Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   uto lis 20, 2009 10:08 am

djurdjica je napisao/la:
jel zna netko kako se čisti i puni lapis lazuli tj. lapis plavi? ima neka fora sa gorskim kristalom i jos jednim. imam ih, al neznam postupak.

E, bas sam dobila prekrasni lapis nedavno cerek

U principu se vecina minerala moze cistiti pod tekucom vodom, a kao sto si i navela i gorski kristal cisti takodje...u principu ih samo ostavis jedan pored drugog :)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   uto lis 20, 2009 10:19 am

Evo malo sam potrazila detaljnije oko odrzavanja Kristala

ODRŽAVANJE KRISTALA

Većina kristala i poludragog kamenja u nakitu ili u slobodnoj formi s vremenom pokupi negativnu ili nepoželjnu energiju. Upijaju energiju iz okoline i reagiraju na energiju iz okoline. Jedini, za koje podaci govore da ne upijaju negativnu energiju i da ih nikada nije potrebno čistiti (prazniti) su citrin, kijanit, azeztulit i super sedam.

Kristali koji se koriste u kristaloterapiji za iscjeljivanje (koji se stavljaju na bolesna mjesta na tijelu i na blokirane čakre) trebaju se čistiti i prazniti od negativne energije poslije svake terapije. Kristal koji se kupi, pronađe, naslijedi mora se obavezno najprije očistiti jednom od tehnika čišćenja, jer nije ga dovoljno samo na kratko isprati u vodi.
Ovdje ćemo nabrojati i opisati uobičajene tehnike čišćenja i pražnjenja kristala, te vraćanje njihova sjaja i vibrirajuće energije. Neke su tehnike složene i traju duže, a neke su izrazito jednostavne i brze. Koristite onu koja vam najviše odgovara i koja je najbolja za vaše kristale.

Slana voda: ovo je popularan način čišćenja kristala, ali nije baš preporučljiv i ako ga uopće koristite, budite pažljivi i ne ostavljajte ih u vodi duže no što je potrebno. Trebate biti sigurni da vaš kristal nije porozan ili mekan, tako da ga slana voda ne bi uništila. Slana voda može ući u strukturu nekih kristala i na taj ih način slomiti. Neki kristali koji ne podnose baš najbolje slanu vodu su: kalcit, karneol, hematit, labradorit, lepidolit, magnetit, angelit, fluorit, moldavit, opal, tirkiz, grozdovi većine kristala.

Morska sol: Kristale možete staviti i u grubu morsku sol na 24 sata kako bi ih očistili. U vlažnim područjima morska sol može ponekad stvoriti iste probleme kao slana voda. Sol se zaglavi u pukotinama kristalnih grozdova i u kombinaciji s vodom u zraku uzrokuje pucanje grozda.

Sunce ili Mjesec: Zrake sunca i mjeseca su energizirajuće i jako pročišćavajuće, kao i aktivatori energije. Kristalima je iznimno korisno stavljanje na sunčevo svjetlo (jutarnje ili kasno poslijepodnevne zrake) ili na mjesečinu za vrijeme punog mjeseca. Ali i ovdje ima jedno upozorenje, nekim kristalima izblijedi boja na suncu, a to su: ametist, celestin, opal, tirkiz, ružičasti kvarc, fluorit, dimni kvarc (ima ih sigurno još). Ako niste sigurni i imate dilemu, jednostavno upotrijebite mjesečinu. Napomena: citrin takđer gubi boju na suncu, ali njega nije niti potrebno puniti.

Zakopavanje u zemlju: Zakopavanje kristala u zemlju vrlo je ljekovito i pročišćavajuće. Posebno jednostavan način i odgovara svim kristalima, s ovom tehnikom ne možete pogriješiti. U zemlji su nastali, u zemlji su rasli; ona ih pročišćava, regenerira njihovu energiju i vraća sjaj. Naravno, ako ih zakopavamo u dvorištu bilo bi dobro na neki način označiti to mjesto, jer sigurno ne želite prekopati pola dvorišta kako bi ih našli. Preporučeno držanje kristala u zemlji je 48 sati, a za zakopavanje može vam poslužiti tegla za cvijeće napunjena sa zemljom, bez cvijeća.

Dimljenje: Ovo je jedna od bržih tehnika pročišćavanja kristala i odgovara svim kristalima. Posebno je pogodna za prirodne forme grozda i geode, jer ih ne oštećuje. Više puta prođete kroz dim goruće cedrovine, kadulje, tamjana ili mirisnog štapića. Štapići s umjetnim mirisima nisu primjereni, jer ne čiste potpuno i brzo, ali su zato temeljni štapići poput Nag Champa, Sandala, Darshana,... izvrsni. Možete čistiti odjednom i više kristala, a štapić upalite tako da ih obavija dim.

Tekuća voda:
Brza tehnika čišćenja je i stavljanje kristala na 10-ak minuta ispod mlaza tekuće mlake vode. Ne bi trebala biti niti prehladna niti vrela, jer može oštetiti kristale. Geode i grozdovi su forme kojima ne odgovara čišćenje tekućom vodom, jer im se može dio odlomiti i mogu se mrviti. Ova tehnika je dobra skoro za sve kristale, osim: hematit, tigrovo željezo, malahit, tirkiz, azurit, magnetit. Ove kristale možete samo na kratko isprati ako se zaprljaju, a nakon toga dobro ih osušiti ili obrisati pamučnom krpom i svakako izbjegavati duži kontakt s vodom.

Reiki: Reiki tehnika pročišćavanja kanalizira univerzalnu energiju i čisti kristal od negativnosti i neželjenih energija. Kristal se tretira kao svako drugo biće koje treba liječenje, dakle, usmjerimo svoju namjeru prema izliječenju kamena od bilo kojih negativnosti.

Čišćenje drugim kristalom: Neki kristali mogu očistiti druge kristale od negativne energije. Kristal koji trebamo očistiti stavimo pokraj kristala "čistača" i ostavimo ih zajedno na 24-48 sati. Nama poznati kristali "čistači" su: kvarcni kristal (gorski kristal), ametist (u formi grozda i ametist "spirit"), selenit.

Cvjetna voda: Stavimo kristale u vodu s laticama ruže, narančinog cvijeta ili jasmina na 24 sata. Važe iste mjere opreza za kristale koji ne podnose dobro vodu.

Molba, molitva: Ovo je većini ljudi jednostavna tehnika i odlično funkcionira. To je jedan ritual u kojemu jednostavno zamolimo Boga/ Boginju/ Svemir/ Najvišu svijest/ Univerzalnu energiju (svatko po vlastitom uvjerenju i izboru) da energetski pročisti kristal za nas. Ili možemo zamoliti kristal da se pročisti sam.

Koju god tehniku izaberete, točno vremensko trajanje pročišćavanja kristala ovisi o stanju kristala i o vašem osobnom osjećaju. Ipak, nemojte da vam"brže tehnike" traju kraće od 10min. Vjerujte svojoj intuiciji i pustite svom "višem ja" da vas vodi u odabiru najbolje tehnike pročišćavanja za vas i vaš kristal. (Izvor)

Takodje i OVAJ tekst je zanimljiv...tu imamo neke kontradiktorne savjete u odnosu na gornji tekst:

Rukovanje kristalima

Ovdje se može upotrijebiti jedno jednostavno zlatno pravilo "ne činite im ono što ne bi ste učinili sebi".
Danas nažalost ogromne mase ljudi, koji koriste kristale, imaju potpuno pogrešan pristup. Pa tako među njima postoji uvjerenje da kristal treba često čistiti od negativnih vibracija, da se ta čišćenja izvode na nevjerojatne načine itd… Prvo da razjasnimo tu zabludu. Kristal je u svome izvoru svjetlost. Direktno je povezan s jednom visokom dimenzijom duha koja se u hermetičnim učenjima naziva Volja. Kristal je, ukoliko ne poznajete rituale okultnih vještina, vrlo teško energetsko-vibracijski zaprljati. No takve se stvari mogu i znaju dogoditi.
Danas je dosta često rasprostranjeno mišljenje kako se kristali trebaju zakopati u suhu morsku sol. Nemojte to činiti. Zamislite da zakopate sebe u morsku sol. Ili pak svog kućnog ljubimca životinju ili pak biljku koju jako volite. Što će se dogoditi? Dehidrirat ćete i vi, i ljubimac, i biljka. Da, reći ćete, ali mi smo napravljeni od vode, a kristali nisu. Točno, ali čak da smo napravljeni od grube materije sama sol radi štetu na energetskim poljima. Suha sol uništava kristal, i nehotično ga možete jako oštetiti. Nije ga dobro držati dugo niti pod vodom, jer i voda ako se dugo koristi ima destruktivno djelovanje. No što se dešava kada ste na moru?
Morska voda
ljudska bića oživljava i čisti. Isto će činiti i kristalima. Do 12 sati u soli s vodom je više nego dovoljno energetskog čišćenja kristala.
Nadalje, ljudi pričaju kako se čisti ili puni na mjesečini. To je glupost. Mjesečev odbljesak je preslab da bi ga kristal uopće osjetio. Nadalje, zna se govoriti da ih treba zakopati u zemlju. To im neće nanijeti preveliku štetu, ali promjena vibracije na prirodnu može trajati jako dugo, čak i do mjesec dana.
Meni poznato najidealnije čišćenje je da se kristali kvarca čiste s većim brojem pripadnika iste vrste. Dakle stavite kristal kvarca s 7-8 kvarceva slične veličine i ostavite par dana. Možete koristiti i krupniji kvarcni pijesak.
Drago kamenje možete čistiti u soli otopljenoj u vodi 10-12 sati, iako se oni zaista rijetko poremete.

Sada bih želio pojasniti što se dešava kada se kristali upotrebljavaju u nečasne, negativne i destruktivne svrhe.
Neki pripadnici tzv. tamne umjetnosti znaju koristiti energiju i vibracije kristala u destruktivne svrhe. Raznim okultnim metodama vežu određene negativne energetske, astralne i mentalne naboje za kristal te ih na taj način pojačavaju i usmjeravaju prema željenom cilju. Kad na taj način prikupljaju novac, to i nije neka velika šteta, no kada to počnu koristiti u svrhe nanošenja štete drugim ljudskim bićima, tada to dovodi u opasnost ne samo te druge ljude, već i njih. U svom neznanju i nepoznavanju stvarnih svojstava i zakonitosti kristala nisu svjesni jedne stvari. Njihova osobna suptilna energija je konstantno vezana za kristal. Oni ponekad možda čak i uspiju u svome naumu do neke mjere, npr. da učine zdravstvenu štetu nekoj osobi, ali ne znaju da kristal konstantno zrači tu istu energiju u prostor u kojem takav tamni pripadnik boravi i kontrolira naboje kristala. Stoga nakon nekog vremena silne destruktivne sile koje je slao prema određenoj osobi počinju djelovati upravo na njega. No problem nastaje kad on nije u stanju spriječiti prodor tih sila i naboja u svoju auru, suptilnija tijela i životni prostor, jer postoji neraskidiva veza između njega i kristala koji pojačava i multiplicira njegove vlastite naboje. O nemilosrdnom budnom oku kristalnih bića nema potrebe da govorim, ona se čak mogu umiješati i zaštititi nevinu žrtvu takve tamne manipulacije.
Što se tiče običnih ljudi koji posjeduju kristale ili drago kamenje, dao bih sljedeće preporuke. Najispravnije se prema njima odnositi kako bi ste se odnosili prema nekoj vama dragoj kućnoj biljci. Kristal je živo biće, vrlo jednostavno, ali ipak živo. On će svojim blagotvornim vibracijama harmonizirajuće djelovati na okolinu, ili na vas osobno ako ga držite pokraj sebe ili u nakitu. Ukoliko se želite riješiti nekog kristala, najbolje ga je ostaviti negdje u prirodi (najbolje gdje ima dosta sunca) ili pak pokloniti nekom čovjeku za kojeg smatrate da zavređuje da ga posjeduje. Odnosite se prema njima s ljubavlju i poštovanjem jer ćete na taj način usmjeravati samo pozitivne vibracije i prema njima i prema sebi. Ne treba dakako u tome svemu pretjerivati, nemojte početi razgovarati s njime ili umišljati da on može riješiti vaše životne probleme ili situacije. On je samo konstantni titraj njegove prirode koji može biti harmoničan za ljude, životinje i biljke. Ako baš želite učiniti neko dobro djelo za taj lanac života, izlažite ga Suncu. Kao i ljude, životinje i biljke Sunce oživljava kristal i dragi kamen, obnavlja mu snagu i pomaže mu u njegovoj evoluciji.

PraGlodavac

Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Registration date : 19.11.2009

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon stu 30, 2009 2:11 pm

dobila sam na poklon narukvicu, i rekli su mi da je to poludrago kamenje.
tamnoljubičasto - tamnoplave boje (svjetlucava indigo boja)...
na trenutak mi izgleda kao tamnoljubičasta boja sa mnogo tamnoplavih svjetlucajućih čestica, a na trenutak obratno! takvu boju još nisam pronašla, i ne znam o čemu se radi! :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon stu 30, 2009 3:50 pm

Vjerojatno ametist cerek

PraGlodavac

Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Registration date : 19.11.2009

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon stu 30, 2009 6:58 pm

vidiš..sad sam pogledala slike ametista, ali ni na jednoj slici mi ne izgleda tako svjetlucamo kao ova narukvica (ali boja je ista)..
prvom prilikom ću je uslikati pa staviti ovdje, za stručne oči da procijene! :)
hvala! cuga
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned pro 13, 2009 9:28 pm

Evo mojih kristala.

Ametist

I Kalcit

[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned pro 13, 2009 9:29 pm

Kaj ce ti kamenje?

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned pro 13, 2009 10:34 pm

Skulptura je napisao/la:
Kaj ce ti kamenje?
rofl2 rofl2 rofl2
Neki bi rekli da si sada izrazio svoju primitivnost, ali ja ne bih... ljudi se razlikuju, ovo je živi dokaz :D

Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned pro 13, 2009 10:36 pm

Mozda sam primitivan sto se ovoga tice...
Ne vidim smisao u dragom kamenju niti sam upoznat sa njegovim utjecajima.
Tako da, osim sto su neki lijepi, ne vidim neku vaznost u njima.

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned pro 13, 2009 11:12 pm

Te kristale imam za ukras, a i to je dar jedne osobe, pa mi oni definitivno ne predstavljaju 'samo' kamenje miga
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned pro 13, 2009 11:31 pm

Ako je za ukras onda kuzim. Pogotovo ako je uspomena!
Ja sam mislio da je to za neke vudu ovo-ono gluposti :P

Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10216
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon pro 14, 2009 1:33 am

Jooj mene je od jednok tako boljela glava da sam ga morala skinuti i odmaknuti od sebe tako da to ne bi nazvala glupostima conf1
a od jednog sam doslovno prodisala... onako dušom i tijelom, pogotovo u području sinusa... imala sam osjećaj da imam propuh u u glavi zubo

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pet pro 18, 2009 11:31 am

@Skulptura...kamenje mu sluzi da njime gadja radoznale forumase zubi

@Gea...a o kojem je kamenu bilo rijec?

PraGlodavac

Male
Aries Broj postova : 695
Registration date : 07.05.2008

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pet pro 18, 2009 8:28 pm

Evo napokon sutra i prekosutra izlozba dragih kamenja i minerala u Splitu lovely lovely ^^. Ima li ko predlozbi sta da kupim, koji kamen :)?
[Vrh] Go down
Gea
Moderator

Female
Scorpio Snake

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pet pro 18, 2009 11:34 pm

@Alpha - od Hematita me boljela glava :) što je čudno jer je navodno škorpionski kristal... ali očito nam se energije ne slažu ili ga nisam dobro očistila i programirala confused

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   čet pro 24, 2009 1:50 pm

@Flamezar...jesi bio? Kako je bilo? Jesi kupio sto?

@Gea...pusti horoskope, treba se oslonit koji kamen te "vuce"...

PraGlodavac

Male

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned pro 27, 2009 11:57 pm

Izgleda da nie bilo :(. Bila je neka ezoterapija. Reiki isjecljitelj i to. A htjeo sam na to ic
samo roditelji bili tu xD. Ispostavilo se da je krajem ozujka. :)
A mislio sam kupit Quartc i Amethyst, jer me nekako privlace :)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator

Female
Scorpio Snake

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon pro 28, 2009 12:42 am

@Alpha... evo sad sam sve ispravno napravila i ne boli me glava... doduše primjetila sam da me nesreća uz njega prati conf1 tako da je spremljen negdje sastrane da ne dođem u napast stavit ga oko vrata

Dinosaur

Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Registration date : 25.06.2009

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon pro 28, 2009 1:25 am

a gea,gdje nabavljaš drago kamenje? pošto je Split selo što se tih stvari tiče,ne vjerujem da ću pronaći ikakv dućan s njima ali da znam kad dođem u Zagreb,je li to u onom Novaarka dućanu?
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac

Male

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon pro 28, 2009 1:54 am

U Splitu jedino mozes kad je sajam minerala. (mineralExpo) tako se zovu ja mislim. A slazem se sto se kazes da je Split selo u vezi tih stvari xD. Nema nigdje kupit draga kamenja. Bas glupo :/
[Vrh] Go down
Gea
Moderator

Female
Scorpio Snake

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon pro 28, 2009 1:59 am

Da ja kupujem to u Novojarci... sestra mi je sad rekla da negdje ima i jeftinije (ja zaboravih naravno gdje) , ali ti neće tako lijepo objasniti koji je za što kao u arci

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sri oľu 03, 2010 8:58 pm

@Gea...kako misls prati te nesreca? U kojem smislu? Da se ne radi mozda o nekoj lekciji koja se doima kao nesto lose, a zapravo nije?

Jel mozes pitat sestru gdje je taj drugi ducan? Thnx :)

Moderator

Female
Scorpio Snake

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pet oľu 05, 2010 2:19 am

ideš od trga prema Draškovićevoj i nekom prolazu se nalazi ne tako popularan centar... to je sve što sam ja izvukla iz nje

Ma događaju se zbilja nesreće, nepovezive - zadnji put me je skoro auto pregaio na zebri, s obzirom da je njemu bilo crveno na semaforu.
Nosila sam ga kad sam upoznala dečka... koji je ispao lud s velikim L
a onda imam i onih malih stvari poput na faksu mi je loš dan, em sam izrešetana i uzeta na pik, onda doma mi sve ispada iz ruke.. nevjerojatno... ja inače jesam slijepa na takve znakove ali ovo je bilo preočito.. zato je sad daleko od mene...
Možda ga trebam nekako drugačije napuniti ili nešto? Probala sam ga reprogramirati... ali taj dan se dogodila nezgoda s autom... tako da očito nije uspjelo, tko zna što mi se još može dogoditi s njim oko vrata

Višestanični organizam

Male
Pisces Tiger
Broj postova : 79
Registration date : 02.03.2010

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon oľu 08, 2010 1:01 pm

Ja imam doma dva kamena:jantar i ametist
Prvi me smiruje,a drugi me smiruje,pobojsava intuiciju i kad ga nosim osecam se neverovarno dobro
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   uto oľu 16, 2010 1:23 pm

@Gea...hematit je zbilja krasan mineral ali, kao sto rekoh, ne oslanjaj se ne horoskop nego odi u Novu arku ili na neki sajam minerala pa malo prosetaj i vidi koji te 'vuce' :)

Kad cu biti iduci put u ZG budem pokusala naci taj drugi ducan u Draskovicevoj. Ako doznas jos sta o lokaciji - javi :)

Inace, da li mozda znas koji ti se kristali svidjaju ('vuku' te)?

Mislim da sam vec negdje navela da se meni jako dopadaju Mjesecev kamen, Opal i Ametist :)

@12Mp...znaci prvi te smiruje, a drugi te isto smiruje :D

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Today at 9:06 pm

[Vrh] Go down

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 5 / 35.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Tragovi zivotinja
» hlače TRU
» ZEMLJA SA PRAVIMA
» mozaik stolić od keramičkih pločica
» ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa