Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kuda ide ovaj svijet

Go down 
+5
floridana
Alpha
Svjetloisjena
zvezda
Galileo Galilei
9 posters
Autor/icaPoruka
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimepon oľu 30, 2009 11:40 pm

Napokon se shvatilo. Ako je nešto zakonito ne mora biti i moralno. Amerika je napravila iskorak. Imamo li mi hrabrosti za to.
Što bi promjenio?

Evo, Šerijatski zakon u bankarstvo uveo. Ako mogu Arapi, zašto nebi mogli i mi. Beskamatni krediti. Ajde, što mislite, kako bi oni mogli pomoći našoj zemlji, ali i privredi globalno!
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimeuto oľu 31, 2009 3:24 am

Naravno da ono što je zakonito nije obavezno i moralno. Zakon je spoljašnji faktor, prisila i bazira se na principu isto za sve, koji u praksi ne funkcioniše. Isto tako, bavi se prosečnim ljudskim bićem, koje najčešće ne postoji. Zahvaljujući ovome, on je sve sem univerzalan i totalno je apsurdan.
Problem leži u niskom nivou razvoja svesti pojedinca. Ovo zakone čini neophodnim u ljudskom društvu. Jer ako ih ne bi bilo, pretila bi nam ozbiljna opasnost od anarhije, zverskog divljanja i sveopštog rasula.
Idealno bi bilo kada bi svako imao sopstveni moral, koji je sam razvio i kome nisu potrebna spoljašnja merila ni "kontrolori". Onda bi svako znao šta je ispravno činiti i zašto bi to trebao činiti. I ne bi predstavljalo problem to što pojedinci imaju različita moralna načela jer svojim ponašanjem ne bi ugrožavali druge. Oni koji se razumeju oni bi se i zbližavali, a svako bi mogao da se kao pojedinac razvija upravo u onome smeru koji je za njega idealan u datom trenutku...
Na žalost, sve je ovo "ŠBBKBB" (ŠtaBiBiloKadBiBilo)... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimeuto oľu 31, 2009 8:07 am

Samo da se nadovežem na zvezdu s kojom se slažem - zakoni su vrlo nesavršeno sredstvo koje vanjskim djelovanjem nastoji pojedince i skupine dovesti u stanje u kojem bi funkcionirali na načelima koja dovode do normalnog suživota. No sve je to vrlo grubo i približno i ako ne dolazi "iznutra" iz svakog pojedinca slabo funkcionira jer je pojedincima koji nisu u skladu nametnut. U trenutnom stanju svijesti za dio ljudi je neophodna vanjska prisila...
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimeuto oľu 31, 2009 1:54 pm

Nemoralnost je prepoznata kao obaveza. Čuo sam kako je jedan čovjek svom prijatelju posudio novce bez kamata te je bio opomenut da je to nezakonito, jer eto, kamate se moraju naplaćivati na posuđen novac. Ali, to ne mora biti tako. U arapskim zemljama, ali sve više i u zapadnim imate banke koje daju beskamatne kredite. Pitate se kako je to moguće. I meni je bilo nejasno. Ali, tako je jednostavno. Posuđivanjem novca se poticala potrošnja koja je dovodila do uplaćivanja poreza i ostalih davanja, poticalo se zapošljavanje i proizvodnja. Mi smo sada upali u spiralu iz koje se ne možemo izvući jer ne vidimo sasvim jednostavno rješenje. Stislo se, smanjuju se plaće, ali isto to dovodi do smanjenja potrošnje, što vodi u manju potrebu za zapošljavanjem, što vodi u daljnje osiromašenje. Samo štediti nije dobro. Treba poticati potrošnju i proizvodnju.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimeuto oľu 31, 2009 2:42 pm

@Zvezda...svatko i ima sopstveni moral...to i jeste problem :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimeuto oľu 31, 2009 9:11 pm

Tonbo je napisao/la:
Nemoralnost je prepoznata kao obaveza. Čuo sam kako je jedan čovjek svom prijatelju posudio novce bez kamata te je bio opomenut da je to nezakonito, jer eto, kamate se moraju naplaćivati na posuđen novac. Ali, to ne mora biti tako. U arapskim zemljama, ali sve više i u zapadnim imate banke koje daju beskamatne kredite. Pitate se kako je to moguće. I meni je bilo nejasno. Ali, tako je jednostavno. Posuđivanjem novca se poticala potrošnja koja je dovodila do uplaćivanja poreza i ostalih davanja, poticalo se zapošljavanje i proizvodnja. Mi smo sada upali u spiralu iz koje se ne možemo izvući jer ne vidimo sasvim jednostavno rješenje. Stislo se, smanjuju se plaće, ali isto to dovodi do smanjenja potrošnje, što vodi u manju potrebu za zapošljavanjem, što vodi u daljnje osiromašenje. Samo štediti nije dobro. Treba poticati potrošnju i proizvodnju.

Da, ovaj post već spada na gospodarstvo kojeg više nema :) Imala sam nešto materijala o tome, ali ne znam mogu li ga naći. U svakom slučaju, Gali je rekao sve bitne stvari za tu teoriju koju neki provode ili nastoje provesti u praksi. Kad se stiskamo postajemo još stisnutiji, skučenost ne dopušta širinu...
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimeuto oľu 31, 2009 10:06 pm

cijelo vrijeme pišem o nekom novom, možda boljem (ne idealnom , jer takav ne postoji) svijetu. Zanimaju me vaše ideje. Ne mora biti nešto inovativno, može biti nešto i prastaro, ayur veda, kuran, biblija. bilo što, ali što bi moglo biti korisno i pokrenuti ovaj svijet prema naprijed.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimeuto oľu 31, 2009 10:23 pm

ja sam da se vrati kralj i kraljica kava
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimeuto oľu 31, 2009 10:25 pm

floridana je napisao/la:
ja sam da se vrati kralj i kraljica kava
jedna od ideja našeg senseia je da je bolje imati dobra vladara (kralja) nego lošu demokratsku vladu


logično je

samo, kako odabrati kralja, kako ga zamjeniti (a da se ne poseže za sabljom)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimesri tra 01, 2009 1:14 am

O, ne volim pisati ništa što makar i liči na političkku raspravu, no hajde, ovo mi je zanimljivo....

1. Alpha, jasno mi je šta si htela reći. Ali ne verujem da bi to bilo problem, ukoliko ne bismo pokušavali svoje moralne stavove nametati drugima. Ovo je iz ličnog iskustva.

Potom,
Jeste bolje imati dobrog vladara nego lošu demokratiju. Problem sa demokratijom je upravo u njenoj definiciji kao vladavini naroda. Ko je samo došao na tu sumanutu ideju da je narod u stanju da vlada? Pogledavši oko sebe, zaista vidim ljude koji nisu u stanju vladati ni svojim životom, a kamoli životima drugi ili jednom državom. I takvih je većina. Sposobni su u manjini. Ako iz njih izdvojimo one voljne, broj se još više smanjuje. Tako da je samo malo podobnih...
A kako odabrati kralja? Možda ima nešto u onome s' kolena na koleno, neki dobri geni su se tako prenosili. Samo, onaj prvi je svakako vlast izvojevao sabljom. No, nije li dobra šansa da je taj sa sabljom bio dostojan?... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimesri tra 01, 2009 10:36 am

@Zvezda...ma to ja malo poluzezam...mislim istina koja je ironicna...u tom smislu sam i napisala...

Sto se tice vladara i demokracije...moc mijenja ljude...trebalo bi i tog vladara demokratski mijenjat svako toliko :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimesri tra 01, 2009 11:20 am

Ja sam razmišljala o ti mkreditima bez kamata....hm....
Bojim se da to neće ići tako lako, banke onda ostaju kratkih rukava a ovako na kamatama ubiru lovu samo tako....a nisam sigurna da bi povećana kupovna moć koja se stvara kreditiranjem ljudi povećava proizvodnju....tu mi je neka kvaka....
Treba samnjiti zaduženost, a ne poticati je....

A ne znam, nisam studirala ekonomiju....a ne sjećam se lekcija iz srenje škole o stvaranu novih vrijednosti....

Morat ću još malo razmisliti....
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimesri tra 01, 2009 8:49 pm

Nefertiti je napisao/la:
Ja sam razmišljala o ti mkreditima bez kamata....hm....
Bojim se da to neće ići tako lako, banke onda ostaju kratkih rukava a ovako na kamatama ubiru lovu samo tako....a nisam sigurna da bi povećana kupovna moć koja se stvara kreditiranjem ljudi povećava proizvodnju....tu mi je neka kvaka....
Treba samnjiti zaduženost, a ne poticati je....

A ne znam, nisam studirala ekonomiju....a ne sjećam se lekcija iz srenje škole o stvaranu novih vrijednosti....

Morat ću još malo razmisliti....
kvaka je slijedeća. zašto ja, kao vlasnik tvornice auta nebi kreditirao ljude da kupe baš moj auto. znači, firme, umjesto da plate reklame u kojoj te uvjravaju kako su najbolji nek osnuju kreditne zadruge ili banke i neka financiraju svojim dosada stečenim kapitalom kupovinu.
normalno, prezaduženost ne stvarati, regulirati istu sa pravilnicima, ali, iz osobna iskustva znam da sam prezadužen bio ne zbog potrošnje, već zbog kamata i kamata na kamatu. a sve u želji da ne budem dužan.
točno, sadašnja ekonomija ne prepoznaje to. baš me čudi, jer bi time jedan veliki sloj ljudi, bankara (čitaj lihvara) ostalo bez profita koji je, blago budi rečeno, nemoralan.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimesri tra 01, 2009 8:52 pm

Alpha je napisao/la:
@Zvezda...ma to ja malo poluzezam...mislim istina koja je ironicna...u tom smislu sam i napisala...

Sto se tice vladara i demokracije...moc mijenja ljude...trebalo bi i tog vladara demokratski mijenjat svako toliko :P
moć ne mjenja ljude, već ih samo prikaže u pravom svjetlu.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimesri tra 01, 2009 8:53 pm

zvezda je napisao/la:
O, ne volim pisati ništa što makar i liči na političkku raspravu, no hajde, ovo mi je zanimljivo....
filozofija se dotiče svih segmenata u životu. pomaže čak i fizici, jer kad je nešto nemoguće trenutno, filozofska rasprava daje pravce kuda se sve može krenuti. a tada je na fizici da dokaže teorije.

isto vrijedi i za politiku.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimesri tra 01, 2009 10:15 pm

Tonbo je napisao/la:
moć ne mjenja ljude, već ih samo prikaže u pravom svjetlu.

Ne znam može li se reći da moć zbilja mijenja ljude ili su sve kakvi su postali već imali unutar sebe, iako nije bilo izraženo prije dobitka moći... No svakako bih rekao da moć potiče ljude da se prikažu u pravom svjetlu, na neki način može potaknuti promjenu u ljudima, a ta promjena je upitna, je li to promjena u nešto što ljudi prije nisu bili ili samo oslobađa ono iz ljudske dubine.

Mislim da se može reći da moć mijenja ljude jer svakako ako nešto iz ljudske dubine naizgled nepostojanoga odjednom postane izraženo, radi se o promjeni iako su ljudi tu osobinu već imali.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimesri tra 01, 2009 10:36 pm

@Tombo i Vampire...mislim da se ljudi mijenjaju citav zivot. Ili bi trebali nastojati. Naravno u pozitivnom smjeru. Znaci sto su zreliji da postaju svjesniji i tako rade na sebi da mijenjaju ono lose u bolje. Naravno, ne kazem da to jeste tako ali bi bilo dobro kada bi bilo.
Isto tako mislim da puno toga utjece na ljude...i zasigurno nesto kao velika moc donosi nove dozivljaje i nove perspektive koje onda ozrokuju nove osjecaje i nova mjerila. Kaze se da velika moc nosi veliku odgovornost...ako neki ne mogu podnijeti tu odogovornost, ako zagrizu vise nego sto mogu prozvakati, ako se precijene...mogu shvatiti gdje su i povuci se ili mogu ne htjeti priznati ni sebi ni drugima i poceti graditi sebe u nekom drugom smjeru od onog sto su bili do tada...

@Tombo...vezano za post da je sve filozofija - zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimečet tra 02, 2009 12:44 am

Mislio sam na to kako moć potiće na brže promjene kod ljudi, ako se to uopće dogodi. Pa sam pitao jel bi moć mogla promijeniti osobu na način da osoba dobi osobinu koju prije nije imala ili jednostavno oslobodi nešto iz unutrašnjosti osobe što prije nije bilo izraženo, kao rasizam, ideje nadljudi i takve stvari...

Meni je logičnije ovo drugo.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimečet tra 02, 2009 12:49 am

Meni se čini da moć djeluje kao okidač i malo je ljudi koji mu se mogu oduprijeti, odnosno koji su iznutra dovoljno čisti da ih vlast i moć unatoć svim prethodnim odlukama neće zavesti na nekakvu stranputicu. Put kojim se danas dolazi do vlasti nažalost potiče dolazak manje čistih ljudi koji onda još gore reagiraju s pozicije imatelja vlasti. Ne poznajem nijednog uistinu dobrog čovjeka koji dobro, pošteno i samozatajno radi i ima sposobnosti, a koji bi se poželio zaprljati na putu do vlasti.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimečet tra 02, 2009 1:18 am

Tonbo je napisao/la:
zvezda je napisao/la:
O, ne volim pisati ništa što makar i liči na političkku raspravu, no hajde, ovo mi je zanimljivo....
filozofija se dotiče svih segmenata u životu. pomaže čak i fizici, jer kad je nešto nemoguće trenutno, filozofska rasprava daje pravce kuda se sve može krenuti. a tada je na fizici da dokaže teorije.

isto vrijedi i za politiku.

Znam sve to...
Samo politiku manje volim nego fiziku...
Valjda zbog zloupotreba kojima su prethodile zloupotrebe i za kojim su sledile nove zloupotrebe... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimečet tra 02, 2009 1:22 am

...a slažem se sa time da moć samo prikaže ljude u pravom svetlu... nekih kočnica više nema i onda se ispoljava i ono što je pojedinac dobro krio... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimečet tra 02, 2009 11:44 am

daj čovjeku moć, i vidjet ćeš kakav je....

stara narodna...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimepon srp 20, 2009 4:08 am

Pain - The Third Wave

They tried to build a nation, greater than anyone
But what they didn't know was that someone else would have control
The mob starts infiltrating, at gunpoint they will roam
They show no mercy and the government is on their payroll

No compromising, a nation going blind
The leaders are on their knees
The third wave has just begun

The whole world is corrupted, it's spinning out of control
The third wave is on the roll
It's slipping through our fingers and rising to the top
The third wave is on the roll

Roll with me, roll with me

250 million, involved in organized crime
It's growing like a tumour, we need to find the cure in time
It's coming from the east and trying to control the west
It's crawling across the border right up to the leader's nest

Like a spider's web, politicians in their net
Strings are growing strong
The third wave has just begun

The whole world is corrupted, it's spinning out of control
The third wave is on the roll
Its slipping through our ringers and rising to the top
The third wave is on the roll

Roll with me
Roll with me
Roll with me

It's on the roll, it's on the roll, it's on the roll

The whole world is corrupted, it's spinning out of control
The third wave is on the roll
It's slipping through our fingers and rising to the top
The third wave is on the roll
The whole world is corrupted, it's on the roll
The whole world is corrupted, it's on the roll
The whole world is corrupted, it's on the roll
[Vrh] Go down
Greed
Višestanični organizam
Greed


Male
Virgo Horse
Broj postova : 90
Age : 33
Location : Vinkovci
Registration date : 16.07.2009

Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitimepon srp 20, 2009 4:39 am

Kalmah - Kill The Idealist


A pioneer of humanity
Declaring his truth to the crowd
Word of wisdom is what he speaks
Wisdom he never has reached

A well-educated know-it-all
But never has done anything
Collects info from sources
The vice man has left behind

Kill the idealist
Get him a job
Kill the agitator
Capital rules the world

So let him found a labour
On his own certain conditions
And try to heal society
Without support

Kill the idealist
Get him a job
Kill the agitator
Capital rules the world


bolje ovo na to ^^
ugl, kad bi ljudi imali zaista dovoljno razvijen moral, socijalizam je savrsen
radi koliko mozes, dobijes dovoljno za zivot, i svi su sretni ^^
osim onih koji imaju poveci ego, jel :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kuda ide ovaj svijet Empty
PostajNaslov: Re: Kuda ide ovaj svijet   Kuda ide ovaj svijet Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kuda ide ovaj svijet
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ovaj forum na youtube-u
» Kako ste naisli na ovaj forum?
» Pravila i uvjeti pod kojima radi ovaj forum
» Drugi svijet?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: