Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Teleportacija

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1651
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sub tra 11, 2015 5:40 pm

Rivalstvo između dva mađioničara krajem 19. stoljeća. Glume Hugh Jackman i Christian Bale. Film je režirao Nolan poznat po Batman trilogiji i Interstellaru.
Spoiler:

Btw, primitive, dok god postoje interesne skupine i lobiji kojima često nisu u interesu mali ljudi (mi) dokle će ta znanost biti limitirana. Nema ničega što nju ograničava osim upravo tih interesa.
Sjeti se samo kad je trebalo napraviti oružje masovnog uništenja i kako je vrlo brzo A-bomba napravljena, a kad treba nešto jednostavno za sreću javnosti, tipa nova vrsta ekonomičnog automobilskog motora, tada se ide mic po mic i uvijek neki problemi nastaju. Normalno, kad jeftino i ekonomično za obične ljude nije u interesu korpo fašista.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1714
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Teleportacija   ned tra 12, 2015 5:40 am

banja,pogledacu ga ;)

to sto kazes,normalno slazem se,zato i kazem da smo u kurcu ko civilizacija ;)
[Vrh] Go down
dark evil
Prašina

Male
Aries Monkey
Broj postova : 8
Registration date : 10.04.2015

PostajNaslov: Re: Teleportacija   ned tra 12, 2015 12:50 pm

primitive101 je napisao/la:
"Ne vjerujem u telepotaciju. Jer kakvom bi logikom mogao preći iz jednog mjesta u drugo i to brzinom svjetlosti ?? Nema mi logike."

Procitaj malo o "quantum engtaglement" pa ce ti biti jasno kako se informacija moze prenjeti odmah a ne nekom brzinom,makar to bila brz svjetlosti...

Ne znam, ali mi je stvarno teško povjerovati u tu teleportaciju. Zamisli samo tu teleportaciju, ne bi nam trebali ni avioni, ni auta. Iz Zagreba bi se mogao teleportirat recimo u Nju Jork. Zbog toga mi je nelogična.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1714
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Teleportacija   ned tra 12, 2015 3:03 pm

Ja ne pricam o tome,nego o nekim osnovnim fenomenima kvantne mehanike koje su i osnova bilo kakve "teleportacije",materije ili informacije...
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male
Virgo Broj postova : 1128
Registration date : 18.03.2014

PostajNaslov: Re: Teleportacija   uto tra 14, 2015 12:50 am

teško je vjerovat u teleportaciju , jer kad išao čovjeka laserom izbrisat ubio bi ga, jer nestat i pojavit se negdje,,nemoguća misija :x
[Vrh] Go down
geapura
Višestanični organizam

Female
Leo Broj postova : 57
Registration date : 24.01.2015

PostajNaslov: Re: Teleportacija   uto tra 14, 2015 12:57 am

waldox je napisao/la:
teško je vjerovat u teleportaciju , jer kad išao čovjeka laserom izbrisat  ubio bi ga, jer nestat i pojavit se negdje,,nemoguća misija :x

Ha ha, ovakve rečenice ne sastavljaju ni djeca u nižim razredima osnovne škole...waldox, iskreno ti preporučam obnovu osnovnog obrazovanja, za tvoje dobro... :)

Inače u teleportaciju mogu vjerovati jedino u nematerijalnom obliku, ali još nisam načisto sa tim...
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Teleportacija   uto tra 14, 2015 12:59 am

opet ti evo treća tema waldox,waldox.nema što mi sve nisi rekla,nepismen,glup,dosadan ,imam tužnu dušu, nisam završio razred osnovne..ok ja uvažavam svako mišljenje pa tako i tvoje ...ali pretjerala si affraid
[Vrh] Go down
geapura
Višestanični organizam

Female
Leo Broj postova : 57
Registration date : 24.01.2015

PostajNaslov: Re: Teleportacija   uto tra 14, 2015 1:42 am

waldox je napisao/la:
opet ti evo treća tema waldox,waldox.nema što mi sve nisi rekla,nepismen,glup,dosadan ,imam tužnu dušu, nisam završio razred osnovne..ok ja uvažavam svako mišljenje pa tako i tvoje ...ali pretjerala si affraid
Kao prvo, ova je tema: teleportacija! Ne waldox!
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Teleportacija   uto tra 14, 2015 7:39 pm

@geapura To je waldoxov stil pisanja. Možeš ga voljeti ili ne voljeti, ja ga osobno ne volim, ali čovjek ne vrijeđa, za razliku od tebe.
Stoga, keep cool. :)

Što se tiče teme, ne vidim zašto bi Teleportacija u teorijskom smislu bila nemoguća. Možda nešto propuštam, ali mislim da bi bilo moguće dekonstruirati i rekonstruirati nešto fizičko jer je sve u fizičkom svemiru u konačnici građeno od energije na različitim frekvencijama vibracije.
Problem je međutim praktične prirode. Čak i ako uspijemo nekako "ukodirati" informaciju o stanju nekog većeg fizičkog predmeta i poslati ju na daljinu, destrukcija i konstrukcija nekog fizičkog objekta zahtijeva iznimno preciznu aparaturu koja bi slagala fizički objekt atom po atom u nekom realnom vremenu.

Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Teleportacija   uto tra 14, 2015 10:10 pm

U seriji Fringe teleportacija jednog od likova je dovela do njegove smrti zato jer se praktički počeo raspadati nakon nekog vremena (zbog rastavljanja i sastavljanja atoma). To bi moglo biti i u stvarnosti.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Teleportacija   uto tra 14, 2015 11:28 pm

novus.točno to bi se i zapravo desilo .ne možeš čovjeka ubiti i ponovno oživjeti. tup
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Teleportacija   uto tra 14, 2015 11:43 pm

U seriji ga teleportiranje nije ubilo već premjestilo na drugu lokaciju. Onda je taj lik nakon nekoliko epizoda počeo imati zavoje po sebi da mu pridržavaju meso hehe, jer se počeo raspadati
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Teleportacija   uto tra 14, 2015 11:45 pm

da ima tu neke istine,to je nemoguće,,gledaj zamisli da te laserska zraka sprži ili te učini nestalim,znači nemaš zraka nestaneš umreš.zatim se stvoriš na drugom mjestu živ zdrav,,malo prefantastično, i einstein je izjavio da je to nemoguće lol!
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri tra 15, 2015 12:09 am

Nije ti to laserska zraka, to bi bio nekakav dematerijalizator, a kako bi to funkcioniralo bog zna. To bi bila nekakva zraka ili možda vibracije koje razore veze između atoma i onda pohrane te atome u spremnik pa ih pošalju na drugu lokaciju gdje se dogodi suprotan proces.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri tra 15, 2015 12:13 am

da dobro ali ,to neće nikad izumiti i ako bi tko bi htio da ga učine nevidljivim i stvore na drugom mjestu?bi li ti pristao na takvo nešto? :x
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri tra 15, 2015 12:22 am

Pusti ti to nikada neće, znanost napreduje zastrašujućom brzinom, a da ne govorim za onaj dio znanosti financiran crnim budžetom (znači tajno za vojsku, špijunaži, itd.).
Bome neznam jel bi se teleportirao. Kad bi dokazali da je 100% sigurno, onda bi razmislio, ali da budem pokusni kunić, to nikako.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri tra 15, 2015 12:24 am

haha i ako to izmisle, neće bit teleportacije jer je nemoguća, :P
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri tra 15, 2015 7:45 am

Dobra ti je logika. Napraviš nešto, ali to nije moguće što si napravio.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri tra 15, 2015 10:35 am

hehe zato što ako i stvore to i počnu s teleportacijom ubiti će čovjeka ,a nestati i pojaviti se čitav na nekom drugom mjestu,to zaboravi 8)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri tra 15, 2015 12:08 pm

Zašto čovjeka? Logično je da će početi s kamenom pa biljkom pa životinjom pa tek onda s čovjekom. Naravno, ako s kamenom ne uspije, vjerojatno neće dalje pokušavati.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri tra 15, 2015 1:57 pm

haha kamen je jedno čovjek drugo,kamen ne diše i nema organe, to ne možeš uspoređivati nikako, ako jedna greška se čovjeku smrt,neće dalje pokušavati ,ta ti je dobra,znači biti će ovako, dođite na eksperiment ako ne upali nestat ćete ili umrijeti, neće se nitko odazvati ne brini...nitko nije toliko lud da te prenese netko učini nevidljivim i prebaci gdje'??na drugo mjesto opet čitava bez krvi itd,,kosti bi u teleportaciju bile uništene evil
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri tra 15, 2015 3:18 pm

Nisi skužio što sam htio reći. Mislio sam ovako. Prvi test je teleportacija kamena i da li radi to.
Ako to radi, onda idu probati teleportirati neku biljku, ako to radi, ide se probati teleportirati životinju. Ako teleportiranje životinje radi, raditi će to više puta recimo da se uvjere u 100% sigurnost toga.
Tek nakon toga idu probati čovjeka teleportirati, ako ovo prije njega ne radi, neće ni čovjeka pokušati.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri tra 15, 2015 3:26 pm

nisi ti skužio mene ,što sam htio reći, 1. kamen i biljka i čovjek je sasvim nešto drugo, ako bi se nešto moglo teleportirati, bilo je govora o tome na tv,pomaklo bi kamen za 1 m, biljke ili čovjeka bi rastopilo.sjeti se u star treku kad se zraka pokvarila onda ostao čovjek pola zrak pola čovjek...ne vjerujem u teleportaciju,ali jedino će možda biti ovo čovjek će sjesti u neki tobogan pa će ga taj tobogan odvesti za par minuta na neko drugo mjesto ,,ali čovjeka teleportirati je nemoguće rastaviti ga tusuće komada i sastaviti ponovno,kisik,kosti krv:affraid: ..no way
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri tra 15, 2015 3:29 pm

šta ako bi i pokušali kamen teleportirati ti misliš da bi netko išao pokušati da ga se teleportira?ti kažeš da ne bi bio pokusni kunić ne bi bilo ni 100%ljudi jer nitko ne bio siguran pa čak i znanstvenici da li bi ponovno bio živ,bio bi spaljen do neprepoznatljivosti,,čovjek je pola voda, giba
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri tra 15, 2015 4:40 pm

Što da se na primjer izvrši 50 potpuno uspješnih i sigurnih teleportacija životinje? Zar ti zbilja misliš da nebi pokušali na čovjeku probati?
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Teleportacija   Today at 11:12 am

[Vrh] Go down

Teleportacija
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 5 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next