Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Go down 
+59
Waris 68
Aniin
Jedi Mind Tricks
Korplikan
ficoom666
Prometheus
Dantalion
Novus ordo seclorum
Arlena3004
jeruzalem
Vinterlandet
Iris_666
LJUBAV
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
Kahali
Isabela
misunderztood
Foto
Akasha
tiadora
saturn
Star23
Lyra
Bobby
orca
biga
Sadb
Zona
maiko
linda
wanderer8
Dada289
lady_starstruck
mirela2608
flory
guitar_master
hrvooo
ukiss
maki976
Chakotay
ANTEA65
MoW
Athena
Eternity
Aurora Borealis
Legionar
Skulptura
schmizzl
djurdjica
Flamezar
morian
Hexenkind
Gea
Berny_Sinara
Svjetloisjena
zvezda
Blizzard
Alpha
63 posters
Go to page : 1, 2, 3 ... 18 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimepet oľu 27, 2009 8:21 pm

Kristale, minerale i (polu)drago kamenje ljudi koriste u razne svrhe. Jedna od najcescih je ona dekorativna. Njima se, isto tako, ponekad iskazuje status (u danasnje doba najcesce samo imovinski). Koliko su ljudi koji nose kristale/minerale/(polu)drago kamenje svjesni djelovanja odredjenog kamena na sebe. Naime, oni se, isto tako, mogu koristiti u kristaloterapiji tj. lijecnju kristalima. Kristali utjecu na nase tijelo i psihu. Zato je dobro znati djelovanje vibracija pojednih kristala/minerala/(polu)dragog kamenja koje nosimo.

Obicno ih biramo po estetskoj vrijednosti tj. nasem osobnom ukusu. Ponekad po pridruzivanju nekog od njih nasem horoskopskom znaku iako to nema neko cvrsce uporiste. Neke dobijemo na poklon ili ih naslijedimo.
Mozda je najbolji nacin pustiti da nas odredjeni kamen privuce. Dakle, nepoznavanje kamenja, kristala i minerala, nije mana i nedostatak, jer je nas instinkt najbolji vodic u njihovom odabiru.


Evo neki podatci o kristalima prema bojama (Izvor)

ŽUTI KRISTALI
Planet, koji vlada ovim kristalima je Merkur, pa se koriste u svim ritualima i zivotnim situacijama, gdje je potrebno povecati i usavrsiti nase komunikacijske sposobnosti. Takoder, ove kristale nosimo uz sebe onda kada zelimo poboljsati svoje pamcenje, sposobnosti ucenja, pisanja, jasnog saopcavanja svojih ideja, govorenja u javnosti, za uklanjanje treme itd. zuta boja povezuje se i sa Suncem pa ove kristale upotrebljavamo i za osnazivanje svoje samosvijesti, ali ih koristimo i za razvijanje svojih vizualizacijskih i kreativnih sposobnosti.

NARANČASTI KRISTALI
Povezuju se s individualnom snagom i njima takoder vlada Sunce. Veoma su dobri u svim vrstama zastitnickih rituala, te povecavaju nase samopostovanje i privlace pozitivnu energiju.

CRVENI KRISTALI
Njihov je elemenat vatra i nalaze se pod vladavinom Marsa. Osnažuju duh i tijelo, uzemljuju energiju, povečavaju osobnu moć i štite od agresivnih uticaja iz okoline. Preporučuju se za nošenje osobama, koje su često izložene različitim stresovima na poslu i u svakodnevnom životu. Dobri su i korisni kod svih stanja anemije i pomanjkanja željeza u krvi, srčane bolesti, probleme sa cirkulacijom, očnih bolesti, artritisa, reumatizma, multiple skleroze, kod raka i kod različitih mentalnih smetnji, a deblokiraju i seksualnu energiju, te ublažavaju različite tegobe na reproduktivnim organima.
Pravi izbor: rubin, koralj, ahat, jantar...

RUŽIČASTI KRISTALI
Njima vlada planet Venera. Povecavaju princip unutrasnje ljubavi, pomazu nam da zivimo u harmoniji sami sa sobom i svojom okolinom. Takoder se koriste u svim ritualima ljubavne i seksualne magije, te pomazu u iscjeljivanju emotivnih trauma,a koje su nastale zbog gubitka ljubavi.

ZELENI I PLAVI KRISTALI
Upotrebljavaju se za iscjeljivanje, povecavaju nase samoiscjeliteljske sposobnosti,ali i moc intuicije, koja bi nam trebala otkriti pravi lijek i nacin lijecenja koji je najkorisniji za nas i nase stanje.

LJUBIČASTI I INDIGO KRISTALI
To su tzv. duhovni kristali, te su povezani sa planetima Jupiterom i Neptunom. Koriste se u meditaciji, povecavaju nase sposobnosti unutrasnjeg videnja i svjesnog sanjanja, te nam pomazu da se povezemo sa svojim osobnim simbolima i energijama iz podsvijesti. Koriste se i protiv svih vrsta ovisnosti te smanjuju depresiju i poboljsavaju san.

BIJELI KRISTALI
Njima vlada Mjesec. Imaju veliku zastitnicku moc, djeluju na intuiciju, te se koriste u svim vrstama lunarne,samanisticke magije - jer njezno iscjeljuju podsvjesne traume i pomazu u transformaciji bolnih emocija.

CRNI KRISTALI
Simboliziraju energije zemlje i stabilnost. Njihov vladajuci planet je Saturn, pa ovi kristali povecavaju moc samokontrole i sposobnost da se prihvate vlastita ogranicenja.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimepet oľu 27, 2009 9:27 pm

Ima li igdje tablica sa statistički obrađenim podatcima o istinitosti djelovanja kristala?
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimesub oľu 28, 2009 12:08 am

Ja imam ogrlice od gorskih kristala, tigrovog oka, ruzicastog kvarca i suncevog kamena. Najvise volim da nosim gorski kristal... Mesecevog kamena sam se resila, poklonila sam ga jer mi nije prijao...

Odrzavaju se veoma jednostavno. Kada se zamute, drze se nekoliko minuta pod tekucom vodom, a potom ostave nekoliko sati na suncu... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimesub oľu 28, 2009 12:13 am

Kristali najbolje djeluju preventivno, a u liječenju im skeptici pripisuju placebo efekt o kojem smo već negdje pisali. Mislim stoga da se zasad njihovo djelovanje ne može znanstveno dokazati jer se ne može izdvojiti "čista" situacija za promatranje, ali iskustveno je učinak davno potvrđen, bez obzira na način djelovanja.

Odsobno nemam puno iskustva s kristalima, kažu da mi odgovara granat, ali ne znam, nosila sam neko vrijeme ogrlicu od tog kamenja, no perlice su bile premale da bi imale nekakav efekt po treorijama kristaloterapeuta (veličina kristala također igra ulogu)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimesub oľu 28, 2009 12:15 pm

@Omega...ne znam ni da postoji statisticka tablica o djelovanju andola (dobro, mozda ima ali hocu kao naglasit neku poantu miga )... Kristali ne djeluju na takav nacin na koji mi se cini da si zamislio. Ne djeluje svaki jednako na svakoga. Evo, Zvezda kaze da se rijesila Mjesecevog kamena. A ja sam nekidan na sajmu kristala, minerala i (polu)dragog kamenja imala upravo jako privlacenje prema bas tom kamenu. Inace volim kristale i kamenje i imam doma Ametist, Pirit, Kvarc (Gorski kristal), Vulkansko kamenje, Kamenu sol... U vidu nakita ima Opal i Briljant. Inace mi se Opal jako svidja. Imam set nausnice i prsten s njime i jos jedan mali privjesak za lancic ali sve je na zutom zlatu koje bas ne nosim tako da...
Na sajmu sam jos kupila i visak od kvarca (bar kazu da je kvarc, kad su te stvari obradjene teze mi je prepoznat...moze bit i staklo sto se mene tice :P )...
Dakle, moze se reci da me privlace takve stvari...a opet neke jace od drugih...pa tako i spomenuti Mjesecev kamen lovely
Kasnije sam nasla i tumacenje o istom. Budem napisala nesto o njemu malo kasnije...a mogu i slikicu stavit lovely

@Zvezda...koji kamen te najvise privlaci? :)
Nacin ciscenja koji si napisala je najcesci, a ima i onih nekih da se kamen ostavi u slanoj ili morskoj vodi na 15-ak min ali tu treba pazit jer to nije za svaki kristal dobro. Svako koliko cistis svoje kristale?
Sto se tice punjenja. Citala sam da se razliciti kristali pune razlicito. Neki putem Sunca, neki Mjeseca, a da se mogu puniti i u Zemlji. A onda sam opet u jednom clanku citala da je jedino Suncevo svjetlo dovoljno jako za punjenje. Dok vecina tvrdi da ovisi o kamenu. Recimo bas za Mjesecev kamen (koji meni jako odgovara) pise da se puni na mjesecini i to najbolje za vrijeme punog Mjeseca (valjda je tada najjace svjetlo). I sad...kako se puni na Suncu ili Mjesecu? conf1
Onda ima metoda punjenja molitvom kada ga prakticno mi punimo pozitivnom energijom molitve :)
Meni se cini da kamenje moze primiti energiju od puno toga...ne samo od Sunca ili Mjeseca...ali to je samo neki feeling...

@Svjetlo...citala sam da je kristaloterapija funkcionalna samo u odredjenim situacijama. Recimo da kristali djeluju na psihickoj i duhovnoj razini uravnotezivanja osobe koja ih nosi. Zato valja znati sto to nosimo. Ili osjetimo da nem nesto (ne)odgovara kao Zvezda i ja za Mjesecev kamen. Ali da kristali zapravo ne mogu dat neke velike rezultate kod ostecenja tkiva. Dakle, cini se da funkcioniraju kao Homeopatija...na razini vibracije i djeluju na uzrok dok na posljedicu ne mogu. To ima logike...
Kolika je minimalna velicina kamena da bi mogao djelovati? Koliki su bili tvoji Granati?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimesub oľu 28, 2009 6:12 pm

Andol je dokazan da djeluje, a za kristale je lako dokazati jel djeluju ili ne, samo treba naći vremena i dobrovoljce za testiranje (koji ne znaju o čemu se točno radi tako da se izbaci placebo efekt kao razlog djelovanja).
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimesub oľu 28, 2009 6:21 pm

A dio u kojem sam napisala da se to bas ne moze tako jer djelovanje ovisi o individualcu kao i o kamenu si preskocio? Pogledaj Zvezdu i mene...isti kamen...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimesub oľu 28, 2009 10:00 pm

Alpha je napisao/la:
A dio u kojem sam napisala da se to bas ne moze tako jer djelovanje ovisi o individualcu kao i o kamenu si preskocio? Pogledaj Zvezdu i mene...isti kamen...

Nisam preskočio. Ako imaju ikakvo djelovanje, to će se primjetiti, ako nemaju, tada neće. Uostalom kako se može znati koje je ''pravo'' djelovanje ako bi kod 10 osoba drugačije djelovao? :P
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimened oľu 29, 2009 10:05 pm

Mislim da moraju biti veći od jednog centimetra dužine, moji su bili upola manji.

Iscjelitelji koriste kristale kao neku vrstu pojačala za energiju - tjelesni energetski sustav povezan je sa sustavom kroz koji se krećemo. Ako se kristali stave na prava mjesta trebali bi pomoći, ako na kriva, mogu biti neučinkoviti ili čak štetiti. Rekla sam da ne znam puno o tome. Btw, sviđa mi se neobrađen gorski kristal.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimened oľu 29, 2009 11:51 pm

Najvise volim kvarc. Imam busen sirovog kvarca koji sam pozajmila i ogrlicu od lomljenih gorskih kristala i lomljenog rozen kvarca, ali volim ga bezbojnog.
Sto se tice naklonosti, ametist me fascinira.
Pune se energijom ljudi sa kojima dolaze u dodir, pa treba paziti pri nabavljanju. Ja moje cistim i punim jednom u par meseci, a obicno onda kada se zamute. Tu mi je gorski kristal najbolji pokazatelj. Najvise ih nosim a i najbolje se vidi. Prosto poprimi neku mlecnu boju.
Mislim da se mesecev kamen ipak puni na mesecini. *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimened oľu 29, 2009 11:54 pm

I meni je super Kvarc i Ametist...kao sto rekoh imam ih i prekrasni su lovely

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimened tra 05, 2009 12:56 am

ja bi ih sve uzela pa skupljala btw imam doma "tigrovo oko" zanimljivo a najdraza zivotinja mi je tigar ^^
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimened tra 05, 2009 12:57 am

a svidjaju mi se plavi kameni akvarel ili kako se vise pise, tirkiz super mi izgledaju ^ˇ
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimepon tra 06, 2009 12:49 pm

Evo slikice mog Pirita i Ametista (dvije polovice okruglog grumena), a vidi se i dio Pustinjske ruze i poneki Vulkanski kamen :)

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Dsc00106rpt


Ametist je ovaj ljubicasti. Trebala bih ih ocistiti.
Pirit je ovo na Ametistu pored kojeg se nalazi ljuska od cvrcka zubi
Dio Pustinjske ruze je gore desno al se vidi samo mali komad...

Mogla bih ih povadit i ocistit pa poslikat pojedinacno :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimened tra 19, 2009 5:46 pm

Alpha je napisao/la:
Evo slikice mog Pirita i Ametista (dvije polovice okruglog grumena), a vidi se i dio Pustinjske ruze i poneki Vulkanski kamen :)

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Dsc00106rpt


Ametist je ovaj ljubicasti. Trebala bih ih ocistiti.
Pirit je ovo na Ametistu pored kojeg se nalazi ljuska od cvrcka zubi
Dio Pustinjske ruze je gore desno al se vidi samo mali komad...

Mogla bih ih povadit i ocistit pa poslikat pojedinacno :)
ajme sta si bila u Egiptu :D?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimepon tra 20, 2009 11:34 am

E sad i ti hoces svasta znati zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimepon tra 20, 2009 5:20 pm

Vampire ~ Cyon je napisao/la:

Nisam preskočio. Ako imaju ikakvo djelovanje, to će se primjetiti, ako nemaju, tada neće. Uostalom kako se može znati koje je ''pravo'' djelovanje ako bi kod 10 osoba drugačije djelovao? :P

Jel mi tko odgovorio?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimepon tra 20, 2009 7:42 pm

Cini se da nije :P

Malo je tesko prepoznat/izmjerit tu vrstu napretka. Recimo ako neki kristal djeluje na neku cakru, iako je otvorenost cakre mjerljiva, znanost bas ne prihvaca postojanje istih pa...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimesri tra 22, 2009 7:24 pm

Alpha je napisao/la:
E sad i ti hoces svasta znati zubi
naravno :D ja imam doma tigrovo oko :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimesri tra 22, 2009 8:00 pm

Aj slikaj pa daj sliku cerek

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimečet tra 23, 2009 1:11 am

Alpha je napisao/la:
Aj slikaj pa daj sliku cerek
moze preko web kamere cu malo losija slika ce biti al ce se vidjeti point(poanta) :D
zakon je to tigrovo oko...a ja obozavam tigrove tak da je ovaj kamencic super :D
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimečet tra 23, 2009 2:36 pm

Berny je napisao/la:
a svidjaju mi se plavi kameni akvarel ili kako se vise pise, tirkiz super mi izgledaju ^ˇ


Koliko ja znam, akvarel je tehnika slikanja.
Kamen je akvamarin. *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimesub svi 09, 2009 5:22 pm

Što su kristali?
"Kamen je zamrznuta muzika." Pitagora
Kako oni djeluju?
Kristali sa svojim vibracijama i bojama djeluju na naše tijelo i auru prenoseći svoju energiju na nas.
Kako odabrati kristale?
Kristale možete odabrati prema njihovom djelovanju, horoskopskom znaku ili intuitivno.


Ahat
donosi sklad i mudrost, harmoniju organizma, jača autoritet, jača osjećaj sigurnosti, stvara simpatije, podiže svijest, privlači prijatelje, spiritualnom putu, štiti od negativnosti drugih ljudi, ubrzava ozdravljenje, vraća samopovjerenje

Amazonit
inspiracija i nada, balansira emocije, centrira solarnu i pleksus solaris čakru, pomaže ekspresiji izražavanju, slično kao i rozi kvarc ali više radi na emocijama prema drugima.

Ametist

donosi prijatne snove i poboljšava pamćenje, povećava spiritualnost, smiruje i donosi spokojstvo i dostojanstvo, djeluje na treće oko.

Aventurin zeleni

općenito: smatra se da donosi sreću i ljubav. Povećava sposobnost meditiranja, smatra se kockarskim talismanom jer privlači novac, smatra se "sretnim" kamenom, djeluje na timus, popravlja vid..
aventurin zeleni: iscjeljuje mentalni i emocionalni nivo, iscjeljuje i balansira, iscjeljuje povrijeđeno srce, povećava inteligenciju, povećava mogućnosti i motivaciju, donosi sreću i napredak u ljubavi i igrama na sreću.

Aventurin plavi

općenito: smatra se da donosi sreću i ljubav. Povećava sposobnost meditiranja, smatra se kockarskim talismanom jer privlači novac, smatra se "sretnim" kamenom, djeluje na timus, popravlja vid.
aventurin plavi: sveopći iscjelitelj, otvara i rješava blokove u trećem oku, vizionarstvo i percepcija, stimulira kreativnost i ekspresiju.

Citrin
grije, potiče povjerenje i sigurnost u sebe, otvara svjesni um intuiciji, pomaže psihičkoj i fizičkoj probavi i asimilaciji, pomaže osobi da se prilagodi promjenama, pojačava volju, stimulira komunikaciju, bistrina uma, uči neograničenom bogatstvu-uzmi, uživaj i otpusti kako bi ti došlo više i bolje stvari.

Epidot
zaštita, promjena, rast, evolucija i pozitivan napredak.

Fluorit
donosi mentalnu ravnotežu, razumijevanje i osjećaje. dobro kanalizira pranu u tijelo. uzemljuje višak energije i pomaže pri radu s velikom količinom energije, daje otpornost kostima i zubima.
Gorski kristal
pomaže kod svih bolesti, pojačava sposobnost meditiranja, povećava snagu koncentracije

Heliotrop
obilje, prosvjetljenje, organizaciju, darežljivost, idealizam, pročišćenje.

Hematit

pojačava hrabrost, utječe na izlječenje groznice, čisti krv, uzemljuje, aktivira slezenu, jača otpornost na stres, pomaže cirkulaciji kisika kroz tijelo, jača fizičko i eterično tijelo, energizira, vitalizira, povećava: magnetizam, optimizam, volju i hrabrost.

Howlit
inspiracija, kreativnost, umjetnička ekspresija

Jaspis-breša
energija, neustrašivost, donosi radost i otklanja bol.

Jaspis-crveni

energija, neustrašivost, donosi radost i otklanja bol

Jaspis-leopardova koža
energija, neustrašivost, donosi radost i otklanja bol.

Kalcit-narančasti
univerzalni iscjelitelj, pomaže uklanjanju blokada na svim nivoima.

Labradorit
psihička stabilnost, okultne moči, snažna volja, osjećaj samo-vrijedenosti, štiti i jača auru, komunikacija sa višim ja.

Mookait
unutarnji balans, aktivnost, kreativnost, vitalnost, harmonizira, relaksacija, oporavak, nove impresije, osjećaj ispunjenosti, pomaže kod upala i akna, čisti krv.

Opsidijan
jača sposobnost proricanja, pomaže kod upala
Rodonit
umiruje, samo pouzdanje, otmjenost, zahvalnost, elegantnost, finoću, pomaže da postignemo naš puni potencijal i da vidimo "obje strane".

Rozi quartz
svi vidovi ljubavi: ljubav prema sebi, roditeljsku ljubav, platonsku ljubav i romantičnu ljubav. donosi ljubav u naše živote.

Rutil quartz
odlučnost, samo kontrola, volja, hrabrost, samo oslonac, nepokolebljivost, komunikacija sa anđelom čuvarom i općenito iscjeljenje.

Sodalit
racionalno razmišljanje, logika, inteligencija, emocionalni balans, intuicija, više znanje, čistoću, istinu, svijesnost, komunikacija, mudrost, pomaže ujedinjenju logično sa duhovnim.

Tigrovo oko

zaštita, jasno razmišljanje, ispravnost, snaga volje, praktičnost, uzemljenje i integracija duhovne energije u zemaljsku, otmjenost, sposobnost čistog viđenja bez iluzija, ujedinjuje mušku i žensku energiju.

Tigrovo željezo
isto kao i tigrovo oko, uči nas da budemo energični na miran način, dobar je protiv umora i iscrpljenosti.


Tirkiz

mir, vedrina, zaštita, meditacija, mudrost, balans, iskrena komunikacija, prijateljstvo i ljubav, pozitivno razmišljanje, povezuje nas sa životom

Turmalin crni
štiti na od negativne energije, fleksibilnost, sreća, objektivnost, suosjećanje, iskrenost, balans, pozitivna transformacija, iscjeljivanje, tolerancija i razumijevanje.

Žad
srce, timus, imuno sistem, bubrezi, čišćenje krvi, živčani sustav, hrabrost, znanje, pravda, samilost, emocionalni balans, poniznost, darežljivost, harmonija, bogatstvo, dugovječnost.

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimesub svi 09, 2009 10:00 pm

a mjesecev kamen?=)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitimened svi 10, 2009 11:17 am

Berny, nemoj kvotati ovako ogroman tekst samo da bi postavila pitanje od tri riječi miga

Potraži nešto na tražilici o mjesečevom kamenu, možeš i ti staviti ako nedostaje :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
[Vrh] 
Stranica 1 / 35.Go to page : 1, 2, 3 ... 18 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Drago kamenje
» Drago kamenje
» TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: