Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Teleportacija

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/icaPoruka
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1714
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri tra 15, 2015 7:21 pm

Kakav sistem zakljucivanja ima ovaj Waldox,ludilo :) Dovoljno je da se kamen teleportuje,pa je to vec ogroman napredak i dokaz necega u praksi...Pa pogle sta je Tesla napravio u Filadelfiji,cjele brodove i dematerijalizovo i materijalizovo na drugom mjestu,dodushe,shatro su mornari poslje bili zaljepljeni unutar zidova i slicno,al to je dodatni problem...OVdje se jednostavno prica o raznim mogucnostima,a nauka je uvjek imala zrtve za svoja postignuca,pobogu ogroman broj naucnika je poginuo nad svojim eksperimentima ili su ih pak ubili zbog eksperimenata,pa je opet nauka nastavila sa radom.Michio Kaku je za doktorski rad ili pak master rad,radio istrazivanje u vezi kvantnih vjerovatnoca da mu se tjelo dematerijalizuje na zemlji a materijalizuje na Mjesecu,i to je sve moguce prema zakonima kvantne mehanike,drugi par rukava je zivo bice,totalno drugi par,ali to se sve razdvoji u praksi.

Ko da je poenta i krajnji cilj teleportacija covjeka,zasto bi bila ako je opasna ili sta vec. Dovoljno da mozes npr teleportovat hranu i vodu sa zemlje na mjesec il drugu planetu i to je vec savrsenstvo...
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri tra 15, 2015 7:27 pm

on ne vjeruje u teleportaciju,pa to te vec izbacuje iz bilo koje naucne price i nacina razmisljanja.U nauci se ljudi ne bave vjerovanjem,nego istrazivanjem i testiranjem hipoteza i teorija u praksi.Vjerovanje je tu vishak...Svasta nesto ljudi nisu vjerovali,pa su naucnici pokazali da se to moze napravit////

Ajnstajn nije "vjerovo" u trenutni prenos informacija na daljinu ("spooky action at distance"),ali su eksperimenti sa "quantum entanglement" pokazali da se to stalno desava...Dakle,koga boli tuki za vjerovanje,makar to bio i sam Ajnstajn...To je samo nekakav stav,koji je nebitan...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1654
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri tra 15, 2015 7:41 pm

Tesla nije sudjelovao u eksperimentu, bio je mrtav u tom trenutku, ali mislim da je to njegova (ukradena) tehnologija.
Da li si ikada pristupio akashi i dobio informacije o ovome?
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male
Virgo Broj postova : 1137
Registration date : 18.03.2014

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri tra 15, 2015 8:13 pm

ma vjerujte vi u te teleportacije ali ja vam kažem da se moglo teleportiralo bi se davno bilošto, od projektu philadelphia ima više laži nego istine roll
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri tra 15, 2015 11:30 pm

pristupam akashi,al ne forsiram to,vise oko nekih bitnijih stvari,al dobra tema,nisam se puno bavio kategorizacijom nje i slicno,ne znam ni teoretski koliko sam to samom sebi razjasnio,i dje spadaju ovi Kauzalni riporti,jel u akashu ili nesto drugo...Cika Kahali bi mogo da mi bolje objasni,imam tu svega u iskustvu,i tu definitivno ima nesto sto nije astral i kolektivno nesvjesno,a sad da li je to akasha,pojma neam,nisam taj termin toliko prisvojio niti isytazivo...

mozda da ga ti dalje rasclanis,pa da dam neki komentar...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Teleportacija   čet tra 16, 2015 1:08 am

Mene muče ti pojmovi samo, nikad nisam siguran gdje se objašnjenja različitih pojmova preklapaju. Ali mislim da je to što ti zoveš kauzalni report ono što teozofi primjerice zovu "akaški zapisi", tj. ovo što sam te pitao.
Nego, možeš reći koje su to bitnije stvari kojima si pristupio?
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1347
Registration date : 10.08.2012

PostajNaslov: Re: Teleportacija   čet tra 16, 2015 2:55 pm

waldox je napisao/la:
ma vjerujte vi u te teleportacije ali ja vam kažem da se moglo teleportiralo bi se davno bilošto, od projektu philadelphia ima više laži  nego istine roll
Ako je Tesla uspio u svojim patentima, zasto to nisu napravili prije Krista?
To je i bit izraza, tehnologija napreduje. Nebitno o tome sto ja, ti ili netko drugi misli ili vjeruje.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Teleportacija   čet tra 16, 2015 2:58 pm

jedi miind tricks, ok sad sam ja opet u krivu..ja bi volio vjerovati u teleportacije nemoj me krivo shvatit,ali želim da to vidim i opet ako to izume da li misliš da će to netko pokušati raditi na čovjeku? nije da filozofiram ali samo želi reći da to nije bezopasna igrica nego opasna,,, tongue
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Teleportacija   čet tra 16, 2015 3:40 pm

Pa sta znam,nekako su to neke globalne stvari koje se jasno vide iz toga Uvida,vjerovatno tu spada sve ovo o Kralju zemlje sto sam prico i cjeloj toj sapunici.To je kad pogledas jedino bitno za covjeka i covjecanstvo,sve ostalo izvire iz toga.Mimo toga riporti vezani za samog sebe,u buducnosti,proslosti,tu nema greske zapravo,dobijes Uvid u to i to je tako,vidis sutra danas,tako nekako,ali nekad vidis sutra ali ti se kaze da nije definitivno i da se moze promjeniti ako se promjene neki drugi parametri.Bliza,dalja buducnost,vrijeme moguce smrti tj svjesnog napustanja tjela,upoznavanja nekih ljudi...

Riporti vezani za potencijalna postignuca nekih ljudi (to se pogotovo desava kad ih zagrebem duboko,pa dobijem vise informacija o njima,onda me riport odma pukne,Vidim ih,Vidim sta Namjera "zeli" da radi sa njima,onda pravim mostove Namjeri i tu ima svakakvih sapunica)...Riporti vezani za bliske ljude,ali su ti riporti uvjek usmjereni da mi se pokaze Sklad za neciji zivot ili trenutnu fazu zivota,sta je Ispravno da prodje i radi,a sta neispravno,sve se tice prelaska toga Abisa a Kraljevo polje se bavi suprotnim ;) dakle sve se vrti oko toga,i nista mi nije vrijednije od toga,ne znam kakav riport da dobijem,jer to je uzrok patnje covjeka,a ne teleportacija,fuzija i slicno ;)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Teleportacija   čet tra 16, 2015 3:48 pm

Kad pričaš parametrima koji mijenjaju budućnost, dati ću ti primjer iz svog života, ali ne od k. reporta već od I Chinga.

Znači prije par dana sam konzultirao I Ching za uspjeh iz ispita kojeg sam pisao u utorak.
I Ching je rekao jako dobre ocjene.
Tako ti ja dođem na ispit s pripremljenim formulama i nešto šalabahtera i sjednem se odozada.
I profesor tako podijeli ispite i ja sav sretan vidim kako imam većinu zadataka s ispita u šalabahteru.
Ali dogodi se nepredviđeno!
Profesor počne razmještati i premjesti mene blizu njega. Time nisam mogao dobro prepisati i postoji mogućnost da padnem ispit.
Riječ je o tome da je I Ching vidio sretni ishod za situaciju gdje sam ja ostao na mjestu, ali se dogodilo nepredviđeno.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Teleportacija   pet tra 17, 2015 12:24 am

Da,taj I Ching je dobra stvar,al slabo sam sa tim upoznat,kahali je to bash masu praktikovo...Doduse,u par primjera sto ja spomenuh,obicno bih Vidio i same parametre od kojih zavisi ishod (koji su doduse i logicni,ali ih jasno vidis,ko npr da ti je I Ching rekao da ce bitan parametar biti volja profesora da razmjesta)...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Teleportacija   pet tra 17, 2015 12:35 am

Nažalost neznam kako da mi I Ching pokaže parametre, ali ta volja profesora je stvarno nešto što nisam pretpostavio.
Ponekad se zajebem kad otkrijem nešto preko I Chinga, pa pomislim nakratko da se trebam pojaviti na određenom mjestu u određeno vrijeme i ostvariti će se ono što sam pitao.
Wishful thinking! Moram prestati tako razmišljati, neznam od kuda mi to dođe u glavu uopće.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Teleportacija   pet tra 17, 2015 12:52 am

einstein je bio pametan čovjek i izjavio je da je teleportacija nemoguća! oops
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Teleportacija   pet tra 17, 2015 2:38 pm

waldox je napisao/la:
jedi miind tricks, ok sad sam ja opet u krivu..ja bi volio vjerovati u teleportacije nemoj me krivo shvatit,ali želim da to vidim i opet ako to izume da li  misliš da će to netko pokušati raditi na čovjeku? nije da filozofiram ali samo želi reći da to nije bezopasna igrica nego opasna,,, tongue
Ako izume, vjerujem da ce postepeno preko nezivih stvari, i manjih organizama krenuti do covjeka. Kao sto je bio slucaj sa slanjem u svemir, ili kontrolom i proucavanjem uma. Jer i psihologija je prije 19 st. bila samo folozofija, a danas se razvija na veliko i obuhvaca puno pojmova.
Ako me danas pitas o teleportaciji, isto imam misljenje da je nemoguca, vjerojatno zbog toga sto razmisljam u ogranicenom poimanju svijeta, i tehnologije koja je dostupna danas, ili barem onoliko koliko je meni poznata. I za napredak tehnologije, etika zapravo igra malu ulogu, pa nije bitna opasnost eksperimenta, sto je dokazano vec puno puta.
Ali ako teleportacija postane moguca, mislim da nitko od nas forumasa nece imati toliko dug zivotni vijek, da svjedoci tom dogadaju. neides
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Teleportacija   pet tra 17, 2015 2:51 pm

jedi ,razumijem te potpuno ali... ako postane moguća nisi se zapitao da li će bit uspješna jer ne radi se to o nećem bezveznom ili bezazlenom.to će bit veliko ostignuće možda u 27 stoljeću ali,,,opet ono ali tko će biti pokusni kunić? da li će netko garantirati da će ostati živ?jer ako te zraka uništi .... pokušali su 2000ih ranih prošlog desetljeća neku vrstu teleportinga nekog predmeta i čim je zraka pokušala prebaciti kamen on je pukao u tisuće komadića,neke stvari su se rastopile... cry ja bi želio vjerovati ali trenutno nema pomaka ...
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Teleportacija   pet tra 17, 2015 8:24 pm

Dje je to einstein izjavio? Ajd molim te daj mi taj citat...Ajnstajn je dosta stvari fulo,a vec sam reko da je fulo za quantum entanglement....
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sub tra 18, 2015 3:27 pm

Waldox, kako mislis "ako teleportacija postane moguca, da li ce biti uspjesna?"
Jel se neuspjesna teleportacija, uopce moze nazvati teleportacijom?
Za napredak tehnologije, nekoliko ili cak stotine zivota kao kolateralna steta, nikad nije bio problem.
Na internetu mozes naci na desetke eksperimenata koji su se provodili na ljudima, i koji su beznacajni po svojoj slozenosti u usporedbi s necim poput teleportacije. Jedino sto bi te trebalo brinuti je, da ti ne budes pokusni kunic u tom pokusu.
Ali mozda bi onda promijenio misljenje sto se tice teleportacije :)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Teleportacija   pon tra 18, 2016 1:15 pm

teleportirat čovjeka je nemoguće http://www.cracked.com/article_19626_6-realities-teleportation-star-trek-didnt-warn-us-about.html
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male
Capricorn Broj postova : 945
Registration date : 07.10.2015

PostajNaslov: Re: Teleportacija   pon tra 18, 2016 1:25 pm

mehanička teleportacija je zasigurno nemoguća
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Teleportacija   pon tra 18, 2016 3:05 pm

čovjek učinit nevidlhivim i ponovno mu sastavit kromosome,kosti itd.. no way
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Teleportacija   pon tra 18, 2016 7:01 pm

Teleportacija je ustvari kopiranje i uništavanje originala poslije samoga završetka. Film Prestige je odlično to napravio.
Pogledajte dokumentarac od Briana Greene-a "Fabric of the Cosmos". U jednoj od epizoda objašnjava kako bi teleportacija funkcionirala i kako su već uspjeli teleportirati molekule s jednog otoka na drugi.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Teleportacija   pon tra 18, 2016 7:08 pm

zasada je to nemoguće ako si gledao jednu epizodu star treka jedan je ostao zarobljen u teleportacijskoj zraci haha to je jako teško recimo zraka ti uđe u srce i kosti razbije te za sekundu ili te sama toplina laseri ubije,iliono najgore izgoriš muha
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Teleportacija   pon tra 18, 2016 10:48 pm

Preporučujem da pogledaš ovaj dokumentarac koji sam naveo, jako je zanimljivo i sve opisano je shvaćanje moderne znanosti, nikakve rekla kazala i slično.
Brian Greene objašnjava JEDINI način kako se teleportirati i totalno je drugačiji od ovoga što čuješ ili vidiš u filmovima/serijama. Jako je zanimljivo
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Teleportacija   uto tra 19, 2016 3:28 pm

da pogledat cu ali me nece puno uvjerit da se može čovjek teleportirat na neko mjesto 800 km nestat i sastavit ga opet zrakom tamo haha nono
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Teleportacija   Today at 11:24 pm

[Vrh] Go down

Teleportacija
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 6 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6