Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 18 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned svi 10, 2009 3:30 pm

Maknuo sam bezpotreban quote. Berny, nije uvijek nužno quotati post, pogotovo ne jako duge postove. Ionako si postala odmah ispod posta tako da se zna na što se odnosi i bez da se napiše ili potvrdi quotom od 2 ekrana.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10216
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned svi 10, 2009 9:53 pm

moj tata je koristio kristalni kamen za probleme s gušteračom, tako ga je izlizao da je imao udubinu od prsta na sebi
ali mogu reči da mu je tada šećer bio normalan

Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon svi 11, 2009 2:59 pm

@Berny...sto "A mjesecev kamen?"

@Gea...odlicno sto si napisala nesto o svakom kamenu :)

Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10216
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   uto svi 12, 2009 1:00 am

evo neki koji se vežu uz horoskopske znakove

Ovan:
ametist, dijamant, jaspis, hematit, karneol, kvarcni kristal
Bik:
tirkiz, safir, smaragd, karneol, topaz, opal, akvamarin, dijamant, rozi quartz
Blizanac:
ahat, topaz, akvamarin, jaspis, tigrovo oko, krizopras
Rak:
biser, kvarcni kristal, smaragd, mjesečev kamen, oko, krizoberil, rubin, jaspis, karneol, jantar, kalcedon, emerald
Lav:
rubin, dijamant, krizolit, jantar, turmalin, kristal, jaspis, oniks
Djevica:
žad, karneol, smaragd, jaspis, tirkiz, dijamant
Vaga:
safir, dijamant, žad, topaz, lapis lazuli, opal
Škorpion:
ametist, topaz, akvamarin, opal, granat, rubin, hematit, magnetit, beril
Strijelac:
topaz, ametist, tirkiz, safir, tigrovo oko, smaragd
Jarac:
oniks, rubin, malahit, safir, tirkiz, hematit, opsidijan, krizopras
Vodenjak:
ametist, safir, akvamarin, tirkiz, oniks, granat, opsidijan, citrin, žad, garnet
Riba:
ametist, akvamarin, safir, biser

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   uto svi 12, 2009 1:28 pm

Kazu da se preko zodijaka zapravo ne moze zbilja izabrat kamen. Najbolje je birati sam po sebi i privlacnosti koja se javi u bilizini nekog minerala. Ima logike :)

Pračovjek

Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Registration date : 24.02.2009

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sri svi 13, 2009 1:02 am

evo nadodajem na temu :
* opis: privjesak "Sunce", srebro vrhunske kvalitete, promjer mjesečevog kamena 1,3 cm, mjesečev kamen AAA kvalitete, privjesak koji privlači poglede poput magneta, ostavlja bez daha!
* dimenzije: 4,5 cm
* djelovanje: Mjesečev kamen povećava žensku energiju, osjetljivost, intuiciju, psihičke sposobnosti. Štiti tijekom trudnoće, rađanja, putovanja na moru. Povezan je sa svim vrstama ljubavi. Dobro djeluje na hipofizu, probavni sustav, pretilost, zadržavanje vode, hormonske poteškoće, menstrualne poteškoće.
Kamen čistoće, nade, želje za novim početkom, dopušta da od univerzuma uzmemo što nam je potrebno.

slika:

[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sri svi 13, 2009 1:04 am

navodno kamen mijenja boju kako se osjecamo
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sri svi 13, 2009 1:12 am

ORMULA : K(AISI3O8)
TVRDOĆA : 6-6,5
NALAZIŠTA : Šri Lanka,Madagaskar,Indija,usa,Brazil
BOJA : bezbojan,plavkasta,žučkasta,siva,smeđa,svijetla,prozirna porculanskog sjaja
ZODIJAK : rak,jarac,ribe
ČAKRA : sakralna
Snažan kamen za žene,regulira rad hormona,hipofizu,metabolizam,olakšava menstrualne bolove,pomaže začeće,olakšava tegobe u klimateriju.Regulira šečer u krvi,čisti krv,potiće proizvodnju inzulina.Na psihu djeluje harmonizirajuće,otklanja strah od budučnosti.
Koristi se neobrađen i obrađen kao kamen za ruku,privijesak,nakit.Naravno to ne znači da kod muškaraca gubi svoju snagu.Naravno kod muškarca ne djeluje na menstrualne bolove,ali je jak u čišćenju krvi i na psihološkoj bazi.

Prazni se nakon svake upotrebe pod tekućom vodom.Ogrlice i privijeske preporuča se jednom mjesečno prazniti u suhoj zdijelici(PRIRODNOG MATERIJALA:STAKLO,DRVO,KAMEN...)zajedno sa kamenčićima hematita(nisu skupi)preko noći,najbolje tik pred menstruaciju.
Iz stare predaje je poznato da se puni preko noći izložen mjesecu.
TO JE SNAŽAN IZVOR ENERGIJE.
Pojačava psihičke sposobnosti.Pomaže održati mladenački izgled.Nježan zaštitnički kamen.Mnogi ga koriste kao inspiraciju tokom proricanja.

MJESEČEV KAMEN gluhoća, grčevi, iscrpljenost, šizofrenija, žlijezd
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sri svi 13, 2009 1:16 am

http://www.biorama.net/drago-kamenje.html ovo sam nasla pa provjerite
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sri svi 13, 2009 1:20 am

http://www.mineralexpo.hr/prodaminerali.html nasla sam i cijene :D pada mi mrak na oci :D za ove skupe ja bi radje otisla tamo u rudni9k i iskopala ih sama :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sri svi 13, 2009 11:28 am

Svaka cast Berny hug

Ne znam kako ostali al kad vidim taj kamen dojde mi da se za monitor zalijepim koliko me privlaci cerek

Evo slikice mog Mjesecevog lovely

Pračovjek

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sri svi 13, 2009 5:04 pm

Alpha je napisao/la:
Svaka cast Berny hug

Ne znam kako ostali al kad vidim taj kamen dojde mi da se za monitor zalijepim koliko me privlaci cerek

ajme kak je zakon kamen :D di ga se moze nabaviti? :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sri svi 13, 2009 5:07 pm

U Zagrebu imas Novu Arku u Tkalcicevoj i tamo ima dosta kristala i minerala i svasta nesto. Ne znam da li imaju Mjesecev. Nisam vidila.

A ja sam svoj nabavila na sajmu Kristala i Minerala kad je bio u Splitu :)

Pračovjek

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sri svi 13, 2009 5:16 pm

a kolko para dode znam da je nekulturno aliiiiiiiii.... zanima me:D
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sri svi 13, 2009 5:20 pm

ovo je od moje mame tigrovo oko al sam si ga ja prisvojila :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sri svi 13, 2009 10:13 pm

Pokušaj namjestiti fotić na snimanje iz blizine, bolje će se vidjeti :) Čini mi se da je jako lijepo, kao i onaj mjesečev kamen prije lovely
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   čet svi 14, 2009 12:02 am

Alpha je napisao/la:

Sexy vrat lol!
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   čet svi 14, 2009 1:10 am

@SiS nije to fotic vec web cam :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   čet svi 14, 2009 1:11 am

Aha, onda je to malo teže :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   čet svi 14, 2009 10:33 am

@Berny...jao, vise se ne sjecam. To je u biti bio poklon. Ja sam samo izabrala. Cini mi se da je skupa s ogrlicom bilo oko 350kn. Medjutim htjela sam samo privjesak (obzirom imam ovu svoju najdrazu ogrlicu cerek) tako da je kupljeno bez ogrlice i ne znam koliko je onda kostalo. Inace je privjesak u kojem je kamen srebreni. Alergicna sam na sve sto nije srebro, zlato ili celik. Cak ni onaj nakit od rodija ne mogu nosit. Obicno ljudima smeta samo nikal ali... conf1
Super je tvoje Tigrovo oko. To mi je isto jako lijepi kamen kao i onaj sto se zove Pustinjski pijesak. Ali me smedje kamenje ne privlaci da bih ga osobno nosila.

@Gripphon...provokator raspa zubi

Pračovjek

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   čet svi 14, 2009 12:16 pm

@alpha Hvala :D ne nosim ga nego volim skupljat kamenje :D si vidila one cijene kamenja ajooooj :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   čet svi 14, 2009 12:43 pm

Da, dobar primjerak kristala zna biti prilicno skup iako je to 'samo' kristal. Pogotovo ako je u nekoj dekorativnijoj varijanti.

Pračovjek

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   čet svi 14, 2009 2:18 pm

Alpha je napisao/la:
Da, dobar primjerak kristala zna biti prilicno skup iako je to 'samo' kristal. Pogotovo ako je u nekoj dekorativnijoj varijanti.
mramorit je 10000 kuna ;S
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   čet svi 14, 2009 2:33 pm

Sto je Mramorit?

Pračovjek

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   čet svi 14, 2009 5:14 pm

Alpha je napisao/la:
Sto je Mramorit?
ja mislim kamen koji se dobije od mramora :D
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Today at 2:35 pm

[Vrh] Go down

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 35.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 18 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Tragovi zivotinja
» hlače TRU
» ZEMLJA SA PRAVIMA
» mozaik stolić od keramičkih pločica
» ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa