Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Fotoaparati

Go down 
+13
Floridain
Icarus
Melkior
Dantalion
Athena
Tornado
gothic45
biga
josip21
tomi
Remke
floridana
Alpha
17 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimepet oľu 20, 2009 8:40 pm

Koji fotic imate? Da li planirate ili zelite nabaviti neki...i koji bi to bio? miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimepet oľu 20, 2009 8:45 pm

Moj prvi digitalac donesen je iz Amerike jer kod nas jos nije bilo ponude...i bio je Sony...tj. jos uvjek je :) Sada se ne sjecam njegove specifikacije ali bas cu pogledati pa napisem sto je bilo in prije 10-ak godina miga

Enivej, nakon tog fotica i ostali koji su slijedili bili su Sony-evi...sto slucajno, a sto namjerno...naime, Sony podatke pohranjuje na Memory Stick koji je iskoristiv samo za tu marku...pa kad jednom krenete sa Sonyem polako postajete 'osudjeni' na njega.
Ipak, danas je drugacije...fotici imaju vise utora za mogucnost koristenja i nekih drugih memoriskih kartica :)

Sto se mene tice, Sony mi se pokazao kao jako dobra marka i definitivno sam zadovoljna sa dosadasnjim aparatima :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimepet oľu 27, 2009 11:38 am

i moj prvi je bio Sony ali njegov memory stick mi ne odgovara za ovaj novi tako sam šta se toga tiče mogla kupiti bilo koji. u Sonya imam povjerenja, a za neki skuplji, SLR recimo, nisam imala novaca. dakle, Sony H- 50 za moje amaterske potrebe idealan... za sad kava
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimečet ruj 03, 2009 9:49 am

ukoliko se odlučite na kupovinu kakvog kompaktnog digitalnog fotoaparata na ovom blogu možete pročitati usporedni test Sony H50 I Olympus SP570UZ.
mislim da su kompaktni fotoaparati budućnost jer su jednostavniji za upotrebu od DSLR-a ( Digital single-lens reflex). ova dva aparata su nešto između amaterskih i profesionalnih aparata. imaju mogućnosti snimanja u manualnom modu kao i DSLR a opet nude sve mogućnosti koje imaju i skromniji kompaktni digići a to je snimanje filmića. doduše neki proizvođaći DSLR-a su se potrudili da i taj problem riješe. čitajući dosta članaka o fotoaparatima došla sam do zaključka da nebi kupila DSLR samo zbog kompliciranog mijenjanja objektiva. objektiv se ne može mijenjati samo tako kako ti padne na um, recimo u prirodi. to se mora izvoditi u posebnim uvjetima, tamo gdje nema prašine. kompaktni nemaju takav problem a opet nude dodatke kao šta su širokokutne, tele i makro leće za postizanje istih efekata, doduše malo nekvalitetnijih od DSLR-a.
ono što čini fotoaparat kvalitetnim jeste objektiv i senzor. na to treba obratiti posebnu pažnju.
čak ni svi DSLR aparti nemaju senzor punog formata, a oni koji imaju cijena im je boli glava. mislim da će proizvođaći ići na to da i u ovakve kompaktne više klase ugrađuju senzore što većih formata radi postizanja što kvalitetnije fotografije, a zbog svoje jednostavnosti ( ovo čitajte sa zadrškom jer nije sve baš tako jednostavno i zahtjeva nešto fotografskog znanja) će privući sve veći broj kupaca koji se bave fotografijom bilo amaterski ili poluprofesionalno. DSLR-ovi će ostati za profiće.
na ovom linku imate ponešto o senzorima i o tome kako izabrati fotoaparat.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimečet ruj 03, 2009 10:23 am

ja bi svoj usliko, ali neznam cime misli
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimečet ruj 03, 2009 12:24 pm

Remke je napisao/la:
ja bi svoj usliko, ali neznam cime misli

http://tinyurl.com/l9pdh6
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimečet ruj 03, 2009 12:46 pm

kako si to napravio?
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimečet ruj 03, 2009 12:49 pm

Koje tocno? Dakle, stavis fotic pred ogledalo i slikas njegov odraz. :)
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimečet ruj 03, 2009 1:06 pm

ma znam, zezo sam se, ali kako si napravio ono na liknku
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimečet ruj 03, 2009 1:17 pm

[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimečet ruj 03, 2009 2:15 pm

Remke je napisao/la:
ja bi svoj usliko, ali neznam cime misli

lipo vidis koje ti je marke fotic i koji model i onda na google i nadjes sliku istog i postas.....

evo moje zvijeri....nabavio ga u svercera u pola cijene....

Fotoaparati Sonydscp73

Fotoaparati 4122px5sjtlsl500aa280

ja sam zadovoljan s njim....slike su ok.....
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimečet ruj 03, 2009 4:28 pm

isti takav samo bez zuma imam i ja. ekran mu je katastrofa mali za ono šta meni treba. toliko mali da ja ovako dalekovidna nisam mogla skužiti meni. ali, ja ću na taj isti aparat navući dva nemasna golduna i dobro zavezati pa će mi služiti za podvodno snimanje.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimečet ruj 03, 2009 6:32 pm

hehe, i umene taki isti... hehe ekran je stvarno mini.... izgubih vid gledajuć unj... lol!
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimepet lip 11, 2010 9:59 pm

Ekipa, bio bih vam vrlo zahvalan ako bi mi mogli preporučiti dobre digitalne fotoaparate do max. 3000 kuna. :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimepet lip 11, 2010 10:05 pm

ovisi šta bi ti s njim cerek
želiš neki mali praktični šta stane u đep ili ti to ne igra ulogu?
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimesub lip 12, 2010 1:26 pm

Što se mene tiče može imat i 10 kila, nije mi bitno da je neki dizajnerski fensi šmensi, bitno mi je da ima savršenu rezoluciju i dobar zoom.

Planiram prvenstveno slikati prirodne pejsaže.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimepon lip 14, 2010 9:52 pm

ako ti je to za pejzaže onda biraj onaj koji ima RAW format da ti kompresija ne pojede pola kvalitete. ja imam aparat (Sony H-50) sa solidnom rezolucijom 9,1 ali nema RAW nego JPEG format koji komprimira 40% kad je u pitanju puno detalja kao kod pejzaža recimo.

Olympus E-420 je odličan ali cijena mu je oko 4000 kuna. ima sve ka pravi aparat zubi
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimesri lip 16, 2010 3:05 pm

Raspitao sam se u trgovinama za 3 sljedeća modela nakon što sam čitao neke članke na netu, pisane od strane časopisa koji se bave fotografijom:

Canon Powershot SX 20 IS

Sony DSC HX1/B

Olympus SP-800 UZ
[Vrh] Go down
Tornado
Višestanični organizam
Tornado


Male
Aries Monkey
Broj postova : 60
Age : 44
Registration date : 25.06.2010

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimesub srp 03, 2010 7:17 pm

Nikon coolpix L19

Fotoaparati Nikon-coolpix-l19-2
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimeuto srp 06, 2010 6:20 pm

Došo fotić!!! slini

Fotoaparati CANON_POWERSHOT__4b9f8685d3b6c
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimeuto srp 06, 2010 6:55 pm

O da ides

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimesri ruj 22, 2010 12:10 am

Nadam se da sam na pravom mjestu, jer imam problem vezan uz fotoaparat. miga
Dakle, imam Olympusov digitalni fotoaparat, kojeg ću očito morati zamijeniti novim, jer je u zadnje vrijeme "poludio". roll
Objektiv se pri paljenju nekontolirano izlači do kraja pa uvlači i tako tri puta pa prestane raditi. Da ne dužim sa problemom, ne isplati mi ga se slati u inozemstvo na popravak, međutim problem su slike pohranjene na ovakvoj bateriji.

Fotoaparati E652dh

Htjela bi pohranjene slike pogledati na kompu i poslati ih mailom, ali to je nemoguće zbog sadašnjeg problema.
Imam tri pitanja i priznajem da se slabo kužim u digitalne aparate što je i vidljivo iz priloženog. :P

1.Mogu li nakon kupnje novog Olympusovog fotoaparata jednostavno ubaciti bateriju iz starog fotića i pogledati slike i treba li aparat biti istog modela?
2.Mogu li kupiti bilo koji digitalni aparat druge marke i u njega ubaciti Olympusovu bateriju?
3.Postoji li neki jednostavni način da prebacim slike iz fotića na komp?

Dakle, ako netko zna odgovore, pomoć bi bila dobrodošla.:)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimesri ruj 22, 2010 12:18 am

Athena je napisao/la:
Nadam se da sam na pravom mjestu, jer imam problem vezan uz fotoaparat. miga
Dakle, imam Olympusov digitalni fotoaparat, kojeg ću očito morati zamijeniti novim, jer je u zadnje vrijeme "poludio". roll
Objektiv se pri paljenju nekontolirano izlači do kraja pa uvlači i tako tri puta pa prestane raditi. Da ne dužim sa problemom, ne isplati mi ga se slati u inozemstvo na popravak, međutim problem su slike pohranjene na ovakvoj bateriji.

Fotoaparati E652dh

Htjela bi pohranjene slike pogledati na kompu i poslati ih mailom, ali to je nemoguće zbog sadašnjeg problema.
Imam tri pitanja i priznajem da se slabo kužim u digitalne aparate što je i vidljivo iz priloženog. :P

1.Mogu li nakon kupnje novog Olympusovog fotoaparata jednostavno ubaciti bateriju iz starog fotića i pogledati slike i treba li aparat biti istog modela?
2.Mogu li kupiti bilo koji digitalni aparat druge marke i u njega ubaciti Olympusovu bateriju?
3.Postoji li neki jednostavni način da prebacim slike iz fotića na komp?

Dakle, ako netko zna odgovore, pomoć bi bila dobrodošla.:)

prvi puta čujem da se slike pohranjuju na bateriju :S :S :S :S :S
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimesri ruj 22, 2010 12:27 am

Joj, pa rekla sam da se ne kužim u fotiće. zubi
Osim toga, možda je taj fotić revolucionaran. :D

Evo ga na slikici:
http://www.olympus.hr/consumer/208_digital_camera_fe-340_18530.htm

Šalu na stranu, nisam našla gdje se točno kod njega pohranjuju fotke. Kad se izvadi baterija i zamjeni nova, fotke ostanu na "staroj bateriji", jer je kartica popunjena.
Ne znam kako da se adekvatno izrazim, ali nadam se da se kuži poruka. roll

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitimesri ruj 22, 2010 12:35 am

Fotoaparati Xd2gb_l_highresFleksibilno snimanje na ugrađenu memoriju ili XD-Picture Card karticu

na takvu memori karticu ti se spremaju slike koja se vjerojatno nalazi u fotiću iznad baterije ili negde sastrane. ili ti se spremaju u memoriju fotića.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Fotoaparati Empty
PostajNaslov: Re: Fotoaparati   Fotoaparati Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Fotoaparati
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Fotoaparati i fotografska oprema

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Informatička tehnologija-
Forum(o)Bir: