Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Najbizarnije sudske tuzbe

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Najbizarnije sudske tuzbe   sri vel 18, 2009 1:58 pm

Najbizarnije sudske tužbe predstavljene su na godišnjoj dodjeli Stella Awardsa, nagrade koja se dodjeljuje upravo takvim slučajevima.

Ova nagrada gleda s ''osmijehom'' na civilne tužbe koje koštaju preko 247 milijardi dolara godišnje, što bi bilo 825 dolara po osobi.

Nagrada je dobila ime po Stelli Liebeck iz Albuquerquea (New Mexico) kojoj je McDonald's morao isplatiti 2,86 milijuna dolara nakon što se opekla prevrućom kavom.

Među slučajevima koji su se našli u konkurenciji ove godine bio je i odvjetnik iz Washingtona koji traži odštetu od 65 milijuna dolara od vlasnika kemijske čistionice koji je izgubio njegove hlače i time mu uzrokovao ''duševnu bol i nelagodu''.

A jedna djevojka iz Philadelphije tuži restoran jer se poskliznula na piće koje je sama prolila i slomila trticu.

Nagradu je prije sedam godina u Kaliforniji uspostavio izdavač i kolumnist Randy Cassingham.

Među najbizarnijim slučajevima nalazi se i onaj Merv Grazinski iz Oklahome koja je dobila odštetu od 1,75 milijuna dolara nakon što je tužila proizvođača kampera jer je doživjela prometnu nesreću dok je vozeći brzinom od 112 km/h pravila sendvič. Njen argument je bio taj da su u uputama za upotrebu zaboravili navesti da za vrijeme vožnje ruke treba držati na volanu.

Kara Walton iz Claymonta (Delaware) tužila je tako vlasnika noćnog kluba u koji se pokušala potajno uvući kroz prozor u WC-u jer je pri tome pala i ostala bez dva zuba, čime je zaradila 12.000 dolara.

No to nije sve, jedan provalnik dobio je odštetu od svojih potencijalnih žrtava jer je osam dana bio zaglavljen u njihovoj garaži.

Jedna gospođa tužila je vlasnika trgovine jer je u njoj zapela za klinca koji je trčkarao okolo i slomila gležanj – klinac je bio njen sin. (Izvor)

I sad...kako je moguce da oni dobiju ovakve parnice? Kako je moguce da zena pravi sendvic i vozi i jos dobije odstetu na osnov argumenta da ne pise da treba drzati volan za vrijeme voznje...umjesto da joj oduzmu vozacku do kraja zivota...
Ne kuzim ih... 8)

Višestanični organizam

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 92
Registration date : 14.01.2009

PostajNaslov: Re: Najbizarnije sudske tuzbe   sri tra 15, 2009 11:59 am

Dobrodošli u Ameriku. TO je sve što mogu reć. I mislim da ovakve stvari govore o tome koliko Amerikanci (čast iznimkama) stvarno imaju mozga - NOT.
[Vrh] Go down
josip21
banned

Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Registration date : 15.12.2008

PostajNaslov: Re: Najbizarnije sudske tuzbe   sri tra 15, 2009 6:09 pm

ja isto mislim da sve ovo i nije istina.....bas i ne vjerujem puno u sve ovo mora da je ovo preneseno iz nekih zutih novina....cisto zutilo.....
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male
Scorpio Broj postova : 2443
Registration date : 24.05.2009

PostajNaslov: Re: Najbizarnije sudske tuzbe   sri lip 03, 2009 12:43 pm

sve je ovo moguce, dogovoris se sa sudijom itd.. pola pola i naravno dobijas :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Najbizarnije sudske tuzbe   sri lip 03, 2009 2:19 pm

Vidi se da je nekima novac važniji od mozga, to jest morala zubi

Ona skrivi nesreću i brani se da nije pisalo da mora imati ruke na volanu? Da sam sudac, rekao bih joj: ''Je li pisalo da nije preporučljivo skočiti sa zgrade i slagati sendvič jer bi se sve moglo rastepsti? Ne? Zašto onda niste skočili sa zgrade? Brže biste stigli dolje, a usput bi slagali i sendvič.''
Da mi nudi mito da presudim u njenu korist, još bi ju i u zatvor puknuo zbog pokušaja varanja :8

Tuži restoran jer je prolijala piće i poskliznula se na njega? A da je doletjela bomba u restoran, i onda bi tužila restoran za odštetu? Malo morala ne bi škodilo.

Dobila skoro 3 milje jer se spekla na kavu? Ja bi joj reko neka mi pokaže lokal gdje se servira hladna kava.

Provalnik dobio odštetu jer je ostao zaglavljen? Super, idem opljačkati tog provalnika, namjerno ću se porezati na staklo i tužiti ga da me njegova kuća pokušala ubiti.

Ili su suci bili totalni idioti, ili su korumpirane varalice. Kako bilo, nešto ne štima s njima.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Najbizarnije sudske tuzbe   sri lip 03, 2009 2:23 pm

neznam da li znas, ali 30-40% amerikanaca ako ne i vise kada padne tuzi drzavu zato sto je palo :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Najbizarnije sudske tuzbe   sri lip 03, 2009 2:31 pm

A čuj, pogledaj ove slučajeve iznad. Da ja moram platiti odštetu ženskoj koja je toliko glupa da kao argument navodi nepotpunost uputa za to što je ona neoprezno vozila, i ja bih tužio. Ako ima toliko mnogo takvih bolesnih optužba koje su još i dobivene, onda nije ni čudo da se oni normalniji ljudi žale na takve presude.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Najbizarnije sudske tuzbe   sri lip 03, 2009 2:35 pm

a sto se tice ovog morala sto pominjes pre bi reko malo logike zubi
al cuj to je i pranje novca, daju sudiji namerno da presudi za neku glupost da bi oprali novac...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Najbizarnije sudske tuzbe   sri lip 03, 2009 2:38 pm

Mislim da ovi ljudi doista nisu toliko glupi pa da ne znaju što zapravo rade. U ovim slučajevima, moral bi i bio neka logika, to je povezano na neki način, ali oni nemaju morala, imaju neku svoju logiku kojom misle samo na sebe i novac.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Najbizarnije sudske tuzbe   sri lip 03, 2009 2:39 pm

pazi to je 3 miliona ono za mc donalds, ja kazem da su tu prali novac 100%... jer kad bi ovako neko podizao pare sa racuna uzeli bi mu PDV..
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Najbizarnije sudske tuzbe   sri lip 03, 2009 2:57 pm

Drugim riječima bolje da nisi bogat u Americi, da ne uspiješ sa tvrtkom doći u sam vrh jer će se netko zakucati u zid i dobit ćeš 10 milja za platiti odštetu. Ne želim zlo ljudima, ali oni koji su više za to pranje novca nego za pravdu, neka se i njima jednom dogodi takva nepravda da malo osjete.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Najbizarnije sudske tuzbe   sri lip 03, 2009 3:01 pm

nisi me dobro razumeo, oni su tako i oprali novac kada su joj platili kaznu tj transferovali novac na njen racun. U americi imas bezbroj poreza ako si bogat kada pokusas da podignes novac a neko siromasan kao sto je ta zena skoro nikakav porez nebi morala da placa...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Najbizarnije sudske tuzbe   sri lip 03, 2009 3:43 pm

Hoces reci da su slucajevi namjesteni od strane vlasnika objekata ili proizvodjaca kako bi oni sami izvukli novac, a za taj posao plate nekom da ih ko fol tuzi? Hm, i to je teorija...

Gripphon...da je uletjela bomba u kafic ne bi sigurno tuzila jer je ne bi bilo :P

Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Najbizarnije sudske tuzbe   sri lip 03, 2009 3:50 pm

Alpha je napisao/la:
Hoces reci da su slucajevi namjesteni od strane vlasnika objekata ili proizvodjaca kako bi oni sami izvukli novac, a za taj posao plate nekom da ih ko fol tuzi? Hm, i to je teorija...
da, jer posto su oni prebogati kada bi podizali te pare morali bi ogromne poreze da plate, a neko ko je siromasan nebi morao nista.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Najbizarnije sudske tuzbe   sri lip 03, 2009 3:59 pm

Kuzim, kuzim...ima i ta smisla miga

banned

Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Registration date : 15.12.2008

PostajNaslov: Re: Najbizarnije sudske tuzbe   sri lip 03, 2009 5:28 pm

eto vidite pametan je on momak bit ce nesto od njega....jos cemo mi i nesto nauciti od njega.....bravo Stayter....
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Najbizarnije sudske tuzbe   sri lip 03, 2009 6:45 pm

Sve za pare, ha...

Alpha, mislio sam na slučaj kada ona preživi ofc, jedino tada i ima smisla to što sam reko, zar ne?
[Vrh] Go down
B
Višestanični organizam

Male
Virgo Goat
Broj postova : 38
Registration date : 18.08.2009

PostajNaslov: Re: Najbizarnije sudske tuzbe   sri kol 19, 2009 6:10 pm

Meni je ovaj slucaj isto bizaran: covjek je za kucnog ljubimca imao zmiju te ju je vozio u autu. Negdje se sparkirao i ostavio auto te mu je u međuvremenu lopov provalio u auto i odvezo se s njim. Kad je vidio zmiju koja mu se pocela penjat na rame prestravio se te je naposljetku tuzio vlasnika automobila zbog njegove zmije i dobio je na sudu. -.-
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Najbizarnije sudske tuzbe   

[Vrh] Go down

Najbizarnije sudske tuzbe
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.