Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
Hexenkind
banned

Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Registration date : 01.07.2009

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon srp 20, 2009 1:12 pm

Sunstone je također vatreni...evo još nekih poznatijih koji su vatreni, a koje ne bi baš bilo dobro da ih se stavlja pod vodu: karneol, malahit, vatreni opal, citrin i topaz...u vodu super idu opali, rozenkvarc, smaragd, krizopras, aventurin, amazonit, spinel i turmalin....opale se čak mora s vremena na vrijeme hidratizirati da bi opstale lijepe žive boje koje su zapravo kristalizirana voda...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3230
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon srp 20, 2009 3:26 pm

Onda za vatrene samo izloženost direktom Suncu?... *

banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon srp 20, 2009 3:36 pm

najbolje bi bilo tako...vodeni idu pod vodu, vatreni na sunce, zemljani pod zemlju, a zračne se može kombinirati osim sa zemljom...najbolje bi bilo da se vodeni ne stavljaju na sunce, baš kao niti vatreni pod vodu...a ostale se može kombinirati, neće se ništa ružno dogoditi ako jaspis (zemlja) stavite na sunce ili pod vodu, odnosno aleksandrit (zrak) pod vodu...ali aleksandrit nemojte zakopavati...zračni se i dobro pune drugim kristalima, soli, ametistiom, citrinom...uglavnom, sol i voda, ili 24-satno ostavljanje u vrtu nije loše niti za jedan kristal...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon srp 20, 2009 3:41 pm

Hexenkind...mogao bi napisati koji kristali se pridruzuju kojem elementu lovely

Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon srp 20, 2009 3:45 pm

Od ovoga što ja imam,
valjda Roze Kvarc i Gorski Kristal - vazduh?
Sunčev i Tigrovo oko - vatra... *

banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon srp 20, 2009 4:10 pm

Evo, baš sam malo gledal po netu i našao sam sajt koji spominje razne vrste čišćenja kristala...oni preporučuju da se u sol i vodu NE stavljaju halit, selenite, lapis lazuli, malahite and tirkiz, hematit, opal i pirit...ja sam stavio malahit i selenit i ništ im se nije dogodilo....

Citat :
Hexenkind...mogao bi napisati koji kristali se pridruzuju kojem elementu
ima jaaaaako puno vrsta kristala, poludragog i drgaog kamenja, tako da bi možda najbolje bilo da me direktno pitate za svaki pojedini...ili možda nabavit neku knjigu u kojoj su pojedinačno obrađeni kristali i načini čišćenja...jer primjerice, za Moonstone kažu da je najbolje da ga obasjava puni mjesec, kao i za Rainbow Obsidian da je najbolje ga puniti kad je na nebu duga...
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon srp 20, 2009 4:14 pm

zvezda je napisao/la:
Od ovoga što ja imam,
valjda Roze Kvarc i Gorski Kristal - vazduh?
Sunčev i Tigrovo oko - vatra... *

Rozenkvarc je Voda...Gorski kristal (Rock Crystal) je Zrak...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon srp 20, 2009 4:41 pm

Hvala! *

Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon srp 20, 2009 4:45 pm

Evo neki kratak pregled:

Većina kristala i poludragog kamenja, u nakitu ili u slobodnoj formi, s vremenom pokupi negativnu ili nepoželjnu energiju. Oni su poput spužve, upijaju i reagiraju na energiju iz okoline. Jedini, za koje podaci govore da ne upijaju energiju i da ih nikada nije potrebno čistiti (prazniti) su citrin, kijanit, azeztulit i super sedam.

Kristali koji se koriste u kristaloterapiji za iscjeljivanje (koji se stavljaju na bolesna mjesta na tijelu i na blokirane čakre) trebaju se čistiti i prazniti od negativne energije poslije svake terapije. Kristal koji se kupi, pronađe, naslijedi mora se obavezno najprije očistiti jednom od tehnika čišćenja, jer nije ga dovoljno samo na kratko isprati u vodi.
Ovdje ćemo nabrojati i opisati uobičajene tehnike čišćenja i pražnjenja kristala, te vraćanje njihova sjaja i vibrirajuće energije. Neke su tehnike složene i traju duže, a neke su izrazito jednostavne i brze. Koristite onu koja vam najviše odgovara i koja je najbolja za vaše kristale.

Slana voda: ovo je popularan način čišćenja kristala, ali ako ga uopće koristite, budite pažljivi i ne ostavljajte ih u vodi duže no što je potrebno. Trebate biti sigurni da vaš kristal nije porozan ili mekan, tako da ga slana voda ne bi uništila. Slana voda može ući u strukturu nekih kristala i na taj ih način slomiti. Neki kristali koji ne podnose baš najbolje slanu vodu su: kalcit, karneol, hematit, labradorit, lepidolit, magnetit, moldavit, opal, tirkiz, grozdovi većine kristala.

Morska sol: Kristale možete staviti i u grubu morsku sol na 24 sata kako bi ih očistili. U vlažnim područjima morska sol može ponekad stvoriti iste probleme kao slana voda. Sol se zaglavi u pukotinama kristalnih grozdova i u kombinaciji s vodom u zraku uzrokuje pucanje grozda.

Sunce ili Mjesec: Zrake sunca i mjeseca su energizirajuće i jako pročišćavajuće, kao i aktivatori energije. Stavljanje kristala na sunčevo svjetlo ili mjesečinu jednom tjedno jako im koristi. Ali i ovdje ima jedno upozorenje, nekim kristalima izblijedi boja na suncu, a to su: ametist, celestin, opal, tirkiz, ružičasti kvarc (ima ih sigurno još). Ako niste sigurni i imate dilemu, jednostavno upotrijebite mjesečinu.

Zakopavanje u zemlju: Zakopavanje kristala u zemlju je za njih vrlo ljekovito i pročišćavajuće. Preporuka ih je držati tri dana zakopane. Naravno, ako ih zakopavamo u dvorištu bilo bi dobro na neki način označiti to mjesto, jer sigurno ne želite prekopati pola dvorišta kako bi ih našli. Za zakopavanje može poslužiti i tegla za cvijeće, učinak je isti. Nemojte ga staviti u teglu s bolesnim cvijetom, jer će pokupiti njegovu bolesnu energiju.

Dimljenje: Ovo je jedna od bržih tehnika pročišćavanja kristala. Više puta prođete kroz dim goruće cedrovine, kadulje, tamjana ili mirisnog štapića. Štapići s umjetnim mirisima nisu primjereni, jer ne čiste potpuno i brzo, ali su zato temeljni štapići poput Nag Champa izvrsni.

Tekuća voda: Brza tehnika čišćenja je i stavljanje kristala na 10-ak minuta ispod mlaza tekuće mlake vode. Ne bi trebala biti niti prehladna niti vrela, jer može oštetiti kristale. Geode i grozdovi su forme kojima ne odgovara čišćenje tekućom vodom, jer im se može dio odlomiti i mogu se mrviti. Ova tehnika je dobra skoro za sve kristale, osim: hematit, tigrovo željezo, malahit, tirkiz, azurit

Reiki: Reiki tehnika pročišćavanja kanalizira univerzalnu energiju i čisti kristal od negativnosti i neželjenih energija. Kristal se tretira kao svako drugo biće koje treba liječenje, dakle, usmjerimo svoju namjeru prema izliječenju kamena od bilo kojih negativnosti.

Čišćenje drugim kristalom: Neki kristali mogu očistiti druge kristale od negativne energije. Kristal koji trebamo očistiti stavimo pokraj kristala "čistača" i ostavimo ih zajedno na 24-48 sati. Nama poznati kristali "čistači" su: kvarcni kristal (gorski kristal), ametist (u formi grozda i ametist "spirit"), selenit.

Cvjetna voda: Stavimo kristale u vodu s laticama ruže, narančinog cvijeta ili jasmina na 24 sata. Važe iste mjere opreza za kristale koji ne podnose dobro vodu.

Molba, molitva: Ovo je većini ljudi jednostavna tehnika i odlično funkcionira. To je jedan ritual u kojemu jednostavno zamolimo Boga/ Boginju/ Svemir/ Najvišu svijest/ Univerzalnu energiju (svatko po vlastitom uvjerenju i izboru) da energetski pročisti kristal za nas. Ili možemo zamoliti kristal da se pročisti sam.

Koju god tehniku izaberete, točno vremensko trajanje pročišćavanja kristala ovisi o stanju kristala i o vašem osobnom osjećaju. Ipak, nemojte da vam"brže tehnike" traju kraće od 10min. Vjerujte svojoj intuiciji i pustite svom "višem ja" da vas vodi u odabiru najbolje tehnike pročišćavanja za vas i vaš kristal.

Izvor: www.nebeski-dar.hr

banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon srp 20, 2009 4:52 pm

eto...lijepo da si pronašla...ja sam osiv već ovih koje sam spomenuo, radio i s "reiki" načinom čišćenja (iako ga ja ne nazivam reikijem, nego iscjeljivanjem kristala), a čistio sam i sa samim kristalima, međutim ja sam uz ametist koristio ponajviše citrin i gorski kristal...zanimljivo je da citrin možete dobiti zagrijavanjem ametista i u suštini se radi o istom kamenu...a nisam čuo ovo da i selenit čisti druge kristale...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon srp 20, 2009 5:02 pm

Ni ja...
Ja moje često ubacim zajedno sa ogrlicom od Gorskih Kristala... *

Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon srp 27, 2009 11:34 am

Došla sam do neke ogrlice, pa bih zamolila nekoga ko je u stanju da prepozna da mi kaže koji su sve kamenčići u njoj. Mislim da je u pitanju sortiranje više različitih vrsta. Staviću par fotki, pa...

Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon srp 27, 2009 11:38 am

Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon srp 27, 2009 11:40 am

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon srp 27, 2009 12:16 pm

Super su kristalici lovely Meni se cini kao da je to sve kvarc tj. gorski kristal confused

Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon srp 27, 2009 12:17 pm

Hvala. :)

To sam i ja mislila... Možda je sve kvarc. Gorski kristal sam uvek do sada viđala kao sasvim bezbojan, što ovde ne važi za sve... Zato sam zbunjena. *

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon srp 27, 2009 12:38 pm

Jasno, najcesce je proziran ili ima te mlijecne momente ali ima ga i onako prosaranog...pogotovo na zuckasto i roskasto... zivili

Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pon srp 27, 2009 12:46 pm

E, vidiš, to nisam znala... Hvala. :) *

banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sri srp 29, 2009 2:20 pm

Kvarc ti je ovo definitivno...Gorski kristal (Rock Crystal) je UVIJEK potpuno proziran...iako je sve to kvarc, odnosno silicijev dioksid...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   čet srp 30, 2009 1:12 am

Tako sam i pretpostavljali... No oni žuti i oni sa primesama sive su mi čudni... *

banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   čet srp 30, 2009 10:26 am

To ti ovisi o tome koje su primjese elemenata...npr. smaragd i akvamarin su mineral beril, samo je smaragd obojen u zeleno od kroma i vanadija, a akvamarin u plavo od željeza...e sad, ovisi koje su primjese tih kamenčića, pa o tome ovisi i boja...a većina dragog i poludragog kamenja su građeni od silicija ili berilija (razlikovati Beril koji je mineral i Berilij koji je element Be)...žuti bi mogli biti od željeza, a sivi od aluminija ili najobičnije stijene
[Vrh] Go down
morian
Stanica

Female
Taurus Rat
Broj postova : 22
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   čet lis 01, 2009 9:23 pm

Moja mama ima jedan prelijepi mjesečev kamen koji ne nosi, i ja bih ga htjela nositi.
Čula sam da se moraju očistiti i zanima me kako?
:)
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac

Male
Aries Broj postova : 695
Registration date : 07.05.2008

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sri lis 07, 2009 9:01 pm

evo ja imam ogrlicu od tigrovog oka ( samo kamen na konopu ) ulg jel tigrovo oko ima kakvih utjecaja na tjelo? i kako se taj mjesecev kamen tocno zove
Cuo sam da Kvarc (Quartz) otvara i balansira sve chakre...
[Vrh] Go down
djurdjica
Prašina

Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 1
Registration date : 17.10.2009

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sub lis 17, 2009 11:46 pm

jel zna netko kako se čisti i puni lapis lazuli tj. lapis plavi? ima neka fora sa gorskim kristalom i jos jednim. imam ih, al neznam postupak.
:x
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   uto lis 20, 2009 10:02 am

morian je napisao/la:
Moja mama ima jedan prelijepi mjesečev kamen koji ne nosi, i ja bih ga htjela nositi.
Čula sam da se moraju očistiti i zanima me kako?

Vec ti pise ranije. Mozes ga cistiti pod mlazom hladne vode, a punis ga na mjesecini...najbolje za punog mjeseca :)

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Today at 2:34 pm

[Vrh] Go down

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 4 / 35.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Tragovi zivotinja
» hlače TRU
» ZEMLJA SA PRAVIMA
» mozaik stolić od keramičkih pločica
» ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa