Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Ukazanja

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: Ukazanja   čet tra 23, 2009 10:23 am

danas ljudi u stvari ne poste, nego nemrse.
samo ne jedu meso, ostalo da
malo se pomiješalo to posti i nemrs
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Registration date : 04.02.2008

PostajNaslov: Re: Ukazanja   čet tra 23, 2009 2:05 pm

gloria_g je napisao/la:
..malo se pomiješalo to posti i nemrs

E da je samo to, ma malo se sve nekako pomiješalo danas rekao bi kava
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Ukazanja   čet tra 23, 2009 2:22 pm

Pa post je u RKT crkvi zapovijeđen samo dvaput godišnje, na Pepelnicu i Veliki petak. Tko ide u crkvu bit će na to podsjećen pravovremeno, ako ne ide, obično se toga i ne drži. Nemrs je zapovijeđen na ta dva dana i mislim petkom u korizmi, ostale petke u godini se preporuča. Ovo se ne odnosi na sve vjernike nego na one između 16 i 60 g za post i 14 i 60 g za nemrs, ukoliko su zdravi. Post zapravo znači da se samo jednom na dan smije najesti do sita i to ne neke fine hrane nego kruha i vode, ali se naravno dopuštaju stvari tipa grah, štrukle sa sirom, salata i slično, jednom na dan. Tko želi stvarno postiti, može to onda kad smatra potrebnim ili na ove dane kad se preporuča pa da se strože drži nego što je propisano. Moja baka se relativno mlada zavjetovala da neće jesti meso utorkom kad je molila da joj sin (moj stric) ozdravi i držala se toga u potpunosti do duboke starosti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Ukazanja   čet tra 23, 2009 2:59 pm

Najbolje je sto svi pricaju kako je post i nemrs, a ne znaju sto sto znaci :P

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Ukazanja   čet tra 23, 2009 3:01 pm

Možda im je neugodno pitati? misli
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Ukazanja   čet tra 23, 2009 3:32 pm

A nije bas...jer se cesto srecem s time da mi ljudi bas kazu kako je taj dan post i nemrs al da nikad ne znaju sto je sto :P

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Ukazanja   čet tra 23, 2009 4:03 pm

Eh da, onda im nije neugodno pitati nego naprosto ne pitaju :D

U biti bi trebali znati što znači postiti, ako im je riječ mrsiti strana budući da je stvarno zastarjela study No možda im nije jasno kad se što provodi.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Ukazanja   čet tra 23, 2009 4:41 pm

Mislim da im se ne da koristit mozak. Jer da promisle odmah bi se dosjetili...barem mislim da bi jer, kao sto si opisala, je prilicno logicno sto je sto.
A sto se provodjenja tice...pa kad vec znaju da je taj dan i jedno i drugo onda...a nemam pojma...najgore je sto ja nisam bas od onih koji cesto posjecuju crkvu, a na kraju se ispostavi da znam vise od onih koji su kao 'veliki' katolici tj. koji se tako nazivaju.

Imala sam tako situaciju da sam na jedno krstenje donijela privjesak sa krizicem, sidrom i srcem. I sad me doticna majka gleda i vidim da ne zna bas sto bi to bilo. Reko ja da to simbolizira Vjeru, Ufanje i Ljubav. Ona meni da nema sanse jer je ona citav zivot u crkvi i nikad to nije vidjela...i kao sad ce pitat svoju majku (koja je takodje bila tamo) jer je ona kao ekspert i sve zna i velika je vjernica i sve tako. Pita ona majku al i ova prvi put vidi. I onda one mene 'optuze' da su to te neke 'novokomponirane' fore i da to zato one ne znaju. Ja reko - dobro. I tako...odemo mi u tu crkvu na krstenje. Ja prvi puta tamo dosla kad ono...oltar se sastoji od dvije velike kamene ploce. Jedna stoji okomito sa 'licem' prema zupljanima, a druga, naravno, na njoj kao radna ploha stola. I sad...na toj okomitoj iscrtani ogromni ali ogromni kriz, sidro i srce. I sto sad reci vise...ispada da ljudi mahom nit ne gledaju, a kamoli da misle :P

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Ukazanja   čet tra 23, 2009 4:50 pm

Eto, hoćeš bolje potvrde od ove cerek
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Ukazanja   pon svi 11, 2009 2:08 pm

A fascinantno mi je kako ti ljudi i dalje smatraju da su najvjernici i uopce se ne posrame na tako sta :P

Pračovjek

Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Registration date : 01.12.2007

PostajNaslov: Re: Ukazanja   pon svi 11, 2009 11:57 pm

Jaykoq je napisao/la:
Gledam ovo pol minute i imam pitanje?

Di je tu TOČNO Djevica Marija?

confused lol!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Ukazanja   uto svi 12, 2009 11:13 am

Ni ja ne vidim tamo neku ''Mariju'' niti djevicu, vidim obrise koji na to liče ako se krene zamisliti. Isto tako vidim i aliena ako malo zamislim, a može i neki planinski vrh.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Ukazanja   uto svi 12, 2009 11:43 am

Sto bi ti, da u ruci drzi ginekoloski nalaz da je djevica? :P zubi

No, pa ljudi vide ono sto im je blisko ili sto im je zelja. Po principu - sto se babi tilo to joj se i snilo zubi

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Ukazanja   uto svi 12, 2009 11:58 am

Ma da, s tim se u potpunosti slažem. To u kombinaciji u ljudskom traženju Boga kao i povezanost sa religijom rekao bih da je razlog zašto ima toliko viđenja raznih Isusa, Marija ili anđela. To je mnogim ljudima daleko uočljivije i važnije od viđenja oblika psa ili možda jabuke. Rekao bih da oko nas ima znakova svih oblika, ali primjećujemo samo te određene pa mislimo da su nešto posebno ili da nam Bog nešto poručuje.

Oblak u obliku psa ljudi će pogledati, pomisliti ''lijepo'' i okrenuti pogled. Oblak u obliku čovjeka s bradom ljudi će pogledati, pomisliti ''Isus se ukazuje'' i obavijestiti ljude oko sebe ili novine. Tako ja gledam na sva ta famozna ukazanja, ljudska mašta + želja. Možda su neka ukazanja ona prava, ali isto tako su možda neke slike NLO-a stvarne, no kraj svih tih lažnih teško je povjerovati da će sljedeća biti prava, slično i sa ukazanjima.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Ukazanja   uto svi 12, 2009 12:04 pm

Jeap, u indiji je vjerojatno velika stvar ako je oblak u obliku krave. Kod nas je to reklama za Milku :P

Nego, ovo sto si gore rekao bih povezala sa postovima o Teslinim slucajnim otkricima koja si spominjao na drugoj temi (OVDJE). Naime, od mase ljudi koji gledaju isti oblak neki ce izluciti psa, neki jabuku, a neki apsolutno nista. Tako je i Tesla imao oko da izluci i prepozna bitno iako se dogodilo i otkrilo slucajno.

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Ukazanja   uto svi 12, 2009 12:15 pm

Malčice si skrenula s teme, ali poanta je shvaćena, ljudi različito gledaju na stvari.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Ukazanja   uto svi 12, 2009 12:27 pm

Oprosti ali Milka nije skretanje s teme :P ... zubi ... miga

Višestanični organizam

Female
Capricorn Monkey
Broj postova : 93
Registration date : 01.05.2009

PostajNaslov: Re: Ukazanja   uto svi 12, 2009 1:56 pm

rofl2 najkomičnija su mi ovakva ukazanja .. na kit katu, fleka na zidu, jajetu, limunu... ma smijesno.

Da se razmujemo, vjerujem u Međugorska ukazanja i događanja, Gospine poruke .. ali ova ukazanja ove vrste iz ove teme...hehe.. su puka slučajnost. Isto tako u kit katu npr. mozda je neko prije vidio nesto drugo, rijec, Elvisa Presleya..i sl. ali pogledao, pokazao pored nekome i nastavio ga jesti citajuci novine. Samo sto ovakve stvari kad liče na Isusa ili Gospu dobiju odjeka .. (osim toga, tko to zna kako je Isus izgledao?!) .
Čak su vidioci iz Međugorja opisivali Gospu ali jos nije nacrtan autentičan portret (bilo je dosta slicnih, ali nijedan posve sličan)...

Sto se tice prvog posta na MR odmah sam prve sekunde vidjela lik..ali me nimalo nije uzbudilo. Slucajnost. Ili samo uznapredovali karcinom na mozgu!!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Ukazanja   uto svi 12, 2009 2:24 pm

Nemoj tako, bas je taj na Kit-katu logican. Covjek je isao jesti cokoladu na Veliki Petak i onda se jos pita sto mu je slika htjela poruciti :P miga

Nisam bas sklona vjerovat medjugorskim vidjelicama i slicnima. Moguce da se u Medjugorju nekima ukazuje nesto ili da se desavaju izljecenja ali ljudima koji se predstavljaju kao vidjelice i koji kao prenose neke poruke ne vjerujem. Jednostavno, tesko mi je vjerovat da bi netko tko je vidio Boga zivo na nacin da gradi viletine s bazenima i da prakticki ima time table kada ce imati ukazanje.
Cini mi se da kada se nekom ukaze nesto onda to, u pravilu, bude prekretnica ili pecat upravo za tu osobu.

E, da...interesantno kako se ljudima ukazuje Bog bas kako je iscrtan na umjetnickim slikama. Ali stari majstori nisu imali prikazanja. Oni su vise radili iz neke svoje maste. Dakle, kao sto kazes kako znati pravi izgled Isusa ili Marije. I sto je s ukazanjima ljudima druge vjere koji vide svoja Bozanstva. To sam vec spominjala ranije. Jednostavno, muslimanu se nece prikazat Isus niti katoliku Alah.

Višestanični organizam

Female
Capricorn Monkey
Broj postova : 93
Registration date : 01.05.2009

PostajNaslov: Re: Ukazanja   uto svi 12, 2009 2:48 pm

Ako je Kit Kat logičan onda za svaki ovaj primjer mozemo naci neko logično objasnjenje ako se potrudimo..Eno npr, MR scan u prvom postu: karcinom , Gospa stiti, sve u bozijim rukama, bozji plan, moguca smrt nije smrt, vec odlazak Svevišnjem...itd...
Ne drzi ta teorija bas vodu, jel da?!

A to vidioci..ah..oni su vidjeli Gospu kad su bili sirotinja, zivjelo se od sadnje duhana i teskog rada, bez djetinjstva, na kamenu i suncu.. ( ko ne zna kako je tada tamo bilo ne moze ni razumjeti)...a opet treba imati na umu vidioci nisu sveci vec ljudi. Obicni ljudi od krvi i mesa sa svim slabostima koje ima i svatko. Ne odolijeva svatko jednako. A opet ne znamo sta je u njima i kako to sve izgleda iz njihovog kuta, pogresno je ocjenjivati na osnovu prezentiranog. Gle.. i sama razmisljam slicno kao ti jer ocekujem da Izabrani trebaju zivjeti skroman zivot posvecen samo Bogu i Bozijem....ali ipak..
U to vrijeme kad su se vidioci poceli zeniti i rađati djecu bilo je dosta optuzbi sa raznih strana, a opet u Svetom Pismu se majka , roditeljica spominje kao najsvetija osoba na zemlji, svetija od svecenika.

"I sto je s ukazanjima ljudima druge vjere koji vide svoja Bozanstva. " - da. Kao autosugestija. Tako je i sa likom Isusa u Kit katu..hehe.. (ma ovo kit kat je smijesno)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Ukazanja   uto svi 12, 2009 3:52 pm

Alpha je napisao/la:
Oprosti ali Milka nije skretanje s teme :P ... zubi ... miga

Oprosti, ali Tesla jest.

Uglavnom i meni su ukazanja sumnjiva u većini slučajeva.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Ukazanja   sri svi 13, 2009 4:39 pm

Jest, al Milka nije cerek ...mislim, mozemo do sutra ovako...ja se ionako zezam :)

Uglavnom, meni bi bilo sumnjivo da mi se i licno nesto ukaze jer obicno prvo pomislim da mi se pricinja, da haluciniram i tako to :P

Žaba

Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Registration date : 03.07.2009

PostajNaslov: Re: Ukazanja   pet srp 03, 2009 4:41 pm

Ovaj efekt se u psihologiji naziva pareidolija, a vezano za to, evo jedan zabavan clanak o pokojnom Michaelu Jacksonu pa ko ga vidi, neka javi :))))

http://www.net.hr/planet-x/page/2009/07/02/0001006.html
[Vrh] Go down
Gea
Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10216
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Ukazanja   pet srp 03, 2009 6:49 pm

onaj tko želi vidjeti vidjet će kava

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Ukazanja   pet srp 03, 2009 6:49 pm

To može objasniti veliku većinu viđenja, nikako sva :)
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Ukazanja   Today at 7:55 am

[Vrh] Go down

Ukazanja
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next