Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Go down 
+59
Waris 68
Aniin
Jedi Mind Tricks
Korplikan
ficoom666
Prometheus
Dantalion
Novus ordo seclorum
Arlena3004
jeruzalem
Vinterlandet
Iris_666
LJUBAV
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
Kahali
Isabela
misunderztood
Foto
Akasha
tiadora
saturn
Star23
Lyra
Bobby
orca
biga
Sadb
Zona
maiko
linda
wanderer8
Dada289
lady_starstruck
mirela2608
flory
guitar_master
hrvooo
ukiss
maki976
Chakotay
ANTEA65
MoW
Athena
Eternity
Aurora Borealis
Legionar
Skulptura
schmizzl
djurdjica
Flamezar
morian
Hexenkind
Gea
Berny_Sinara
Svjetloisjena
zvezda
Blizzard
Alpha
63 posters
Go to page : Previous  1 ... 19 ... 33, 34, 35
Autor/icaPoruka
zaba
Prašina



Female
Gemini Rooster
Broj postova : 2
Age : 30
Registration date : 18.09.2013

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Icon_minitimesri ruj 18, 2013 10:40 pm

Hvala na dobrodošlici, i na odgovoru naravno, nadam se da će se javti još netko tko možda zna nešto više, probala sam naći kristaloterapeuta (mislim da se tako kaže :)) no nisam baš uspjela...
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Icon_minitimesri ruj 18, 2013 10:46 pm

ee kristaloterapeut,to je to :P 
cekaj da se Alpha javi,koliko sam citao temu,cini se da zna "thing or two" o kristalima miga
[Vrh] Go down
Anabell
Prašina
Anabell


Female
Capricorn Horse
Broj postova : 7
Age : 45
Registration date : 16.08.2013

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Icon_minitimečet ruj 19, 2013 8:17 pm

Alpha je napisao/la:
I ja sam to skupljala (onu prvu) ali sam prestala kad su promijenili način skupljanja tj. završili su s onom originalnom serijom i to na, čini mi se, 72. Kristalu. Kutije imaju 20 utora i mislim da su mogli izdavat to makar do 80. da se popuni zadnja kutija. Na početku su najavljivali preko 100 primjeraka a o onda su stali i to tako blesavo nekako. Uglavnom, nakon toga više nisam htjela skupljat novu kolekciju.
Šteta,ja ""mjerkam" kamenčiće valjda od kad znam za sebe,ali.... tek kad je počela ova kolekcija izlazit sam se "okuražila" i počela i ozbiljno kupovat,a i ozbiljno "studirat" po netu sve i svakaj o njima...a kamenčići su dosad mrak (samo moje skromno mišljenje..) :)...
Usput,ti si vjerojatno kupovala Blago zemlje također od deagostinija,i baš me interesira kolko su tada koštali kristalići i časopis???
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Icon_minitimečet ruj 19, 2013 11:26 pm

@Zaba...dobrodošla :) Koja je fora s nicknameom? Radiš u ZAgrebačkoj BAnci? zubi

Ja sam dosta čitala o Kristalima i sve to zbilja može biti zbunjujuće. Recimo, mene najviše zbunjuje kako to oni misle da se Kristal mora praznit/punit/čistit i tako to svakih npr. 2 tjedna. Ako Kristal tako brzo pokupi energiju onda je od nastanka do trenutka kad smo ga dobili skupio toliko toga da je najbolje odustat od svega :P
Zato ne doživljavam preozbiljno sve te savjete o rukovanju. Vodim se instinktom (recimo to tako :) ).

Gorski kristal prazni se pod vodom. Nema potrebe stavljat ga u sol, zemlju i sl. On može poslužiti kao način punjenja nekih drugih Kristala.

Nije jasno zašto ti je Kristal pustio taj neki trag o kojem pričaš. Pitanje je da li je to Kristal ili su te zeznuli i prodali nešto ne znam što.
Da li je možda problem u kopči na Kristalu, možda si alergična na neplemenite metale?


@Anabell...da, to je bilo Blago zemlje. Ima i nekih slika ranije na temi. Cijena je bila 25kn, a svakih 20 brojeva se dobijala kutija za njih. Svaki je bio pakiran u prozirnu plastičnu kutiju. Zgodno :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Bella.Lilly
Riba



Female
Sagittarius Monkey
Broj postova : 107
Age : 31
Registration date : 09.07.2013

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Icon_minitimeuto ruj 24, 2013 11:50 am

Alpha, ovisi kako programiraš kristal. Dok radiš s njim nešto određeno, ne mora se reprogramirati, ali ako ga posvuda nosaš i još daješ ljudima da ga pipkaju, onda bi bilo poželjno očistiti ga, napuniti i ponovno programirati.
Gorski kristal se ne prazni pod vodom, on se čisti pod vodom. I ima potrebe da se čisti solju, ja sam svoje trljala četkicom u morskoj soli, u jako hladnoj vodi, i definitivno se bolje očisti nego kad ga samo držim u vodi, ili na suncu. Ne znam toliko o sposobnosti gorskog kristala da puni ostale kristale,mislim da može, ali ne primarno, u svakom slučaju mislim da je selenit bolji za to. Selenit je druga kategorija, though...
Iz dosadašnjeg iskustva mogu reći recimo da se oniks jako brzo napuni SVIM energijama kojima je izložen, pa tako utječe na raspoloženje... njega sam koristila kad sam radila neke tehnike za "nevidljivost" :D
Zaba, najbolje ti je kristale birati intuitivno, što se tiče pravila čišćenja-obavezno očisti svaki kristal prije rukovanja njim, ali pazi koje kristale kako čistiš jer nekima npr voda nipošto ne paše. Čula sam da dimljenje kaduljom čisti sve kristale (ako ne sve onda vjerovatno većinu, gorski sigurno).

Ne vjerujem da baš kristal može proizvesti negativne efekte, tipa da se razboliš, da te udari auto i sl. ali može proizvesti reakciju koju nisi htjela, jer se nisi navikla na njegovu energiju ili jer ti je prejaka, ne odgovara ti iz nekog razloga, djeluje preagresivno... biraj one koji ti pašu, ali nijedan neprogramiran ili neočišćen kristal ti neće služiti ničemu, moraš ga "upoznati" da tako kažem, posvetiti mu se i pustiti ga da "radi". Ako smijem pitati, koja su te svojstva kristala privukla da ih počneš kupovati? Mene je jedna djevojka pitala "imal' šta za ljubav", zato :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Icon_minitimesri lis 02, 2013 2:08 pm


Kako mjeriš koliko se Kristal očistio? Uspoređuješ metode čišćenja pa zato pitam. I kako mjeriš koliko se napunio energijom i kojim energijama - spominješ da se Oniks napuni svim energijama....?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Vinterlandet
Stanica
Vinterlandet


Male
Scorpio Buffalo
Broj postova : 14
Age : 38
Registration date : 26.06.2012

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Icon_minitimeuto stu 19, 2013 12:01 pm

Pozdrav svima :-) Prije nekoliko dana nabavio sam si ametist lančić koji sada nosim svakodnevno i baš danas kada sam ga skidao i malo se bolje zagledao u njega primjetio sam da je po svojim udubinama počeo primati zelenu boju kao oksidacija. Zanimljivo je to da se to počelo dešavati samo na strani koja je prislonjena na kožu a ne na drugoj strani. Da li je moguće da ametist u kontaktu sa kožom i znojem počinje oksidirati jer ovo mi nije prvi ametist koji nosim i sa ostalima nisam imao takvih promjena? Nije ništa strašno nego me čisto zanima. Jedino što mi još pada na pamet je to da je taj ametist možda bio u kombinaciji sa drugim kristalom pa je tako obrađen.
[Vrh] Go down
Waris 68
Višestanični organizam
Waris 68


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 59
Age : 56
Registration date : 04.07.2013

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Icon_minitimeuto stu 19, 2013 2:37 pm

zaba je napisao/la:
Pozdrav! Nova sam na forumu. Počela sam se zanimati za kristale prije nekog vremena, no svaki puta kada krenem istraživati o njima čitam stalno nove i zbunjujuće informacije te jednostavno odustanem jer ne zanm što bih zbilja trebala i što je ispravno. Prije koji mjesec kupila sma si gorski kristal (poveći privjesak) na stranici lotos nakit.. i iako sam čitala kako rukovati s njime nigdje nisam vidjela da ga se prije početka nošenja treba staviti u sol, zemlju i sl. stoga to nisam učinila... samo sma ga praznila vodom i punila na suncu.. nosila sam ga neko vrijeme i bilo je ok... no onda kao da mi je počeo manje odgovarati, tj smetati, a i tada sam saznala to da sam ga trebala staviti prvo u sol te sam ga prestala nositi dok ne saznam što bih trebala napraviti, na žalost opet nisam uspjela doći do nekakve pouzdane informacije, te je tako stajao u papirnatoj vrečici u kojoj sam ga i dobila... nedavno sma ga pogledala te vidjela da je na papirnatoj vrećici ostao trag na mjestu di je kristal, kao masnoća tj. taj dio je tamniji. sada sam opet htjela uzeti novi kamen no i dalje imam peviše nedoumica i za to koji da uzmem i za to kako da ga pravilno održavam, čak sam htjela uzeti za nekog drugog kamen no ne znam bih li pogrješila s tim? ...nedavno sam pitala na jednoj stranici koja prodaje nakit s kristalom mogu li se više komada nakita, sa različitim kristalima naravno, nositi odjednom i dobila sam odgovor da se može, no sada vidim tu kada sam čitala da neki kristali neidu zajedno te da neki mogu i negativno djelovati, a također sam pročitala da za vremena navikavanja na kristal treba ga čistiti jednom tjedno i da se možemo osječati lošije zbog toga navikavanja i promjene... kako onda razlikovati to navikavanje od mogučeg negativnog učinka nekoga kristala? Hvala lijepa :)
Zaba,ja sam također kupila gorski kristal privjesak i ne znajući da ga najprije treba očistiti,stavila ga oko vrata na lančić,a on me tako bockao kao puno malih sićušnih iglica,skužila sam da nešto ne valja i bacila se na sve moguće proučavanje kristala.Gorski kristal trebaš prije nošenja staviti u zemlju da se dobro očisti,ako nemaš dobro mjesto vanu u dvorištu ili vrtu,stavi zemlju u cvijetnjak,ali ne plastični već onaj glineni(dakle prirodni materijal),nježno u zemlju položi svoj krisatl pritom misleći i upućujući mu poruke da se dobro očisti(skoncentriraj se)i nakon  48 sati kristal je čist,ali tad ga trebaš napuniti pomoću sunčeve energije,dakle ostaviš ga negdje na suncu cijeli dan i tad ga zamoli da ti bude prijatelj i počni ga nositi.Ja moj već dugo nisam čistila ni punila(ljenost) i sad mi baš ne paše nositi ga,napunio se puno negativne energije.Inače dok sam ga nosila bilo mi je super.Odoh ga sad odmah dobro očistiti i reći mu da mi je žao što sam ga ostavila prljavog!Ne,nemoj mi se smijati,to ti je jednako korištenju afirmacija...samo oni koji nemaju pojma o ničemu smiju se nama koji smo ekstremi na razne načine,a pošto sam ja vodenjak,normalno je da sam pomalo i egocentrična,haha!Pozdrav tebi i dobro došla!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Icon_minitimeuto sij 21, 2014 6:10 pm

@Vinter...moguće da ima nekog metala po sebi pa da on oksidira.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Empty
PostajNaslov: Crveni jaspis   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Icon_minitimepon sij 27, 2014 12:37 am

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Aovvj8

Opširnije o dotičnom kamenu možete pročitati ovdje.
Kamenčić sam dobila gratis, uz kupnju drugog kristala pred dosta vremena.
Moja iskustva sa jaspisom su odlična po pitanju ublažavanja simptoma "ženskih boljki", poput menstruacije.

Sve žene znaju znaju o kojim neugodnim simptomima govorim, kad radi pritiska ili osjećaja grčenja ne znate što vam tijelo točno treba.
Svaki put kad osjetim takav simptom, uzmem kamenčić i stavim ga na kožu, na područje napetosti.
Kamenčić se utopli i nakon par minuta osjećaj napetosti i grča nestaje, kod mene u potpunosti. idesČesto mi usput prorade crijeva i nema nikakvih problema.

Moram napomenuti da nemam nekih jako izraženih problema s dotičnim simptomima, ali zanimljivo je da mi kamen toliko pomaže svaki put.

Neki će reći da se radi o placebu ili slučajnosti, ali ja sam jako zadovoljna s jaspisom u tom periodu. Preporučujem ga prvenstveno ženama, iako je djelovanje kristala na ljude dosta individualno. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Icon_minitimeuto sij 28, 2014 12:01 am

Bog te vidija koliko si misteriozna čovjek bi pomislio da žene imaju neke čudne simptome uslijed nadprirodnih pojava zubi

Nisam probala opisani postupak al baš budem pa javim ides

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Icon_minitimeuto sij 28, 2014 6:27 pm

Alpha je napisao/la:
Bog te vidija koliko si misteriozna čovjek bi pomislio da žene imaju neke čudne simptome uslijed nadprirodnih pojava zubi

Nisam probala opisani postupak al baš budem pa javim ides
Pa kad muški čitatelji ne znaju, a nisam znala kako da fino i edukativno reknem. zubi

Probaj, meni pomaže. Možda jaspis još ima neke suptilne utjecaje na mene, ali ovo je najvidljivije.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Icon_minitimečet sij 30, 2014 2:31 pm

Moram se sjetit toga. Taman ulazim u PMS razdoblje zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 35 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
[Vrh] 
Stranica 35 / 35.Go to page : Previous  1 ... 19 ... 33, 34, 35
 Similar topics
-
» Drago kamenje
» Drago kamenje
» TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: