Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   uto kol 21, 2012 1:35 pm

@Vinter...ametist ne moras praznit pod vodom mozes koristiti i druge metode. Evo npr. jedna:
Dimljenje: Ovo je jedna od bržih tehnika pročišćavanja kristala i odgovara svim kristalima. Posebno je pogodna za prirodne forme grozda i geode, jer ih ne oštećuje. Više puta prođete kroz dim goruće cedrovine, kadulje, tamjana ili mirisnog štapića. Štapići s umjetnim mirisima nisu primjereni, jer ne čiste potpuno i brzo, ali su zato temeljni štapići poput Nag Champa, Sandala, Darshana, Kadulje,... izvrsni. Možete čistiti odjednom i više kristala, a štapić upalite tako da ih obavija dim. izvor

Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10216
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned ruj 02, 2012 12:30 am

Ne da mi se sve listati a i net mi je prespor da otvori stranice s slikama. Ima li kakvih znanstvenih pokrića za kristalne terapije i djelovanje kristala opčenito? Ili samo pseudo znanstvene teorije?

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned ruj 02, 2012 10:33 pm

Nismo o tome ni pisali do sada ali nema se ni o cemu pisati tj. nije potkrijepljeno zapadno znanstvenim istrazivanjem (bas kao ni homeopatija, reiki, bioenergija, telepatija ili bilo kakvo postojanje ikakvih energija koje bi se vezivale s nekim drugim tj. visim (?) sferama i td. ).

Višestanični organizam

Female
Taurus Monkey
Broj postova : 38
Registration date : 28.06.2012

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   uto ruj 04, 2012 6:59 pm

Željela bi podijeliti svoj "rastući" Celestit. Slike nisu neka kvaliteta, ali se nadam da se dovoljno vidi.
Pokušat ću nakon nekoliko tjedana ponovno uploadati sliku da vidimo dali se vidi razlika.

U 6. mjesecu

Prije 3 dana

[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1650
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   uto ruj 04, 2012 9:36 pm

Lijep je :)

Kako misliš rastući? Kako se to "širi"?
[Vrh] Go down
Arlena3004
Višestanični organizam

Female
Taurus Monkey
Broj postova : 38
Registration date : 28.06.2012

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   uto ruj 04, 2012 11:13 pm

Kada sam ga kupila dva veća vrha na celestitu su bili jedan pored drugoga. Nakon cca 2 mjeseca jedan se toliko proširio da doslovno gura ovaj drugi iza sebe. Tražila sam na internetu kemijski sastav celestita nebi li dokučila od čega raste ili jednostavno moja energija (radim s njim svaki dan) confused
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek

Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Registration date : 16.03.2010

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned ruj 16, 2012 11:49 pm

moji kristalići :D

[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned ruj 23, 2012 11:25 am

@Arlena...preko slika ne mogu bas vidjet nista o cemu pises. Trebalo bi se dokumentirat kristal tako da se slika uvijek iz istog kuta (iz kojeg se vide oba spica i ta razlika u rastu) i iste udaljenosti. Ima li i dalje nekih pomaka?

@Dant...super su ti Kristali. Ovaj dolje desno je zad?

Čovjek

Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Registration date : 16.03.2010

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned ruj 23, 2012 3:59 pm

Da
[Vrh] Go down
Prometheus
Stanica

Male
Sagittarius Buffalo
Broj postova : 26
Registration date : 07.02.2013

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sub vel 09, 2013 7:21 pm

Ovi minerali su super, a kod kuce imam kolekciju od 50+ minerala,fosila,amfora meteora i dr. Najjaci su mi ovi sto imaju "povijesnu" stranu, npr. da su koristeni za razgovor sa bogovima ( lapis lazuli) i slicno.
[Vrh] Go down
ficoom666
Riba

Male
Scorpio Cat
Broj postova : 131
Registration date : 03.01.2013

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sub vel 09, 2013 7:59 pm

Evo mojih kristala,svi na broju http://imageshack.us/photo/my-images/809/019bi.jpg/ Imam:2 gorska kristala,2 zada,4 ruzicasta kvarca,3 ametista,dimni kvarc,akvamarin,3 tigrova oka,citrin,celestin,azurit,2 pirita,ahat,opsidijan pahuljicu,2 ne znam ni koja kamena,sodalit,apatit,fluorit,drvenasti opal,himalajsku so,halit,kalcit,aragonit,jaspis i lapis lazuli.Cini mi se da sam sve nabrojao.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek

Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Registration date : 08.09.2010

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sri vel 20, 2013 4:07 pm

Danas je izašao prvi broj DeAgostinijeve nove zbirke KRISTALI I DRAGOCJENO KAMENJE

Slično je Blagu Zemlje, ali se koncentrira na liječenja kristalima. I uz same kristale, uz časopis dolaze i RUNE, u svakom broju po jedan primjerak.

8)

Jupi, nastavljamo sakupljati dalje kamenčiće :D

Pračovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 1980
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sri vel 20, 2013 4:44 pm

može netko pojasnit ovu razliku... vidim da ima puno kvarceva, sve to vjerujem neki silicijev oksid al vidim sad ima ružičasti kvarc, dimni kvarc, udarni kvarc (ok ovaj mi jasan da nastaje pri golemim tlakovima itd) al šta je s ostalima? kakva je razlika u njima?

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Vinterlandet
Stanica

Male
Scorpio Buffalo
Broj postova : 14
Registration date : 26.06.2012

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pet vel 22, 2013 12:13 pm

Prvi kristal u Deagostini kolekciji je bas slatki. Mala rozenkvarc kuglica makar sam ocekivao da ce biti malo veca, ali nema veze. Iduci je crveni jaspis u obliku piramida, a s obzirom da ce i cijena biti veca ocekujem da ce i piramida biti veca. Inace ako nekoga zanima, u ornamentu i kod kolekcionara u rotondi centru u zagrebu isto ima za nabaviti kristala. Pohvalio bi kolekcionara jer mu kristali imaju vibru koja se moze lako osjetiti :-)
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1347
Registration date : 10.08.2012

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   pet vel 22, 2013 3:57 pm

Nije u redu ako nam kamenja postanu predraga.
[Vrh] Go down
Vinterlandet
Stanica

Male
Scorpio Buffalo

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sub vel 23, 2013 11:29 am

Vidio sam u prethodnim postovima da je par ljudi napisalo da im njihov celestin ili celestit raste pa sam malo trazio po internetu i nasao da se i ostalim ljudima desavaju slicne stvari. Ja sam prije dva tjedna nabavio svoj primjerak dosta velikog celestina i nisam siguran, ali imam neki osjecaj da ce i meni potjerati novi ili ce rasti postojeci. Ono sto sam procitao iz iskustva drugih moguce je da raste radi mjesta na kojem stoji i radi energije i meditacije koja se ulaze u njega :-)
[Vrh] Go down
Prometheus
Stanica

Male
Sagittarius Buffalo
Broj postova : 26
Registration date : 07.02.2013

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sub vel 23, 2013 6:56 pm

Svaki sljedeci 35kn :O F***** ripoff
[Vrh] Go down
Vinterlandet
Stanica

Male
Scorpio Buffalo

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned vel 24, 2013 12:02 pm

Društvo, ako mi netko može reći gdje se mogu nabaviti lubanje od kristala, tipa gorski kristal, labradorit, ametist...Mene konkretno zanima lubanja od labradorita a jedino sam našao da se mogu kupiti na internetu. Bio bi veoma zahvalan ako se ikako mogu negdje u zagrebu nabaviti.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned vel 24, 2013 4:12 pm

Imaš kristalne lubanje u Novoj Arci, Tkalčićeva 44. Kad sam zadnji put bio, bilo ih je više raznih veličina i materijala, ali su prilično skupe. Pa ti vidi. :)

Stanica

Male
Scorpio Buffalo

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned vel 24, 2013 4:17 pm

Hvala. I mislio sam si da sam ih i ja jednom primjetio ali je bilo od rozenkvarca. Jedino sto sam ja primjetio su kristali u obliku anđela. Možda ih bude na Mineral Expo-u jer puno mi je dati za malu lubanju a baš me u obliku labradorita zanima :-)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned vel 24, 2013 4:19 pm

Pa, možeš čekati mineral expo, iako Nova arka nije puno jeftinija na tom sajmu. Ono što se ja sjećam, ima od gorskog kristala i rozenkvarca, a i nekih u drugim bojama, no za labradorit nisam baš siguran da imaju...

Stanica

Male
Scorpio Buffalo

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   ned vel 24, 2013 4:25 pm

Hvala, vrijedi istražiti jer meni labradorit prvi zapne za oko tako da su izložene vjerojatno bi jednu već i imao. A Nova Arka mi se ipak više isplati za neobrađene geode i veće komade :-)
[Vrh] Go down
Vinterlandet
Stanica

Male
Scorpio Buffalo

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   uto vel 26, 2013 12:00 pm

Nisam nigdje našao temu ili raspravu o Moqui kuglicama pa ću započeti ovdje. Kakvo je vaše iskustvo sa tim kuglicama? Ja sam imao jedne velike kada sam bio mali ali negdje su se zagubile i više ih nisam našao. Nedugo sam si nabavio nove manje koje mi stanu u džep tako da će sada stalno biti kraj mene. Moram reći da stvarno djeluju, a snovi sa njima su veoma intenzivni i sjećam se skoro svega što sam sanjao a da i ne prčam o tome kako ih je gušt vrtiti u ruci :-)
[Vrh] Go down
Vinterlandet
Stanica

Male
Scorpio Buffalo

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sri oľu 06, 2013 6:40 pm

Čini se da su u zadnje vrijeme malo zapostavljene rasprave o kristalima. Šteta, a baš mi je fora čitati vaša mišljenja i iskustva pa ću ja započeti još jednu :-) Danas sam si kupio privjesak/lančić od šungita. Još si planiram kupiti i piramidu kada ju nađem. Kakva vi imate iskustva sa njim, da li je pametno nositi samo njega ili se mogu nositi i drugi kristali u kombinaciji sa njim. Meni je nekako bezveze nositi samo njega kada ih tako i onako već nosim dosta sa sobom i nikada se nisam osjećao loše :-D
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek

Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Registration date : 08.09.2010

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   sri oľu 06, 2013 6:45 pm

Nisam se nikada srela sa stungitom. Moram malo prouciti o kojem je kamenu rijec. Ja ih imam mnogo i sada trenutno nosim sa sobom oniks s obzirom da smatram da mi je trenutno potreban.
Nisam vicna upotrebljavati vise kristala zajedno.

PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Today at 2:34 pm

[Vrh] Go down

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 33 / 35.Go to page : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35  Next
 Similar topics
-
» Tragovi zivotinja
» hlače TRU
» ZEMLJA SA PRAVIMA
» mozaik stolić od keramičkih pločica
» ameri i njihovi edc ....jednom rijecju katastrofa