Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

doživjeti 130-u

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 

da li biste voljeli doživjeti 130-u?
da
33%
 33% [ 3 ]
ne
44%
 44% [ 4 ]
možda
22%
 22% [ 2 ]
Ukupno glasova : 9

Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27939
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: doživjeti 130-u   pon oľu 16, 2009 9:09 am

ovo spada pod zdravlje. kako doživjeti ne stotu nego stotridesetu...

TIJEKOM popisa stanovništva u Kazahstanu je otkrivena najstarija žena na svijetu, javljaju ruski mediji. Uvidom u osobnu iskaznicu Sahane Dosove lako se može utvrditi da će 27. ožujka napuniti ni manje ni više nego 130 godina!

Sahan Dosova koja živi na periferiji mjesta Karaganda, kao najstarija žena na Zemlji je otkrivena sasvim slučajno tijekom popisa stanovništva u Kazahstanu. Tijekom života je rodila desetero djece, a posljednje od njih je rodila u 64. godini života.

Na pitanje o tajni njene dugovječnosti kazahstanska starica odgovara kako "nema nikakve posebne tajne".

"Jednostavno nikada nisam uzimala lijekove, a ako bih se razboljela liječila sam se tradicionalnom medicinom. Uvijek sam se pridržavala muslimanskog posta, a prema slatkišima sam uvijek bila ravnodušna", kazala je vitalna starica koje se još uvijek može pohvaliti vrlo dobrim vidom, dok joj je sluh posljednjih godina oslabio.

"Radujte se životu"

Kazahstanska "super-baka" prvi se puta udala s 18 godina. Ukupno se udavala dva puta i obojica njenih supruga su umrli prije nje.

Drugog je supruga sahranila 1954. godine. U braku je imala desetero djece koja su proširila njenu obitelj s osam unuka, 12 praunuka i 24 prapraunuka. Sada živi sa 42-godišnjom unukom Gauharom Kanievojom koja kaže da je njena baka dok je bila mlada jako voljela plesati i pjevati, a danas uživa kada vidi svoje potomke dok plešu na obiteljskim svečanostima.

Komentirajući jednu od životnih mudrosti koje je stekla tijekom dugog života Sahan Dosova je kazala kako se uvijek treba radovati životu i onda se neće primijetiti kako godine brzo lete.

"Ples ili razgovor sa srdačnom osobom donose više zdravlja nego najsuvremeniji lijekovi", poručila je na kraju baka Sahan.

Nadživjela je dosad poznate rekorderke

Početkom veljače iz Portugala je stigla vijest da je u 115. godini preminula Maria de Jesus, najstarija žena na svijetu prema Guinnessu. Rođena 10. rujna 1893. godine, a 26. studenog ove godine postala je najstarija osoba na svijeta poslije smrti Edne Parker iz SAD-a koja je također umrla u 115. godini.

izvor
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: doživjeti 130-u   pon oľu 16, 2009 12:06 pm

Znaci rodjena je 100 godina manje 6 dana prije mene face

Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: doživjeti 130-u   pon oľu 16, 2009 1:34 pm

ajme...pa tebi je još malo pa rođendan hug ovnice moja miga
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: doživjeti 130-u   pon oľu 16, 2009 1:55 pm

katastrofa....
mene pobuđuje na strahotu....
pa zamislite samo sve te dane biti sa sobom, nositi svoje tijelo, trpiti vlastite misli...
majko moja, pretvorite te godine u dane....
Isusek....

zubi
doh
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: doživjeti 130-u   pon oľu 16, 2009 3:54 pm

@Flo...a je...a i tebi nije daleko cerek

@Gloria...znaci nije ti cilj zivjeti tako dugo?

Čovjek

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: doživjeti 130-u   pon oľu 16, 2009 3:56 pm

nedaj Bože Alpha,
ma čemu? zašto?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: doživjeti 130-u   pon oľu 16, 2009 4:19 pm

To se i ja pitam...ono, svi zele zivjeti sto duze...ali onda prezivis sve prijatelje, vecinu rodbine, cak mozda i djecu... A nije da je zivot na ovom planetu bas raj pa...

Juce sam u onom dodatku sto dojde uz Jutarnji (onaj kao zabavnik) procitala kako ima neko selo na Tibetu u kojem nitko nije umro od, pazi sad, 1942...hmmm...ali nema pojasnjenja oko toga tipa jel to mozda znaci da jednostavno odu umrijet negdje drugdje ili hoce rec da pola ljudi tamo ima ko zna koliko godina.

I sad mi nije jasna jos jedna stvar...recimo bas ti na Tibetu...ovako kad procitas pomislis kako su oni mozda nesto jako produhovljeni i kako znaju nesto sto drugi ne znaju pa tako dugo zive...e sad...ako oni znaju nesto sto mi ne znamo to moze biti jedna od tri stvari...
prva, da nema niceg nakon ovog zivota pa zele zivjeti sto duze;
druga, da ima nesto nakon ovog zivota sto je jos gore nego ovo sada pa zele zivjeti sto duze i
treca, da ima nesto nakon ovog zivota iz cega crpe energiju za dug zivot ali slobodno predpostavljam da bi to nesto bilo na visem nivou nego mi pa zasto onda ne zele otici i preci na taj nivo nego zivjeti ovdje sto duze?

Ako predpostavimo ovo zadnje da li bi to znacilo da samo bivstvovanje na zemlji i odradjivanje godina (nesto kao robija) znaci nesto samo po sebi za nastavak putovanja...pa racunaju da je bolje da odzive dupli zivotni vijek nego se radjati dva puta...ili u duplom vijeku mogu akumulirati poteniciranu kolicinu znanja nego kad idu od nule koja im (nam) treba da bi presli dalje pa... A obje teorije podrazumjevaju mogucnost reinkarnacije...

Čovjek

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: doživjeti 130-u   pon oľu 16, 2009 5:04 pm

najprihvatljivije mi je ovo, da im se neda ponovo ovdje vraćati, pa žele maksimalno odraditi svoje.....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: doživjeti 130-u   pon oľu 16, 2009 5:09 pm

Ili ti (nam) se to mozda najvise svidja jer ove druge opcije bas i nisu neka romantika zubi

Čovjek

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: doživjeti 130-u   pon oľu 16, 2009 6:16 pm

da, upravo... :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: doživjeti 130-u   pon oľu 16, 2009 6:34 pm

malo je zdravih ljudi koji bi se bez obzira na godine odrekli života.
valjda je to stvar želje za opstankom.
nebi imala ništa protiv živiti i 130 g. ako bi bila zdrava i dobro se osjećala u svojoj koži. a to da si nadživio sve prijatelje, rodbinu pa čak i partnera se da lako zamjeniti za dočekivanje novih generacija, unučadi, praunučadi, šukununučadi itd...
žena kaže "radujte se životu". ona je jedna mentalno zdrava osoba puna života i duha. zato je i poživila toliko.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: doživjeti 130-u   pon oľu 16, 2009 6:39 pm

ne znam... meni to nekako zvuči previše idealistički, nerealno...

mislim to, radujte se životu.... život je lijep...blablabla... u relacijama kad sve nadživiš. brrr...

scratch
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: doživjeti 130-u   pon oľu 16, 2009 6:50 pm

evo upravo našla članak, počinjemo propadati već u 27.
pa što ostane od nas do 130
http://www.net.hr/znanost/page/2009/03/16/0119006.html
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: doživjeti 130-u   uto oľu 17, 2009 11:39 am

@Flo...to je pod uvjetom da imas potomke i da svi tvoji potomci imaju svoje potomke...isto tako bi bilo pozeljno da imas siru obitelj tipa bracu i sestre pa da i oni imaju djecu pa onda imas i necake pa njihovu djecu i sve tako...a sto ako si sam? Jer ti na Tibetu mi se ne cini da zive kako bi vidjeli potomke svojih potomaka...pogotovo sto mi je vrlo upitno da li oni uopce imaju potomke ili su zivot posvetili necem drugom...

@Gloria...ma nabijem ih ja s tim clancima. Bas tako. Mislim, prije je bilo uvrijezeno kako do nekih godina mozak radi ovako ili onako i kako sive stanice propadaju i kako nakon nekih godina ne mozemo vise uciti stvari tipa strani jezici i blablabla...onda je izasla studija koja sve to porice...koja kaze da mozak moze puno duze obnasati svoju duznost samo sto tijelo ne moze tako dugo zivjeti. Kako mozak moze uciti i kako, ako je covjek zdrav, nema nikakve zapreke za sticanje novih znanja...dapace, cak moze biti i lakse jer vec postoji iskustvo.
A sad opet trabunjaju ovo...ma...glupost...evo ovako jedan primjer...prije desetak godina pocelo je kompjuteriziranje nacije...mislim masovno, jelte...i doslo je vrijeme da svi moraju znati rabiti racunalo...jedna velika, velika, velika masa ljudi rodjena prije 1960 je odmah krenula sa stavom kako su prestari za tako nesto...i mahom se to pokazalo tocno...zbilja nisu dovoljno dobro savladali tu vjestinu vec samo najminimalnije koliko je bilo nuzno...ali...uvjerena sam da to nema nikakve veze s njihovim mozgom vec sa stavom. Ako ti krenes sa stavom 'ja sam star i nije to vise za mene' onda normalno da neces nista ni moci... Mislim, radila sam svojednobno u jednom grafickom studiju sa covjekom koj je '40. godiste (mozda cak i stariji) i koji je kompjuter prvi put primio u ruke sa 60 godina...da vam ne pricam kako rastura sve sto mu treba (tipa Photoshop, Freehand i sl.)...tako da... :P

Čovjek

Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Registration date : 13.12.2007

PostajNaslov: Re: doživjeti 130-u   uto oľu 17, 2009 11:56 am

da, ali pod uvijetom da su dragi ljudi uz mene (ŽIVI, naravno) :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: doživjeti 130-u   uto oľu 17, 2009 12:58 pm

jeste Alpha, stvar je u stavu. ako misliš da si star onda i jesi star bez obzira koliko godina imao. netko se sa 36 osjeća star a moj svekar sa 74 godine tek je prije neki dan priznao na jedvite jade da je star.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: doživjeti 130-u   uto oľu 17, 2009 1:03 pm

sve je to ok, al pomisao da sve nadživim affraid
a ne, ne, hvala
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: doživjeti 130-u   uto oľu 17, 2009 1:11 pm

floridana je napisao/la:
jeste Alpha, stvar je u stavu. ako misliš da si star onda i jesi star bez obzira koliko godina imao. netko se sa 36 osjeća star a moj svekar sa 74 godine tek je prije neki dan priznao na jedvite jade da je star.

Pa sto ste ga terali da prizna tako nesto :P

PostajNaslov: Re: doživjeti 130-u   Today at 3:24 pm

[Vrh] Go down

doživjeti 130-u
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako preživjeti na pustom otoku????
» Preživjeti na moru
» Napustio sve i otišao živjeti na Papuk!
» Život bez novca
» PREZIVJETI ZIMU U SUMI