Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Go down 
+59
Waris 68
Aniin
Jedi Mind Tricks
Korplikan
ficoom666
Prometheus
Dantalion
Novus ordo seclorum
Arlena3004
jeruzalem
Vinterlandet
Iris_666
LJUBAV
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
Kahali
Isabela
misunderztood
Foto
Akasha
tiadora
saturn
Star23
Lyra
Bobby
orca
biga
Sadb
Zona
maiko
linda
wanderer8
Dada289
lady_starstruck
mirela2608
flory
guitar_master
hrvooo
ukiss
maki976
Chakotay
ANTEA65
MoW
Athena
Eternity
Aurora Borealis
Legionar
Skulptura
schmizzl
djurdjica
Flamezar
morian
Hexenkind
Gea
Berny_Sinara
Svjetloisjena
zvezda
Blizzard
Alpha
63 posters
Go to page : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 26 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 12:17 pm

Ja imam crni opsidijan i osobno mi je vrlo drag kamen. :)
Uglavnom, on pomaže otvaranju osobe "prema van" i rješavanju nekih starih zaostataka, kako bi se mogli okrenuti sadašnjosti. Prilično je jak kamen, a preporuča se i nošenje u džepovima (ukoliko imaš manji primjerak kamena).

Evo nešto o njemu:
Djelovanje:Opsidijan (obsidijan) ima sposobnost iznošenja stvari na površinu. To mogu biti i pozitivne i negativne stvari, ljubav, ljutnja, tajne..., ali s njim sve stvari izranjaju na površinu puno nježnije nego što bi inače. Pomaže nam uvidjeti vlastiti život i osvježiti ga u korisnijem smjeru. Ovo je kamen vedrine i čistoće. Povezan je s korijenskom čakrom, koristan za vene, kostur, glatku kožu. Štiti od emocionalnih povrijeda.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 12:33 pm

..


Zadnja promjena: Zona; pon vel 03, 2014 11:46 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
maiko
Višestanični organizam
maiko


Female
Pisces Goat
Broj postova : 62
Age : 45
Location : Trogir
Registration date : 23.11.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 3:06 pm

Athena i Alpha, hvala na podacima o opsidijanu. S obzirom šta sam pročitala, nije ni čudno što me taj kamen privukao.
Kada stignem (čitaj: kada mi se napune baterije za foto aparat ceka ) postavit cu sliku kristala koje trenutno imam. Nazalost bez jednog malenog dupina od aventurina jer mi ga je kćer jučer dohvatila i doživio je tretman u stilu South Parka "don't f... with Wendy Testaburger!" mlati
[Vrh] Go down
lady_starstruck
Stanica
lady_starstruck


Female
Taurus Snake
Broj postova : 14
Age : 34
Location : split
Registration date : 09.03.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 11:50 pm

Chakotay i Alpha hvala vam na odgovorima miga
u gradu u kojem živim nemam gdje kupiti kristale, tako da mi je jedina opcija webshop.
od ovih navedenih kristala gorski kristal, tigrovo oko i ametist su za orgonite.
citrin i ametist su za moju dušu
lapis, kao što rekoh nije za mene

chakotay u pravu si kada kažeš da bih trebala kristale unositi u život jedan po jedan. znam da se trebam sa svakim posebno upoznati, vidjeti što mi donosi, kako se slažemo itd. moja ideja je bila da citrin ostavim ''po strani'' dok se ne upoznam s ametistom. nadam se da bi to moglo funkcionirat confused

@ alpha
ametist želim već dugo. od dana kad sam ga vidjela u jednog prijatelja ne izlazi mi iz glave lovely
osim toga sadržava svojstva koja su mi u ovom periodu dosta važna, savršen je za meditaciju, umiruje, daje duhovnu snagu, pozitivno djeluje na nesanicu..

a citrin... netko je na prethodnoj stranici zaljepio svojstva pa da ne kopiram sve evo dio: Pojačava svjesnost i kontrolu nad umom i emocijama. Raspršuje negativne energije, odbija oblike straha koji su nastali vanjskim sugestijama, polako usađivanim u osobnost.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimesri stu 24, 2010 1:01 am

Ametist i Gorski Kristal su, u pravilu, najbolji za poceti se baviti Kristalima :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
maiko
Višestanični organizam
maiko


Female
Pisces Goat
Broj postova : 62
Age : 45
Location : Trogir
Registration date : 23.11.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimesri stu 24, 2010 3:16 pm

Prečitavala sam ovu temu od prve stranice i vidim da dosta ljudi ima nedoumice o punjenju i pražnjenju kristala. Moj savjet vam je: MOĆ KAMENJA 1 i 2 od Osmana Hasanpašića. mudri Po mom skromnom mišljenju to je biblija za kristale!
Ako netko ne uspije doći do tih knjiga, a zanima ga nešto o pojedinom kristalu, slobodno pitajte, pa ću vam pronaći traženi podatak.
Npr., Alpha, ne znam da li si u međuvremenu pronašla kako puniti i prazniti svoj celestit, ali o njemu piše da se ne koristi sa gorskim kristalom ili azurit malahitom, te da se prije upotrebe drži sa kristalima hematita, a puni se na suncu.
Ne znam kakva su vaša iskustva sa tim knjigama? Od pustih informacija na netu (od kojih neke graniče sa okultnim i sl. pretjerivanjem rigo ) one, tj. podaci u njima, su mi se učinile poprilično smislenima.
[Vrh] Go down
maiko
Višestanični organizam
maiko


Female
Pisces Goat
Broj postova : 62
Age : 45
Location : Trogir
Registration date : 23.11.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimesri stu 24, 2010 3:21 pm

A preporučam i blog: okristalima.blogspot.com
Dosta dobrih informacija. ides
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimečet stu 25, 2010 12:29 am

ja obožavam jantar lovely
ali samo sitni ukusan nakit.. od njega znaju napraviti grdobine od nakita.. teške i nepraktične

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 84477686i

imam još jedan prsten malo veći od ovog zelenog jantara (dno je obojano u tamno pa ispada kao zelen jantar) ali na istu šemu... znači kapljica jantra i okolo kao da ga je sabljika lista obuhvatila

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimečet stu 25, 2010 3:33 pm

@Maiko...imam knjige Moć kamenja i dobre su ali su mi i dosta šture s informacijama. Zato se trudim kombinirati informacije sa raznih strana plus intuiciju i tak :)

Slažem se da na netu ima zbilja svakavih informacija ali te nebulozne onda izignoriraš ;)

Dobar je link koji si dala. Mislim da smo ga negdje vec navodili ali uvijek dobro dojde da se navede opet jer se to zagubi. Tako da ides

Hvala na info o Celestitu :) Bilo bi zgodno da se mozda navedu informacije (kada netko trazi) iz knjiga Moć kamenja ali je malo bed radi autorskih. Možda samo ovako kako si meni napisala o Celestitu :)

Btw, imaš li još neki kristal osim Opsidijana? :)

@Gea...tvoj Jantar mi je predivan i super ti stoji (kao sto sam ti vec vise puta kazala, ako se ne varam) :D Ja sam nedavno dobila malo srce od Jantara od jedne frendice iz srednje škole :D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
maiko
Višestanični organizam
maiko


Female
Pisces Goat
Broj postova : 62
Age : 45
Location : Trogir
Registration date : 23.11.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimečet stu 25, 2010 10:38 pm

Da, slažem se s tobom o povredi autorskih prava, zato i nisam doslovce citirala iz knjige. A i ponuda za pomoć je uključivala gdjekoju informaciju, a ne slanje skena cijele knjige. Ne bi bilo u redu čovjeku raditi iza leđa i bojkotirati trud i zaradu od poštena rada.
Imam još kristala, ali opsidijan i moqui kuglice su mi nekako najbolje "legle". Ja sam inače iz Splita (nedavno se preselih u Trogir), tako da mi nije zgodno odlaziti u Zagreb u kristaloshopping. Zato sam ih nabavila nekoliko preko neta iz Nebeskog Dara i Nove Arke. Htjedoh poslati sliku jučer, ali nikako da grane sunce, a bez njega nisam sigurna da bih uspjela dobro uslikat sve boje kristala. Imam: slonića od crvenog jaspisa, opsidijan crni i snježni, ametist, hematit, gorski kristal (grozd i kamenčiće za punjenje, a i privjesak da ga nosim zajedno sa hematitom za "protutežu"), sugilit (poprilično mi se sviđa njegovo djelovanje, ali još ga moram istraživati i upoznavati se), imam i jednu kuglu labradorita koju držim s vremena na vrijeme u dnevnom boravku za oslobađanje od negativne energije. Ah da, imam i ametrin, ali nekako se ne slažemo - nisam dobila nikakvu reakciju od njega. blabla
Kada uspijem slikati dobru sliku, pokušat ću je staviti ovdje (do sada to nisam nikada radila, pa nisam sigurna kako to funkcionira). bag
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimepet stu 26, 2010 12:10 pm

Jasno, sto se tice knjiga, moze se onda tako koja informacija kako si i napisala bila ;)

Imas super zbirku Kristala ides a imas i Moqui kuglice Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 277456 Meni se one bas svidjaju ali su dosta skupe conf1 Gdje si ih nabavila? Isto u Novoj Arci ili Nebeskom Daru? :)

Bas se veselim slikama. Jako me zanima kugla Labradorita lovely

_________________
Respect
[Vrh] Go down
maiko
Višestanični organizam
maiko


Female
Pisces Goat
Broj postova : 62
Age : 45
Location : Trogir
Registration date : 23.11.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimened stu 28, 2010 4:46 pm

Stvarno su Moqui kuglice interesantne. Mislila sam da će biti veće, pa da će mi smetati po džepovima, ali se ispostavilo da su taman za vrtiti po rukama. A šta ćeš, ja neinformirana! bag Uzela sam ih u Nebeskom Daru i nisu uopće skupe (max 44kn). Vjerovatno si ti vidila Boji kamenje - ono je dosta skupo jer obavezno dolazi sa atestom o originalnosti. Ali ja se nikada nisam palila na "marke" i imam neodoljivu potrebu bojkotirat ih još od vremena kada sam se bavila sportskim penjanjem gdje si za pojas renomirane marke morao dati više nego dvostruko više love nego za pojas nepoznate marke, ali koji je isto imao međunarodni atest o sigurnosti. Bez veze! -.- Ima ti članak na stranici Nebeskog Dara o Moquicama i koja je razlika između njih i Boji kamenja.
Hvala za kompliment o mojoj "kolekciji". Nikako da mi slika uspije, pa da ih pokažem ovdje (čekam sunce već nekoliko dana i kada se pojavi? naravno kad ja nisam doma! Boink ). Ako ne uspije ništa do sutra, pokušat ću nešto sa hrpom lampica.
Pozdrav!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimepon stu 29, 2010 2:08 pm

Vidjela sam i jedne i druge ali nisam isla za time koliko sta kosta tj. zamjetila sam samo cijenu Boji kuglica i to zato jer je bila nenormalna, a citava ona spika o tome kako je mila djevojcica cista i nevina nasla to kamenje u dvoristu te ga tako dobrodusno imenovala po svojoj ljubimici vrani da bi nakon toga vrlo prepredeno opizdeknila zastitu imena i pukla nenormalnu cifru na doticno kamenje...prosto nespojivo sa milom djevojcicom s pocetka, ha? :P

Iako mi je stranica Nebeskog Dara zbilja odlicna i rijetko edukativna po pitanju kristala sto se tice naseg govornog podrucja, izjave tipa da ce se Boji raspasti ili nestati preko mjesecevih zraka ako se ne brinemo o njemu na pravi nacin mi je ono....too much. Takodjer o Boji-u pisu hvalospjeve, a Moqui je kao ono ok al nista posebno naspram Boji-a. A meni se cini da cijena od 400-500 i vise kn je pravi razlog za te hvalospjeve. Moqui su koristili indijanci, samani i td. a ove druge je otkrila "mila djevojcica" koja na tome mlati lovu. Nije mi tocno jasno kako zena polaze pravo na svo takvo kamenje koje postoji tj. kako to da se isto ne prodaje pod drugim nazivom i za normalnu cijenu?

Istovremeno neki kazu da je Moqui i Boji prakticki ista stvar. Drugim rijecima Moqui je Boji koji nema registrirano ime kava
Je, na Nebeskom Daru kazu da nije isti sastav ali nisam bas sigurna kome i koliko vjerovati. Naime, koliko je sami sastav (u detalje) presudan kod tih kamenja? Jer ako cemo cijepidlacit onda je sastav velikog broja Kristala SiO2 sto znaci da su svi isti kava

Sto ti mislis? study

_________________
Respect
[Vrh] Go down
maiko
Višestanični organizam
maiko


Female
Pisces Goat
Broj postova : 62
Age : 45
Location : Trogir
Registration date : 23.11.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimepon stu 29, 2010 2:58 pm

Totalno se slažem s tobom! good
Meni su Moqui sasvim u redu i svidile su mi se čim sam ih vidila. Ne marim (da ne kažem štagod prosto) za nekakve certifikate! "Nevina dobrodušna curica" se baš fino snašla i u par dana od kada je pronašla kuglice završila je tečaj za menađere i registrirala Boji ime i tužila usput sve i svakoga tko je prodavao "njeno" kamenje bez njenog odobrenja ili sudjelovanja u zaradi,... Ma, daj! Ako Boji kamenje pretvara male nevine djevojčice u takve hladnokrvne rospije, onda kome treba takvo kamenje?! vampire miga
Pročitah da su Moqui kuglice željezni oksid (Fe2O3), a Boji® kamenje željezni sulfid (FeS2), tako da stvarno ispada da su različiti. A i cijena im je različita miga , pa tko voli nek' izvoli! Ja sam odabrala MOQUI! kava
[Vrh] Go down
maiko
Višestanični organizam
maiko


Female
Pisces Goat
Broj postova : 62
Age : 45
Location : Trogir
Registration date : 23.11.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimepon stu 29, 2010 3:30 pm

Uspjela sam slikat dio kristala koje imam. Ostali su na čišćenju, pa njih drugi put. rofl2
http://yfrog.com/n1ekipatj
http://yfrog.com/eokarneolj
http://yfrog.com/mnmoquiamjaspj
Nemam pojma postavljat slike na forum, tako da ne zamjerite ako ovo ispadne kupus. bag POMAGAJTE! cry

.......

Evo pomagam ;)

Razni Kristali:
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Scaledphptn0server829fi

Karneol:
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Scaledphptn0server528fi

I jos:
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Scaledphptn0server815fi
[Vrh] Go down
maiko
Višestanični organizam
maiko


Female
Pisces Goat
Broj postova : 62
Age : 45
Location : Trogir
Registration date : 23.11.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimepon stu 29, 2010 5:10 pm

hvala, hvala, hvala! whee
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimepon stu 29, 2010 5:18 pm

Da, na Nebeskom Daru pise da su kemijski razliciti ali sam trazila na nekim drugim nasim i stranim stranicama pa na nekim mjestima pise da je to isto. E sad...jelte :P

Evo ovdje pise kako mozes dignuti slike na forum pomocu ImageShacka. Kad ih uploudas izaberes onu kucicu "direct link" na ImageShacku, kliknes ovdje na forumu ovu kucicu sto je kao zelena slikica i tu kopiras onaj direct link :)
Isto tako mozes direktno kliknuti gore na ovu kucicu na kojoj je kao slikica sa disketom pa ce isto uploudati preko ImageShacka :) To ti je ova kucica peta po redu (idu B, I, U, pa kucica za quote sa dva ona oblacica, pa za code i onda je za upload fotke sa harda :) ).

E sad da komentiram tvoje Kristale :D

Prvo, super si ovo slozila sa natpisima na slici koji je koji cerek ides

Drugo, super su ti Kristali :lovley: lovely lovely Vidim da ih imas nekoliko u vidu privjesaka ides Ja nemam Karneol, Sedef, Ametrin i Moqui. Mozda bih iduce nabavila Moqui :)

Super ti je slonic od Crvenog Jaspisa. Bas je pravo crven :D

Ima i slika nekih mojih kristala na ranijim stranicama, a u medjuvremenu sam nabavila jos neke pa bi ih mogla uslikati :)

Imas dosta Gorskog. Imas i spicu ides

E ja imam Opsidijan Duginih Boja ali ne i Crni iako se preljevanje jedva vidi pa izgleda ko da je skroz crni.

I sve si kamencice nabavila preko Nove Arke i Nebeskog Dara online?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 10:04 pm

@Maiko, lijepa kolekcija. :)

Što se tiče Moqui i Boji kamenja, malo sam se informirala i piše da postoji mogućnost da će i Moqui kamenje imati certifikat,
dakle u skoroj budućnosti će biti puno skuplje. conf1

Uglavnom, vjerujem da ću si nabaviti Moqui kamenje, izgleda mi vrlo zanimljivo, a Boji mi je ipak precijenjeno za cc.1,8 cm veličine kamenčića.
Inače, razne stranice favoriziraju snagu Boji kamenja, ali nedvojbeno priznaju da se velikim dijelom plaća i certifikat.
Navodno ga treba trljati među prstima, jer se inače raspada, a bacanjem Boji kamenja u vatru došlo bi do eksplozije. scratch

Na tržištu se nalazi i protuteža Boji kamenju, tzv. Kanzas Pop Rock kamenje, koje je de facto minerološki istog sastava kao Boji kamenje,
ali ima ezoteričnu razliku.
Boji kamenje prolazi posebnu pripremu tajnih ezoteričnih znanosti. Izmijenjeno je čišćenjem i punjeno tijekom mnogih dana, pročišćeno astralnim svjetlom i aktivirano zemaljskom esencijom. Zato je Boji kamenje poseban spremnik energije i magične moći kakvu nema niti jedno drugo kamenje i to se osjeća istoga trena.

LINK http://www.nebeski-dar.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=42&Itemid=1

Evo nešto opširnije o Moqui i Boji kamenju. kava

Moqui kuglice dolaze u paru. Kada su spojeni u paru izvrsno djeluju na našu auru i cijeli organizam htjeli mi to ili ne. Prožimajući naš organizam čistom energijom u nama spajaju sve ono što treba biti skupa. Kako se „družimo“ s njima s vremenom dolazi do pomlađivanja stanica, kože i organa. Moqui kuglice ili šamansko kamenje donose znanje i produbljavaju drevne putove. Jako stimuliraju chi energiju, životnu energiju. Pokreću sve čakre. Stvaraju ravnotežu yin i yang energije u našem tijelu. Dovode nas u kontakt s našom tjelesnom prirodom. Pomažu nam pokrenuti se, izvrsne su za uzemljenje i centriranje. Fizički su korisne za vene, arterije, mišićni i imuni sistem. Imaju veliku zaštitnu ulogu kod raznih psihičkih napada i raznih drugih sila koje nam remete ravnotežu. Ako su u paru, nije ih nikada potrebno prazniti ili puniti, jer se to događa automatski u društvu kuglice suprotnog polariteta. Odgovara im sunce, pun mjesec i društvo kristala. Aktiviraju ih tjelesna toplina, nježnost i svjetlost.

Boji kamenje

Lokacija: SAD, Kanzas
Djelovanje: Izvrsni su za usklađivanje energije i svih vrsta polariteta. Puno se koriste u energetskom i psihičkom liječenju za oslobađanje blokada. Također se upotrebljavaju za uravnotežavanje i poravnavanje čakri. Izvrsni su za uzemljavanje viška energije, spuštaju na zemlju ljude koji "lebde". Kada ih nosite sa sobom stvaraju zaštitni oklop oko tijela.
U ljekovite svrhe upotrebljavaju se za obnovu stanica i pomlađivanje tijela, za opće ozdravljenje, fizičku energiju, kod kroničnog umora, bolova u križima, artritisa. Jačaju i stimuliraju sve energetske centre u tijelu (čakre). Potiču kreativnost i bude unutarnje dijete u svakome od nas.
Kroz svoje energetsko polje ne proizvode samo dubok osjećaj uzajamne pripadnosti kod ljudi, nego sa svojom energijom prodiru i u životinje i biljke. Opuste li se grane vašeg kućnog bilja ili vam se kućni ljubimac ne osjeća dobro pomozite im snagom Boji kamenja.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimesri pro 01, 2010 1:43 am

@Ahtena...da, to su tekstovi sa Nebeskog Dara...totalno, ono, mislim, blaaaaa :P Oni Pop Rock su totalno isti po sastavu i izgledu (za razliku od Moqui koji kao nisu, jelte) ali naravno Pop Rock ipak nisu kao Boji jer je Boji etericno gledano na visoj razini. A? Ko tu koga? Je ne visoj su razini. Cjenovnoj. A ako to danas zovemo etericno onda super :P

@Maiko...e, a slikica kugle Labradorita? cerek

_________________
Respect
[Vrh] Go down
maiko
Višestanični organizam
maiko


Female
Pisces Goat
Broj postova : 62
Age : 45
Location : Trogir
Registration date : 23.11.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimesri pro 01, 2010 4:18 pm

Slikala sam ga, ali nikako da uhvatim dobro sve njegove boje. Ispada mi kao siva kugla. tuzni
Nabavila sam i grozd gorskog kristala, pa ću sve lijepo uslikat kada dođe sunce, obećanje! :)
Oduševili su me tvoji kristali Alpha, pogotovo suncev kamen i celestit! lovely Razmisljala sam da nabavim suncev kamen, ali za sada ih imam dovoljno, pa ću to odgodit za Mineral expo sajam u Splitu sljedeće godine (rekli su mi da će biti u slično vrijeme kao i ove godine). Do sada sam sve kristale nabavljala online (iz Nebeskog Dara), a i neke mi je donio dobar prijatelj iz Nove Arke kada je bio u Zagrebu, pa bih voljela sljedeći put neke i "ispipat" miga prije nego ih kupim. Pogotovo jer mi se ispostavilo da mi kupljeni aventurin nimalo ne odgovara: kada sam ga stavila cijeli dan su mi stvari ispadale iz ruku, pokipilo mi je mlijeko,... suspect
Da, dobro si primjetila da imam dosta gorskog kristala: neki su mi punjači za ostale kristale, a drugi mi služe da harmoniziraju kupus energija od drugih kristala kada se svi zajedno nalaze u kutijici, a špicu sam dobila kao poklon kada sam prvi put naručila stvari iz Nebeskog Dara.
Je li netko zna štagod o plavom sunčevom kamenu? Je li to umjetan kamen?
Preporučam svima Moqui kuglice, pogotovo prije nego poskupe. roll
A sada odoh kuhat ručak. Pozdrav! mase
P.S. Hvala na pomoći sa slikama! hail
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimesri pro 01, 2010 6:06 pm

U biti moj Mjesecev kamen je mozda i bijeli Labradorit. Kupila sam ga kao Mjesecev ali nakon toga je nekoliko ljudi izrazilo sumnju da je ipak Labradorit. Kada ga usporedim sa obradjenim bijelim Labradoritom - to je sigurno to. Ali kada ga usporedim sa obradjenim Mjesecevim kamenom - to je sigurno to. zubi Drugim rijecima ostaje misterij za sada :) Ali ionako nema veze. Vazno da se volimo cerek

Meni su Labradoriti prekrasni. Jedva cekam sliku tvojega :D Naravno i grozda od Gorskog ;)

Ja si sada u Novoj Arci kupujem po par kamencica Gorskog i Hematita. Planiram ih skupiti dovoljno za punjenje/prazenjenje ostalih. Za sada imam po 14 komadica od svakoga :)

Na sto mislis kada kazes Suncev kamen? Naime mnogi Goldstone zovu Suncevim kamenom. Goldstone je ono predivno narancasto sa zlatnim sljokicama, a dolazi i u tamno plavoj/modroj varijanti. Inace se jos zove i Pustinjski pijesak tj. modri Pustinjska noc :) Ti kameni (obje vrste) su umjetno napravljeni.

Definitivno sam se odlucila nabaviti Moqui kuglice. Nadam se da ce biti u Novoj Arci kada cu ici gore iduci puta. Ak ne morat cu do Nebeskog Dara. Nije mi usput al volim otici i tamo :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimesri pro 01, 2010 6:13 pm

Imaš kamen s Mjeseca, davaj! :P

Ljudi oduvijek pričaju za energije tih kristala, minerala itd...
Da li mi netko može reći od kuda potječu ta govorenja i kako su nastala :)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimesri pro 01, 2010 6:26 pm

Nedam :P

Nes vjerovat al za takva pitanja imamo posebnu temu face Evo je TEMA :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
maiko
Višestanični organizam
maiko


Female
Pisces Goat
Broj postova : 62
Age : 45
Location : Trogir
Registration date : 23.11.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimesri pro 01, 2010 6:31 pm

Mislila sam na onaj smeđi kamen iz tvoje kolekcije. Sa zlatnim točkicama. Predivan mi je! lovely
Nisam znala da postoji i bijeli labradorit?
[Vrh] Go down
maiko
Višestanični organizam
maiko


Female
Pisces Goat
Broj postova : 62
Age : 45
Location : Trogir
Registration date : 23.11.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitimesri pro 01, 2010 9:28 pm

Zna li tko postoji li plavi opsidijan? Našla sam da ga neki tip prodaje, a nisam nikada čula da opsidijan postoji u plavoj boji. Je li to nekakva greška ili zaj..? suspect
Evo slike:
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Bop012
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 18 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
[Vrh] 
Stranica 18 / 35.Go to page : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 26 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Drago kamenje
» Drago kamenje
» TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: