Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Život poslije života

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Vjerujete li u život nakon života, smrti?
Vjerujem
86%
 86% [ 135 ]
Ne vjerujem
14%
 14% [ 22 ]
Ukupno glasova : 157

Autor/icaPoruka
Novus ordo seclorum
Pračovjek

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1821
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Život poslije života   pon sij 30, 2017 6:41 pm

Šta?
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1736
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Život poslije života   uto sij 31, 2017 5:35 am

lol web stvarno ^^
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1736
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Život poslije života   uto sij 31, 2017 5:37 am

najlakse je misliti da si ti licnost u jednom tjelu,rodis se i umres,to stvarno rjesava svu mistifikaciju...
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male
Capricorn Broj postova : 1386
Registration date : 07.10.2015

PostajNaslov: Re: Život poslije života   uto sij 31, 2017 11:37 am

ne, misliti da si ti licnost u jednom tjelu,rodis se i umres... nego, znati da je ti: licnost u jednom tjelu,rodis se i umres.... jedna od nužnih stukturalnih particija supstancije kolokvijalno zavane "moja(tvoja) malenkost" ,pa je sad pitanje svačije pojedinačne particije spekulativnog uma da li će i kako prihvačati namjere spekulativnog uma pojedinih supstanci iz opčinstva.^^
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3244
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Život poslije života   uto oľu 21, 2017 9:50 pm

@Chakotay, nice to see you too... hug
Zao mi je sto ne stizem vise biti ovde...
Falite mi.

Back to topic> meni najvise pije vodu teorija o grupama dusa, tj ljudi koji se u razlicitim inkarnacijama ponovo srecu...

Riba

Male
Pisces Goat
Broj postova : 155
Registration date : 15.12.2016

PostajNaslov: Re: Život poslije života   čet oľu 23, 2017 10:26 am

Smrt nije kraj. Tjelo bude više neupotrebljivo ali svijest živi-prelazi dalje po zaslugama. Ustvari mi smo svijest-duša a ne naše fizičko-materijalno tijelo. Govorim iz iskustva. Ja sam se vratio u svoje fizičko tijelo navodno da spasim duše pod svaku cijenu. Ne bojite se smrti ako vam je savijest čista!
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Život poslije života   sub tra 15, 2017 10:08 am

bodhisattva je napisao/la:
Smrt nije kraj. Tjelo bude više neupotrebljivo ali svijest živi-prelazi dalje po zaslugama. Ustvari mi smo svijest-duša a ne naše fizičko-materijalno tijelo. Govorim iz iskustva. Ja sam se vratio u svoje fizičko tijelo navodno da spasim duše pod svaku cijenu. Ne bojite se smrti ako vam je savijest čista!
na stranu spas duša i čista savjest, ono što tvrdiš je u biti analogija sa finalnim stupnjem raspadanja elementarnih čestica pod kozmičkim zračenjem - naravno mase, energije i poluživoti čestica su bitno viši ali princip je isti pa slobodno možemo zaključiti da je već sama tjelesnost proizvod već započetog rasapa duše.
starenjem energetskog vala polja, čestice nosioci atributa polja (npr. pion) razlažu se na energiju i česticu mase (energija ostaje u valu polja a muon se dalje razlaže) gdje se čestica mase pod utjecajem zračenja dalje razlaže na bitno otežalu implodirajuću masu i minimalni energestski izboj. - ovozemaljsko odvajanje duše i (brzraspadajućeg) tjela.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male
Virgo Broj postova : 1340
Registration date : 18.03.2014

PostajNaslov: Re: Život poslije života   ned svi 07, 2017 12:41 pm

ne znam da li ga ima tko će opet živjet nakon života
[Vrh] Go down
bodhisattva
Riba

Male
Pisces Goat

PostajNaslov: Re: Život poslije života   pon svi 08, 2017 11:08 am

waldox je napisao/la:
ne znam da li ga ima tko će opet živjet nakon života
Patnja nije patnja, smrt nije smrt ako ih ti ne učiniš takvim!
Ja živim život živi jer život živi žive samo živi!
Život nikad ne prestaje! A ti si misli!
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Život poslije života   pon svi 08, 2017 10:04 pm

ti misli da ga ima ako ga uopće ima 8)
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Život poslije života   uto svi 09, 2017 10:59 am

lol!  evo su činjenice: "smrt" je transmormacija ali i "život" je transmormacija -i to konstantno djelujuća transformacija, inače govorimo o živima koji su davno umrli. o detaljima pojedinačnih atributa  teško je izvoditi opčenite zaključke buduči osobne razlike u življenju su prevelike i nepobitne a jednako je sa osobnim razlikama i umiranjem.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Riba

Male
Pisces Goat

PostajNaslov: Re: Život poslije života   pet svi 12, 2017 1:34 pm

Jedino oni koji se vrate mogu da svijedoće!
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Život poslije života   sub svi 13, 2017 10:29 am

o istinosti tog svjedočenja jedino znaju oni koji nastavljaju
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1404
Registration date : 10.08.2012

PostajNaslov: Re: Život poslije života   sub svi 13, 2017 1:08 pm

Znat cemo jedino ako postoji.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Život poslije života   pon svi 22, 2017 11:33 pm

[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Život poslije života   pon lip 05, 2017 4:11 pm

ako ga ima nece biti ovakav :D
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Život poslije života   uto lip 06, 2017 1:03 pm

Jedna zanimljiva recenica koju sam nedavno cuo u vezi ovoga je: Ako nismo svjesni zivota prije rodenja kako mozemo biti svjesni nakon smrti?
Tj, jel dusa iako bi trebala biti nematerijalna, nastaje jednostavno bioloski materijalno kao nase tijelo.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Život poslije života   uto lip 06, 2017 1:22 pm

ne znam jedi nitko tlo je umro nije se vratio i rekao kako je tamo confused
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Život poslije života   uto lip 06, 2017 5:06 pm

Jedi Mind Tricks je napisao/la:
Jedna zanimljiva recenica koju sam nedavno cuo u vezi ovoga je: Ako nismo svjesni zivota prije rodenja kako mozemo biti svjesni nakon smrti?
Tj, jel dusa iako bi trebala biti nematerijalna, nastaje jednostavno bioloski materijalno kao nase tijelo.

Navodno možeš regresijama biti svjestan prošlih inkarnacija, ali to mi nekako nema smisla. Postoji struja koja kaže da kad ti umreš, čestice koje tvore tvoja suptilna tijela gravitiraju prema sličnim česticama i tako jedan pojedinac može biti osnova za nove inkarnacije.
Kako po tome ti možeš točno znati što je bilo prije tvoje sadašnje inkarnacije? Isto tako, zašto bi ta sjećanja bila pohranjena u mozgu, čemu toliko trošenje memorije s sjećanjima tvoje prošlosti?

Kako god, Duša je ta koja je pasivni element Kreacije i ona veže na sebe iskustva i "materijal" određenih realiteta postojanja, kako bi mogla tamo iskusiti život.
Znači, Duša kao takva je neutralna u cijeloj priči i nije nositelj informacija. Suptilna tijela, tj. Dušini avatari su ti koji su nositelji iskustva i žive u određenim realitetima.

Ono što vidiš u lucidnim snovima ti je ono što će ti biti prva stepenica u fazi nakon smrti fizičkog tijela.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Život poslije života   čet lip 08, 2017 6:20 pm

Zanimljivo.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Riba

Male
Pisces Goat

PostajNaslov: Re: Život poslije života   čet lip 08, 2017 8:37 pm

Ovo što kažeš Nowuse moglo bi biti i povezano sa duhovima. Tj. zašto je netko pod utjecajem duhova i demona?? Zašto se zakače za neko fizičko tijelo i opsjedaju ga tj. i dalje uživaju u užicima ali preko tijela žive osobe. Zanimljiv materijal. Daj još!
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Život poslije života   ned lip 11, 2017 9:21 pm

Nebi rekao da se zakače za fizičko tijelo. Zapravo dosta izbjegavam spominjanje duhova jer je to dosta neshvaćena tema i dosta se razlikuje od onoga što nam je Hollywood nametnuo.
Hollywood preko svojih filmova i serija kaže da je "duh" ustvari "duša" nekoga umrlog čovjeka koji nije otišao u raj/pakao jer je nekako povezan s bivšim životom. To u stvarnosti nema baš smisla.

Ista je stvar s demonima. Isto ne znam što bi tu rekao. Postoje mnoga astralna bića i recimo ja imam interakcije s nekim bićima za vrijeme lucidnih snova (rekli smo da su snovi iskustva s Astrala).
Neka su zla, neka su dobra, itd. Od tih dobrih i zlih možemo izdvojiti one koji su izrazito moćni pa imamo izrazito moćne zle i izrazito moćne dobre pojedince. Onaj stereotipni demon ili čak vrag je često produkt neznanja.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Život poslije života   sri lip 14, 2017 8:26 am

novus je napisao/la:
...Ista je stvar s demonima. Isto ne znam što bi tu rekao. Postoje mnoga astralna bića i recimo ja imam interakcije s nekim bićima za vrijeme lucidnih snova ...
snovi - lucidni snovi. treba zadržati i opciju "što je babi milo to joj se i snilo" - ne zezam, djeluješ dosta preokupiran matricom i nepokolebljivo definitivnim transcedetalnim odgovorima bazičnih ljudskih pitanja. malo dvojbe uvjek dobro dođe, ko spuštanje u nižu brzinu prije pretjecanja :)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Život poslije života   sri lip 14, 2017 1:39 pm

Snovi su iskustva s Astrala, a lucidni su kontrolirana iskustva s Astrala. To je činjenica poznata od davnina i na istoku i na zapadu. Na zapadu je popularizirana s Carlosom Castanedom i zahvaljujući njegovim knjigama, ljudi su postali više upoznati s "zapadnom frakcijom". Što se tiče istoka, šteta je da nema previše o tome, tj. o Tibetanskoj Sanjalačkoj Yogi.

"djeluješ dosta preokupiran matricom i nepokolebljivo definitivnim transcedetalnim odgovorima bazičnih ljudskih pitanja"

Je li? Care to explain? Ovaj drugi ti dio rečenice intelektualno prenemaganje, sumnjam da će te itko razumijeti.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Život poslije života   sri lip 14, 2017 3:51 pm

iskustvena tvrdnja nemora biti istinita činjenica a možda baš zbog toga je tibetanska iskustva teže pronaći.  imaju drugačije metode: usmjereni su na oblikovanje pitanja a ne na traženje odgovora i definranje. reko bih i da imaju manje paranojične mitove -možda poradi jednostavnije povijesti jer tbet je dost nepristupačna pozicija pa su do suvremene invazije kineza glavninu povijesnih turbulencija činile lokalne čarke oko klope i igrice oko ustoličenja dalaj  lame. slično je i sa demonima, kod njih su oni van zone zla i dobra - samo odrađuju svoju sudbinu koju jedino budina ruka može promijeniti ,što se događa veoma rijetko u situacijama zgusnutih događaja kada igrom slučaja pojedini ljudi i pojedini demoni istovremeno djele isto mjesto i nepokolebljivo djeluju sljedeći svoje sudbine.
Novus ordo seclorum je napisao/la:
...Care to explain? Ovaj drugi ti dio rečenice intelektualno prenemaganje, sumnjam da će te itko razumijeti.
u svakom slučaju javim ti, kad se dosjetim spretnije formulacije. a možda naiđe netko sa jasnijim pojašnjenjem...
:D
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Život poslije života   

[Vrh] Go down

Život poslije života
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 15 / 15.Go to page : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15
 Similar topics
-
» Čovjekova duša između života i smrti
» Život "kao nekad"...