Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...   sri vel 18, 2009 1:41 pm

Desetak minuta prije ponoći, u utorak, snježna vijavica je u samo nekoliko trenutaka zabijelila Zadar. Gust snijeg nošen jakim vjetrom padao je nekoliko sati. Prema službenim podacima, napadalo ga je oko 6 cm, dok u nekim dijelovima grada građani javljaju i od 20 do 30 cm snijega. Dalmatincima, nenaviklima na takve vremenske prilike, snijeg je ipak najviše poteškoća pričinio u prometu, pa u srijedu mnogi kasne na posao. I Hitna je imala 5-6 intervencija zbog lomova i uganuća.
Cestarske službe čitavu noć čiste glavne gradske prometnice, dok se po sporednim uličicama vozači probijaju kako znaju i umiju. No neki su ipak uživali u snježnim radostima. Na Morskim orguljama i Pozdravu suncu mlađi su se Zadrani okupili tijekom noći gdje su se grudali, a nije im bilo teško napraviti ni snjegovića. Zbog snijega i vjetra od srijede ujutro se ne može automobilima preko Velebita. Za sav je promet zatvorena autocesta A1 od Sv. Roka do Posedarja, kao i državna cesta Zaton Obrovački - Gračac. Zbog nestanka struje u tunelu Dubrave, na A 1 zatvorena je i dionica autoceste između čvorova Vrpolje i Prgomet.
Velika snježna mećava zahvatila je u utorak kasno navečer i Liku. Za kratko vrijeme napadalo je 20 do 30 centimetara snijega. Snijeg je u srijedu ujutro zabijelio i Split i otoke Brač, Hvar i Šoltu. (IZVOR)

Ovaj clanak sam stavila jer mi se jako svidio naslov...naime...kaze...Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...kao od Planete face ...a to je prakticki i istina... Uvjeti su ocajni. Sve je zaledjeno. Pao snijeg, zapuhala bura i sad imamo centimetar leda na cestama...pa ti vozi... Potpuno i apsolutno smo nepripremljeni za ovakve stvari. Znalo se da ce pasti, a opet... Jedino me tjesi sto i Zagreb kad padne prvi snijeg zablokira...to me uvijek fasciniralo kako se sve zaustavi tada...ono, kao da im je to prvi snijeg koji vide u zivotu...a onda se naviknes da je to tako i eto...pa onda lakse pojmim i ove moje Dalmose kad ne znaju gdje im je glava cim zabijeli...

Evo jedna lijepa slika Zadra...ekipa na Pozdravu Suncu...takodje skinuta sa gore spomenutog linka...

Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27939
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...   sri vel 18, 2009 1:58 pm

je...ludilo je zubi
nema škole, nema kruha, sva dica su vani, babe ne izlaze, sve je blokiralo. baš to volem.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...   sri vel 18, 2009 2:25 pm

Ja na poslu. Okovalo al sam se uspjela dokopat firme...a kako cu nazad...pojma nemam... Da ne spominjem kako mi se cini da nista od treninga veceras tuzni

Majmun

Male
Virgo Broj postova : 1134
Registration date : 18.03.2014

PostajNaslov: Re: Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...   pet stu 11, 2016 1:12 am

jedini snijeg koji je zameo moju dalmaciju je bio 1929 i 2012 tad se snijeg zadržao 7 dana ili više s temp o ili minus 1 gun ne volim snijeg nikako,
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male
Capricorn Broj postova : 944
Registration date : 07.10.2015

PostajNaslov: Re: Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...   pet stu 11, 2016 11:59 am

waldox je napisao/la:
jedini snijeg koji je zameo moju dalmaciju je bio 1929 i 2012 tad se snijeg zadržao 7 dana ili više s temp o ili minus 1 gun ne volim snijeg nikako,
floridana je napisao/la:
je...ludilo je zubi
nema škole, nema kruha, sva dica su vani, babe ne izlaze, sve je blokiralo. baš to volem.
baš mi zvuči cool :D
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male
Virgo Broj postova : 1134
Registration date : 18.03.2014

PostajNaslov: Re: Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...   pet stu 11, 2016 12:54 pm

da snijeg je u veljači 2012 bio 7 dana i 7 dana iza toga led, no iskopao sam da je te 1929 bila temp u dalmaciji minus 10 snijeg mjesec dana bio face
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...   Today at 3:00 am

[Vrh] Go down

Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Snijeg i psihotično smijanje!
» PURGERIMA PRVI SNIJEG
» Rukavice za snijeg