Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Go down 
+59
Waris 68
Aniin
Jedi Mind Tricks
Korplikan
ficoom666
Prometheus
Dantalion
Novus ordo seclorum
Arlena3004
jeruzalem
Vinterlandet
Iris_666
LJUBAV
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
Kahali
Isabela
misunderztood
Foto
Akasha
tiadora
saturn
Star23
Lyra
Bobby
orca
biga
Sadb
Zona
maiko
linda
wanderer8
Dada289
lady_starstruck
mirela2608
flory
guitar_master
hrvooo
ukiss
maki976
Chakotay
ANTEA65
MoW
Athena
Eternity
Aurora Borealis
Legionar
Skulptura
schmizzl
djurdjica
Flamezar
morian
Hexenkind
Gea
Berny_Sinara
Svjetloisjena
zvezda
Blizzard
Alpha
63 posters
Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 26 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimeuto ruj 14, 2010 11:27 pm

Ma necu sam xD. Nebi bio kristal vise kad bi ja radio snjim xD. U vezi nasilja sam te pitao :D. Bil mu bila sta slabija energija ili tako nesto..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimeuto ruj 14, 2010 11:33 pm

U princpu ne bi.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
linda
Prašina



Female
Pisces Buffalo
Broj postova : 2
Age : 39
Registration date : 21.09.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 2:09 am

Dobila sam na poklon ogrlicu od kamena Kairska noć, no ne mogu naći nikakve podatke o njemu, zna netko možda kako djeluje, kako se puni?? confused
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 11:20 am

Vjerujem da se radi o kamenu koji se kod nas zovu Pustinjski pijesak ili Suncev kamen. Na engl. je to Goldstone. U biti mislim da se to kod nas krivo prevodi jer Suncev kamen ne bi trebao biti isto sto i Pustinjski pijesak (Goldstone) ali se jednostavno to deklarira na vise nacina sto je, po mom misljenju, pogresno i zbunjujuce.

Inace Goldostone je narancastosmeckaste boje sa zlatnim mrvicama u sebi, a ima i tamna varijanta (Blue Goldstone) koja je tamno-plavo-crna takodje sa sjajnim tockicama. Predpostavljam da je ta druga ono sto si ti dobila :)

Ovaj Kristal bi se mogao prazniti pod vodom, a puniti na Suncu ili Mjesecini.

Evo, nasla sam ti djelovanje na jednoj engl. stranici. Ti gledas ovo za Blue Goldstone :) :

Goldstone

Goldstone Gemstone Meanings, Properties & Qualities

The most common goldstone is a reddish-brown colour with tiny glittery bits. Goldstone is a man-made gemstone, first created by alchemists trying to make gold. Not really a gemstone, more of a glass bead. Created using copper and copper salts with a reducing flame. However, goldstone has been around since the European Renaissance, and is said to be one of the most popular gemstones in the world.

Goldstone Gemstone Meanings - Emotional, Spiritual, etc.

* Goldstone is great for positive energy.
* Goldstone renews strength.
* Goldstone is a transmitter stone.
* Goldstone balances energies.
* Goldstone symbolises human ingenuity to improve your life.
* Goldstone has been known to encourage faith.
* Goldstone is not for the shy and self-effacing.
* Goldstone can induce happy thoughts.
* Goldstone helps keep your feet on the ground.
* Goldstone stops you becoming big headed.
* Goldstone activates root and sacral chakras.

Goldstone Gemstone Meanings - Healing, Medical, Physical, etc.

* Goldstone is said to protect the center of the body.
* Goldstone stimulates you physically.
* Goldstone balances energies.
* Goldstone can be gently uplifting.
* Goldstone can be a great mood stabiliser.
* Goldstone renews strength.
* Goldstone can help to reduce stomach tension.

Blue Goldstone

Blue goldstone is blue in colour with tiny glittery bits. Infused with copper sparkles - a powerful energy generator.

Blue Goldstone Gemstone Meanings - Emotional, Spiritual, etc.

* Blue goldstone is a lucky gemstone.
* Blue goldstone is great for providing composure.
* Blue goldstone aids transformation of thoughts from one person to another.
* Blue goldstone is good stabilising emotions.
* Blue goldstone is good for giving energy.
* Blue goldstone helps remove or repel unwanted entities from your environment.
* Blue goldstone is the gemstone of wisdom and science, helping us remember the light within the darkness and showing us to reach for the stars.

Blue Goldstone Gemstone Meanings - Healing, Medical, Physical, etc.

* Blue goldstone is good for lifting depression.
* Blue goldstone eases pain of arthritis, rheumatism and other
* aches and pains.
* Blue goldstone is great for anxiety.
* Blue goldstone helps with pain and inflammation. izvor

_________________
Respect
[Vrh] Go down
linda
Prašina



Female
Pisces Buffalo
Broj postova : 2
Age : 39
Registration date : 21.09.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 3:55 pm

Tako je, imam blue goldstone.. :) hvala ti puno!!!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 3:56 pm

Nema na cemu :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimepet ruj 24, 2010 10:45 pm

Jučer sam si kupio Lapis lazuli i crni turmalin, a danas magnetit i hematit.
Lapis lazuli mi je prekrasan i probušen je pa ću ga nositi na ogrlici lovely Jedan mi je bio izgledom ljepši, ali nikako nisam mogao ispustiti ovog kojeg sam izabrao.
Crni turmalin sam uzeo jer štiti od zračenja. Crne je boje sa šljokicama po sebi. Isto jako lijepi! :) A hematit za punjenje drugih kristala. I dalje imam onaj čudan osjećaj pri srcu dok držim hematit blizu. Čak i osjećam neki oblik gušenja. Je li poželjno držati sve kristale zajedno ili se neki ne vole? Kako da ih odvojim?
Ja sam na jednu stranu odvojio ametist i dumortijerit, a na drugu lapis lazuli, crni turmalin, tigrovo oko, magnetit i hematit. To sam podijelio čitajući prema tome kako se koji pune/prazne.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimesub ruj 25, 2010 11:35 pm

Ima nekih kristala koji se "nevole" ali mislim da su tvoji svi prilicno kompatibilni. Mislim da si ih dobro podijelio u skupine :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimeuto lis 19, 2010 9:59 pm

Nedavno sam si kupila privjesak citrina. :)
Uglavnom, svidjela su mi se obilježja tog kamena i kombinacija prozirne i boje meda.
Osjećam da mi je ugodno nositi ga i brzo se utopli na koži. Inače, prirodni citrin je izuzetno rijedak i nisam još nigdje uspjela naći neki veći neobrađeni komad citrina.

Evo malo fotografija citrina:
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 29deipw

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 34hjj39

CITRIN
Pojačava svjesnost i kontrolu nad umom i emocijama. Raspršuje negativne energije, odbija oblike straha koji su nastali vanjskim sugestijama, polako usađivanim u osobnost. Poboljšava pamćenje, snagu želje, optimizam i povjerenje. Smanjuje strah, anksioznost, depresiju i bijes. Stabilizira emocije. Jača živce, donosi dobro raspoloženje, sreću; otklanja umor i autodestruktivne sklonosti. Pomaže prihvatiti i uskladiti se s procesom promjene. Jača osjećaj povjerenja i sigurnosti. Pojačava volju i intuiciju. Stimulira komunikaciju i mentalnu jasnoću. Dobar je za duhovno Uzdizanje. Uči neograničenom blagostanju (napretku) - kako primijeniti, uživati i otpuštati, kako bi sve više i što boljih stvari moglo ući u naš život. Poznat je kao «kamen trgovaca», jer povećava poslovni uspjeh, napredak i blagostanje. Izvrstan kamen za smirivaje obiteljskih ili grupnih poteškoća.
Detoksificira fizičko, emocionalno i mentalno tijelo. Pomaže probavu i cirkulaciju krvi. Pojačava iscjeljujuću energiju tijela i regeneraciju tkiva. Dobar je za srce, jetru, bubrege, crijeva i žućni mjehur. Ublažava šećernu bolest, upalu slijepog crijeva, gangrenu. Povoljno djeluje na bijela i crvena krvna tjelešca.
Ne smije se kombinirati s gorskim kristalom.
Čisti se redovito pod mlakom vodom, a puni se u posudi s kristalićima ametista i hematita.
Podržava solarni pleksus i srčanu čakru.


_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimesri lis 20, 2010 5:10 pm

I ja imam Citrin. Poklonila mi ga je jedna prijateljica ovo ljeto. Nosim ga svaki dan. On je u vidu prvjeska na crnoj uzici. Boje meda je, a prema kraju ide na bijelo tj. prozirno. Jos jedan predivan kristal lovely

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimened stu 14, 2010 12:56 pm

Je citrin je jako lijepi, pogotovo kad ima žutoga u sebi, kao limun, od tuda i naziv. Ja inače volim žutu boju tako da mi je ovaj kristal jako lijep lovely

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 3eCitrin

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimepon stu 15, 2010 11:05 am

@Collector...izvoli pa si sam trazi odgovore na svoja pitanja. Kao i sve u zivotu nitko nikom ne moze ulit pamet u glavu pa tako ni mi tebi. Upravo iz tog razloga tvoje "trazenje odgovora" na data pitanja je besmislica jer ti si vec zacementiran sa svojim stavovima i svojim, a ako te to sve zbilja tako zanima pocmi se baviti Kristalima pa nakon jedno 10-ak godina javi sto si ti otkrio.


@Chak...u Novoj Arci je bilo kupiti jako lijepih. Bas takvih ko na slici. Malo su bili prozirniji jos :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimepon stu 15, 2010 3:37 pm

@Alpha, morat ću onda drugi put pogledati u Novoj arci za citrine. miga

Ja imam privjesak, ali htjela bi nabaviti baš neki kamenčić ili neobrađeni citrin.
Inače, prirodni citrin je jako teško naći u prirodi i vrlo često su tretirani visokom temperaturom, čime gube svoju snagu.
Svojedobno je u Sesvetama bilo prirodnih špica citrina, jako dobre kvalitete (imale su onako žućkastu-smeđu boju) za kojih 60 kuna i odmah su se rasprodali.

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Citrin


Prodavačica je rekla da će možda slične dobiti ove jeseni pa ću provjeriti. :)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimepon stu 15, 2010 4:24 pm

Da, kazu da Ametist tretiraju pa da postane narancast kao Citrin.

Ja ga imam na privjesku. Mali komadic. Intenzivne karamel boje, a skroz prema dnu je bjelkast. Nije proziran.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 8:54 pm

Prebacila sam sav offtopic o pitanjima da li je moguce da Kristali lijece na temu Djelovanje alternativnih medicinski metoda

_________________
Respect
[Vrh] Go down
lady_starstruck
Stanica
lady_starstruck


Female
Taurus Snake
Broj postova : 14
Age : 34
Location : split
Registration date : 09.03.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimepon stu 22, 2010 3:35 pm

pozdrav ekipa! mase
mislim da je došlo i moje vrijeme za druženje s kristalima, pa imam par pitanja.
za početak mislim kupit 6 kristala; citrin, ametist, tigrovo oko, gorski, lapis i hemtit.
pretjerujem li za prvi put? rofl2
(s tim da lapis nije za mene.)
kakva su vam iskustva s nebeskim darom? ima li tko iskustva s kupnjom preko webshopa?
da li da uzmem obrađene kristale ili prirodne oblike?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimepon stu 22, 2010 4:28 pm

Mislim da ti je malo previše za prvi puta, kristali se kupuju tako da osjetiš povezanost sa određenim kristalom. Ovo tvoje mi se čini kao trgovac koji ide u nabava po raznu robu, teško je na taj način zadržati onu mirnoću koja je potrebna kod kupnje kristala. Zašto ne bi kupovala jedan po jedan pa ćeš nakon nekog vremena doći do svih ovih koje si nabrojala, a možda te neki iznenadi pa kupiš nešto i van plana ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimepon stu 22, 2010 4:55 pm

Nebeski dar je ok ali meni je draza Nova Arka. Online trgovina je isto ok ako se pitas radi autenticnosti Kristala.

Kakav Krisal ces nabaviti ovisi o nacinu na koji bi ga koristila.

Mozes kupiti sve odjednom ako imas dovoljno novaca ali se slazem s Chakom da bi to trebalo polako.

Zanima me zasto si napravila izbor bas tih Kristala?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
maiko
Višestanični organizam
maiko


Female
Pisces Goat
Broj postova : 62
Age : 45
Location : Trogir
Registration date : 23.11.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 9:23 am

Pozdrav svima! cheer Tek sam nova ovdje, i na forumu i u kristalima. Nabavila sam opsidijan crni i zanimalo bi me ima li tko iskustva s njime?
Kada ga držim u ruci naježi mi se vrat i pola leđa, poprilično zabavan osjećaj! chill
Pokušavala sam pronaći o njemu štagod smislenoga po netu, ali su informacije poprilično kontradiktorne. Jedino se svi slažu da se prazni pod vodom, a puni na suncu. Ima li tko kakvu kvalitetnu informaciju o tom kamenu?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 11:21 am

Dobrodosla Maiko :)

Opsidijan je, u biti, vulkansko staklo. Mislim da je to kamen korijenske cakre. Takodje on je kamen zastitnik. Znam za Opsidijan duginih boja koji imam da jeste pa vjerujem da se to odnosi i na crni Opsidijan :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 12:17 pm

Ja imam crni opsidijan i osobno mi je vrlo drag kamen. :)
Uglavnom, on pomaže otvaranju osobe "prema van" i rješavanju nekih starih zaostataka, kako bi se mogli okrenuti sadašnjosti. Prilično je jak kamen, a preporuča se i nošenje u džepovima (ukoliko imaš manji primjerak kamena).

Evo nešto o njemu:
Djelovanje:Opsidijan (obsidijan) ima sposobnost iznošenja stvari na površinu. To mogu biti i pozitivne i negativne stvari, ljubav, ljutnja, tajne..., ali s njim sve stvari izranjaju na površinu puno nježnije nego što bi inače. Pomaže nam uvidjeti vlastiti život i osvježiti ga u korisnijem smjeru. Ovo je kamen vedrine i čistoće. Povezan je s korijenskom čakrom, koristan za vene, kostur, glatku kožu. Štiti od emocionalnih povrijeda.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 12:33 pm

..


Zadnja promjena: Zona; pon vel 03, 2014 11:46 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
maiko
Višestanični organizam
maiko


Female
Pisces Goat
Broj postova : 62
Age : 45
Location : Trogir
Registration date : 23.11.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 3:06 pm

Athena i Alpha, hvala na podacima o opsidijanu. S obzirom šta sam pročitala, nije ni čudno što me taj kamen privukao.
Kada stignem (čitaj: kada mi se napune baterije za foto aparat ceka ) postavit cu sliku kristala koje trenutno imam. Nazalost bez jednog malenog dupina od aventurina jer mi ga je kćer jučer dohvatila i doživio je tretman u stilu South Parka "don't f... with Wendy Testaburger!" mlati
[Vrh] Go down
lady_starstruck
Stanica
lady_starstruck


Female
Taurus Snake
Broj postova : 14
Age : 34
Location : split
Registration date : 09.03.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 11:50 pm

Chakotay i Alpha hvala vam na odgovorima miga
u gradu u kojem živim nemam gdje kupiti kristale, tako da mi je jedina opcija webshop.
od ovih navedenih kristala gorski kristal, tigrovo oko i ametist su za orgonite.
citrin i ametist su za moju dušu
lapis, kao što rekoh nije za mene

chakotay u pravu si kada kažeš da bih trebala kristale unositi u život jedan po jedan. znam da se trebam sa svakim posebno upoznati, vidjeti što mi donosi, kako se slažemo itd. moja ideja je bila da citrin ostavim ''po strani'' dok se ne upoznam s ametistom. nadam se da bi to moglo funkcionirat confused

@ alpha
ametist želim već dugo. od dana kad sam ga vidjela u jednog prijatelja ne izlazi mi iz glave lovely
osim toga sadržava svojstva koja su mi u ovom periodu dosta važna, savršen je za meditaciju, umiruje, daje duhovnu snagu, pozitivno djeluje na nesanicu..

a citrin... netko je na prethodnoj stranici zaljepio svojstva pa da ne kopiram sve evo dio: Pojačava svjesnost i kontrolu nad umom i emocijama. Raspršuje negativne energije, odbija oblike straha koji su nastali vanjskim sugestijama, polako usađivanim u osobnost.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitimesri stu 24, 2010 1:01 am

Ametist i Gorski Kristal su, u pravilu, najbolji za poceti se baviti Kristalima :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 17 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
[Vrh] 
Stranica 17 / 35.Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 26 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Drago kamenje
» Drago kamenje
» TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: