Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Go down 
+59
Waris 68
Aniin
Jedi Mind Tricks
Korplikan
ficoom666
Prometheus
Dantalion
Novus ordo seclorum
Arlena3004
jeruzalem
Vinterlandet
Iris_666
LJUBAV
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
Kahali
Isabela
misunderztood
Foto
Akasha
tiadora
saturn
Star23
Lyra
Bobby
orca
biga
Sadb
Zona
maiko
linda
wanderer8
Dada289
lady_starstruck
mirela2608
flory
guitar_master
hrvooo
ukiss
maki976
Chakotay
ANTEA65
MoW
Athena
Eternity
Aurora Borealis
Legionar
Skulptura
schmizzl
djurdjica
Flamezar
morian
Hexenkind
Gea
Berny_Sinara
Svjetloisjena
zvezda
Blizzard
Alpha
63 posters
Go to page : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34, 35  Next
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimesri svi 16, 2012 3:22 am

Jako mi se sviđaju vaši kristali sa sajma, posebno karneol, ametist i onaj tamni, plosnati. :)

@Lyra i meni se sviđa crno kamenje.
Ja imam jedan crni opsidijan koji mi je bio značajan.miga Mislim da bi takav prsten od oniksa morala smanjivati, ali valjda se to može i kad se radi o kristalima.
Kod kuće imam prsten labradorita i još nekog kristala, ali se nažalost događa da mi to lijepo djeluje u dućanu i pri zamišljaju, ali u praksi ih ne nosim. :P
Slično je sa prekrasnim naušnicama sa kristalima koje sam nedavno vidjela u Ornamentu. Jako primamljivo na izgled, ali valja razmisliti koliko bi ih osoba efektivno nosila pa sam u principu odustala od kupovanja nakita.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimesri svi 16, 2012 12:32 pm

@Iris...ocekujemo tvoje fotke :D

@Athena...taj plosnati je Chakov neobradjeni Hematit :)

I meni se jako svidjaju tamni Kristali/Minerali. Takodje imam Opsidijan i Hematit lovely
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimesri svi 16, 2012 12:36 pm

@Alpha, super ti ova kugla u pozadini cerek .
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimesri svi 16, 2012 12:42 pm

Prva liga za boćanje. Kakav bi to bulin bio, ludilo.
[Vrh] Go down
Iris_666
Prašina



Female
Gemini Horse
Broj postova : 7
Age : 33
Location : Zagreb
Registration date : 14.05.2012

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimesri svi 16, 2012 1:10 pm

Na zalost ne mogu uploadat sliku, novi sam clan, moram cekat 7 dana :/
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimečet svi 17, 2012 12:42 pm

@Lyra...hvala, a super joj je i stalak ali se ne vidi dobro :)

@Iris...onda cemo morat sacekat jos koji dan ;)


A nitko ne komentira moj novi visak...a meni je predobar lovely
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimečet svi 17, 2012 1:40 pm

Je, mislila sam u cjelini i na stalak i na kuglu ;) ...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimečet svi 17, 2012 3:07 pm

Sad svi komentiraju stvari u pozadini. cerek
Visak je jako lijep, baš zato što je ujedno i kristal. U slobodnoj prodaji baš nisam vidjela viskove sa kristalima.

Inače, meni baš nije jasna funkcija viska, da li on otkriva npr. pozitivna zračenja tj. vibracije u unutarnjim prostorima? misli
I da li ga svatko može koristiti ili je potrebna stanovita praksa sa njim, da bi pokazivao vjerodostojnije informacije?

Meni se također sviđa kugla u pozadini, radi li se o gorskom kristalu? Inače, vidjela sam prekrasne kugle prozirno-bijelog selenita.
Baš su me se dojmile, ali više ih nemaju u prodaji. roll
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimečet svi 17, 2012 3:35 pm

@Lyra...Hvala :) ....a moj viiiiiiisaaaaak? lalala

@Athena...visak je u principu "medij" kojim mozes dobiti razne odgovore. Od otkrivanja negativnih zracenja podzemnih voda do odgovora na razna pitanja, zdravstveno stanje i td.
U principu ga moze koristiti svatko ali su neki ljudi osjetljiviji za tako nesto. Praksa je uvijek vazna :) Ima zgodnih knjigica iz radiestezije za edukaciju oko toga :)

Kugla je staklena. One od gorskog su preskupe kao i kristalne conf1
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimečet svi 17, 2012 5:06 pm

@Alpha Tvoj visak ili tvoj vriiiiisak? :D

Super ti izgleda taj tvoj visak. Moguće da bi taj kristal pojačao funkcionalnost visak, iako je ipak vjerojatnije da je stavljen samo radi ukrasa. :)
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimečet svi 17, 2012 5:40 pm

@Alpha, tvoj novi visak je supeeeew! zubi
Ali nekako mi se stari više sviđa, hehe. Nekako mi protočniji ... tako nekako... ne znam kako objasniti to što osjećaaam.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimečet svi 17, 2012 10:05 pm

Alpha je napisao/la:

@Athena...visak je u principu "medij" kojim mozes dobiti razne odgovore. Od otkrivanja negativnih zracenja podzemnih voda do odgovora na razna pitanja, zdravstveno stanje i td.
Kad je tako, baš bi ga mogla nabaviti. lol
Vježbala bi raditi s njim. Inače, pogledah malo po netu i cijenama kugli gorskog kristala. Zaista, vrlo su skupe. shock
Cijena jedne veće kugle, vjerojatno bolje kvalitete, kreće se oko 1200 kuna. Naravno, nešto jefftinije se mogu nabaviti neki manji primjerci, kao i kugle nekih drugih kristala, koje znaju biti znatno jeftinije od gorskog.

Svejedno, ne mogu prežaliti taj selenit :P, jer to mi je poseban kristal. Cijena u Nebeskom je bila ispod 300 kuna, a kugla cc.8 cm.
Ova druga mi je prekrasna. lovely Možda pronađem nešto slično negdje drugdje.

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 4ucnzp
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimečet svi 17, 2012 10:26 pm

Ja sam vidio prekrasnu zelenu kuglu od malahita na stalku za 1500 kn na sajmu, a prodavač je Nova arka. Po mojoj slobodnoj procjeni, kugla je promjera od oko 6-7 cm, nešto slično ovome:

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Index

Meni su najljepše te kugle od kamena u boji, ne volim baš ni prozirne kugle ni bijele ni crne. :)
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimečet svi 17, 2012 10:39 pm

Zelena, boja prirode... Ova gore slikana jako lijepo izgleda. Mi doma imamo male sferice opsidijana smiježnog i sodalita
[img]Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Opsidijansnijeni [/img]

[img]Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Sodalit [/img]
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimečet svi 17, 2012 10:49 pm

Lijepe su. :)
Ja imam doma kuglu od oceanskog jaspisa, stavio kao njezinu fotku na ovu temu na nekoj od stranica prije... ta kugla mi je super, ali nije baš bila jeftina. Sad ju gledam svaki put kad sam za kompom. Sjedi lijepo položena na mali stalak ispod monitora. :)
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimečet svi 17, 2012 10:59 pm

Ovo su jako male sferice, malene... Klinac je izabrao u Noinoj Arci jednom.
Baš sada gledam slikice kolekcije kristalčića i mislim si kako bi sve stavila ovdje... Puno posla... Pa sam odlučila staviti dva koja sam poklonila lovely i nemam ih više

[img]Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Lapislazulin [/img] Lapis Lazuli

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 20175130 Žad

A ovaj, brazilijanit mi je jako dragi... Baš sam vezana za njega jako

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Brazilijanit



[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimepet svi 18, 2012 12:56 am

@MoW, ova zelena kugla je lijepa, i izgleda nekako živo ...kao oko zubi , kao da će te uvući unutra.

@Dada, slatki su ti kamenčići, posebno onaj okrugli na prvoj fotki.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimepet svi 18, 2012 9:47 am

@MoW i Lyra...hvajaaaa cerek

@Lyra...bas sam se juce sjetila da ne znam gdje sam spremila taj visak od Gorskog kristala. Moram ga danas naci misli

@Athena...dok ne nabavis visak mozes koristiti prsten (neki obicni poput burme) objesen na konac. Inace preporucam da visak kupis na sajmu poput ovog koji je sad bio u ZG jer se tamo mogu naci vrlo povoljno dok, ako se kupuje u npr. Novoj Arci, kostaju minimalno 100 kn.

Sto se tice kugle...ako se misli s njom raditi u smislu samoregresije ili tako necega onda mora biti prozirna.
[Vrh] Go down
Iris_666
Prašina



Female
Gemini Horse
Broj postova : 7
Age : 33
Location : Zagreb
Registration date : 14.05.2012

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimepet svi 18, 2012 11:59 am

Dada, snježni opsidijan ti je prekrasan. Bas sam ga gledala neki dan u ducanu i razmisljala bih li ga uzela. Sodalit je također krasan. Vec vidim gdje cu ostavit sljedecu placu :D
[Vrh] Go down
Iris_666
Prašina



Female
Gemini Horse
Broj postova : 7
Age : 33
Location : Zagreb
Registration date : 14.05.2012

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimeuto svi 22, 2012 10:54 am

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Scantrial1012



Evo i moje skromne kolekcije, nadam se da ce se uskoro broj kristala povecati lovely
[Vrh] Go down
Vinterlandet
Stanica
Vinterlandet


Male
Scorpio Buffalo
Broj postova : 14
Age : 38
Registration date : 26.06.2012

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimeuto lip 26, 2012 1:45 pm

Vidim da se spominje visak pa imam jedno pitanje vezano uz moj. Danas sam si kupio Ametist visak i sada s obzirom da ja sve svoje kristale punim i cistim jednom mjesecno u otopini himalajske soli na punom mjesecu, zanima me ako stavim svoj visak u otopinu hoce li metalni dio viska oksidirati i promijeniti boju jer imam neki osjecaj da hoce. Postoji li mozda druga metoda kako mogu visak cistiti i puniti a da taj metalni dio ne oksidira i s vremenom ne zahrđa? Hvala
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimeuto lip 26, 2012 3:15 pm

Ono što ja znam je da se visak izrađuje od mjedi, koja ne bi trebala oksidirati u doticaju sa soli. 8)
[Vrh] Go down
Vinterlandet
Stanica
Vinterlandet


Male
Scorpio Buffalo
Broj postova : 14
Age : 38
Registration date : 26.06.2012

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimesri lip 27, 2012 12:42 pm

Neznam, imam još jedan visak od raznih vrsta metala koji sam na taj nacin punio i praznio, ali visak mi je skroz oksidirao i promjenio boju. Cak sam ga cistio sa sodom ali i dalje se nemoze sve skinuti, a da ni ne govorim da se jedan dio skoro raspao od soli. Mislim da cu visak rade puniti na zemlji ili na soli.
[Vrh] Go down
jeruzalem
Prašina



Female
Pisces Dragon
Broj postova : 6
Age : 48
Location : u oblacima
Registration date : 29.06.2012

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimepet lip 29, 2012 4:18 am

što se tiče kolekcije Blago zemlje,danas sam kupila kamen i dobila treću kutiju.obožavam srijedu i istraživanje po trafikama te potragu za najljepšim primjerkom ;)
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitimeuto kol 21, 2012 10:22 am

Doma imam malu geodu celestina. Meditiram sa njime skoro svaki dan. Primjetila sam da mi određeni kristalići na celestinu "rastu". Da budem skroz sigurna, slikala sam kristal. Sada ćemo vidjeti da li stvarno raste.
Pitanje, da li je netko drugi, tko se bavi sa kristalima, primjetio isti efekt kod svojih geoda kristala?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 32 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
[Vrh] 
Stranica 32 / 35.Go to page : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34, 35  Next
 Similar topics
-
» Drago kamenje
» Drago kamenje
» TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: