Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 praksa

Go down 
+5
Alpha
Legionar
gloria_g
Svjetloisjena
floridana
9 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 42
Registration date : 21.11.2008

praksa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: praksa   praksa - Page 2 Icon_minitimepet oľu 20, 2009 6:20 pm

Netko jednom reče: "Ako nešto znaš, a ne primjenjuješ to u praksi i dijeliš s drugima - kao da ne znaš!" Tako je i sa duhovnošću. Ako dosegneš određeni nivo duhovnih spoznaja, a te spoznaje ne primjenjuješ u praksi u pozitivne svrhe, kao da nisi spoznao ništa. To se odnosi i na večinu u RKC, puno znaju, a malo toga čine u svakodnevnoj pomoči ljudima. Postolji pojam temeljita dobrota, ali to već prelazi u neke druge teme.
[Vrh] Go down
Mystica
Višestanični organizam



Male
Taurus Goat
Broj postova : 51
Age : 44
Registration date : 27.05.2009

praksa - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: praksa   praksa - Page 2 Icon_minitimečet svi 28, 2009 12:27 am

floridana je napisao/la:
puno ljudi se prodaju za nekakve duhovnjake; načitani, izmeditirani, namoljeni, naklečeni itd. a kad tu istu duhovnost treba primjeniti u praksi onda vidiš da oni i nisu baš puno naučili. dobro je pročitati, dobro je znati ali još bolje to primjenitii.
da se vratim onim malim svakodnevnim stvarima, sitnicama, a to je pomaganje ljudima kojima je pomoć potrebna. koliko smo spremni pomoći potrebitima?
recimo....stoji poluslijepa baka na pločniku i pokušava prijeći cestu. najbanalniji primjer. vi ste u žurbi naravno. pomišljate li joj pomoći iako znate da će vam to oduzeti dragocijeno vrijeme a možda će i šef vikati na vas ili razmišljate u stilu pa neka se netko drugi pobrine jer to nije moja briga?
prepoznajete li odmah takve situacije koje se nude ili ih tek kasnije procesuirate? javlja li vam se griža savjeti kad promašite ponuđeno?

Ja se ne prodajem pod duhovnjaka pa prema tome ne može me nitko ni kritizirat. To šta me ljudi tako doživljavaju ( da sam duhovan ) , to je njihov problem.
[Vrh] Go down
 
praksa
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Talent i praksa - odabir zanimanja ili hobby-a

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: