikome nije žao što je netko našao potporu u životu, sve dok ga ta potpora ne počne žestoko iskorištavati. O tome smo gore pisali, ili se varam?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimened svi 10, 2009 10:53 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Nije strašno, ne govorimo ovdje o planinarskim društvima, amaterskim sportskim klubovima, pa ni o lovačkim društvima ili pojedinim skupinama i zajednicama koje egzistiraju uz postojeće institucije raznih religija. I nikome nije žao što je netko našao potporu u životu, sve dok ga ta potpora ne počne žestoko iskorištavati. O tome smo gore pisali, ili se varam?

Ne varaš se, pričamo isključivo o sektama, ne o nekim grupama izviđača. zubo
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimepon svi 11, 2009 12:25 am

ja znam svoje vjerovanje za njega mi netrebaju nikakve sekte :D
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimeuto svi 12, 2009 1:18 am

ma mislila sam na na slabe ljude žedne duhovnosti i vjerovanja u nešto - jer iskreno izviđači ti i nisu neka potpora i uz njih se možeš osjećati kao stranac i to gore nego u punom tranvaju neznanaca - , a s druge strane kasnije se uvijek moraš vratiti doma u ono od čega si htio pobjeći, a kod sekti to nije slučaj

u sektama je mnogo osoba razočaranih u kršćanskog boga, frustriranih i napuštenih ljudi koji se okreću tradicijama kulta kako bi zadovoljili neraščišćene stvari same sa sobom.

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimeuto svi 12, 2009 9:43 am

To da. Ali odgovorila sam zbog prve rečenice koju si gore napisala i pitaš zar je tako strašno naći potporu... Može biti i te kako strašno ako se upadne u sektu gdje se ljude iskorištava, ponekad dovodi i do samoubojstva, a ti si mlad ili vrlo nesiguran čovjek koji traži potporu, a takvih ljudi koji traže potporu ima danas više nego ikada, onda se razvije psihička ovisnost o vođi sekte, eventualno i o sekti samoj, to zna biti početak velikih problema za pojedinca, ali i za društvo ako se takve ovisne članove pošalje na neki prljavi posao tipa prosjačenja, krađa i slično, a bilo je toga. Ponavljam, ako se radi o pozitivnom okupljanju koje ne šteti nikome a pojedincu koristi, samo će ih izravni protivnici, ukoliko ih ima, prozvati sektom.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimeuto svi 12, 2009 3:42 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
To da. Ali odgovorila sam zbog prve rečenice koju si gore napisala i pitaš zar je tako strašno naći potporu... Može biti i te kako strašno ako se upadne u sektu gdje se ljude iskorištava, ponekad dovodi i do samoubojstva, a ti si mlad ili vrlo nesiguran čovjek koji traži potporu, a takvih ljudi koji traže potporu ima danas više nego ikada, onda se razvije psihička ovisnost o vođi sekte, eventualno i o sekti samoj, to zna biti početak velikih problema za pojedinca, ali i za društvo ako se takve ovisne članove pošalje na neki prljavi posao tipa prosjačenja, krađa i slično, a bilo je toga. Ponavljam, ako se radi o pozitivnom okupljanju koje ne šteti nikome a pojedincu koristi, samo će ih izravni protivnici, ukoliko ih ima, prozvati sektom.
to je istina SiS
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitimečet svi 14, 2009 7:00 pm

nije to baš istina i Wiccu su proglasili sektom, a da ne kažem da to još uvijek uskogrudni ljudi misle ...

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sekte protivnici religije Empty
PostajNaslov: Re: Sekte protivnici religije   Sekte protivnici religije Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sekte protivnici religije
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Da li su religije izmisljene za zlouporabu ljudske energije?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: