Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Go down 
+59
Waris 68
Aniin
Jedi Mind Tricks
Korplikan
ficoom666
Prometheus
Dantalion
Novus ordo seclorum
Arlena3004
jeruzalem
Vinterlandet
Iris_666
LJUBAV
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
Kahali
Isabela
misunderztood
Foto
Akasha
tiadora
saturn
Star23
Lyra
Bobby
orca
biga
Sadb
Zona
maiko
linda
wanderer8
Dada289
lady_starstruck
mirela2608
flory
guitar_master
hrvooo
ukiss
maki976
Chakotay
ANTEA65
MoW
Athena
Eternity
Aurora Borealis
Legionar
Skulptura
schmizzl
djurdjica
Flamezar
morian
Hexenkind
Gea
Berny_Sinara
Svjetloisjena
zvezda
Blizzard
Alpha
63 posters
Go to page : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 22 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimesri svi 12, 2010 12:49 pm

Za celestit sam prvo mislila da se radi o gorskom kristalu.
Ima zanimljiva svojstva, pojačava mentalne aktivnosti i mistične snove, koliko sam pročitala.

Jako mi se sviđa i opsidijan, za koji bi na prvu rekla da se radi o oniksu.
Nekako mi se čini da me privlače više kamenje tamnijih ili svjetlijih nijansi, ali ne preintenzivnih boja.
I ja sam nedavno nabavila hematit, možda poslikam kasnije. :)

Uglavnom, čitala sam da kamenje u neobrađenom obliku ima jači utjecaj na vlasnika.

Ima li tko od vas iskustva sa lapis lazulijem?
Pročitala sam negdje da ga ne bi smjele nositi osobe koje nisu sasvim psihički staložene te sklonije eskalacijama raspoloženja. confused
Navodno je jedna žena koja je nosila lapis ogrlicu skoro "poludjela" koliko joj je smetao utjecaj tog jakog kamena, a i čitam da ga se ne preporuča nositi cijeli dan.
Nekako mi djeluje malo zastrašujuće, previše mi je vizualno "jak" :D , ali to je moj osobni dojam.

Što se tiče toga, očito se razlikujem od Legija kojem se sunčev kamen baš nije jako svidio.:P Meni na fotki djeluje jako toplo i lijepo, iako baš nisam nailazila na njega na netu.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimečet svi 13, 2010 10:49 pm

Celestit si svake veceri izvadim iz kutije u kojoj je preko dana i stavim ga pored glave. Mogu reci da sam za sada zamjetila bolje pamcenje snova. Zapamtim barem jedan san. Prvi dan se desilo da sam sanjala i da nisam bila svjesna. Bas pravi san. To mi se ne dogadja cesto. Ostale dane sam znala da sanjam ali sam se i sjecala snova. Mislim da bih ih trebala zapisivati radi vjezbe :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimečet svi 13, 2010 10:58 pm

Danas sam se druzila sa Žadom. Evo nesto o njemu :)

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Zadb


FORMULA :NaAI(Si2O8)
TVRDOĆA : 6,5 - 7
NALAZIŠTA :Burma,Kina(tamno zeleni),Kanada,Meksiko,Egipat
BOJA : svijetlo do tamno zelena,ali i ljubičasta,žuta,crna staklenog sjaja(za crni žad govore da je Luciferov kamen,koristi se u crnim misama)
ZODIJAK : djevica,vaga
ČAKRA : srčana

Pomaže kod problema sa bubrezima, mjehurom, mokraćnim putevima. Otklanja reumatske tegobe i pomaže kod svih reumatskih bolesti,bolesti nutarnjih organa,probavnog trakta,snizuje visoki tlak,regulira metabolizam. Eliksir čisti jetra i bubrege,ublažuje trovanje hranom. U psihi razgrađuje predrasude,jača milosrđe i pravednost. Koristi se uglavnom obrađen i to kao privijesak,kamen za ruku,nakit,donut. Bubrežnim bolesnicima se preporučuje piti eliksir od žada. (izvor)

Žad je simbol čistoće i smirenosti. Predstavlja mudrost dosegnutu u spokojnom miru. Povezan je sa srčanom čakrom i pojačava ljubav, vjernost i velikodušnost. Štiti nositelja od zla, donosi sklad, te privlači sreću i prijateljstvo. Donosi emocionalnu ravnotežu i stabilnost.
Potiče zadovoljstvo sa samim sobom. Žad nas potiče da postanemo ono što stvarno jesmo.
Žad je kristal koji pročišćava, pomaže čišćenje tijela i on je broj jedan kristal za bubrege i nadbubrežne žlijezde. Potpomaže plodnost i olakšava porođaj. Djeluje na kukove i slezenu. Dovodi u ravnotežu tekućinu unutar tijela. Koristi se i kod plućnih problema, slabosti imuniteta, prevelikog umora živčanog sustava, ptsp-a. (izvor)


Naravno, to je samo dio o ovom prekrasnom kristalu... lovely

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimepet svi 14, 2010 2:03 am

Što se tiče mojih "eksperimenata" sa kristalima :D, stvarno mogu reći da imam dojam, zapravo sigurna sam da se bolje sjećam snova, sanjam duže. :)
Uglavnom, te promjene se već duže vrijeme događaju, još otprije kojih mjesec dana, kad sam nabavila svoj prvi gorski kristal.
Vidjet ćemo što će biti dalje.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimepet svi 14, 2010 10:07 am

KAd je riječ o žadu, on je ukomponiran u jedan aparat za masažu, za kojeg ste možda i čuli a zove se Ceragem i u nekim gradovima u Hrvatskoj ima svoja predstavništva. Taj aparat namijenjen je za iscjeljivanje i to masažom, pritiskom na akupresurne točke, IC zrake, terapija toplinom ili grijanjem i efekt kiropraktike. Ima tzv. projektor koji se sastoji od čini mi se devet kugli od žada na pravokutnom postolju koje su posložene tako da se projektorom može kliziti duž kralježnice. Obzirom na sve blagodati koje dolaze od žada kao i ona da žad kad se grije na temperaturu veću od 30 celzijusa u tijelu dolazi do oslobađanja hormona sreće (pa smo svi happy), aparat je vrlo dragocjen jer mnoge dobrobiti dolaze od polsatnog tretiranja dnevno :-) Živijo žad Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 996688
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimepet svi 14, 2010 12:36 pm

Kristali su ziva bica koliko se god nama cinilo da nisu. Ako se mi tako postavimo prema njima i pokazemo postovanje to ce i oni prema nama biti naklonjeniji.

Nisu svi kristali za svakoga. Kao sto se niti svi ljudi medjusobom ne slazu tako se ne slazu ni svi kristali kao ni svi ljudi i kristali. Sad sam malo skomplicirala ali mislim da se kuzi :)

Mene jako zanima kako i zasto kristali utjecu na covjeka. Razmisljala sam o tome uz nadzor mog Vodica. Dosla sam do toga da je vazna kristalna struktura kristala. Vazna je i kemijska ali bas kristalna je bitna. Ipak, bitnije od svega je dusa kristala. Njegov dotadasnji zivot, kako se mi odnosimo prema njemu te velik utjecaj ima i programiranje. O tome (dusi) mi je ispricao jucer moj komadic Žada. Osjecam da se jako dobro slazemo. Njegov 'glas' meni zvuci poput milion malih nasmijanih zvoncica :)

Sinoc sam pokusala kontaktirati sa Lapis Lazulijem. S njime se slabije slazem. Ima nekih razloga osobne prirode. On zvuci kao blago brujanje. Vrlo ugodno. Ali jos nije dobro vrijeme za nas. Nadam se da ce uskoro biti :)

OK, sad ocekujem da me se opet proglasi ludom zubi Pogotovo Skulptura ako bude ovo citat raspa

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimepet svi 14, 2010 1:33 pm

Alpha, nisi luda, tako meni nitko nije vjerovao da pričam sa stolicama koje su se posvađale no

cerek zubo

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimepet svi 14, 2010 1:55 pm

@Alpha Jako lijepo napisano. Definitivno nisi luda, ali jesi napredna. :) zivili

Mene isto tako zanima na koji način je moguća komunikacija između kristala i nas. Zanima me i fizikalno-kemijska osnova. Očito je da svaki kristal ima ponešto drugačiju strukturu ili ako ništa drugo, oblik.
Njihova svijest je mislim puno sporija, oni mnogo dulje žive od nas brzoprolaznih. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimepet svi 14, 2010 2:04 pm

oops hvala hug

Slozila bih se da je kod kristala sve dosta sporije, zato puno toga i ostavi traga i zato je programiranje moguce jer oni puno duze od nas zadrzavaju informaciju.
Recimo, svi znamo za Emota i njegove pokuse sa vodom i kristalizacijom vode. I svi znamo kako su ljudi vecinom voda i kako misli utjecu na nas. Mi imamo ubrzani zivot i nismo u stanju stalno imati afirmativne misli u glavi. Osim toga tu su i misli i rijeci drugih ljudi koje isto utjecu na nas. Tu na snagu stupaju kristali. Oni odredjenu afirmativnu misao koju mu 'programiramo' odrzava i odasilje jako dugo i konstantno.
Jos nisam pokusala programiranje kristala ali mislim da hocu :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimepet svi 14, 2010 2:12 pm

Vjerujem da kristali imaju istančeniji oblik svijesti od nekih drugih dijelova svemira i da se zbog posebnijih svojstva možemo povezati s njima.
No vjerujem da su i ostale stvari poput drva, vode, ili ''običnog'' kamena također prožete sviješću koja se jednostavno prostire svemirom. Kristali, plastika, cvijet, mi... mislim da su to sve samo portali... mjesto sudaranja i previjanja iste svijesti i duše. I ovisno o tome koliko tih međusobnih udaraca, valova koji se sudaraju, oblikuju, presjecišta ima da tako daju oblik. Zato mislim da razina svijesti kristala utječe na kristalnu strukturu kristala (a ne obrnuto) i da su kristali mjesta u polju svijesti koja ima jači i istančeniji utjecaj i međudjelovanje s nama jer smo mi ili dijelovi nas isto samo takav titraj koji je sličan titraju kristala.
S obzirom na različiti titraj vala koji se presijeca na mjestu gdje je lociran kristal se oblikuju kristalne strukture koje su ništa drugo nego materijalni zapis postojeće energije. Veoma sam uvjeren da je tako. Da je taj zapis isključivo portal, a ne sam po sebi postojanje.

Mislim da uopće nema smisla išta dijeliti na živo i neživo. Granica je sasvim nejasna, a mnogi znanstvenici su uvjereni da su čak i subatomske čestice neka razina života i svijesti. Dapače, mislim da uopće nemamo vremenski, znastveno i osjetilno dovoljno velik opseg informacija da bismo mogli prosuditi što je živo. Sve ima svoju memoriju i koliko više ulazimo u bit koja se odvija u životu svemira, zvijezde ili čovjeka, to je očitije da su sve stvari samo proces koji previše nalikuje životu da ne bi bio život.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."


Zadnja promjena: Legionar; pet svi 14, 2010 8:52 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimepet svi 14, 2010 9:08 pm

Kako sam nešto bolestan sjetio sam se da moj dumortijerit (jadan, zasada jedini kojeg imam :P) pomaže pri problemima sa uhom, grlom i nosom. Bolestan sam na grlo i nos, a čak me i uha malo bole. Danas popodne sam bio umoran i otišao sam malo odspavati. Stavio sam dumortijerit na grlo u udubinu između početaka dvije ključne kosti i razmišljao o tome kako točno djeluje na moje grlo, ili čakru. Vidio sam nekakvo polje, a on je, najbliže rečeno, filtrirao cijelo to područje svojim poljem djelovanja. Zatim sam zaspao.
Probudio sam se u istom položaju u kojem sam zaspao, s njime na grlu. To je za mene jako neobično jer se inače koprcam, mičem i jako sam nemiran u snu.
Ne znam je li placebo efekt ili djelovanje dumortijerita, no znatno mi je bolje. Sada sam skoro ozdravio. Prisjetite se da je to jako neobično za bolesti grla jer inače, kada spavate tako bolesni, pa se probudite, još vas jače boli grlo nego što vas je boljelo prije sna i treba neko vrijeme da popijete čaj i slično da vam bude bolje. E, a meni je bilo obrnuto. Meni je sada zaista puno bolje :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimepet svi 14, 2010 10:50 pm

Bilo da je placebo učinak koji može biti jako značajan ili stvarno djelovanje kristala, mislim da se za tebe kristal očito pokazao korisnim. :)
Općenito, jako je teško razlučiti o čemu se radi, bitno da ima pozitivnih pomaka.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimepet svi 14, 2010 11:11 pm

Alpha je napisao/la:

Ipak, bitnije od svega je dusa kristala. Njegov dotadasnji zivot, kako se mi odnosimo prema njemu te velik utjecaj ima i programiranje. O tome (dusi) mi je ispricao jucer moj komadic Žada. Osjecam da se jako dobro slazemo. Njegov 'glas' meni zvuci poput milion malih nasmijanih zvoncica :)
Kako lijepo napisano, luda ili ne, mene si navela da malo više pogledam o tome, do sada baš i nisam nešto bio zainteresiran za kristale, ali ovaj mi se jako sviđa.

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Aragonit_kr311_2

Prekrasni prirodni primjerci aragonita. Svaki je različit i jedinstven.

Aragonit povećava energiju, osobito energiju molitve i meditacije. Potiče osjećaj samopouzdanja, vlastite vrijednosti i dobro raspoloženje. Smanjuje ljutnju i opterećenje stresom. Koristan je kod kroničnog umora i gubitka kose, za kožu, tkiva i kosti.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimepet svi 14, 2010 11:41 pm

Jako je lijep, osim toga je neobrađen. Kažu da upravo takvi kristali imaju jaču snagu. :)

Neki sugeriraju da ljudi kod kupnje trebaju od oka izabrati neki kristal koji im se sviđa, a ja se nekako radije volim prethodno informirati o njegovim osobinama i sve odvagnuti.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimesub svi 15, 2010 12:14 am

Da ovi prirodni oblici su stvarno lijepi, iako su lijepe i piramidice :)

Ja sam sad malo gledao i ima ih jako puno koji mi se sviđaju, a i po osobinama su mi isto tako privlačni tako da je ustvari teško odvagnuti :) No jasno je da se ne bi trebali previše oslanjati na informacije o kristalu jer tako se isključuje ona mentalna komponenta u odlučivanju, a više naglašava intuicija, pa je to razlog zašto to neki kažu.

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 4cdeff7628fca8139aa679f00bea76b2
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimesub svi 15, 2010 12:15 am

@Chak... :D Drago mi je da ti se svidja (luda ili ne miga )...a Aragonit koji si odabrao je mozda bas kamen za tebe. Ocito te privukao, a kao sto Athena kaze to je onda pravi znak da je taj kristal pravi za nas :)
Sutra i prekosutra je u ZG-u sajam kristala i minerala. Nazalost nisam tu pa ne mogu ici ali ti zato mozes :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimesub svi 15, 2010 9:03 pm

Nas šačica se okupila i usprkos kiši koja ne staje i vjetru koji nas nosi, posjetila sajam.
Evo našeg vrijednog ulova cerek :

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 P5152544

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimesub svi 15, 2010 9:15 pm

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 73346 Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 73346 Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 73346

Mislim i da bi mogli reći barem nazive kristala koji se vidi na slici. Ajmo svatko svoje.
Dakle, moji su:

  • Jedna od ovih lijepih piramida od onyxa (ona otraga više)
  • Sugilit - onaj mali nepravilni ljubičasti kamen lijevo otraga
  • Malahit - zeleni kamen u obliku trokuta
  • Crni turmalin - onaj crni kamen koji strši otraga lijevo
  • Kalcit (kalcijev karbonat) - bijeli kamen, otraga lijevo

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimesub svi 15, 2010 9:21 pm

Mojih četiri su ovi skroz lijevi. Troje ih je ispod niti viska, počevši od lijeve strane, žuti je tigrovo oko, ljubičasti je ametist, a crno-plavi dumortierit kojeg nisam kupio nego sam ponio sam sobom da vidim kako će reagirati na ostale kristale. Ova dva crvena su, jedan Gein, a onaj iznad niti moj, karneoli. Ja sam karneol kupio svojoj mami :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimesub svi 15, 2010 9:28 pm

Crni opsidijans - na lančiću iza piramide
U doljnjem lijevom kutu: Karneol - crveni kristal koji je Legi istaknuo u postu iznad :)
Jantar- ono sunce i lančić s dvije vile
Agat - zelena pločica
Sokolovo oko - tamno zeleni kristal ispod agata

I tu sam zaboravila uslikati prsten od jaspera koji izgleda kao da je od drveta :)

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimesub svi 15, 2010 10:00 pm

Tamo negdje u sredini pa malo desno prsten (malo se lošije vidi kao okrugla hrpica nečega) od Mjesečevog kamena i Gorskog kristala, onda pokraj njega, sa smotanom trakicom za oko vrata je Shungit, zatim iznad toga je ogrlica od Rodonita, pa između nje i piramide dva mala sugilita i privjesak od Rozenkvarca, a naknadno imamo još i dvije piramidice od Shungita Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 973175
Baš gledam sliku i divim se, ja sam jako zadovoljna sa svojim prstenom, mislim da sam pogodila, baš mi paše. I fascinirana sam Mayinim viskom, imala sam ga u ruci i tako mi se vrtio kao ni jedan do sada, čini se da mi i on paše pa ću u skoroj budućnosti morati u nabavu jednog takvog, dakle ne znam jesam li dobro zapamtila, bijeli nešto - mislim, jantar što li??
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimesub svi 15, 2010 10:02 pm

žad :)

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimesub svi 15, 2010 11:09 pm

Thanks, dakle bijeli žad Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 466938
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimesub svi 15, 2010 11:44 pm

Stvarno ste nakupovali lijepu kolekciju. :)
Baš mi se sviđa vaš odabir.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitimesub svi 15, 2010 11:49 pm

Hvala Athena, druge godine i ti svakako navrati. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 10 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
[Vrh] 
Stranica 10 / 35.Go to page : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 22 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Drago kamenje
» Drago kamenje
» TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: