Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Teleportacija

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Berny_Sinara
Pračovjek

Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Registration date : 24.02.2009

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sub oľu 21, 2009 2:20 am

Legionar je napisao/la:
razzor123 je napisao/la:
po mom misljenju,ako je teleportacija ikako moguca,onda je puno prije da ce je netko naucit na svojoj psihickoj razini,bez tehnologije...

Ovo je tako pametno!! ides ides
je pametno je :D svidja mi se to :P a na nama je kak cemo uspijet to u dijelo pretvoriti :P ajme daj zabrij da se ko u Jumperu mozes teleportirat lol bilo bi ludoooooooo :D
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sub oľu 21, 2009 8:06 pm

razgradit na atome je lako - pitanje je kako ih opet sastavit.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Teleportacija   ned oľu 22, 2009 3:39 pm

silver je napisao/la:
razgradit na atome je lako - pitanje je kako ih opet sastavit.
i to sta kazes
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Teleportacija   pon oľu 23, 2009 12:39 pm

Ako ih lijepo zamolimo mozda se spoje nazad zubi

...svaki atom bi mogao imati 'zapis' o ukupnom/zavrsnom izgledu onoga iz cega je proizasao...

Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3230
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Teleportacija   pon oľu 23, 2009 3:12 pm

Nesto kao svest materije?... *

Pračovjek

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Teleportacija   pon oľu 23, 2009 3:51 pm

moze biti :P
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac

Male
Aries Broj postova : 695
Registration date : 07.05.2008

PostajNaslov: Re: Teleportacija   uto oľu 24, 2009 10:24 pm

znaci da mozem teleportirat stvari tribamo razdvojit stvar na atome i ponovno spjit na nekom mijestu ?
Ja sam citao negdije da to da bismo teleportirali stvar moramo zamislit da one prolaze kroz neki portal nesto tako svijetlosni nesijecam se....uglavnom odavno me nije bilo pa pozz svima :D :)
i uspio sam pomaknut PSI wheel :D :D :D
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri oľu 25, 2009 1:30 am

Flamezar je napisao/la:
znaci da mozem teleportirat stvari tribamo razdvojit stvar na atome i ponovno spjit na nekom mijestu ?
Ja sam citao negdije da to da bismo teleportirali stvar moramo zamislit da one prolaze kroz neki portal nesto tako svijetlosni nesijecam se....uglavnom odavno me nije bilo pa pozz svima :D :)
i uspio sam pomaknut PSI wheel :D :D :D
ej dobrodosao natrag :D Uspio si pomaknut ajde super:) a cime umom :P ?
[Vrh] Go down
4ucker
Višestanični organizam

Male
Virgo Pig
Broj postova : 34
Registration date : 22.03.2009

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri oľu 25, 2009 8:51 am

Ljudi, ukucajte cini mi se "japanci prave teleport" u google i idite na prvo sto vam dode i onda cete vidjeti da pise da ce smisliti do 2030 godine nesto sto ce moci samo premjestiti covjekovu sliku tj hologram gdje covjek oce ali nece moci nigdje nista uzeti jer ce ruka proci kroz to ali ja mislim da je i to vrsta teleportiranja.....
[Vrh] Go down
josip21
banned

Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Registration date : 15.12.2008

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri oľu 25, 2009 9:56 pm

ja se odmah sjetim one Brundle-muhe iz onog filma....ako i izmisle takav stroj za teleportaciju ja brate ne ulazim u to cudo-ni u ludilu...
ako vec moram ici negdje kupit avionsku kartu i pici....
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri oľu 25, 2009 10:03 pm

4ucker je napisao/la:
Ljudi, ukucajte cini mi se "japanci prave teleport" u google i idite na prvo sto vam dode i onda cete vidjeti da pise da ce smisliti do 2030 godine nesto sto ce moci samo premjestiti covjekovu sliku tj hologram gdje covjek oce ali nece moci nigdje nista uzeti jer ce ruka proci kroz to ali ja mislim da je i to vrsta teleportiranja.....
opako a si cuo da Rusi unaprjedjuju vremeplov? kao su uzeli od Einsteina ili tako nes :S davno sam citala tekst :D
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek

Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Registration date : 05.07.2009

PostajNaslov: Re: Teleportacija   uto srp 07, 2009 9:54 pm

pa govorilo se da je nikola tesla napravio teleporter, ali ga nije htio koristit pa su mu ga ukrali, ali posto ga nisu znali koristit (lopovi) onda su zavrsili u zidu nekom.

Po mom misljenju teleporter bi trebo radit tako da rastavi stvar u atome (ko sto ste rekli) i premjesti ih pa ponovo sastavi, a i kad bi se to uspjelo sastavit pitanje je bili to ostalo zivo, znaci moglo bi se s stvarima, ali ne sa zivim osobama.

Znam da ovo nije u vazi teme, ali mislim da znam kako bi se moglo klonirat nesto, skenirat i od atoma napravit tu stvar, ali opet nebi se zivo moglo (jbg) napravit neki "aparat" u kojem se nalaze svi atomi i ko na aparatu za coca-colu ubacis 5kn i kloniras rofl2
[Vrh] Go down
argonian
Višestanični organizam

Male
Cancer Tiger
Broj postova : 40
Registration date : 10.07.2009

PostajNaslov: Re: Teleportacija   pet srp 10, 2009 5:44 pm

Nazgull je napisao/la:
pa govorilo se da je nikola tesla napravio teleporter, ali ga nije htio koristit pa su mu ga ukrali, ali posto ga nisu znali koristit (lopovi) onda su zavrsili u zidu nekom.

Po mom misljenju teleporter bi trebo radit tako da rastavi stvar u atome (ko sto ste rekli) i premjesti ih pa ponovo sastavi, a i kad bi se to uspjelo sastavit pitanje je bili to ostalo zivo, znaci moglo bi se s stvarima, ali ne sa zivim osobama.

Znam da ovo nije u vazi teme, ali mislim da znam kako bi se moglo klonirat nesto, skenirat i od atoma napravit tu stvar, ali opet nebi se zivo moglo (jbg) napravit neki "aparat" u kojem se nalaze svi atomi i ko na aparatu za coca-colu ubacis 5kn i kloniras rofl2
pošto je danas Teslin rođendan malo sam čitao o njemu, uspio je ostvariti potpuno uspješan bežični prijenos električne energije na velikoj udaljenodti bez gubitaka, odmah iza toga mu je spaljen laboratorij, vjerojatno vlada ili sam Edison, ( on je bar sumnjao na njega) btw, pročitajte njegova pisma majci, prelijepa su )
što se tiče teleportacije čisto sumnjam da je izvediva, problem je sve atome ponovno vratit na scoje mjesto :)
[Vrh] Go down
Reaper
Stanica

Male
Cancer Goat
Broj postova : 23
Registration date : 06.08.2009

PostajNaslov: Re: Teleportacija   čet kol 06, 2009 12:43 pm

kad smo vec kod Tesle, bas me cudi kako nema na internetu ali...pricao mi je rodjak nedavno (gledao je na TV), kako je Tesla ustvari radio na projektu teleport, tada ga je Americka vlada ubrzala a i natjerala da to isproba, iako im je on govorio nije siguran da ce sve biti u redu. Zadatak mu je bio da teleportuje brod sa jednog na drugi kraj rijeke a u brodu su bili ljudi. Brod je uspio teleportovati ali ljudi koji su bili u brodu su pronadjeni mrtvi. Tad je on i odustao od tog projekta...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Teleportacija   čet kol 06, 2009 2:16 pm

Da, o tome imamo negdje otvorenu temu, kad nađem stavit ću link :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Teleportacija   čet kol 06, 2009 4:05 pm

To je tema o Filadelfijskom eksperimentu... *

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Teleportacija   čet kol 06, 2009 5:23 pm

Našla LINK , zabunom je napisano Fildelfijski pa tražilica nije izbacivala Boink
[Vrh] Go down
Rainmaker94
Višestanični organizam

Male
Leo Dog
Broj postova : 57
Registration date : 06.09.2009

PostajNaslov: Re: Teleportacija   ned ruj 06, 2009 2:12 am

moze majo manje znanosti a malo vise parapsihologije????

Evo, sve je sastavljeno od energije....

Energiju mozemo kontrolirati pa i seliti sa jenog kraja na drugi....

e pa kako nebi mogli sebe ili neki predmet preseliti sa jednog kraja na drugi???

hmmm, samo.... malo brze jer ti onda ispadne levitacija ...ili telekineza...

ali ja mislim da je to moguce...
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek

Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Registration date : 22.08.2009

PostajNaslov: Re: Teleportacija   ned ruj 06, 2009 2:18 am

Rainmaker94 je napisao/la:
moze majo manje znanosti a malo vise parapsihologije????

Evo, sve je sastavljeno od energije....

Energiju mozemo kontrolirati pa i seliti sa jenog kraja na drugi....

e pa kako nebi mogli sebe ili neki predmet preseliti sa jednog kraja na drugi???

hmmm, samo.... malo brze jer ti onda ispadne levitacija ...ili telekineza...

ali ja mislim da je to moguce...
Teleportacija ne znaci samo superbzro premjestanje objekata, vec bi pri njoj objekt trebao i "proci" kroz raznorazneprepreke.
[Vrh] Go down
Rainmaker94
Višestanični organizam

Male
Leo Dog
Broj postova : 57
Registration date : 06.09.2009

PostajNaslov: Re: Teleportacija   ned ruj 06, 2009 2:20 am

Pa to se podrazumjeva...... giba
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur

Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Registration date : 25.06.2009

PostajNaslov: Re: Teleportacija   ned ruj 06, 2009 2:21 am

pa ja sam gledala na TV-u ima negdje godinu dana da su amerikanci uspjeli teleportirat jagodu :)
ali čovjek je već ogroman problem zbog milijuna atoma i složenosti organizma a sve se to treba do u tančine vratiti na svoje mjesto. no ako su jagodu teleportirali i čovjeka će- malo ćemo se načekat ali hoće :)
barem neće bit prometnih gužvi više xD
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek

Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Registration date : 22.08.2009

PostajNaslov: Re: Teleportacija   ned ruj 06, 2009 2:27 am

Imas negdje link za to mozda? Bas bi me zanimalo! Posebno, kojom metodom su to uspjeli? Stroj ili?

Najvise sto sam ja cuo o teleportaciji su Teslini pokusi s teleportiranjem nekakve podmornice ili broda. Navodno da nije uspjelo i da je posada poginula - cak da je bilo "zaglavljenih" u zidovima i takvih stvari. Na netu nisam nasao nista o tome pa pretpostavljam da je .. prica :)
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri ruj 23, 2009 4:20 am

Ma nemate vi pojma hehe...
Evo mene bas igrom slucaja ovo zanima pa sam istrazivao malo i tako... Uspjeli su teleportirati zraku svjetlosti sa jedne obale rijeke na drugo (oko 300 metara, neznam tocno). Stvar je u tome da prilikom teleportacije nista fizicki ne putuje sa jednog kraja na drugi vec samo informacije o teleportiranom objektu dok bi teleporter na drugoj strani trebao stvoriti savrsenu repliku... Problem je sljedeci: da bi se teleportirala jagoda ili nesto slicno, onda bi stroj detaljno skenirao sastav te jagode i poslao informaciju teleporteru koji bi onda istu takvu i stvorio... Tu nastaju jos dva problema. 1. I da je sve to moguce, sto bi bilo sa prvom jagodom, ona nebi nestala, sto bi znacilo da bi bile dvije potpuno identicne sastavom i izgledom, a drugi problem je taj sto nam nanotehnologija o kojoj neznamo prakticki nista bas neide u ruku. Nanotehnologija je kljucna u teleportaciji iz tog razloga jer bi milijuni "nanorobota" kako ih nazivaju, stvarali tu jagodu iz nicega.
No netreba gubiti nadu. nanoroboti postoje i stvaraju stvari iz nicega, doduse, to su mikroskopska vlakna koja za sada nemaju nikakvu svrhu osim te da si znanstvenici razbijaju glavu. Kada bi se uspjelo kontrolirati te nanorobote da rade stvari kakve zelimo onda bi to bilo poput star treka. sto i nije toliko daleko, mozda 20-ak godina i kod kuce cemo pomocu strojeva stvarati laptope iz nicega i besplatno, teleportirati se na vrhove planina ili putovati bez pomicanja.... scarry... ali ziva istina.

Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri ruj 23, 2009 12:10 pm

Elektroni već putuju bez pomicanja, prirodno i bez ikakvih dodatnih zavrzlama. Oni stižu iz A u B, a da nikada nisu između... ;) *

Pračovjek

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Teleportacija   sri ruj 23, 2009 12:29 pm

a tako :D
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Teleportacija   Today at 3:24 pm

[Vrh] Go down

Teleportacija