Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Umjetnost uz čaj (chat)

Go down 
+21
Flamezar
Zozily
biga
MoW
Dragony
Fantom
Athena
Skulptura
Legionar
tomi
Michael Wittmann
Remke
josip21
Gea
Blizzard
Nefertiti
Sentinel
Alpha
Svjetloisjena
floridana
urbanaaa
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimečet tra 23, 2009 5:18 pm

Čekaj, ako malo popravimo ekspoziciju ili nešto, nisu ni tulipani bili sasvim sirovi, ali mi se čini da je korigirana, minimalno, ne sjećam se više, iskreno mudri Osim toga može se fotka valjda izrezati (crop), i to je obrada. confused
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimečet tra 23, 2009 5:20 pm

to nije baš onakva obrada kakvu sam ja napravila na onoj fotki. to su neprimjetne obrade i po meni bi trebale biti dozvoljene. a šta sa crno bijelim fotkama?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimečet tra 23, 2009 5:24 pm

Znam da nije iso, ali treba reći jer mislim da se može utvrditi je li fotka obrađena ili nije. Kod tvoje je photoshop bio očit, i jako efektan.

Meni su crno-bijele lijepe lovely
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimečet tra 23, 2009 7:08 pm

jesu lipe i česte, ali u biti i one spadaju u obradu. malo tko slika crno/bijelo. sve su to fotke u boji. ako to ne spada u obradu onda ni djelomična desaturacija nebi trebala.
meni pod obradu spada očito spajanje više slika, kao ona moja Gothic, ili provlačenje kroz neki filter pa to na kraju više sliči grafiici nego fotografiji. ovo je inače česta tema na drugim forumima- do koje granice treba tolerirati obradu?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimečet tra 23, 2009 7:49 pm

E pa sad se stvari kompliciraju. Nekome su ljepše obrađene, nekome neobrađene fotke, u biti nema fotke koja nije barem malo obrađena. A da možda priznamo sve vrste obrade, pa da zamolimo one koji glasuju da biraju naprosto onu koja im se najviše sviđa. Ja tako postupam kad glasujem o bilo čemu. Ne zanima me tko je autor niti što je u pozadini, samo gledam što mi dobro sjeda. Ionako smo ovdje uglavnom svi domaći i ne bismo se morali opterećivati. To je naravno samo moje mišljenje, ne mora se nitko složiti s njime.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimečet tra 23, 2009 9:49 pm

tako i ja gledam kad gledam zubo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimečet tra 23, 2009 9:52 pm

Pa ako misliš glasovati, onda valjda gledaš lol
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimepet tra 24, 2009 12:51 am

floridana je napisao/la:
slažem se s tim da fotke budu neobrađene upravo zbog toga šta nismo svi baš vični obradi u photoshopu ili nekim drugim programima za obradu fotografije, šta jelte nije samo po sebi loše
predlažem da se otvori posebna i to zaključana tema koja bi bila galerija pobjedničkih radova, a onoj temi na kojoj se natječemo mijenjamo naslov i anketu.

Može! I ja sam mislila na tu galeriju pobjedničkih :D
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimepet tra 24, 2009 4:31 pm

Sentinel je napisao/la:


Aha, nešto sam zbunjen u zadnje vrijeme, ja sam skonto da ko pobijedi da on bira da se njemu šalje i da on objvljuje.

pa bilo je govora o tome da to bude tako. očito smo svi zbunjeni jer nismo očekivali neriješeni rezultat. ovako, da nebi bilo zabune, meni možete slati fotke za natjecanje i ja u tom slučaju neću sudjelovati u ovom krugu. može?
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimepet tra 24, 2009 4:33 pm

ok
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimesub tra 25, 2009 1:04 pm

Slažem se da slika ne smije biti dodatno obrađena, kao dodati boje, nijanse ili slično. To da se naštima svjetlina slike, crno bijelo, to nije direktan utjecaj na ono što je na slici.

Zašto se slažem s time? Zato jer poznajem osobu koja u photoshopu može napraviti takvu sliku da će djelovati realno, a istovremeno će biti fenomenalna bez da je uopće koristio fotić. Ako je fer da se on natječe sa svojom 100% obrađenom slikom, tada je fer da se slika obradi koliko god se želi. Ako pak nije fer da se on natječe, tada ne bi trebalo biti fer niti da se mijenja sama slika, detalji na slici i slično.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimesub tra 25, 2009 6:08 pm

šta konkretno misliš pod tim crno bijelo? ja sam malo zbunjena jer je u pitanju bila moja fotka koja je obrađena. ona je obrađena samo u toliko šta su određeni djelovi ostali bez boje, a same zgrade su u stvarnosti takve kakve jesu na slici. mislim na onaj obojani dio. zato bi bilo dobro da definiramo tu obradu. može li slika biti crno bijela, to me zanima, i opet ponavljam, ako može zašto bi onda djelimična desaturacija bila nedozvoljena?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimesub tra 25, 2009 10:13 pm

Ono na što sam mislio odnosi se na preuređivanje detalja dijela neke slike, recimo obojiš cvijet malo drugačije, ovom drugom ''ftrgneš'' laticu jer smeta... Na takvo preuređivanje sam mislio jel da se dopusti ili ne. A to da ćeš posvijetliti sliku ili pretvoriti u crno bijelu, to je sve ok.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimesub tra 25, 2009 10:22 pm

mene su moji u kući prozvali Marina Dropulić. u stanju sam sruštiti čitav kvart ako mi se ne uklapa u sliku a da se to i ne primjeti zubo
hoću reći to su takve stvari da ti nećeš niti primjetiti da je nešto takvo napravljeno miga a fotografija će i dalje izgledati kao fotografija a ne fotografika.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimesub tra 25, 2009 10:27 pm

tek sam sad skužila da smo na temi za izbor fotografije. dobro bi bilo ovu raspravu prebaciti na onu temu fotografsko natjecanje da ili ne.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimesub tra 25, 2009 10:44 pm

floridana je napisao/la:
mene su moji u kući prozvali Marina Dropulić. u stanju sam sruštiti čitav kvart ako mi se ne uklapa u sliku a da se to i ne primjeti zubo
hoću reći to su takve stvari da ti nećeš niti primjetiti da je nešto takvo napravljeno miga a fotografija će i dalje izgledati kao fotografija a ne fotografika.

Da, ali opet se postavlja pitanje granica i kako ih odrediti... Detalj po detalj i dođe se na cijelu sliku zubo

Ma da, prebaci.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimesub tra 25, 2009 10:45 pm

teško je stati zubi
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimesub tra 25, 2009 10:48 pm

Predator je napisao/la:


Ma da, prebaci.

to će urbana. ni moj dida nije radija poslije večere pa neću ni ja cerek
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimesub tra 25, 2009 10:49 pm

floridana je napisao/la:
teško je stati zubi

Na loptu? zubi
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimened tra 26, 2009 12:09 pm

ajmo slikice na sunce tj. na moju pm
još malo pa nestalo!
životinje, vakve nakve svakakve.....
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimened tra 26, 2009 8:29 pm

Do kojeg datuma?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 8:08 am

ne znam no
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 2:55 pm

Do 4.5. jel može?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 4:14 pm

može
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 5:38 pm

OK ides
[Vrh] Go down
Sponsored content





Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Umjetnost uz čaj (chat)   Umjetnost uz čaj (chat) - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Umjetnost uz čaj (chat)
[Vrh] 
Stranica 3 / 40.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Umjetnost Pisanica
» Lijepa umjetnost

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Art-
Forum(o)Bir: