Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Teleportacija

Go down 
+40
geapura
primitive101
dark evil
Archangel
Jedi Mind Tricks
LJUBAV
Madonna
Faust
dynamyte
vitrys
Rain
Jasminko
eni0
Chakotay
Black Angel
QuarK
Pux
Skulptura
Aurora Borealis
tomi
Rainmaker94
Reaper
argonian
Remke
josip21
4ucker
Flamezar
zvezda
silver
ThE_IMMORTAL
Legionar
razzor123
Shadowh86
Alpha
twilightfanovka777
Svjetloisjena
Casper
Jaykof
switch
Berny_Sinara
44 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimesri ruj 23, 2009 1:59 pm

zvezda je napisao/la:
Elektroni već putuju bez pomicanja, prirodno i bez ikakvih dodatnih zavrzlama. Oni stižu iz A u B, a da nikada nisu između... ;) *

Da, ali to se desava na subatomskoj razini... ne putuje TV nego njegovi atomi unutar njega, TV je i dalje na istom mjestu. 8)

EDIT: err, drugi put cu bolje procitat post. Al uglavnom je to to... scratch
[Vrh] Go down
Pux
Višestanični organizam
Pux


Male
Cancer Dog
Broj postova : 45
Age : 29
Location : Osijek
Registration date : 11.10.2009

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimened lis 11, 2009 4:03 am

posto je ovo parapshihologija trebali bi se ostavit tih znanstvenih objasnjenja i svratit paznju na ono o cemu se zapravo prica...
ja se slazem s "tehnikom" koju je netko preporucio , kako treba osjetiti svaki atom u tijelu..
kao sto znamo ni za druge teme kao sto su levitacija i telekineza nema smisla pokusavati naci znanstvene odgovore , tako da bi se trebalo ostaviti pokusavanja obrazlozavanja ovog pojma na znanstveni nacin...
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimened lis 11, 2009 12:20 pm

Znam da Goku iz DragonBalla na taj način vrši teleportaciju. Osjeti svaki atom u tijelu, zamisli di se treba teleportirat, zatim se dematerijalizira, a čestice mu putuju brzinom svjetlosti na odredište, gdje se nazad materijaliziraju u Gokua :D
Tak nekak je išlo :P
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimened lis 11, 2009 3:43 pm

Jaykof je napisao/la:
Znam da Goku iz DragonBalla na taj način vrši teleportaciju. Osjeti svaki atom u tijelu, zamisli di se treba teleportirat, zatim se dematerijalizira, a čestice mu putuju brzinom svjetlosti na odredište, gdje se nazad materijaliziraju u Gokua :D
Tak nekak je išlo :P
da :) a isto tako i u onom filmu Jumper :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimened lis 11, 2009 9:02 pm

Pux je napisao/la:
posto je ovo parapshihologija trebali bi se ostavit tih znanstvenih objasnjenja i svratit paznju na ono o cemu se zapravo prica...
ja se slazem s "tehnikom" koju je netko preporucio , kako treba osjetiti svaki atom u tijelu..
kao sto znamo ni za druge teme kao sto su levitacija i telekineza nema smisla pokusavati naci znanstvene odgovore , tako da bi se trebalo ostaviti pokusavanja obrazlozavanja ovog pojma na znanstveni nacin...
Kakav bi ti pristup onda predložio?
Nama, nažalost, ne preostaje nikakav drugačiji od znanstvenog... a ako je i nešto bilo vjerojatno se nije ponovilo.
[Vrh] Go down
Pux
Višestanični organizam
Pux


Male
Cancer Dog
Broj postova : 45
Age : 29
Location : Osijek
Registration date : 11.10.2009

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimepon lis 12, 2009 1:44 am

Legionar je napisao/la:
Kakav bi ti pristup onda predložio?
Nama, nažalost, ne preostaje nikakav drugačiji od znanstvenog... a ako je i nešto bilo vjerojatno se nije ponovilo.

pa mogli bi popricati o iskustvima s teleportacijom , o tome kako ju postici..
ja na teleportaciju gledam kao na nesto sto je moguce postici otvaranje odredenih chakri i vjezbom odredenih metodi..zato ovo i je u podforumu"parapsihologija" a to sto su amerikanci teleportirali cesticu svijetlosti s nekim strojevima koje kostaju milijarde dolara mene u opce ne zanima , i sto je jos bitnije na spada u ovu temu zbog razloga koji sam vec naveo ...
ako netko misli da nisam u pravu neka me slobodno ispravi...
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimepon lis 12, 2009 1:49 am

Ti ozbiljno mislis da ovdje ima netko tko ima iskustva s teleportacijom? kava
[Vrh] Go down
Pux
Višestanični organizam
Pux


Male
Cancer Dog
Broj postova : 45
Age : 29
Location : Osijek
Registration date : 11.10.2009

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimepon lis 12, 2009 2:51 am

tomi je napisao/la:
Ti ozbiljno mislis da ovdje ima netko tko ima iskustva s teleportacijom? kava
ne , ali mozda zna za neki slucaj .. xD
[Vrh] Go down
QuarK
Višestanični organizam
QuarK


Male
Sagittarius Monkey
Broj postova : 43
Age : 103
Location : Zagreb
Registration date : 12.10.2009

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimepon lis 12, 2009 12:00 pm

tomi je napisao/la:
Imas negdje link za to mozda? Bas bi me zanimalo! Posebno, kojom metodom su to uspjeli? Stroj ili?

Jesi gledao film Fly? E, možda onako nešto... 8)
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimepon lis 12, 2009 12:33 pm

QuarK je napisao/la:
tomi je napisao/la:
Imas negdje link za to mozda? Bas bi me zanimalo! Posebno, kojom metodom su to uspjeli? Stroj ili?

Jesi gledao film Fly? E, možda onako nešto... 8)

Jel to ono sranje sa kompjuterom koji odgovara na recenicne upite recenicama?

"What went wrong?"
"You combined with a fly."
"Can we fix it?"
"I'm afraid not."
[Vrh] Go down
QuarK
Višestanični organizam
QuarK


Male
Sagittarius Monkey
Broj postova : 43
Age : 103
Location : Zagreb
Registration date : 12.10.2009

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimepon lis 12, 2009 5:14 pm

tomi je napisao/la:
QuarK je napisao/la:
tomi je napisao/la:
Imas negdje link za to mozda? Bas bi me zanimalo! Posebno, kojom metodom su to uspjeli? Stroj ili?

Jesi gledao film Fly? E, možda onako nešto... 8)

Jel to ono sranje sa kompjuterom koji odgovara na recenicne upite recenicama?

"What went wrong?"
"You combined with a fly."
"Can we fix it?"
"I'm afraid not."

zubi muha Da, baš to.
[Vrh] Go down
Pux
Višestanični organizam
Pux


Male
Cancer Dog
Broj postova : 45
Age : 29
Location : Osijek
Registration date : 11.10.2009

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimepon lis 12, 2009 11:40 pm

Berny_Sinara je napisao/la:
Jaykof je napisao/la:
Znam da Goku iz DragonBalla na taj način vrši teleportaciju. Osjeti svaki atom u tijelu, zamisli di se treba teleportirat, zatim se dematerijalizira, a čestice mu putuju brzinom svjetlosti na odredište, gdje se nazad materijaliziraju u Gokua :D
Tak nekak je išlo :P
da :) a isto tako i u onom filmu Jumper :)
pa nije bas tako u jumperu..
u jamperu se ne koristi ta metoda (da osjeti svaki dio svog tijela ... i materijalizira se negdje drugdje) u jamperu otvara crvotocine kojima se krece kroz prostor ...ako se ne varam lol! kava
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimeuto lis 13, 2009 1:00 am

tako je pux. zasto pricamo o jumperu i muhi? :D
[Vrh] Go down
Pux
Višestanični organizam
Pux


Male
Cancer Dog
Broj postova : 45
Age : 29
Location : Osijek
Registration date : 11.10.2009

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimeuto lis 13, 2009 1:59 am

Skulptura je napisao/la:
tako je pux. zasto pricamo o jumperu i muhi? :D

ni sam neznam zasto , tolko smo ocajni postali...
evo onda , da imamo o cemu pricat ..koja vam se metoda od te dvije (gore navedene ) cini realnijom , ili laksom za postici..metoda s rastavljanjem na cestice (bez koristenja ikakvog stroja , samo um i duh dolazi u obzir lolcina ) ili metoda s crvotocinama...
... lol rofl
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimeuto lis 13, 2009 2:08 am

obe su, naravno, nerealne, za sad. al vise mi je realnija ova s crvotocinama.... covjecanstvo mozda nekad i postigne tako nesto. a ovo s umom :/ malo teze ja mislim.
[Vrh] Go down
Black Angel
Riba
Black Angel


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 132
Age : 30
Location : Dubrovnik
Registration date : 30.09.2008

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimesub lis 24, 2009 2:02 pm

Vi zaboravljate na samo jednu stvar....
Tehnolosku evoluciju.....
Ovdje ne igra pitanje " dali ce" vec "kad ce" smislit teleporter.....
Kad ce smislit svemirski brod koji ide brze od svjetlosti......(zvjezdane staze)
I kad ce naposljetku ta tehnologija unistit i nas same....(terminator)
Tehnologija kakvu mi danas znamo je relativno mlada....
Prvi tranzistor napravljen od poluvodica je star tek mozda 50-ak godina....
Od tada se tehnologija rapidno razvija i sa svakim danom je sve naprednija.....
Evo dat cu vam primjer gdje se to najbolje vidi....
Kupite najbolju i najskuplju graficku karticu na trzistu a onda za 2 tjedna na trziste izade nova kartica koja performansama nadmasuje vasu za 2 puta a vasa automatski padne u nizi cjenovni rang...
Sjetite se samo da danasnji najbolji mobiteli (kao i-phone 3G) imaju 2-3 puta bolju konfiguraciju i 500% vise memorije nego najbolja osobna racunala prije 10-15 godina.
Usudite li se pomisliti sto ce biti za 5 godina ?
A kamoli za 50........

Moje osobno misljenje je da cemo jos za vrijeme nasih zivota (ili barem mojega) vidjet teleportere, replikatore i jos svakakve stvari o kojima nikad nismo mogli ni sanjati....

P.S.
Ako niste znali, replikatori hrane vec postoje roll
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimesub lis 24, 2009 4:35 pm

I ja se isto nadam da ćemo nadmašiti brzinu svjetlosti, moće se teleportirati...

E sad od kud ti to da replikatori za hranu već postoje, ja još nisam vidio ni jednoga :)
[Vrh] Go down
QuarK
Višestanični organizam
QuarK


Male
Sagittarius Monkey
Broj postova : 43
Age : 103
Location : Zagreb
Registration date : 12.10.2009

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimesub lis 24, 2009 4:56 pm

Black Angel je napisao/la:

P.S.
Ako niste znali, replikatori hrane vec postoje roll

conf1
[Vrh] Go down
Black Angel
Riba
Black Angel


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 132
Age : 30
Location : Dubrovnik
Registration date : 30.09.2008

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimesub lis 24, 2009 5:00 pm

Gledao na dicoveryu....
Nije sad to kao sto je na zvjezdanim stazama ali zadovljava kriterije naziva "replikator hrane".
Napravili su par prototipa a vjerujem da ce kroz nekoliko godina mozda biti i u prodaji.....
Uglavnom, imas poseban jestivi papir koji je neutralnog ukusa, i onda taj papir ide u neki posebni printer koji u sebi sadrzi sve zive okuse i onda mjesanjem tih okusa, sprca tj. printa te okuse na papir koji ti onda kasnije pojedes i koji ima identicni ukus kao krumpir,hamburger ili riba itd......
Jedini preduvjet je da imas povez na ocima da ne bi skontao da jedes papir.....

Fora, a ? lol


Zadnja promjena: Black Angel; sub lis 24, 2009 5:05 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimesub lis 24, 2009 5:04 pm

Ma dobro, to je neka izmisljotina ljudskoga roda... nece nitko jesti aromatizirani papir (barem ja necu). Nista od replikatora dok se ne usavrsi nanotehnologija.... morat cemo se strpit kojih 20-ak godina....
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimesub lis 24, 2009 5:08 pm

Black Angel je napisao/la:

Evo dat cu vam primjer gdje se to najbolje vidi....
Kupite najbolju i najskuplju graficku karticu na trzistu a onda za 2 tjedna na trziste izade nova kartica koja performansama nadmasuje vasu za 2 puta a vasa automatski padne u nizi cjenovni rang...
Sjetite se samo da danasnji najbolji mobiteli (kao i-phone 3G) imaju 2-3 puta bolju konfiguraciju i 500% vise memorije nego najbolja osobna racunala prije 10-15 godina.
To je marketinški trik. Zamisli da su na tržište odmah stavili mobitele od 8Mpx. Oni bi postali hit i svi bi ih pokupovali. Ovako su prvo bili oni od 2Mpx, 3.2 pa od 5, pa 8... tko zna koja brojka će se pojaviti uskoro. Naravno... siguran sam da 80-ih nisu mogli imati računalo kakvim mi sada pišemo, ali sam isto tako siguran da sada možemo imati računala na kakvim ćemo pisati... pa minimum za desetljeće.
[Vrh] Go down
Black Angel
Riba
Black Angel


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 132
Age : 30
Location : Dubrovnik
Registration date : 30.09.2008

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimesub lis 24, 2009 5:09 pm

Skulptura je napisao/la:
Ma dobro, to je neka izmisljotina ljudskoga roda...

Al postoji jos netko ko radi izume za ljude ? :P
Ovo jest replikator ali ko vam je kriv sto ocete da sve bude ko u zvjezdanim stazama zubi

Btw,
necu ni ja jest aromatizirani papir lol

Citat :
ali sam isto tako siguran da sada možemo imati računala na kakvim ćemo pisati... pa minimum za desetljeće.

Nebudi tako siguran.....
10 godina je stvarno puno....
Da si reko 2-3 s tim bi se slozio
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimesub lis 24, 2009 5:25 pm

Black Angel je napisao/la:
Skulptura je napisao/la:
Ma dobro, to je neka izmisljotina ljudskoga roda...

Al postoji jos netko ko radi izume za ljude ? :P
Ovo jest replikator ali ko vam je kriv sto ocete da sve bude ko u zvjezdanim stazama zubi
Nisam mislio na izum, nego izmisljotinu. I ima bezbroj izuma koji su beskorisni i ne koriste nicemu. to bih nazvao izmisljotinom. A sta se tice star-treka...... to vise i nije bas Sci-fi kako je nekad bilo. Mozda nece biti tako za naseg zivota, ali nije daleko....
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimesub lis 24, 2009 5:29 pm

Black Angel je napisao/la:
Nebudi tako siguran.....
10 godina je stvarno puno....
Da si reko 2-3 s tim bi se slozio
Ajde pogledaj moj cijeli post i onda spoji citirano u kontekst koji sam dao. Ako i dalje isto misliš, onda drugačije mislimo gica Ja kažem, jedno desetljeće minimum miga
[Vrh] Go down
Black Angel
Riba
Black Angel


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 132
Age : 30
Location : Dubrovnik
Registration date : 30.09.2008

Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitimesub lis 24, 2009 5:54 pm

Procitao sam cjeli post tada i primjetio sam to minimum ali osim ako ne radis u NASI, pentagonu i takvim institucijama, normalan covjek nemoze ni primirisat toj tehnologiji.....
Za takve stvari me nije ni briga......

Sto se tice racunala mogli bi se slozit oko tih godina ali sto se tice ostalih stvari......A-A
Oko kompjutera oni imaju profit i razlog da zataskavaju postojanje boljeg ali sto se tice tehnologije koja ide u korist planeti (efekt staklenika) i svaki izum koji moze iti malo smanjiti emisiju tih plinova u atmosferu, ljudska rasa bi stvarno morala biti najgluplja i najsebicnija rasa u svemiru ako zadrzava u tajnosti izume koji mogu pomoci trenutnom stanju planete....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Teleportacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Teleportacija   Teleportacija - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Teleportacija
[Vrh] 
Stranica 3 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: