Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 što je za vas brak

Go down 
+7
Svjetloisjena
Cico
Nefertiti
switch
Alpha
floridana
Stripy
11 posters
Autor/icaPoruka
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimečet oľu 12, 2009 12:19 pm

Pitanje, je u suštini vrlo jednostavno: Što za vas predstavlja brak?
Na ovo mogu odgaovarati i oni koji jesu, pa pricaju o iskustvu, i oni koji nisu, pa pričaju o oćekivanjima.
Da li je brak za vas nešto romantično ili baš suprotno, obaveza, radost, nametnuto od društva ili roditelja ili ipak nešto urođeno, neka prirodna potreba za vezivanjem za određenu osobu ili ipak nešto sasvim stoto.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimečet oľu 12, 2009 2:07 pm

pitanje jeste jednostavno ali odgovor baš i nije zubi
napisati ću nešto samo sad moram ići skuhati kupus i kobasice zubo
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimečet oľu 12, 2009 3:01 pm

ja, a tko je uopće spominjao jednostavnost odgovora zubi
:P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimečet oľu 12, 2009 3:53 pm

Brak bi se mogao definirati nesto kao poslovna suradanja...kooperacija...partnerstvo...
Slicno kao sto je i svaki ostali medjuljudski odnos samo sa vise kompromisa i ulaganja...

A ti si otvorio temu bez da si dao slovce svoga osvrta na istu :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
switch
Višestanični organizam
switch


Male
Leo Horse
Broj postova : 75
Age : 33
Registration date : 26.01.2009

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimečet oľu 12, 2009 4:14 pm

spajanje dvoje ljudi koji se vole da provedu ostatak svojeg zivota skupa i da imaju obitelj...naravno ako se ne razvedu prije toga
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimečet oľu 12, 2009 5:32 pm

tamo nekih netakodavnih godina mi je bilo najvažnije da smo šta više vremena skupa. nisam ni razmišljala šta je to brak i kakve su obaveze, vjerovatno kao i velika večina u 20-im godinama.
iz ove perspektive mogu reći da je brak simbioza u cilju lakšeg preživljavanja i podizanja potomstva. brak je nekakva sigurnost da će se partneri međusobno pomagati kad nije sve tako bajno u životu. brak je ponekad odricanje od vlastitih snova. brak je prilagođavanje pa i odricanje od jednog dijela samog sebe. brak je i navika. brak je ponekad ušteda energije, recimo ne moraš tražiti okolo partnera za zadovoljavanje seksualnih potreba. ako brak troši više energije nego šta je štedi onda nešto ne štima.
eto toliko...oko tih tehničkih pitanja....
a zna biti i romantično...recimo kad šetate rivom on te uhvati za ruku. ili kad te romantično pogleda ujutro nebi li te opčarao da mu skuhaš kavu. može biti brak i komičan, recimo kad izvadi čarape iz ormara a nisu jednake boje...ima tu i bijesa i ljutnje i ljubavi...ko na šarenoj pijaci, svašta se nudi.
to je za mene brak...
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimečet oľu 12, 2009 6:52 pm

Flo, svaka čast..... objašnjenje je super...

Nemam iskustva u tome...al' meni je to zajednica sa osobom koju voliš (a nije ti krvni rod) i misliš da ćeš je voliti cijelog svog živoata (iako nije uvijek tako) i želiš da budeš sa njom u dobru i zlu, na javi i snu......e sad mislim da tu ima umješanog svega, i lijepih stvari i onih manje lijepih....što rekla flo: "ka na šarenoj pijaci"...

Ima jedna stvar koja me muči kod braka, a to je, da li možeš ostati svoj, ono ne pustiti svoje neke snove i želje bez da povrijediš osobu sa kojom si u braku? Da li je to stvar dogovora? Ili je to stvar da neko nekog mora tolerirati?
Možda je lakše ako se odlučiš za brak u 20ima...hm...
[Vrh] Go down
Cico
PraGlodavac
Cico


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 839
Age : 37
Registration date : 11.10.2008

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimečet oľu 12, 2009 10:56 pm

da, nema sto, Flo mi je objasnila sto je brak i da ga svatko kreira po sebi...

lijepo je to kad ima toliko sarenila,, kao ono sto ljudi sto cudi...
mozda je tako i s brakom
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimečet oľu 12, 2009 11:11 pm

Alpha je napisao/la:
Brak bi se mogao definirati nesto kao poslovna suradanja...kooperacija...partnerstvo...
Slicno kao sto je i svaki ostali medjuljudski odnos samo sa vise kompromisa i ulaganja...

A ti si otvorio temu bez da si dao slovce svoga osvrta na istu :P

ja bolje da ne dam osvrt... nebi mozda u ovom trenu bio realan... mozda nemam pravo nekoga ubit u pojam
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimepet oľu 13, 2009 12:04 am

geronimo je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Brak bi se mogao definirati nesto kao poslovna suradanja...kooperacija...partnerstvo...
Slicno kao sto je i svaki ostali medjuljudski odnos samo sa vise kompromisa i ulaganja...

A ti si otvorio temu bez da si dao slovce svoga osvrta na istu :P

ja bolje da ne dam osvrt... nebi mozda u ovom trenu bio realan... mozda nemam pravo nekoga ubit u pojam

Tko ne želi, ne mora čitati miga

Za mene je brak (formalni) zajednica dvoje ljudi koji žele biti obitelj, dakle jedna društvena "čelija". Brak pridonosi materijalnoj i emocionalnoj sigurnosti prilikom podizanja djece, ili, ako ostanu sami, sigurnosti bračnih parztnera. Brak često donosi veću sigurnost i unutar šire zajednice jer je, nažalost, bračni status primjereniji od samačkog. No ako brak ostane brak samo na papiru, bez obzira na sigurnost koju eventualno i dalje pruža, on doprinosi samo emocionalnom stresu i propadanju "zarobljenih" partnera.

Ukoliko se ljudi nađu zajedno i na višem nivou od materijalnog, onda im zajedništvo može donijeti i više zadovoljstva. Mislim da svi ljudi zapravo čeznu za takvim bračnim statusom.
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimened oľu 15, 2009 10:02 pm

Još kao mala sanjala sam dan kada ću se udati i imati djecu. Molila sam Boga da mi dade muža barem upola tako dobrog kao što je moj otac prema mami ( i ona prema njemu, naravno).
I što reći, nego dobila sam što sam i tražila. Snjim sam u braku već trinaestak godina, i vjerovali ili ne, mi se gotovo nikad još nismo ni posvađali!
Tajna našeg braka je u tome što poštujemo jedan drugoga. I mislim da imam jednu dobru vrlinu: kad je MM ljut, ja šutim, a kad ga ljutnja prođe, ja mu sve kažem što bih mu rekla i prije, ali tad me razumno sasluša. A kad sam ja bjesna, ja se razgalamim, prođe me i opet je sve dobro.

Ali meni nakon toliko godina još uvijek znaju koljena zaklecati kad ga vidim...
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimepon oľu 16, 2009 10:59 am

stella je napisao/la:
Još kao mala sanjala sam dan kada ću se udati i imati djecu. Molila sam Boga da mi dade muža barem upola tako dobrog kao što je moj otac prema mami ( i ona prema njemu, naravno).
I što reći, nego dobila sam što sam i tražila. Snjim sam u braku već trinaestak godina, i vjerovali ili ne, mi se gotovo nikad još nismo ni posvađali!
Tajna našeg braka je u tome što poštujemo jedan drugoga. I mislim da imam jednu dobru vrlinu: kad je MM ljut, ja šutim, a kad ga ljutnja prođe, ja mu sve kažem što bih mu rekla i prije, ali tad me razumno sasluša. A kad sam ja bjesna, ja se razgalamim, prođe me i opet je sve dobro.

Ali meni nakon toliko godina još uvijek znaju koljena zaklecati kad ga vidim...

blago tebi i njemu
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimepon oľu 16, 2009 1:16 pm

Citat :
Ali meni nakon toliko godina još uvijek znaju koljena zaklecati kad ga vidim...

a strašna mi je sa ovim zadnjim... hug

inače, odlična taktika za izbjegavanje svađe ides
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimepon oľu 16, 2009 1:19 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
geronimo je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Brak bi se mogao definirati nesto kao poslovna suradanja...kooperacija...partnerstvo...
Slicno kao sto je i svaki ostali medjuljudski odnos samo sa vise kompromisa i ulaganja...

A ti si otvorio temu bez da si dao slovce svoga osvrta na istu :P

ja bolje da ne dam osvrt... nebi mozda u ovom trenu bio realan... mozda nemam pravo nekoga ubit u pojam

Tko ne želi, ne mora čitati miga

Za mene je brak (formalni) zajednica dvoje ljudi koji žele biti obitelj, dakle jedna društvena "čelija". Brak pridonosi materijalnoj i emocionalnoj sigurnosti prilikom podizanja djece, ili, ako ostanu sami, sigurnosti bračnih parztnera. Brak često donosi veću sigurnost i unutar šire zajednice jer je, nažalost, bračni status primjereniji od samačkog. No ako brak ostane brak samo na papiru, bez obzira na sigurnost koju eventualno i dalje pruža, on doprinosi samo emocionalnom stresu i propadanju "zarobljenih" partnera.

Ukoliko se ljudi nađu zajedno i na višem nivou od materijalnog, onda im zajedništvo može donijeti i više zadovoljstva. Mislim da svi ljudi zapravo čeznu za takvim bračnim statusom.

slažem se sa svim šta si napisala ali bi samo ispravila ono "formalnim".
mislim da uopće nije bitno da li je zajednica formalna ili neformalna da bi funkcionirala dobro. moj brak je čisti primjer.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimepon oľu 16, 2009 1:28 pm

geronimo je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Brak bi se mogao definirati nesto kao poslovna suradanja...kooperacija...partnerstvo...
Slicno kao sto je i svaki ostali medjuljudski odnos samo sa vise kompromisa i ulaganja...

A ti si otvorio temu bez da si dao slovce svoga osvrta na istu :P

ja bolje da ne dam osvrt... nebi mozda u ovom trenu bio realan... mozda nemam pravo nekoga ubit u pojam
nije uopće bitno da li bi bio realan ili ne. daj svoj osvrt ili svoju ideju šta bi bio brak po tvome. uostalom život nije bajka pa tako ni brak, a oni koji još nisu uplovili u te vode imaju pravo znati.
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimepon oľu 16, 2009 1:47 pm

brak je jedno najgluplje i najgore iskustvo (moje osobno, jelte)...vrlo jednostavno receno. kada gledam oko sebe tj u mojoj bliskoj okolini (forum nije u toj prici) ne mogu naci primjere za koje bi rekao: e to je to, i ja bi volio tako nesto. u realnom zivotu sve su to nekakvi hladni bez vezni odnosi u kojima nitko ne zeli dati samog sebe. a ako netko i da ova druga osoba to ne prihvaca i sanja valjda sebe u meksickoj sapunici od 1000 epizoda gdje svi nesto dramatiziraju i placu postaju u tren oka siromasni i tren oka bogati, tren oka zaljubljeni, u tren oka bez oka i td. glupo, ofucano i nije vrijedno truda na kraju kada se sve oduzme
[Vrh] Go down
Mystica
Višestanični organizam



Male
Taurus Goat
Broj postova : 51
Age : 45
Registration date : 27.05.2009

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimesri svi 27, 2009 10:15 pm

Poznajem nekoliko dobrih brakova i nekoliko loših.

Sve je to stvar uzajamnog razumijevanja i komunikacije.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimesri svi 27, 2009 11:31 pm

Brak je, čula sam to nedavno u jednoj emisiji, vrsta ugovora. Na nama je da taj ugovor popunimo sadržajem i da si omogućimo da se održi, ukoliko je želja obostrana, naravno, inače je to malo teže izvedivo.
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimesub sij 01, 2011 10:39 am

Moj lično ,je prokleti pakao iz kog sam htela van samoubistvom,al nisam uspela,boli to.
Al to i nije brak...može sad jedan od Boga ?
[Vrh] Go down
baffy
Riba
baffy


Female
Virgo Dragon
Broj postova : 122
Age : 35
Location : Doboj-Zemun-Beograd-Vršac-Kladovo
Registration date : 29.11.2012

što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitimepet stu 30, 2012 7:49 pm

Brak...Zajednica dve osobe koje se vole, poštuju, brinu jedno o drugom.
Brak, kao nešto što bi trebalo da bude trajno, što bi nas povezalo sa drugom polovinom da koračamo do kraja...
Brak, kao zajednica u kojoj će dve osobe da izrode potomstvo i da zajednički prođu kroz dobre i loše stvari u životu...
Brak...zajednica u kojoj će biti ljubav,iskrenost, gde neće biti suza ili boli....

Prošla sam kroz jedan i idem putem prema drugom jer još uvek verujem u brak da može biti lep....
[Vrh] Go down
Sponsored content





što je za vas brak Empty
PostajNaslov: Re: što je za vas brak   što je za vas brak Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
što je za vas brak
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Brak
» vicevi..
» Virtualni brak

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: