Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Život poslije života

Go down 
+82
bodhisattva
GaGa
web dust
leont
grga@bizArt
geapura
tinityrannical
dark evil
2pac
Buby30
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
Madonna
Einar
Korplikan
orca
wanderer
Abarksas
Floridain
Melkior
Findo
AVeT_
grof
akelsandra
Archangel
PathFinder
hromi
Smokva7
Annabel Lee
UNIDA
BIGFOOT
Dragony
daughter_of_Sun
Legionar
MoW
Flamezar
Pohotni Jarac
flory
konoko1
Athena
schmizzl
floridana
Fantom
tomi
Annon Imus
stella
Michael Wittmann
Luka91
Chakotay
Reptil
B
Casper
Jaykof
Blizzard
Berny_Sinara
garfild
meli
None
siskara
upperground
Thor
malenaivi
korinaema
silver
userNejm
pocahontas
gloria_g
babi
Yado
sanja
Milab
ThE_IMMORTAL
Alpha
Eosphoros
little alien
belongs to lovers
Svjetloisjena
urbanaaa
Aleksandar Veliki
zvezda
malena
Rain
86 posters
Go to page : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next

Vjerujete li u život nakon života, smrti?
Vjerujem
Život poslije života - Page 12 Icon_vote_lcap86%Život poslije života - Page 12 Icon_vote_rcap
 86% [ 135 ]
Ne vjerujem
Život poslije života - Page 12 Icon_vote_lcap14%Život poslije života - Page 12 Icon_vote_rcap
 14% [ 22 ]
Ukupno glasova : 157
 

Autor/icaPoruka
grof
Višestanični organizam
grof


Male
Capricorn Rat
Broj postova : 39
Age : 39
Registration date : 15.10.2007

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimečet pro 16, 2010 12:05 pm

Rain (pet lis 12, 2007 9:04 am) je napisao/la:
Vjerujete li da se život nastavlja nakon ovog života, nakon smrti, ili mislite da tada sve prestaje?

Koja su vaša očekivanja vezano za život nakon smrti? lol!
Ne verujem.
[Vrh] Go down
AVeT_
banned
AVeT_


Male
Virgo Horse
Broj postova : 35
Age : 93
Location : KINGDOM of BLASPHEMY
Registration date : 15.12.2010

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimesub pro 18, 2010 6:59 pm

Ne. Draze mi je vjerovati u zivot za vrijeme zivota a ne poslije. Zapravo, svi koji vjeruju u te bajke onemogucavaju sebi kvalitetan ZIVOT, jedan i jedini....tu, sada i gotovo. O moroni
[Vrh] Go down
Findo
Prašina



Male
Cancer Snake
Broj postova : 6
Age : 34
Registration date : 07.01.2011

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimepet sij 07, 2011 5:12 pm

Bila je ona emisija na rubu znanosti a tema o putovanjima duše poslje smrti.
Možete cijelu emisiju pogledati i na youtube-u
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimečet vel 10, 2011 1:20 pm

U emisiji 8. kat bila je tema o klinickoj smrti. Izaslo je na Youtubeu pa evo:

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimepet vel 11, 2011 2:34 pm

Jel tko pogledao? Dobre su price gostiju.
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimepet vel 11, 2011 11:09 pm

Ja sam pricao sa dvoje ljudi koje poznajem dobro, koji su doživjeli kliničku smrt, te sa ljudima koji su bili pored njih dok su bili u operacijskoj sali... Oboje od njih su mi potvrdili što se dešavalo u sali, te izvan nje, te tko ih je bodrio u sobi za čekanje, što su nosili na sebi, koliko je sati bilo, koliko je trajalo, tako da nakon tih priča, zasigurno vjerujem...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimesub vel 12, 2011 12:32 am

ides
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimesub vel 12, 2011 7:30 pm

Jedna osoba mi je susjed kojeg znam preko 10 godina, druga osoba mi je baka. Nakon njihovih priča, ne možeš ni posumnjati... Da je bar svima tako!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimesub vel 12, 2011 7:56 pm

A mozes li nam ispricati detaljnije malo moli
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimesri oľu 02, 2011 4:50 pm



Jedanaestogodišnji Colton Burpo iz američke savezne države Nebraske u dobi od četiri godine umalo je preminuo na operacijskom stolu od puknuća slijepog crijeva, no ono što se dogodilo nakon operacije potaknulo je mnoge rasprave.
Njegov oporavak bio dugotrajan i mukotrpan, a mali je Colton svoje roditelje šokirao kada im je detaljno prepričaju što su oni za vrijeme njegove operacije radili u čekaonici. Svom je ocu, primjerice, rekao kako su mu anđeli pjevali dok se molio za sinov oporavak.

Četiri mjeseca nakon operacije Colton je počeo prepričavati stvari koje je doživio dok je ležao na operacijskom stolu. Ispričao je kako je 'na nebu' naišao na svoju sestru, što je posebno šokiralo njegove roditelje koji mu nikada nisu rekli da je njegova majka spontano pobacila curicu prije njegova rođenja.

'Izgledala mi je poznato. Odmah me počela grliti, govoreći kako joj je drago da ovdje gore ima nekoga iz vlastite obitelji', tvrdi Colton koji je navodno susreo i svog pradjeda Popa, koji je preminuo prije 30 godina prije dječakovog rođenja, a za kojeg kaže da je izgledao kao mladić, a ne starac.

Dječak tvrdi da su njegova sjećanja i vizije, što je vrijeme više odmicalo, postajale sve stvarnije. 'Sjećam se Isusa, zlatnih ulica i mnogo boja. Sjeo sam Isusu u krilo i osjećao sam se sigurnim. Bog je glavni i najveći na nebu. Može držati svijet u dlanovima', tvrdi dječak koji je 'vidio i djelić smaka svijeta'.

Naravno, kao što to obično biva, njegova su iskustva ispričana i u knjizi koja se do sada prodala u više od pola milijuna primjeraka, a koju su napisali Coltonovi roditelji.

'Ne znam zbog čega, ali Bog je odabrao nas. Učinio je nezamislivo čudo', kazao je dječakov otac. izvor
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 33
Registration date : 23.02.2011

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimesri oľu 02, 2011 4:57 pm

Bilo je na kanalu national zone jedan dokumentarac o onim ljudima kojima je duša izašla iz tijela pa se opet vratila svi su uglavnom vidjeli jako svijetlo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimesri oľu 02, 2011 4:57 pm

Evo jos jedna reportaza o tome.

[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 33
Registration date : 23.02.2011

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimesri oľu 02, 2011 5:00 pm

Zanimljivo.
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimesri oľu 02, 2011 7:49 pm

Alpha ono je bilo ukratko, ne znam više o detaljima, uglavnom znali su jedno i drugo koliko je što točno trajalo i cijelo vrijeme su osjećali ugodu i toplinu, te mi tvrde da je to neopisivo da to ne možeš kao čovjek doživjeti, tj. bar dok si u tijelu( inkarniran).

Da je pripadnik Islama vidio bi Alaha i meleke, da je Hindus vidio bi Krišnu i Šivu... zanimljiva priča, koja je sjajno kapitalizirana, i ne sviđa mi se promocija religije, bilo bi mi draže da nije vidio Boga i anđele niti ikakvo "božanstvo". Smatram da na tim razinama vrijedi ona izreka. "Seeing is beliving.", naime, "mentalna projekcija" postaje stvarnost i obratno. Na takav način ja doživljavam shvaćanje smrti i onoga nakon života.

U ovom prilogu i priči me fascinira činjenica da dijete od 3 godine zna sve o Bibliji i Kršćanstvu (ne sad sve ali, i tko je Isus, što je raj, što su anđeli, anđeli koji pjevaju, postoji Bog, on upravlja, čak i o apokalipsi priča). O pobačaju i djedu ne možemo znati sigurno već samo vjerovati klincu koji je imao viziju sa 3 do 4 godine. Sve je jasno kad shvatiš da se roditelji mole svako malo. Moguće je da je dečko to sve doživio i projicirao svemir kroz kršćanski pogled, ali to po meni ne znači kao jedina i nužna istina, stoga mi se ovo vrlo ne sviđa.

Super mi je ova fora sa knjigom, odličan bussiness! kava
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 31
Registration date : 27.02.2011

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimesri oľu 02, 2011 10:21 pm

i nemam neki izbor.

prosto mi je neprihvatljivo da nema nekog viseg "smisla" u svemu ovome.

s druge strane, teret mi je da mnogo razmisljam o "stvarnosti iznad stvarnosti"


tako da mi je najlakse bilo da verujem mamine price iz detinjstva o svemu lepom sto nas ceka tamo iza nebeskog plavetnila ...

[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 33
Registration date : 23.02.2011

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimečet oľu 03, 2011 2:45 pm

CITAT: U ovom prilogu i priči me fascinira činjenica da dijete od 3 godine zna sve o Bibliji i Kršćanstvu (ne sad sve ali, i tko je Isus, što je raj, što su anđeli, anđeli koji pjevaju, postoji Bog, on upravlja, čak i o apokalipsi priča).


Pa to i nije neko čudo u Libiji je jedno dijete naučilo Kur an napame sa 3 godine.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimečet oľu 03, 2011 5:48 pm

@Melk...slazem se da je sve to ispalo kao reklama i da je normalno da je dijete dozivjelo to kroz religiju kojoj pripada. Ali vjerujem da jeste vidio/dozivio nesto. Ono sto mi se ne svidja jeste razmisljanje oca u drugom videu kada kaze nesto u stilu "Boze nakon svega sto sam ucinio za tebe". Mislim, koja je to fora? ON je ucinio nesto za Boga? Da, bas Bog o njemu ovisi. Ko da trguju ili jos bolje ko da se ucjenjuju (princip: ako ja ovo ti meni ono). Ne svidja mi se takav odnos prema Bozanskom.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimečet oľu 03, 2011 6:04 pm

Ne vjerujem nono
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 11:26 am

Iskustva kliničke smrti mogu se lako znanstveno objasniti

Izvantjelesno iskustvo česta je pojava i neposredno pred buđenje ili san, a povezano je s živopisnim snovima i halucinacijama koje mogu dovesti do osjećaja lebdenja

Osjećaj da smo mrtvi, predodžba da je “duša” napustila tijelo, putovanje prema jakom svjetlu na kraju tunela, odlazak u drugu stvarnost gdje su ljubav i blaženstvo sveobuhvatni, sva ta iskustva bliske smrti su zabilježena u raznim kulturama, a prvi pisani podaci o njima datiraju još iz antičke Grčke. Mnoge pojave povezane s iskustvom bliske smrti mogu se biološki objasniti, smatra neurolog Dean Mobbs, sa Sveučilišta u Cambridgeu zaposlen u Vijeću za medicinska istraživanja i znanosti mozga.

Na primjer, osjećaj da je čovjek mrtav nije ograničen samo na iskustvo bliske smrti - u bolesnika s tzv.Cotardovim, odnosno sindromom “hodajućeg leša”, pacijent lažno vjeruje da je pokojni. Ovaj poremećaj se javlja poslije traume, tijekom naprednih stadija tifusa i multiple skleroze te je povezan s područjem mozga. Tjemeni režanj obično je uključen u procese pažnje, a čeoni u izmijenjenom doživljaj stvarnosti kod poremećaja kao što je shizofrenija.

Izvantjelesno ili iskustvo napuštanja tijela česta je pojava i neposredno pred buđenje ili samo spavanje. Paraliza spavanja odnosno iskustvo osjećaja paraliziranosti dok ste još uvijek svjesni vanjskog svijeta, zabilježeno je u 40 posto svih ljudi, a povezano je s živopisnim snovima i halucinacijama koje mogu dovesti do osjećaja lebdenja iznad vlastitog tijela.

Zbog dopamina se susreću preminuli

Abnormalno funkcioniranje dopamina, neurotransmitera koji može izazvati halucinacije. Upravo zbog toga oboljeli od Parkinsonove bolesti su često svjedočili o vizijama duhova, pa čak i čudovišta.

Svjetlo na kraju tunela je igra neurona

Velik broj lijekova i droga, kao što je anestetik ketamin, mogu izazvati izvantjelesna iskustava i halucinacije. Vizija tunela se može dogoditi kada se prekine protok krvi i kisika do očiju. Tada počinju odumirati neuroni u centru za vid koji inače obrađuju periferni dio vidnog polja.

"U sekundi mi se pred očima odvrtio život"

Za vrlo prošireno iskustvo „protjecanja života pred očima“ krivac je mjesto u regiji srednjeg mozga koje oslobađa noradrenalin- hormon stresa. To mjesto je vrlo povezano s regijama mozga koje utječu na emocije i memoriju, kao što su amigdala i hipotalamus. izvor


Onda, jel po vama to objasnjeno?
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 11:44 am

Zvuci kao da se je netko pokusao praviti pametan za tipkovnicom na znanstvenom institutu Ruder Boskovoc lol
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 11:48 am

Ali ne objašnjava kako to da su neki bili klinicki mrtvi i kad su se probudili naucili su novi jezik koji mozda nikad nisu ni culi ili pak neku drugu vjestinu confused
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 11:54 am

A eto...nisu objasnili kako su ljudi znali sto ima odjeveno obitelj koja je na drugom kraju bolnice (ili svijeta) ili kad djeca opisuju rodbinu koju nikada nisu vidjeli jer su preminuli prije njihovog rodjenja. Nisu objasnili ni sjecanja na neke druge zivote, a za koje je dokazano da jesu postojali...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 1:46 pm

Objašnjenja su im u rangu "gravitacija postoji jer se izmjenjuju gravitoni između dvije mase".

Prvo je nemoguće predvidjeti kako će uopće izgledati halucinacije uzrokovane nekom drogom. Tako imamo skupinu tinejdžera koji pod nekom drogom vide roze sloniće kako skaču po zelenim oblačićima, a svi ljudi pri iskustvu kliničke smrti redovno viđaju motive svojih predaka ili duhovnih bića. Zašto?

Fenomen "u sekundi mi se odvrti cijeli život" nikad nisam doživljavao tako da dođe anđeo s projektorom na koji je marljivo prikupljao slikice ključnih momenata mojeg života te mi pusti svoj filmski uradak. Opet pitanje, zašto baš u trenutku kada čovjek smatra da će umrijeti? Ima li smisla da tijelo troši energiju pred smrt (sa ateistički-biološkog gledišta) na takve nepotrebne stvari? Naime, vizija svojeg života dotičnu jedinku ometa u pokušaju da se možda i izvuče iz smrtne opasnosti.

Ono što je donekle objašnjeno je svjetlo na kraju tunela. Ali opet, zašto baš svjetlo na kraju tunela koji je savršen simbol prelaska u novi svijet?

Zabavno je kako (wannabe) znanstvenici iznesu ovakav tekst misleći da uistinu posjeduju odgovor na pitanje kliničke smrti dok zapravo ovakvim "objašnjenjima" postave puno više novih pitanja kojima uopće ne možemo nazrijeti odgovor. Lagano je odgovoriti na "Kako?", ali neka se okušaju u davanju odgovora na "Zašto?", "Zbog čega?" i "Radi čega?".

To što postoji biološki aparat koji je podrška iskustvima kliničke smrti ne potkopava teoriju o životu poslije života, nego je održava na životu. Još ako dodamo stvari koje je Alpha nabrojala stvarno ispada kako je Orca rekao da se netko pokušava napraviti pametan - i to na veoma nezrelom nivou.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 2:01 pm

Citat :
Opet pitanje, zašto baš u trenutku kada čovjek smatra da će umrijeti? Ima li smisla da tijelo troši energiju pred smrt (sa ateistički-biološkog gledišta) na takve nepotrebne stvari? Naime, vizija svojeg života dotičnu jedinku ometa u pokušaju da se možda i izvuče iz smrtne opasnosti.
- ovo mi se jako svidja ides

Za tunel je objasnjenje sto se kao suzavaju zjenice pa...uglavnom imaju objasnjenje ali mi nije jasno jel to (tj. kako to) vrijedi i za one koji imaju zatvorene oci ili su cak u komi...kako onda objasnjavaju tunelski vid...

[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 3:23 pm

što ako je znanstveno utvrđeno da je netko pokojan. I za šta ja znam...deset sati počne lupati po poklopcu zamrzivača živ i zdrav kolko i mi?
Kako onda uopće sumnjati u to šta je vidio?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Život poslije života - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 12 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Život poslije života
[Vrh] 
Stranica 12 / 15.Go to page : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next
 Similar topics
-
» Zivot poslije ljudi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: